Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie

  1. Ostatnia godzina
  2. Szkoda, że mimo uproszczonego przekazu dalej nie zrozumiałeś. O przeczytanie ze zrozumieniem artykułu który wkleiłeś nawet Cię nie posądzam.
  3. Dziekuję. Vt bralem pod uwagę ale zdazyl się GT. Tak na powaznie to chodzi o jakość obrazka. Nie majac bezposredniego porownania pewnie uznasz, ze przesadzam ale tu jestem pewny swego. W miniledach obraz jest "wyprany z kolorow, dodatkowo nie osiagasz na krawedziach pelnego detailu. Szczegolnie dobrze to widać w ostrych przejsciach pomiedzy kontrastami np biel/czern. Chodzi zwyczajnie o technologiè. W oled kazdy pixel swieci osobno, w miniledzie pixel jest podswietlany ledami. Niestety nie jest to tak, ze na kazdy pixel przypada jeden led. Z tad też wypranie z kolorow. Do tego dochodzi jeszcze szybkość reakcji i kilka innych mniej juz fla mnie waznych czynnikow. To tak w najprostszych żołnierskich slowach. Wad tych pozbawione są mikroledy ale to pieśń przyszłości. W monitorach studyjnych jest to bardzo wazne. Nie ustawisz detailu kamery czy konturowania. Kazdy obiektyw bedzie podobny, a są ogromne roznice w obiektywach. Ale Butler miniledy i tak są ogromnym postepem w stosunku do ledow.
  4. Widać, że nie macie pojęcia o zagrożeniach, które mogą wyniknąć w elektryce z zastosowania nieprawidłowych kabli. I nie będę dyskutować z dyletantami, którzy zachowują się jak: "Polak znający się na wszystkim". TUTAJ ZNALAZŁEM SPECJALNIE DLA WAS ARTYKUŁ. DARMOWA EDUKACJA!!! - ZAPRASZAM!!! https://audiocruiser.com/can-exposed-speaker-wires-cause-a-fire/#google_vignette A TU W FORMIE OBRAZKOWEJ - WIZUALNEJ!!!
  5. Dlaczego miałbyś się męczyć z miniled? Poważnie pytam.
  6. Tak naprawdę , to mało co rozkminiam nad Twoimi wymysłami,telewizorami , oraz zasobem posiadania , ale muszę przyznać , że miałeś rację w temacie jasności Twojego oleda . Jestem zaskoczony i to bardzo ,że srednia to 1260 nitów. W Związku z tym zmieniam zdanie : większa jasność = szybsze wypalenie , niestety . Przy tym nadal trzymam się swojego . Poza tym , Ty na swojej plazmie gt nie dorobiłeś się powidoków. Ja z kolei na swoich g30 , vt60 jak najbardziej tak , a plazmy na wypelenia były mniej podatne , niż oledy .Stąd też życzę powodzenia, by obecny oled służył Ci również te 10 lat(jak plazma) bez żadnej usterki .
  7. Prąda stały, prąd zmienny... OK. Ale mówimy o kablach głośnikowych. To nie czytaj, masz opcję ignoruj. Rozetnij i sprawdź, tylko miskę podstaw żeby Ci prąd nie wypłynął. Pod panelami akurat nie miałem na myśli, ale z powodzeniem można kolumny zasilić skrętką. Ma cztery pary kabli, więc dwie pary na plus, dwie pary na minus. Żeby Cię uspokoić, sam tak nie mam i pewnie nie zrobię bo uznaję to za dziwoląg, ale bez problemu się da. Popytaj na forum i żebyś się nie zdziwił. No ale co mam pisać jak dla Ciebie prąd to prąd. 230V, 12V, głośnikowy, psio ryba. Prąd to prąd. Co mam sobie myśleć? Poważnie jestem ciekaw staystyk ubezpieczeniowych dotyczących zdażeń z powodu instalacji głośnikowych. Tak w ogóle komuś zdarzyło się upalić kable w domowej instalacji audio? Najczęściej problemy dotyczą nie samego kabla, ale ich zakończeń. Źle zarobiony, śniedzenie miedzi, uszkodzone gniazdo itp. A kończy się wszystko brakiem dźwięku a nie pożarem. Im mniejszy przekrój przewodu, tym większy opór robi a więc będzie emitować ciepło. Zaleca się, aby maksymalna impedancja kabla wynosiła 0,4 Omy. Sprawdź sobie jaki byś musiał mieć cienki przewód żeby przekroczyć tą wartość.
  8. Proponujemy jednak upewnienie się, że to co masz jest właściwie ustawione. Jeżeli koniecznie chcesz wymieniać to do 4k polowalbym na x3800 z Amazona skoro sygnatura Denona Ci odpowiadała.
  9. Po tych wpisach jestem przekonany, że nie dostałbyś uprawnień na bateryjkę 9V. Wiesz, że glosniki nie mają mocy? Wiesz, że pod panele daje się warstwy izolacyjne, często grubsze niż przewód który, potrzebujesz do surround? Wiesz, że są kable płaskie i cienkie jak kartka papieru? Wiesz, że napisałem o bruzdzie? Wiesz co się stanie jak zewrzesz przewód który jest podłączony do terminala glosnikowego nowoczesnego amplitunera?
  10. No ale bez przesady Nie mówię że audio ma grać nie wiadomo jak. Ale chyba efekty w kinie powinny jakiekolwiek być jeśli chodzi o taką firmę. Przełączyłem ma Denona AVR 770 poczty kolumny była ewidentna różnica. Ja rozumiem że denon ten model jest klase wyżej. Ale bez przesady. Wszyscy chwalą kino Yamahy i są zadowoleni. Z subem No ja wiem że nie mogę oczekiwać Bóg wie czego. Ale dźwięk z telewizora z dekodera Canal Plus albo filmy z netflixa bez żadnych efektów to śmiech To jaki wzmacniacz jeszcze możecie do 4000 zł proponować do tych kolumn
  11. No właśnie miałem pisać, że to entry level... Kino to niestety nie jest tania zabawa. Być może dla Ciebie to była istotna kwota ale to jest bardzo podstawowy zestaw. Dodatkowo wygląda na to, że jeszcze bez suba.
  12. Naprawdę myslisz, ze bedę mial ten telewizor dluzej niż kilka lat. Plazmę Panasa mam okolo 10 i jakoś mi się nie wypalila :). A takie było larum, że matryca organiczna itd. A, ze postep następuje, to przyszedl czas na zmiany. W domu nie muszę miec wodotryskow ale nie będę się meczyl z miniledem. Masz tu test. Wiadomo, test jak test ale przy pomiarach raczej nie oszukiwali. Srednia HDR 1260nitow. Latwo rzucac na forum, ze ktoś się myli... Rozmawia się z Tobą jak z tymi, ktorzy na tym forum audio znają się, przekonują za przyklad podają np monitory studyjne, a nigdy w studio nie byli. Facet od produkcji siedzi przy monitorze, a klient przed teleeizorem. Ostatnio np przed Ldżikiem serii C . Jest w tym sens. https://www.google.com/amp/s/hdtvpolska.com/nowe-telewizory-qd-oled-samsung-s95c-55-65-cali-test-recenzja-eisa-2023-cena-gdzie-kupic-media-expert/amp/
  13. Today
  14. Oczywiście, że znasz . Oczywiście nadal błądzisz i nie wiesz , o co chodzi . Ale ok . Na koniec : powinieneś się cieszyć, że średnia hdr Twojego oleda to poziom poniżej 900 nitów. Wolniej Ci się wypali ten Twój oled Pozdrawiam
  15. Oczywiscie, ze znam. Z tym, że nie jest to tak do konca ślepy test bo punktem odniesienia jest monitor Sony Panie Fluid ;).
  16. Na wstępie historyjka: "Po 10 latach coś się podziało z ładowarką w samochodzie (12V). Poszło tyle dymu, że sądziłem, że to wydech się rozszczelnił albo coś się zaczęło palić" Też mam, czytając Twoje wypociny. Przepraszam, ale "nóż się w kieszeni otwiera". Czyli w kablach głośnikowych co płynie? Woda? Pod panelami bez wykonywania bruzdy? Czy może masz na myśli, żeby wyciągnąć 2 żyły i zasilić nią głośnik 250W? ...no to grubo! No tak, skoro Ty nie słyszałeś?... Doprawdy, aż żal ogarnia człowieka, jak takie głupoty czyta. Bez doświadczenia i wiedzy w zakresie elektryki. Oczywiście - "róbta co chceta", wolny kraj jak to mówią.
  17. Porównywałeś tv w warunkach sklepowych i na takim porównaniu bazujesz ?? Jeśli tak , to zgadzam się z Tobą. Zostawmy w takim razie ten temat. Jak znajdziesz chwilę, to poszukaj w sieci ślepych testów Shootout organizowanych co roku , w których to właśnie Philips zajmuje głównie ostatnie miejsce .
  18. Producenci zapowiedzieli 2 sezon zanim 1 w PL wystartował Mnie zastanawia końcówka ,że skoro był nadzór to skąd w ogóle ten "ślub" skoro 2 lata ... - napisane co by zrozumieli Ci co oglądnęli
  19. Tak, bylem raz. Nie interesuje mnie to. W firmie jest koleś, ktory bierze za to kasę ma do tego narzedzie i robi to wg karty produktu. Żadna magia. Tylko, ze on kalibruje monitory, nie telewizory. Nie mow mi o jakimś Maćku Koprze, ktory prowadzi bardzo dobry marketing i jest znany z tego, ze jest znany. Na forach szczególnie :). Zostawmy temat Panasonika. Porownywalem telewizory przed zakupem i nawet philips wypadł dla mnie lepiej. W kazdym razie 80-90% monitorow, ktore widuję to Sony mowie o rynku pro. Panasonika tam NIE MA.
  20. Mam podpięty ampli i wzmacniacz do 1 suba , trzeba dokupić rozdzielacz by sobie przełączać , teoretycznie pewnie na zwykłym rozdzielaczu też zadziała ,ale szkoda mi jakby lampa sfajczyła mi amplituner czy odwrotnie kiedy oba są na zasilaniu
  21. Mnie również się nie chce 😉 Nie rozumiesz ,czy nie chcesz zrozumieć, że poziom 1300 nitów to wartość szczytowa , którą podaje producent ? To trwa naprawdę chwilę . Srednio ( jestem w stanie się założyć nawet ) ten poziom w przypadku Twojego oleda zejdzie pewnie w okolice 900 set nitów a nawet niżej . Wątpię, aby istniały kiedykolwiek monitory bazujące na matrycy pdp , dlatego nigdy na taki nie trafiłeś. Raczej referencja na tamte lata wygląda zupełnie inaczej , niż obecnie . Niewątpliwie niecałe 2 dekady temu z całą pewnością referencją były Plazmy Pioneera i każdy producent robił wszystko , by do tej referencji się zbliżyć .
  22. Nigdy nie widziałem referencyjnej plazmy Pioneera :). Nie mowię, ze nie bylo takowych, niemniej widzialem wiele monitorow i nie byly to plazmy pionieera.
  23. Czy to tutaj sie informowało, że maile/powiadomienia nie docierają? Znów coś się popsuło. 😒
  24. Chwila chwila. Kupiłeś najtańszy amp Yamahy. Pomijając że możliwe coś masz źle ustawione, nie możesz oczekiwać zbyt wiele. Indiana Line Tesi to też bardzo budżetowe klocki.
  25. Opowiadasz totalne bzdury . Panasonic skupił się na jakości generowanego obrazu . Dlatego płaci grubą kasę za najlepsze, wyselekcjonowane matryce oled od LG.Dodając do tego świetna elektronikę, tworzy najlepsze oledy na rynku . A został w tyle , ponieważ odpuścił multimedia. W pierwszej kolejności postawił na jakość, dlatego nawet jako ostatni z producentów zaimplementował w swoich oledach hdmi 2.1 . Profesjonalna kalibracja , to coś więcej niż Ci się tylko wydaje. Byłeś kiedyś świadkiem takiej kalibracji ? Ja tak . Mojego oleda kalibrował mi Maciek Koper .Gdybyś zobaczył jak to się odbywa krok po kroku , jak to wygląda, to nie opowiadał byś tego typu bzdur .
  26. Poszukaj testu, mnie się nie chce. Ta chwila moze potrwać dluzej
  27. Kosztowna jest, ale szczegóły względem ustawień z kartki jestem w stanie zobaczyć. Albo inaczej, musiał bym mieć mieć teraz dla porównania ustawieni na wszystkie tryby z kartki żeby to obiektywnie ocenić 1:1. Wpisując wielokrotnie z kratki dla innych modeli to każdy z użytkownik był zadowolony a 700zl(około) w kieszeni.
  1. Załaduj więcej aktywności


  • Dzisiejsze posty

    • Dziekuję. Vt bralem pod uwagę ale zdazyl się GT. Tak na powaznie to chodzi o jakość obrazka. Nie majac bezposredniego porownania pewnie uznasz, ze przesadzam ale tu jestem pewny swego. W miniledach obraz jest "wyprany z kolorow, dodatkowo nie osiagasz na krawedziach pelnego detailu. Szczegolnie dobrze to widać w ostrych przejsciach pomiedzy kontrastami np biel/czern. Chodzi zwyczajnie o technologiè. W oled kazdy pixel swieci osobno, w miniledzie pixel jest podswietlany ledami. Niestety nie jest to tak, ze na kazdy pixel przypada jeden led. Z tad też wypranie z kolorow. Do tego dochodzi jeszcze szybkość reakcji i kilka innych mniej juz fla mnie waznych czynnikow. To tak w najprostszych żołnierskich slowach. Wad tych pozbawione są mikroledy ale to pieśń przyszłości. W monitorach studyjnych jest to bardzo wazne. Nie ustawisz detailu kamery czy konturowania. Kazdy obiektyw bedzie podobny, a są ogromne roznice w obiektywach.  Ale Butler miniledy i tak są ogromnym postepem w stosunku do ledow. 
    • Widać, że nie macie pojęcia o zagrożeniach, które mogą wyniknąć w elektryce z zastosowania nieprawidłowych kabli. I nie będę dyskutować z dyletantami, którzy zachowują się jak: "Polak znający się na wszystkim".   TUTAJ ZNALAZŁEM SPECJALNIE DLA WAS ARTYKUŁ. DARMOWA EDUKACJA!!! - ZAPRASZAM!!! https://audiocruiser.com/can-exposed-speaker-wires-cause-a-fire/#google_vignette     A TU W FORMIE OBRAZKOWEJ - WIZUALNEJ!!!  
    • Dlaczego miałbyś się męczyć z miniled? Poważnie pytam.
    • Tak naprawdę , to mało co  rozkminiam  nad Twoimi wymysłami,telewizorami , oraz zasobem posiadania  , ale muszę przyznać , że miałeś rację w temacie jasności Twojego oleda . Jestem zaskoczony i to bardzo ,że srednia to 1260 nitów. W Związku z tym zmieniam zdanie : większa jasność = szybsze wypalenie , niestety . Przy tym nadal trzymam się swojego .  Poza tym , Ty na swojej plazmie gt nie dorobiłeś się powidoków.  Ja z kolei na swoich g30 , vt60 jak najbardziej tak , a plazmy na wypelenia były mniej podatne , niż oledy .Stąd też życzę powodzenia, by obecny oled służył Ci również te 10 lat(jak plazma) bez żadnej usterki .  
    • Prąda stały, prąd zmienny... OK. Ale mówimy o kablach głośnikowych. To nie czytaj, masz opcję ignoruj. Rozetnij i sprawdź, tylko miskę podstaw żeby Ci prąd nie wypłynął. Pod panelami akurat nie miałem na myśli, ale z powodzeniem można kolumny zasilić skrętką. Ma cztery pary kabli, więc dwie pary na plus, dwie pary na minus. Żeby Cię uspokoić, sam tak nie mam i pewnie nie zrobię bo uznaję to za dziwoląg, ale bez problemu się da. Popytaj na forum i żebyś się nie zdziwił. No ale co mam pisać jak dla Ciebie prąd to prąd. 230V, 12V, głośnikowy, psio ryba. Prąd to prąd. Co mam sobie myśleć? Poważnie jestem ciekaw staystyk ubezpieczeniowych dotyczących zdażeń z powodu instalacji głośnikowych. Tak w ogóle komuś zdarzyło się upalić kable w domowej instalacji audio? Najczęściej problemy dotyczą nie samego kabla, ale ich zakończeń. Źle zarobiony, śniedzenie miedzi, uszkodzone gniazdo itp. A kończy się wszystko brakiem dźwięku a nie pożarem. Im mniejszy przekrój przewodu, tym większy opór robi a więc będzie emitować ciepło. Zaleca się, aby maksymalna impedancja kabla wynosiła 0,4 Omy. Sprawdź sobie jaki byś musiał mieć cienki przewód żeby przekroczyć tą wartość.
    • Proponujemy jednak upewnienie się, że to co masz jest właściwie ustawione. Jeżeli koniecznie chcesz wymieniać to do 4k polowalbym na x3800 z Amazona skoro sygnatura Denona Ci odpowiadała.
    • Po tych wpisach jestem przekonany, że nie dostałbyś uprawnień na bateryjkę 9V. Wiesz, że glosniki nie mają mocy? Wiesz, że pod panele daje się warstwy izolacyjne, często grubsze niż przewód który, potrzebujesz do surround? Wiesz, że są kable płaskie i cienkie jak kartka papieru? Wiesz, że napisałem o bruzdzie? Wiesz co się stanie jak zewrzesz przewód który jest podłączony do terminala glosnikowego nowoczesnego amplitunera?  
    • No ale bez przesady  Nie mówię że audio ma grać nie wiadomo jak. Ale chyba efekty w kinie powinny jakiekolwiek być jeśli chodzi o taką firmę. Przełączyłem ma Denona AVR 770 poczty kolumny była ewidentna różnica. Ja rozumiem że denon ten model jest klase wyżej. Ale bez przesady. Wszyscy chwalą kino Yamahy i są zadowoleni.  Z subem No ja wiem że nie mogę oczekiwać Bóg wie czego. Ale dźwięk z telewizora z dekodera Canal Plus albo filmy z netflixa bez żadnych efektów to śmiech To jaki wzmacniacz jeszcze możecie do 4000 zł proponować do tych kolumn
    • No właśnie miałem pisać, że to entry level... Kino to niestety nie jest tania zabawa. Być może dla Ciebie to była istotna kwota ale to jest bardzo podstawowy zestaw. Dodatkowo wygląda na to, że jeszcze bez suba.
    • Naprawdę myslisz, ze bedę mial ten telewizor dluzej niż kilka lat. Plazmę Panasa mam okolo 10 i jakoś mi się nie wypalila :). A takie było larum, że matryca organiczna itd. A, ze postep następuje, to przyszedl czas na zmiany.  W domu nie muszę miec wodotryskow ale nie będę się meczyl z miniledem. Masz tu test. Wiadomo, test jak test ale przy pomiarach raczej nie oszukiwali. Srednia HDR 1260nitow. Latwo rzucac na forum, ze ktoś się myli... Rozmawia się z Tobą jak z tymi, ktorzy na tym forum audio znają się, przekonują za przyklad podają np monitory studyjne, a nigdy w studio nie byli. Facet od produkcji siedzi przy monitorze, a klient przed teleeizorem. Ostatnio np przed Ldżikiem serii C . Jest w tym sens.  https://www.google.com/amp/s/hdtvpolska.com/nowe-telewizory-qd-oled-samsung-s95c-55-65-cali-test-recenzja-eisa-2023-cena-gdzie-kupic-media-expert/amp/
    • Oczywiście, że znasz .  Oczywiście nadal błądzisz i nie wiesz , o co chodzi . Ale ok . Na koniec : powinieneś się cieszyć,  że średnia hdr Twojego oleda to poziom poniżej 900 nitów. Wolniej Ci się wypali ten Twój oled Pozdrawiam 
    • Oczywiscie, ze znam. Z tym, że nie jest to tak do konca ślepy test bo punktem odniesienia jest monitor Sony Panie Fluid ;).
    • Na wstępie historyjka: "Po 10 latach coś się podziało z ładowarką w samochodzie (12V). Poszło tyle dymu, że sądziłem, że to wydech się rozszczelnił albo coś się zaczęło palić"   Też mam, czytając Twoje wypociny. Przepraszam, ale "nóż się w kieszeni otwiera".   Czyli w kablach głośnikowych co płynie? Woda? Pod panelami bez wykonywania bruzdy? Czy może masz na myśli, żeby wyciągnąć 2 żyły i zasilić nią głośnik 250W? ...no to grubo! No tak, skoro Ty nie słyszałeś?... Doprawdy, aż żal ogarnia człowieka, jak takie głupoty czyta. Bez doświadczenia i wiedzy w zakresie elektryki. Oczywiście - "róbta co chceta", wolny kraj jak to mówią. 
    • Porównywałeś tv w warunkach sklepowych i na takim porównaniu bazujesz ??  Jeśli tak , to zgadzam się z Tobą.  Zostawmy   w takim razie ten temat.  Jak znajdziesz chwilę,  to poszukaj w sieci ślepych testów Shootout organizowanych co roku , w których to właśnie Philips zajmuje głównie ostatnie miejsce .  
    • Producenci zapowiedzieli 2 sezon zanim 1 w PL wystartował   Mnie zastanawia końcówka ,że skoro był nadzór to skąd w ogóle ten "ślub" skoro 2 lata ... - napisane co by zrozumieli Ci co oglądnęli
  • Dzisiejsze tematy

×
×
  • Utwórz nowe...