Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. Witam. Dotarły do mnie Transpulsy. Zapiąłem je do str-da6400es oraz cdp-x303es. Pomieszczenie 59m2, kolumny przy ścianie. Poprzednio miałem jbl es 100. Rożnica w barwie ogromna, scena szersza, wysoka średnica mocno wycofana, Bas lekko podbarwiony w częstotliwościach 22Hz, 48Hz, 68Hz ( taka huśtawka przynajmniej u mnie w pomieszczeniu) . Jeśli chodzi o wysokie w porównaniu z jbl bardziej piaskowe i grające o wiele wyżej oraz mniej dźwięcznie (w jbl aluminium+tytan) . W moim zestawieniu bas jest potężny ale suchy, brzmi jak na koncercie, mocno krótko i na temat. Co do średnicy to nie wiem, muszę jeszcze posłuchać. Po poprzednich kolumnach które ryczały średnicą, muszę się przyzwyczaić. Ciary zaliczyłem na Indila, oraz P.Domagała. Jeśli chodzi o materiał DTS-HD MA - pierwszy raz coś takiego przeżyłem. Dopełnienie suba i satelit wbiło mnie w fotel.
  3. Today
  4. jakie pasmo najlepiej ustawić dla głosników atmos?
  5. Serdecznie przepraszam. Kiwnalem się w obliczeniach;) teraz ma 15 m2 a w przyszłości 25 m2. Biorąc po uwagę 15 m2 w dalszym ciągu polecacie zestaw Heco? Pozdrawiam
  6. Link już nie działa. Ale ciekawa historia. Mnie 2 zaklady mechaniczne 2x zmienialy skrzynię biegów na nie od tego silnika!!! a trzeci probowal ja naprawić i po 5 km musieli nas scholować ;). 4 zaklad się podjoł naprawy ale po tygodniu skapitulował. Na tyle facet byl uczciwy, że cos tam poprawił i nie wziol za to kasy. Czyli 1 na 4. Ale i tak nie dal sobie rady :). Za to do stolarzy mam farta. U mnie sprzet stoli na granitach, sklejce, migach. Na tym na czym najlepiej zagra. A jeszcze na platformie wypelnionej piaskiem kwarcowym. Stolik to stelarz stalowy na 3 nogach. Latwy dostep z kazdej strony.
  7. @Kraft, niestety bardzo zalatany byłem przez ostatnie tygodnie i nici z testów. Jak człowiek zmęczony to nie słyszy różnic
  8. Patrząc na dostępne oferty, to wybór właściwie zawężam do dwóch modeli, które zostały już wcześniej wspomniane: TANNOY PRECISION 6.2 KEF Q750 Kefy są ponad 1 000 zł tańsze i też poczytałem sobie trochę o nich - generalnie powinny bardziej odpowiadać brzmieniu, do którego w pewien sposób przyzwyczaiłem się przy JBL'ach. Lubię dźwięk pokroju analitycznego - często słuchawki tak dobieram, ale w kolumnach jednak z racji słuchanej muzyki (raczej funk, elektronika, rock) lubię gdy bas jest dobrze zakreślony. Jak wydam mniej na kolumny, to będę miał więcej środków na wzmacniacz. Co wybrać spośród nich, pamiętając też, że muszą w miarę spisywać się w kinie domowym?
  9. Dopiero wczoraj mogłem sprawdzić wzmacniacz, ale jeszcze na samych słuchawkach. Kolumny sprawdzę jutro. Wszystkie pokrętła wydają się działać, ale słychać szum kiedy nic nie gra. Czy to normalne?
  10. Sam długo zastanawiałem się nad słuchawkami. Możesz przejrzeć temat, który założyłem, jest jeszcze w niedawnych na forum. Ostatecznie wybrałem B&W PX - bardzo osobliwy dźwięk. Dizisaj słuchałem polecanego przez Q21 SR50BT - są kapitalne. Gdyby nie brak ANC, byłbym zapewne nabywcą Góra przejrzysta i wyraźna, bas gdy trzeba tez się pojawia (jest sprężysty - nie dudniący) , a średnica się nie chowa. To jednak nic - dopiero scena robi wrażenie! Warto, abyś je przesłuchał, są dookołauszne, lekkie i bardzo wygodne
  11. Trudno....sam świata nie zmienię, ale takich skur**** trzeba tępić. Jeden takiemu odpuści i machnie ręką....drugiemu odpuści i machnie ręką, a potem człowiek (teraz mój przypadek) czeka na odbiór samochodu z serwisu trzy tygodnie po czym robi 1000 km i silnik się rozlatuje bo mechanik zapomniał dokręcić koło na wale korbowym - taka zmiana tematu na chwilę, ale mnie strasznie tacy a'la fachowcy denerwują.
  12. Ogólnie rzecz ujmując......TRAGEDIA Gdybym miał do gościa dosyć blisko to bym tam pojechał "ku chwale ojczyzny" i tą dechą mu zaj**** w łeb.
  13. Witam jaki amplituner polecacie do kina domowego 5.1 tsk do 7 tys? Pomieszczenie ok 25 m2 i mam focale 906 na przód centralny cc700 focala i surroundy focala flax dome sat na tyl . Mialem onkyo 1010 ale poszla plytka hdmi board i teraz mysle nad onkyo rz 1100 co sądzicie i co polecacie do takiej konfiguracji? Pozdrawiam
  14. Chciałbym w tym temacie tylko przestrzec i to bardzo przed ew. chęcią skorzystania z tej oferty : https://www.olx.pl/oferta/deski-blaty-parapety-progi-stopnie-polki-drewniane-z-drewna-na-wymiar-CID628-IDz8unl.html#12c27f31cd Szanowny Pan ma numer tel 507 529 092 Zamówiłem u niego 3 płyty/deski + bejca + lakier Dzisiaj przyszło . Lakier położony niestarannie a w innym miejscu uszkodzony przez jakieś obtarcie Kolor chyba wzięty na chybił trafił - pomimo wysłanego zdjęcia na wzór. Na moje zastrzeżenia i propozycję aby zwrócił 50 zł za kolor i lakier- bo muszę to zrobić teraz gdzieś jeszcze raz... dostałem taką odpowiedź : A wzór 2 kolorów który wysłałem : efekt :
  15. Witam, od wielu lat nie orientuję się za bardzo w sprzęcie (za dużo pracy), ale obecnie trochę się może sytuacja poprawi i będę miął więcej czasu na relax przy płytach, stąd moje pytanie do szanownego grona. Mam wzmacniacz Pioneer VSX LX-302 (https://www.pioneer-audiovisual.eu/pl/produkty/vsx-lx302). Uprzedzam pytania: nie, nie kupowałem go pod coś etc., po prostu mam przypadkowo. Kino domowe to u mnie sprawa drugorzędna i mało mnie interesuje, słucham głównie płyt analogowych na gramofonie Pro-Ject Debut II, z jakąś lekko lepszą wkładką niż fabryczna nie pamiętam. Muza to w 90% metal (death/black/thrash/heavy), jakiś punk się czasami zaplącze. Do wzmacniacza chciałbym kupić kolumny: TONSIL ALTUS 380 S (https://www.skleptonsil.pl/altus-380-s-5-kolorow,id504.html) I tu jest pytanie czy to będzie co do zasady współgrać. Kolumny bardzo mi się podobają i przypominają stare dobre czasy sprzed 30 lat. Moc wzmacniacza to 2x170W przy 6 ohm. Sprzęt gra w pokoju 38m2, odległość kolumn jakieś 8 metrów, odsłuch na jakieś 4 m. Będę wdzięczny za sugestie, górna granica budżetu na kolumny to 6-7 tys (jak ta cena Altusów). Pozdrawiam
  16. Ciesze się że udało Ci się wybrać produkt Tobie odpowiadający, zadowolenia z słuchawek życzę!
  17. ... ale to było przy końcu którejś z kolei butelki.
  18. No wiesz... Hetfield wpadł raz do mnie i opier.. pół flaszki wódy na myszach
  19. Mówi się o niektórych, że mają miarkę w oku. Należy do języka polskiego wprowadzić kolejny zwrot: "mieć miarkę w uchu";)
  20. Dzięki, po świętach się odezwę w ich sprawie. Po godzinie testowania absorberów z pianki ustawionych w rogu zaryzykuję twierdzenie, że to jest to. Trzeba brać poprawkę, że testy są na razie krótkie i mogłem dać się zwieść zmysłom, ale odczuwam poprawę w każdym aspekcie. Opiszę później wszystko dokładniej w temacie "Moja przygoda z pułapkami basowymi". Tu tylko powiem, i chcę żeby to wybrzmiało głośno i wyraźnie, że twierdzenie, iż nie da się zrobić dobrej adaptacji akustycznej opartej tylko na piankach akustycznych, bez użycia absorberów z wełny, to TOTALNA BZDURA. Pianka działa! Należy się z tym wreszcie pogodzić i przestać pisać akustyczne urbanlegends, że pianka to syf i wełna niepodzielnie rządzi. To, jak rozumiem, delikatna podpucha. Czego sobie życzą akustycy na Święta Wielkanocne? Wesołej wytłaczanki do jajek;) Edytka. Coś mi w podanych wymiarach nie pasuje. Wychodzi mi, że 28 cm to powinna być wysokość trójkąta (dłuższa strzałka), a ja pytałem o grubość pianki (krótsza strzałka), bo jak wynika ze zdjęcia ustrój ma kształt trapezu, a nie trójkąta.
  21. Jednak padło na PX-y, dźwięk z bose jak na 1200-1400 zł to jednak nieporozumienie (przynajmniej dla mnie). Jesli komuś nie zależy na ANC, to warto dać szanse Audio Technica SR50bt - jasny, klarowny dźwięk i kontrolowany bas + dość wygodne. Dziękuje wszystkim za pomoc
  22. Bardzo możliwe że do rapu trudno będzie znaleźć coś lepszego. Jednak na słuchawkach przewodowych można uzyskać lepszy dźwięk, tak ogólnie.
  23. Wszystko zależy od tego jakie masz słuchawki i jakości dźwięku z tego amplitunera na wyjściu słuchawkowym. Jeśli poziom głośności masz niewystarczający to warto kupić wzmacniacz słuchawkowy lub zmienić słuchawki na takie które będą grały wystarczająco głośno ze sprzętem który masz. Czasem warto kupić wzmacniacz słuchawkowy chociażby ze względu na synergię jego brzmienia ze konkretnymi słuchawkami.
  1. Załaduj więcej aktywności
  • Utwórz nowe...