Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. czesc jestem na etapie rozgladania sie "po onkyo 8150" , ciekawy dlaczego ludzie próbują kombinacji wzmaka i zrodla w postaci DAC zamiast integracji. Dwa pytania: 1. jaki jest sens kupowania nowego NAD 356 za ok 1700zl, skoro nie ma nic nowoczesnego - ani optyka, ani DAC, ani USB.. takie wzmaki z pilotami to robiono w latach 90tych, i pewno teraz kosztuja 1/4 tego NADa.. wiecie co z uzywek moze sie z nim rownac w brzmieniu? 2. Jesli stwierdzicie ze nowy-lepszy, to jakies alternatywy dla niego (najlepiej dostepne na amazonie) pozdrawiam :)
  3. Tyle czasu i nikt nic? Kolumny jak ProAc Studio...zwiekszam do ok 800-1200 zl. Wysłane z mojego LG-M320 przy użyciu Tapatalka
  4. Hmmm... nie jestem fanym sylvanii. Mogłem Ci dać na sprobowanie. Mam 2 parki.
  5. @Krzysztof IwińskiA nie myślałeś żeby kupić jakiś wzmacniacz stereo mały, typu Cyrus, Rega Brio, Teac ( jego też chwalą) używane można kupić za całkiem dobre pieniądze np. taki Cyrus StreamLine https://allegro.pl/oferta/cyrus-streamline2-streamer-dac-wzmacniacz-8026760505 Do niego kolumny do 1000pln podstawkowe (pewnie bo masz mało miejsca - chociaż w pomieszczeniu 25 podłogowe też można) i Chromecast Audio za 90pln Jeszcze jest możliwość kupić kolumny aktywne i Chromecast Audio wtedy odpada Ci problem umiejscowienia wzmacniacza. Jeżeli chodzi o Chromecast to z każdego Apple’a możesz na niego strumieniować muzykę - Apple Music, Spotify, TIDAL ....
  6. Pisaliście m.in. o Melodika BL40 MK3 to łącznie z BLC20+BL10 MELOMAN? Chodź kolumny podłogowe robią dobre wrażenie tak pozostałe do mnie nie przemawiają. Myślicie, że możnaby połączyć BL40 MK3 z centralnym, efektowymi i subem magnat?
  7. Podbije troche temat, ma ktos w okolicach trojmiasta NAD 356 z modyfikacja mudy co chcialby sie spotkac czy to u mnie czy u niego na maly test porownawczy jednego i drugiego? 😄
  8. Witam jest ktoś w stanie doradzić mi jakie słuchawki bezprzewodowe nauszne zakupić? Tak +- 400 zł chciałbym wydać Rozważam kupno JBL E55, potraficie coś doradzić? 😛
  9. U mnie taka sytuacja zaistniała , pojawiły się 77 letnie sylvanie 6f8g. 2h grają , ale chyba potrzebują więcej czasu by się rozegrać , chociaż już po jakiś 30 minutach przestały "szumieć". W sumie to moje pierwsze NOSy i to tak stare z 1942r , więc może lepiej obeznani z tematem powiedzą czy to norma iż potrzebują z 80-100h tak jak nowe 6sn7gtb tung-sole ? Na wstępie tung-sole 6sn7gtb z nowej produkcji grają nieźle , widać iż przemyślane tak by przypasować każdemu (grają dosyć równym pasmem) Jaka różnica na 6f8g sylvanii T po ~2h odsłuchu (zaznaczam iż z czasem pewnie się może pozmieniać) - niskie tony , sądziłem ,że mam mocny bas , jednak to co ta lampa generuje na dole na myśl przychodzi jedynie to co pokazują tranzystory - bas jest mocny , lecz nie rozlazły , można rzec punktowy , w miarę szybki - wysokie , wg mnie lekko wycofane , co akurat przy moich focalach nie jest takie złe , brzmienie lekko zaokrąglone - średnica - to jest to czym charakteryzują się chyba te lampy , można rzec jest miażdżąca , gitary czy to akustyczne czy elektryczne , wokale ciepłe , z pazurem , przypomniały mi się dawne czasy grania na piecyku lampowym Ogólnie przy niektórych kawałkach te lampy wyciągają sporo z tła , jak koncert to nawet pojedynczy oklask potrafi lekko "zirytować" , niekiedy wydawało mi się iż sąsiad znów remont przeprowadza ,a to chyba odgłosy z pokoju gdzie nagrywano (mowa o takich bardziej noname artystach nagrywających pewnie w domu). Właśnie leci u mnie Journey (polecam utwór don't stop believen' , wstępniaczek mega przyjemny) Oczywiście najlepiej brzmią utwory akustyczne , kawałki z lat 50-60 , starszy rock , resztę zobaczę przy dalszym odsłuchu , natomiast z każdą minutą brzmienie nabiera jakości , mam nadzieję iż to nie żadne audiovoodoo
  10. Cześć, zastanawiam się nad zakupem projektora do domu w cenie max. 1000zł. Przeglądałem trochę ali i znalazłem twory marki Byintek - mają jakis tam model M1080 https://www.aliexpress.com/store/product/BYINTEK-M1080-Smart-2GB-16GB-Android-WIFI-FULL-HD-1080P-Portable-LED-Mini-Projector-1920x1080-LCD/736783_32935026665.html - pytanie, czy ma to sens? Nie zależy mi na wersji z Androidem - mam Mi BOXa. Z ciekawości napisałem do nich z pytaniem co z gwarancją i dumnie odpisali, że mają oddział w Polsce... ciekawa sprawa. Miał ktoś z nimi do czynienia? Czy to jakiś bubel? Ma to sens?
  11. Cambrige cxa 80 z tymi kolumnami jednak wymiata.Miałem włączony direct i zdeczko bez sopranu ale teraz jest rewelacyjnie.Także do tych wspaniałych kolumn tannoy xt8f cambrige cxa 80 to zestaw idealny dla audiofila.
  12. Today
  13. Witajcie ponownie, stary temat upadł a chyba wybrałem poszukiwane komponenty do kina 5.1 + AV: AV: Denon 2500H lub Onkyo TX-NR696 Kolumny zestaw: 1) JAMO S-809 HCS 5.0 + jakiś sub będzie potrzebny lub 2) Magnat Shadow 207/209 + reszta + sub Jak wcześniej wspominałem, potrzebuję jak najbardziej uniwersalny zestaw do wszystkiego: Muzyka przeróżna z basem, rock, youtube, do TV netlfix+ konsola PS4/PC do gier ~~20m2 pokój Pytanie teraz - które z tych wybrać? moim kryterium jest cena/jakość. jamo wychodzi mi taniej więc ku niemu wstępnie się skłaniam +denon. Nie słuchałem ich, tak po wyczytanych opiniach moja decyzja. Chyba że ktoś proponuje coś innego to chętnie słucham i dziękuję z góry za pomoc. edit propozycja Sub: HARMAN KARDON SB 26/WILSON Raptor SUB-8/YAMAHA NS-SW100BL
  14. nie jestem użytkownikiem apple, ale jak obstajesz przy air play 2 to strasznie zawężasz sobie pole wyboru zostaje tylko parę budżetowych marek onkyo, pioneer, denon i marantz? oraz niewiele sprzętów (większość KD), które do stereo się średnio nadają podobne rozumowanie też przyjąłem parę miesięcy temu przy swoim poszukiwaniu audio, że nie mam miejsca w sypialni i chciałem kupić piano crafta , a potem cambridge one wszystko zweryfikowały odsłuchy i skończyło się na pełnowymiarowym sprzęcie nie będę się wymądrzać , ale zapytam -"co słuchałeś?" - tak wiem mnie też takie rady wkurzały , ale naprawdę nie ma innej rady może rzeczywiście w twoim przypadku wystarczy dobrać odpowiednie kolumny do Onkyo TX-L20D lub Pioneer SX-S30DAB, ale musisz to zweryfikować nausznie ja tam odwrotnie niż ty wolę jeździć dużym samochodem nawet po mieście
  15. Nie jestem pewien czy to przewód głośnikowy chyba że to jakiś drut i lata luźno... ale wtedy efekt by był wyłączania kolumny, przerywania dźwięku raczej nie trzaskania. Szczerze mówiąc podobne efekty kiedyś miałem przy niesprawnych potencjometrach w starej Unitrze, drugie co mi przychodzi do głowy to jakiś problem z cewką głośnika. Możesz nagrać filmik i wrzucić ? To na 100% coś podpowie. @kacper27Próbowałeś pokręcić potencjometrami, włączyć wyłączyć loudness, przełącznik direct itd.. zwykle potencjometr jeżeli jest wytarty to tylko w miejscach gdzie jest najczęściej używany może w innym położeniu zadziała poprawnie??
  16. Mam już Tannoy M1. Mało efektowne basy i przepiękna reszta. Ogólnie jestem zadowolony, choć mam nerwy na kurierów z dpd. Sukinsyny obili mi róg w jednej z kolumn.
  17. Dzięki serdeczne za wszelkie rady i propozycje. Szkoda że do kolegów z Branży biorących udział w dyskusji mam tak daleko. Na wypożyczenie póki co się nie zdecyduję- chciałbym jednak posłuchać kilku propozycji i wtedy podjąć decyzję. Czy możecie zaproponować jakieś salony w Warszawie lub Kielcach gdzie jest duży wybór nagłośnienia od ręki gdzie można by się umówić na odsłuchy?
  18. @tomek c gratuluję zakupu. Teraz czas na dział Akustyka
  19. A co w tym dziwnego? Serio pytam... Za słabe głośniki czy wzmacniacz do nich nie pasuje? Wokale ma śliczne, gitara też, bas jest porządny - zgodnie z wytycznymi z post'a. Są szczegółowe. To sami sugerowali , ale to akurat jest potwierdzone we wszystkich recenzjach które czytałem na necie (brytyjskie, niemieckie i holenderska). Maliny nie zaproponowali, 388 też. Ale i nie wciskali BluOs'a - to był mój wybór, co uczciwie przyznaje. Wasze propozycje też miałem na względzie, za co raz jeszcze dziękuję. Na razie słucham i jestem zadowolony. Zarówno przy muzyce jak i w kinie. Wiem, że Bowersy mają na wyłączność, początkowo ciężko było mi się zdecydować którą parę wybrać - zdałem się na sugestie Top HiFi. Jak z czasem zmienię zdanie - to pójdę gdzie indziej (tym razem zdecydowała lokalizacja).
  20. W pierwszym przypadku tylko sterujesz aplikacja wbudowaną w Onkyo. W przypadku Chromcast-a jest to praktycznie streaming z aplikacji na komórce.
  21. Kolejna aktualizacja wykazu płyt Zestaw płyt WM na sprzedaż - 24.04.2019.pdf
  22. Każde urządzenie ma zalety i wady. Ja ostatnio zaopatrzyłem się w DAP Fiio M6 link i uważam, że to uniwersalne urządzenie do wszystkiego prawie. Nie obsłuży co prawda HDD ale ma slot na karty mikro SD do 512 GB. Funkcje: USB DAC (wyjście Line Out 3,5mm Jack) więc można do wzmaka podłączyć lapka korzystając z DLNA, AirPlay, FiiO Link (można sterować telefonem), jako streamer sieciowy obsługuje po WiFi Spotify, Tidal Master (w tym Off Line) i inne muzyczne apki, które można po dwukierunkowym bluetooth z kodekami Ldac, AptX HD wysyłać do wzmacniacza lub słuchawek bezprzewodowo w jakości "bezstratnej". Brzmienie: dla mnie bardzo dobre (ESS Sabre ES9018Q2C). Mały i poręczny. Bateria pozwala na pracę przez ok. 10 godzin. Czytelny wyświetlacz, a wszystko małe i poręczne nadające się do użycia stacjonarnego ale i mobilnego. Pozdrawiam.
  23. Kurcze no a juz znalazlem lasery do niego ale z oznaczeniem 'A" na koncu ale ponoc nie ma roznic od tych bez "A" No ale Moby dobrze ze mi to napisales bede drązyl sprawe moze sie czegos dowiem jeszcze Dzieki wielkie to sa wazne informacje dla mnie
  24. Fidue A65 zgarały u mnie trochę gorzej od Finali, mniejsza scena, mniej naturalny dźwięk od E3000. Ale to bardzo dobre słuchawki i łatwiej z nimi trafić synergię. Zgrały fajniej z AK300 niż Finale E3000. Kopułki trochę kształt mają dziwny, mogą uwierać w małżowiny. Po za tym nie mam zastrzeżeń do tych doków.
  25. Czesć, A może nie potrzebujesz DACa jako takiego tylko urządzenia z wejściem USB z odpowiednią funkcjonalnością + smartfon? Ja rozważałem swego czasu odtwarzacz Yamaha CD S300, która fajnie obsługuje iPhona po USB. wtedy smartfon załatwia Ci radio internetowe i spotify/tidal a zamiennie możesz podłączyć dysk czy pendrive. Taki odtwarzacz używany pewnie znajdziesz za 600-700 pln a przy okazji dasz radę odtwarzać płyty CD. Druga opcja to też odtwarzacz z CD ale z wejściem optycznym. Nie ma wielu modeli na rynku ale kilka jest. One zazwyczaj maja też USB. Tyle że są droższe, nie widziałem nic poniżej 1k. Oczywiście malina to najrozsądniejsze rozwiązanie. Też się przymierzam ale u mnie będzie działać jako transport i ma zastąpić chromcasta. Pozdrawiam Paweł
  26. Blonde Redhead - ktoś ich słucha? Bardzo ciężko dotrzeć do osób w PL, którzy ich kojarzą Rock alternatywny, a ostatnio... no cóż, ciężko jest mi to przyrównać do czegokolwiek - muzyka eksperymentalna może? LRKR - mało znany artysta z Brooklynu (nie wiem dokładnie skąd jest, wiem jedynie, że tam mieszka), tworzący muzykę elektroniczną, którą serdecznie mogę polecić John Maus - podobny trochę do Deine Lakaien, tworzy głównie pop eksperymentalny, lo-fi, pop syntetyczny. Krótko mówiąc muzyka elektroniczna z dodatkiem akustycznych instrumentów i wokalem, który nie powiedziałbym, że stanowi podstawę dla melodii, a raczej jej eleganckie uzupełnienie Philippe Jaroussky - fantastyczny kontratenor Lustmord - dark ambient, bardzo specyficzny, nie każdy polubi, lecz warto dać szansę
  27. Da się odpowiedzieć... Tylko po co, skoro pytający raczej nie jest zainteresowany odpowiedzią? A przynajmniej tak wynika z poprzednich wpisów. Trollowanie można zignorować i tyle, a gdy stanie się to mocno nachalne-wtedy problem znika wraz z użytkownikiem. Pozdrawiam
  1. Załaduj więcej aktywności
  • Utwórz nowe...