Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. Cześć. Jak udało Ci się pobrać Acces Code? Też mam HTR 4066 i jak próbuję pobrać accel Code to mi wyskakuje komunikat: No content. I nic już nie mogę zrobić.
  3. Tak słuchaliśmy. Przełączali nam na żywo kolumny z zestawu Denona czyli SC-N10, potem Raptor 3 i na koniec Raptor 5 Nie potrzebujemy CD. Salon około 24m2. Zaczęliśmy od 2500 ale tak trochę nas namówili przełączaniem na wyższej jakości kolumny że doszliśmy do tych 3300. Ale powiedzmy że budżet raczej koło 3000. Generalnie chcemy to podłączyć pod TV ale też odpalać coś z airplay. Mi się na początku ten zestaw podstawowy z SC-N10 nawet podobał ale miałem wrażenie po przełączaniu na Raptory że te denony grają stłumione jakby ktoś na nie siatkę założył. Magia przełącznicy salonowej....
  4. Niestety nie udało się zmusić żadnej wersji kodi do przesyłania dzwięku hd na tym urządzeniu, ale aplikacja media player wbudowana w fergusona łyka dosłownie wszystko we wszystkich formatach obrazu i dzwięku, nie znalazłem filmu który by ją zagiąl i rozwiazałem problem napisów, muszą byc w formacie srt i nazwa pliku musi być taka sama jak filmu, wtedy wszystko działa poprawnie 4k hdr dd ma czy dt th wszystko idzie poprawnie, ciężki wybór szukać dalej czy pozostać z fergusonem...mam jeszcze kilka dni na testy
  5. Wybrane to za dużo powiedziane, mam kandydatów do odsłuchu. Zestaw typowo do kd. Set na monitorach, magnat supreme, monitor audio 100, 50 i c150, albo indiana line nota 260x, 240x i 740x. No i rzecz jasna sub do kompletu.
  6. Czy sluchaliscie tego? Czy potrzebny Wam odtwarzacz CD czy wystarczy lacznosc bezprzewodowa? Jaki budzet chcecie przeznaczyc oraz wielkosc pomieszczenia?
  7. Witam wszystkich, mam pytanie dotyczące plików DSD. Chciałbym używać komputera jako odtwarzacza. Używam AIMP który świetnie sobie z DSD radzi. Amplituner którego używam to Denon 6500h. Po podłączeniu pendrive z plikami DSD do Denon amplituner rozpoznaje pliki i je odtwarza bez problemu. Pytanie jak podłączyć kompa do amplitunera żeby przesłać pliki tak żeby Denon rozpoznał je jako DSD (jaka karta ? poprzez HDMI ?). Będę wdzięczny za sugestie i w miarę łopatologiczne wyjaśnienie. Pozdrawiam Robert
  8. Pisalem o tym, ze bedzie slabo. Musisz sprawdzic wybrane przez Ciebie kolumny na wzmacniaczu.
  9. Ale zamiast tego maja dwie membrany bierne w jednej kolumnie.
  10. Cześć Chciałbym trochę poprawić sobie odsłuch i zamienić swój dotychczasowy SA-GX170 współpracujący z procesorem SH-GE90 na trochę lepszy amplituner. Co w takim razie wybrać Technics SA-DX 930 czy SA-AX 6 Procesor zostawię.
  11. A ja wybadałem fajną opcję w wavelabie , jak obrabiam nagrania z mego rejestratora audio to mogę sobie wrzucić 3d freq analysis Odpaliłem dubstep i cóż nawet malutkie peaki przy 20Hz są a w okolicach 30-35Hz spore , także śmiesznie , ponoć trzeba dużo mocy ... Inna sprawa , przy nagrywaniu w różnych odległościach od kolumn "widać" jak działa akustyka Oraz czuć iż wcale nie potrzeba mega niskich Hz by był przyjemny bas , 50-80Hz daje radę
  12. Witam. Stoję przed wyborem głośników, i tu nie wiem na co się zdecydować. Kolega z innego forum polecił mi Klipsch R-620F. Może je ktoś posiada i mógł by napisać czy warto je kupić. Pozdr.
  13. Hej Chcemy z żoną kupić do salonu sprzęt grający i potrzebujemy Waszej porady. W sklepie Denon w poznaniu wybraliśmy taki zestaw: Amplituner Denon Ceol N10 + dwie kolumny Wilson Raptor 5 Cena za zestaw po zniżce salonowej wyszła 3300zł. Zależy nam na tych wszystkich funkcjach typu airplay dla wygody korzystania. Co sądzicie o takim zestawie? Będzie działał poprawnie itp? Trochę zacząłem czytać ale nie znam się za bardzo na dopasowywaniu impedancji kolumn a nie chciałbym się rozczarować zakupem.
  14. Wzmacniacz w tej samej cenie zawsze wypadnie lepiej niz amplituner stereo, ale nie masz sie co martwic i tak bedzie lepszy niz Twoj obecny amplituner KD. Co kolumn to zwroc uwage jeszcze na KEF Q750 teraz mozna je dostac w dobrej cenie. https://nautilus2.pl/index.php?route=product/product&product_id=7457
  15. Pisałem o tym, wcześniej, ale krzysiaq nie czyta. A ten swoje... Każdemu ze stanów odpowiada pewna wartość napięcia, pisałem już, dla stanu "1" jest np. 1V, a dla stanu "0" np. poniżej 0,5V, czego nie rozumiesz w tym zdaniu? Zanim "nadajnik" wyśle sygnał binarny zamieni go w domenie napieciowo na sygnały jak wyżej, "odbiornik" z kolei te stany napięcia zamieni w kod dwójkowy potocznie zwany zero-jedynkowy. A wszyscy którzy słyszą są nienormalni, czy tak? Czyli większość, a są to nie setki tysięcy audiofilów na całym globie, powinno się zamknąć w pomieszczeniach bez klamek? To chcesz usłyszeć? P.S. Wiesz ilu znam takich słyszacych, ale sie nie ujawniają z tym na forach, bo nie chcą wchodzić w dyskusje z takimi jak ty? Spadam, bo nie ma co się kopać z koniem.
  16. Przemyśliwszy temat zdecydowałbym się na Yamahę RX-V685 w związku z tym powiedz proszę jakie 5.1 i w przybliżeniu na jakie wyzwanie finansowe muszę się nastawić żeby zakup był sensowny i najbardziej oplacalny Przemyśliwszy temat zdecydowałbym się na Yamahę RX-V685 w związku z tym powiedz proszę jakie 5.1 i w przybliżeniu na jakie wyzwanie finansowe muszę się nastawić żeby zakup był sensowny i najbardziej oplacalny ? Z góry dziękuję
  17. Today
  18. lysyrafal

Laik pyta.

Czyli caly zestaw ma stac w jednym miejscu?
  19. https://www.euro.com.pl/zestawy-muzyczne/panasonic-sc-pmx92egk.bhtml Tylko trzeba wymienic w tej miniwiezy kable na jakies lepsze bo te z zestawu sa do kitu. Najlepiej cale miedziane bez dodatku srebra o przekroju 2x1,5mm² lub jak sie da to nawet 2x2,5mm².
  20. To jednak są firmy które nie potrzebują pół roku na zmodyfikowanie kierownicy? :-) Można będzie za tydzień taką informację puścić do WC, niech się uczy... choć wątpię by Claire to zrozumiała. Pozdrawiam
  21. Hej, będę zmieniał całość i kolumny dorzucę później do wybranego amplitunera. Z uwagi na chęć podpięcia do tv, minimalizację sprzętów jestem zdecydowany typowo na amplituner. Zastanawiam się tylko czy są jakieś starsze, lepiej brzmiące konstrukcje w zbliżonej cenie
  22. Strasznie fajnie wygląda ten bydlak od Advance Acoustic. Jeżeli chora 826 gra podobnie do Aria 926 to musi to brzmieć świetnie.
  23. Zdecydowanie ! Wzmacniacze jeżeli funkcjonalność sieciowa wbudowana nie jest potrzebna to lepszy dźwięk zwykle dają wzmacniacze gdzie koszty sieci nie musiały zostać ujęte przy cenie końcowej. Nie napisałeś nic o kolumnach, pokoju, muzyce itd ale fajnym przykładem w tej cenie jest Nad c356 +. Yamaha wxad10. Masz dobrze brzmiący wzmacniacz, funkcje sieciowe i radia ,które lubisz tylko przez internet.
  24. Witam Wszystkich. Jestem nowy na forum i przymierzam się do kupna kolumn na święta. Szukam nowego zestawu stereo do słuchania muzyki. Mój pokój ma ok 13 m2. Dodam rzut pokoju bo chciałbym się dowiedzieć od bardziej doświadczonych ludzi, gdzie najlepiej ustawić kolumny, bo to moja pierwsza przygoda z lepszym sprzętem. Dodatkowo prosiłbym tych którzy już mieli styczność z tymi kolumnami. Dali Opticon 2, Monitor audio silver 100, Kef q350? Muzyka jakiej słucham? Myślę nad bardzo uniwersalnym sprzętem. bo nie mam ulubionego gatunku. ok 20 Grudnia chciałbym się w kilku sklepach umówić na odsłuchy. Ale prosiłbym Was o jakieś sugestie co do wyboru całego sprzętu. Cena? ok 5000 do 6000max. Wcześniej również myślałem nad kolumnami podłogowymi, ale ze względu na mały i zastawiony pokój raczej odpadają. Pozdrawiam
  25. Dla ścisłości błędy transmisji MPEG4, które są na bieżąco naprawiane przez wewnętrzny układ demodulatora, mogą być obecne cały czas, a my tego nie widzimy. W odbiornikach DVB-C (kablówka) i DVB-T (naziemna) jest dostępny w menu strojenia parametr BER oznaczający stopę błędów bitowych w odebranym sygnale. Z reguły ilości błędów poniżej 1/10tys (BER < 1e-4) daje się całkowicie skorygować bez utraty danych oryginalnego strumienia (brak pikselizacji).
  26. Stream

Laik pyta.

PianoCraft to uznana i doceniana seria Yamahy. Niestety nic konkretnego nie podpowiem, bo nigdy nie słuchałem. Wyślij maila do TopHiFi. Jak widać mają obniżkę cen na niektóre modele🙂Możesz też szukać w dużych marketach z elektroniką.
  1. Załaduj więcej aktywności
  • Utwórz nowe...