Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. Pisałem trochę bardziej ogólnie, niekoniecznie o nóżkach pneumatycznych;)
  3. A dałoby to się jakoś dostosować: https://www.eci.com.pl/wibroizolatory/1923-wibroizolaotry-laboratoryjne.html tylko jakiś w miarę cichy kompresor trzeba by znaleźć Albo: https://www.eci.com.pl/wibroizolatory/1921-wibroizolatory-pneumatyczne-faebi.html od razu ze śruba do kolumny
  4. Na szybko zaaranżowałem coś podobnego w rogu i po przesłuchaniu kilku fragmentów utworów testowych muszę powiedzieć, że zapowiada się to całkiem obiecująco. Zmiany poszły, jak się zdaje, w oczekiwanym kierunku. Tylko wygląd tych PB-PREMIUM... Żona mi czegoś takiego nie parafuje w salonie. Jakiś trop jednak jest.
  5. Jestem po kilku seansach po podłaczeniu wszystkiego razem z atmosem i muszę powiedzieć że z końcówką przody graja lepiej niż z samego amplitunera. mam takie pytanie jak robie test głośników to te z końcówki brzmią jak by ciszej niż pozostałe które są spiete w amplifie czy tak to ma być?
  6. Nie wiem czy jest też różnica w dżwięku między mosiężnym pozłacanym wtykiem a miedźi berrylium bo te prolinka to chyba mosiądz pozłacany
  7. Eee, jakie strojenie na słuch? Nikt w fabryce takich sprzętów nie zestroi Twojego zestawu. To gra różnie zależnie od warunków systemu rozumianego jako całość. Ciśnienie w pneumatycznych podstawach dobierasz sobie sam. Dobierasz tak by pasowało. Na tym polega strojenia dla mających wytrawne ucho, czy po prostu poszukiwania brzmienia dla zwyklej słyszących. Z tym też się wiąże to czy komuś pasuje np. guma pod granitem czy nie odpowiada taki dźwięk. Obiektywny wzorzec w postaci żywych instrumentów oczywiście istnieje ale ocena tego jak blisko jest to oddane, będzie kwestią indywidualnych możliwości. Nie wszyscy płacą krocie, my aplikujemy gumy i sprężyny.
  8. Today
  9. To teraz trochę "łupanki" ale na dobrym poziomie. The Chemical Brothers - zawsze w formie. Nowiutki świeży album "No Geography" , gościnnie Aurora Aksnes się udziela wokalnie.
  10. Przyłączam się do opinii o Rogoz Audio , mam od nich stolik robiony pod wymiar ,bo Sony V5 jest ciut większe od standardowych klocków . Tanio nie jest , ale mamy profesjonalizm , estetykę , solidność , doradztwo a to kosztuje. A przede wszystkim ani słowa o audio voodoo , nic że jak kupię to mi się jakość dźwięku zrówna z tym w Filharmonii , a to już bezcenne MobyDick to co napisałeś powinno widnieć grubym drukiem na pierwszej stronie każdej instrukcji dołączanej do sprzętu !!! Mam listwę z wyświetlaczem i dwoma filtrami Shaffnera F2090-10-06 , po włączeniu samej listwy pobór na wyświetlaczu 0,6 W , jak mniemam tyle pobiera sam wyświetlacz , gdyby filtry cokolwiek ograniczały ten wskaźnik byłby wyższy / jak się mylę proszę mnie poprawić./ Co do samego zakupu i powodowanych przez filtry zmian to temat wyczerpał @MobyDick. Najpierw akustyka , dobór sprzętu a dodatki na koniec , sama listwa z filtrami nic nie poradzi na np. kiepską akustykę Dawaj zdjęcia standów / najlepiej z kolumnami/
  11. Cześć. Jak w temacie, szukam bezprzewodowych słuchawek nausznych, najlepiej zamkniętych z redukcją szumów, czy do 1500zł znajdę coś sensownego? Trudno powiedzieć do jakiej muzyki będą używane, ponieważ słucham wszystkiego po trochu, ale dokładniej to lubię głęboki i wyraźny bass. Ich głównym przeznaczeniem będzie słuchanie muzyki z telefonu/komputera.
  12. Ty się nie wygłupiaj z tymi przeprosinami, przecież pisałem że mam lepiej, bo tylko jeden wątek ciągnę i nie muszę się rozpraszać. Zaś chętnie przeczytam co napiszesz z porównania obu zacnych zawodników, (może na PW), ja już odpuszczam, te ciągłe zmiany sprzętu spowodowały że kable poniszczyły farbę na ścianę, AQ zasilający Mac`a jest za ciężki i ciągnie gniazdo, musi mieć już stałe miejsce, koniec ciągłych zmian, PAD był przełamany lekko (kont 90*) nie zauważyłem wcześniej, bo to wszytko upychane jest na sile. KONIEC Mam takie warunki jakie mam. zostało tylko miejsce (top) na ostatni element (streamer) i wymiana głośnikowych. Tak był cel, kupić pewniaka co do wartości sprzętu jaki reprezentuje, mając na uwadze przyszłościowo Lumina ......na jesień. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Poczyniłem już zmiany końcowe, tylko rozebrałem jedno pięterko by przetestować platformę pod CD.
  13. Kraft, wypozycz generator efektow lub w najgorszym razie puść sobie z youtuba dźwięki testowe z odpowiednimi czestotliwosciami. Bedziesz wiedział. Czytelność basu uzyskasz odsuwając kolumny od scian lub jak Bartek zasugerował zamontowanie paneli szerokopasmowych ( grubych ) na scianie za kolumnami. Ja mam pliki testowe. Takie są najlepsze. Generator wypozyczalem.
  14. Witam Wszystkich, W skrócie : Potrzebuję wsparcia w dokonaniu wyboru pierwszego sprzętu. Budżet skromy ale od czegoś trzeba rozpocząć swoją przygodę. Na chwilę obecną mam do wyboru : Kolumny DALI 104 & MARANTZ PM63 LUB TECHNICS SU-A700 mK1 LUB MARANTZ SR 4000. Sprzęt docelowo ma grać pod gramofonem . Proszę o wsparcie merytoryczne w temacie.
  15. Może płaci się za to, że audiofilskie firmy wszystko stroją na słuch, zamiast użyć wzoru matematycznego i pomiarów. I tak zamiast jednego prototypu, mamy sto dobieranych metodą, a nuż się trafi i zabrzmi;) Nie dziwota, że to kosztuje krocie. Płacimy za niekompetencję projektantów;)
  16. Jestem właśnie po testach dwóch sztuk basstrapów rurowych (30 cm z wełną w środku) i nie zauważyłem u mnie poprawy. Dlatego pomyślałem o ustrojach bardziej "wyspecjalizowanych".
  17. To niestety masz założenie błędne z zasady, nie powinna to być w takim razie pułapka strojona. Taki efekt jak mówisz najczęściej powoduje duży czas pogłosu w zakresie najniższych częstotliwości, więc w tym zakresie szczerze mówiąc dobra byłaby jakaś pułapka szerokopasmowa, piankowa albo wełniana takie jak są np. Vicoustic Totem albo ArtNovion BassTrap. Nie strojona "dokładnie". Oczywiście jest to częściowo związane z występowaniem rezonansów w pomieszczeniu, ale jednak powinno się to zwalczyć nieco inaczej, właśnie montując w rogach pułapki szerokopasmowe.
  18. Witam, Posiadam kolumny avance alpha 220i podpięte pod jakieś kd onkyo ht-r 358 w 22m2 pomieszczeniu. Nie jestem zbyt zadowolony, dźwięk nie jest przejrzysty, słabe tony niskie, ogólnie wszystko się zlewa. Kolumny sa na standach odsunięte od ścian ok 60cm. Chcę przejść na wzmacniacz stereo używany w niskim budżecie do 400-600 na wzmacniacz plus jakiś podstawowy cd 150-300 lub dac. Muzyka hip-hop, blues, rock, klasyka w sumie wszystko co nie jest w tv badz w radiu - prócz pr3 i pr4. Jakieś konkretne propozycje mile widziane? Dzięki
  19. Ok. przyjąłem Dzwoniłem do kolegi z komisu , powiedział że za 400-450 zł coś znajdzie / po przeglądzie i z wkładką/ , konkretne modele mogę Ci podać po świętach .
  20. Z tego co się orientuję, to stoły laboratoryjne mają właśnie zawieszenie pneumatyczne, dające nawet nieco mniejsze częstotliwości rezonansowe, niż te, które można uzyskać za pomocą sprężyn. Kluczem do uzyskania dobrych parametrów (także w płaszczyźnie poziomej) jest tu zapewne odpowiednia konstrukcja elementów nośnych. Otóż to! Można jeszcze zauważyć, że te kilka stówek wydane na prototyp, to też spora kwota w porównaniu do kosztów generowanych później, gdy produkt jest już wytwarzany seryjnie.
  21. Błędne założenie;) Praktycznie to nie wiem, które mody są u mnie problematyczne. W miejscu odsłuchu raczej mi nic nie dudni, więc efektem który chcę osiągnąć pułapkami jest tylko zwiększenie czytelności/szybkości/rozdzielczości basu, jego ewentualne wyczyszczenie z podbarwień.
  22. kształt modu może być również nieco "wygięty" ze względu na meble itd, ja założyłem że @Kraft w jakiś sposób ustalił że akurat ten mod jest problematyczny i dlatego chce go zwalczać
  23. Problemem przy odsłuchu są nie tylko wzmocnienia, ale i osłabienia fal. W miejscu osłabienia wprawdzie Ci nie zadudni, ale za to możesz w ogóle nie usłyszeć jakiegoś dźwięku. Trzeba zwalczać i wzmocnienia i osłabienia. Jeśli stłumisz wzmocnienie w rogu, to i osłabienie na środku się zmniejszy.
  24. Wtrącę się na chwilkę, bo taka wątpliwość mi się nasunęła czytając powyższe posty. Po co właściwie chcemy (czy raczej Kraft chce ) stłumić fale stojące dające efekt w narożnikach pomieszczenia. Patrząc na układ pomieszczenia i położenia względem niego miejsca odsłuchowego nie wydaje się, aby ten zabieg mógł coś poprawić z punktu widzenia słuchacza. Problematyczne są raczej mody typu (2,0,0), (0,2,0) czy (0,0,2), w których strzałka fali stojącej znajduje się w pobliżu miejsca odsłuchu. Z tymi niestety trudniej się rozprawić.
  25. Niestety nie mam ich teraz pod ręką, od spodu jest to trójkąt prostokątny delikatnie ścięty od frontu. Ustrój może być trochę odsunięty.
  1. Załaduj więcej aktywności
  • Utwórz nowe...