Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. Rozwiązałem chyba już problem, całym problemem jest kablówka. Gdy odłączę przewód HDMI od kablówki wszystko mija i jest ok. Czytałem, że separator galwaniczny załatwia sprawę. Spotkał się ktoś z takim rozwiązaniem ?? Mnóstwo jest tych separatorów na necie.
  3. Witam, slucham tylko hip-hopu i dubstepu. Mam sluchawki przewodowe CREATIVE Aurvana Live 2 uzywam do sluchania na PC z DAC i z telefonu bez DAC. Szukam jakosciowo podobnych sluchawek ale na bluetooth do tego rodzaju muzyki. Tylko w gre wchodza nauszne aby zakryly cale uszy. Cena do 500zl, wiadomo im mniej tym lepiej. Pozdrawiam, z góry dziękuję.
  4. TVP Polonia Sobota 20 kwietnia 23.25 do 0.25 "STING i Anna Maria Jopek", gala telewizyjna z 8.12.2016 roku, gdy w Toruniu STING promował swoją płytę "57 & 9th" (pierwszą po ponad 10-letniej przerwie). Pozdrawiam
  5. Zdecydowałem, że zostawiam DACA. Przy kwocie jaką już wydałem te 650 zł dużej różnicy nie zrobi, a kiedyś sobie to odpracuje 😁 W końcu narazie jestem tylko biednym studentem pierwszego roku. Karty dźwiękowe w płytach głównych to szrot. W tv (lg) mam w miarę dobrego DACA tak, że różnica jest dużo mniej słyszalna, ale wciąż na korzyść CA. Jeśli chodzi o denona to zaskoczenia nie było. Dobra szczegółowość oraz dynamika - to co zrobiło na mnie wrażenie w sklepie. Kupiłem go w idealnym stanie, narazie wygląda że wszystko jest sprawne więc jestem zadowolony. Martwi mnie trochę zmęczone jedno trafo, ale gra to świetnie więc nie zawracam sobie tym głowy(nie straszcie mnie, że kupiłem chłam - chcę zakończyć budowę audio ) + nie grzeje się. Trzeba pamiętać że radiatory są tuż pod górną ścianką wzmacniacza więc wszystko doskonale da się wyczuć. Cały zestaw powala na kolana rodzinę włącznie ze mną PS. Pioneer na sprzedaż.
  6. Today
  7. Ok czyli takie sprzęty co na drgania są bardziej wrażliwe niż inne. Lubię oglądać takie dopieszczone instalacje. Tutaj na forum pamietam raz wrzucił fotki ktoś z takimi Audio Physics ( zajebista okleina) i całym sprzęcie na jakimś specjalistycznym stoliku. Nie mówiąc o tych od Wojtka... Co by to nie było to oko cieszy.
  8. @Kubakk A można wiedzieć co to za wzmak? 😊😊😊
  9. Odtwarzacz w bdb stanie. Nie uzywany od 14 miesiecy(kupilem coplanda cda 288). Nowy laser w styczniu 2018, bez pilota, drobne ryski na gornej pokrywie. Swietny, niedoszacowany player. Uwazam, ze warto. Cena 800 zawiera koszt przesylki i solidne pakowanie. Tel. 600-977-715 P.s. Odtwarzacz dzisiaj sprawdzony, dziala bez zarzutu.
  10. A te wtyczki typu Schuko pasują do gniazdek z bolcem typu E
  11. Hi, mam już wzmacniacz HK3480, mam pokój 24mkw, słucham muzyki dobrej, od klasycznej, jazzu, muzyki elektronicznej do rocka. chciałbym dokupić do wspomnianego wzmacniacza kolumny podłogowe do 2k zł. Miałem okazję słuchać w sklepie kolumny Dalii, ale prz prostej muzyce L. Armstronga słychać było churgot zamiast basu. Mam prowizorycznie ustawione w pokoju kolumny od starej wieży JVC (35W) - jakiś jazgot słychać Trudno to nazwać dobrym dźwiękiem. Czy może ktoś doradzić, co dokupić do mojego wzmacniacza? pozdrawiam.
  12. https://www.avstore.pl/kable-zasilajace/kabel-zasilajacy-monacor-aac-200-2m.html ja gram na takim , najważniejsze było wyjście na bok , nie łapie syfu , działa
  13. Mój wzmak jest full dual mono , gra pełnym pasmem cały czas. Przy dobrej konstrukcji , na dobrych komponentach nie ma zapewne aż tak dużej różnicy względem monobloków , aczkolwiek rozumiem osoby które mogą "czuć" iż większe odległości , separacja obudowami to lepsze brzmienie. Dobrze iż są konstruktorzy którzy dają opcje wyboru we w miarę rozsądnych pieniądzach. PS: dziwny ten temat
  14. A melodici są lepsze? Zwykłe chodzi takie podobne jak od zailacza pc co są a jaka tam wiazka jest to nie wiem
  15. Zdrowych ,wesołych ,spokojnych Swiąt Wielkanocnych oraz mokrego dyngusa
  16. A jakie to są te zwykłe? Jeśli też jakieś 2,5 mm2 miedziane, to sensu nie ma. To jest bardzo podstawowy kabel, raczej na zastępstwo standardowego na wypadek jego uszkodzenia nic w celu wejścia na wyższy poziom HiFi. Hubert Tak, zrobiony jest porządnie, jest dość elastyczny, układa się nieźle, ale nie jak w oplocie silikonowym. Wysłane z mojego STF-L09 przy użyciu Tapatalka
  17. Fajne i niezbyt drogie! Ja bym zaryzykował jeden i przetestował. Tak na oko porządnie zrobiony przewód nawet jak nie zrobi żadnej różnicy to i tak go wykorzystasz. Ciekawe jak z jego sztywnością. Jak łatwo będzie go można ułożyć gdzieś za szafką ....
  18. Tak jak w temacie czy jest sens wymieniać w listwie i w innym sprzęcie AV z takich normalnych na https://www.avstore.pl/kable-zasilajace/tomanek-power-cable-audiofilski-przewod-zasilajacysieciowy-230v-15-m.html
  19. A co stoi na tej platformie ? Wzmacniacz czy DAC ...? Tak w międzyczasie oglądałem platformy Rogoz wyglądają super. Bardzo ładne mebelki. Nawet gdybym nie usłyszał różnicy to pewnie i tak cieszyły by oko. Lubię ładnie, elegancko zrobione rzeczy.
  20. Inferno. Nie ma co cykać. Skrzyneczka ze sklejki wypelniona 2cm pisku z wieczkiem ze sklejki dopasowanym tak, zeby bylo po 1mm,2mm szczeliny. Mogę zrobić zdjecie jutro wieczorem. Ale oczywiscie mozna kupić ;). Mnie ta platforma razem z materialem kosztowala 200zł. Moj stolarz chcial 150 ale wolę dac mu wiecej. I jak się okazalo później warto dawać napiwki, bo ustroje akustyczne robi mi za.... smieszne pieniądze.
  21. A możesz w wolnej chwili cyknąć fotę tej platformy z piaskiem ? Absolutnie nie chce kupić ale jestem ciekawy jak to wyglada. Oczywiście jak Ci to nie sprawi kłopotu. Tak ze względów poznawczych 🙂
  22. Nowy78, oczywiscie, ze się zgodzę co do zastosowania loudnesa i jego zalozeń. I nie chce mi się spierać co do slyszenia ludzkiego. Znam zakres i ulomnosci. Fakt natomiast jest taki, ze bardziej rozbudowany uklad o osobne pre i końcówkę ( ówki) lepiej sobie radzi z cichym odsluchem. Nie ma problemu z nasyceniem i ruszeniem basu od najnizszych poziomow. I oczywiscie nie ma regóły, że mozna powiedzieć, ze monobloki są lepsze, a integry gorsze. Wszystko zalezy od modelu. Uklad dzielony daje po prostu wiele mozliwosci. Mnie chce się w to bawić natomiast rozumiem kogoś kto ma integrę i już. Dodatkowo mozna wszystko zepsuć zastosowawszy niewlasciwe interkonekty czy źle zestawiając dźwiekowo lub elektrycznie pre z końcówką.
  23. Witam, Mam problem i zarazem pytanko. Planuje zakup słuchawek głównie do użytku z konsolą ps4. Szukam czegoś w do 400zł. Jakieś propozycje?
  24. Ja mam odległość głośników do słuchacza trochę ponad 2 metry, kolumny podłogowe i jest bardzo dobrze. Natomiast sam rozstaw kolumn nieco szerzej. Pozdrawiam
  25. Z tego co się orientuję, filtr loudness miał za zadanie dostosowanie wzmocnienia poszczególnych pasm do charakterystyki naszego słuchu w zależności od natężenia dźwięku. Chodzi o to, że przy niskich poziomach natężenia dźwięku, o wiele gorzej słyszymy skraje pasma słyszalnego niż częstotliwości z zakresu 500 - 5000 Hz (patrz wykres). Różnice dochodzą nawet do kilkudziesięciu dB gdy jest bardzo cicho. Aby to wyrównać wymyślono właśnie loudness - notabene często używany niezgodnie z założeniami Odpowiadając na pierwsze pytanie - nie, nie jest to definicyjne dual mono. Myślę, jednak, że jest naprawdę blisko. Jedynym elementem wspólnym końcówek jest rdzeń transformatora głównego. Natomiast jeżeli chodzi o drugą część wypowiedzi, to chyba w tym właśnie problem. Nie wiem, czy byłoby możliwe znalezienie takiego wzmacniacza, który miałby identycznie zbudowaną wersję zintegrowaną i dzieloną, aby można było uzyskać "miarodajny" wynik z porównania. Oczywiście mam na myśli wszystkie układy wzmacniacza, bez zasilania.
  1. Załaduj więcej aktywności
  • Utwórz nowe...