Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. Odpuść sobie amplituner. Po jakimś czasie kończą aktualizacje i wsparcie do wypuszczenia kolejnego ampli. Lepiej Wzmacniacz stereo + osobne urządzenie do streammingu + dac + kolumny głośnikowe. Zyskujesz lepszą jakość. 1. Jaki budżet na całość. 2. Czy dopuszczasz sprzęt używany? 3. Zakup jednorazowy, czy planujesz ewentualne zmiany za jakiś czas? 4. Określ jakiego dźwięku poszukujesz. Że lubisz bas to już wiemy, napisz coś jeszcze. 😁 5. Podaj lokalizację. Pozdrawiam
  3. Dlaczego pisałem o tych napisach...popatrz sobie na ceny filmów 4K lub BD w Polsce a zagranicą i już będziesz wiedział dlaczego to taka unikatowa funkcja w OPPO. Kupiłeś Pionka i fajnie.
  4. Tidal już wcześniej wprowadził "360 Reality Audio" a teraz Dolby Atmos. Czyli co, z sufitu wokale będą 😆 Dolby Atmos w Tidal artykuł: https://gsmonline.pl/artykuly/dzwiek-dolby-atmos-android-tidal Edit, to chyba działa tylko na Android i iOS aplikacjach.
  5. Krok po kroku Niech rzuci kamieniem, kto nie zaczynał od jamnika albo mini-wieży.
  6. Cześć wszystkim, Jestem nowy w świecie stereo i potrzebuję pomocy od ludzi którzy zjedli na tym zęby w wyborze zestawu do mojego salonu. Od 10 lat muzyki głównie słuchałem na zestawie komputerowym Logitech Z-5500, więc pewnie czegokolwiek bym nie kupił to będzie dobrze ale lubię też bas. Pomieszczenie to salon z aneksem o powierzchni 20m2. Czego będę słuchał: głównie będzie to muzyka elektroniczna różnej maści, hip-hop, czasami film z tv. Źródła: TV najlepiej wpięty przez toslink, spotify po bluetooth, pendrive. Co rozważałem: Kolumny: Pylon Pearl 27, Heco Aurora 700, Magnat Shadow 207, INDIANA LINE TESI 542, Monitor Audio MONITOR 300, MONITOR AUDIO MR6 (fajnie jakby bass reflex był z przodu bo miejsca wiele nie posiadam) Amplitunery stereo: Onkyo tx-8270 oraz tx-8250, Yamaha r-n803d oraz r-n303d. Jesteście w stanie coś doradzić nowicjuszowi? Z góry dziękuję za porady i pozdrawiam, Mariusz.
  7. siedzę na alibabie https://pl.aliexpress.com/item/32591475996.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.224529a5ZMCO25&algo_pvid=4c66f969-0d89-4e2a-873e-469e353b7332&algo_expid=4c66f969-0d89-4e2a-873e-469e353b7332-0&btsid=83886cb7-5f0e-4cf5-8ad2-27e0ed4bd116&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_4,searchweb201603_53 zawsze myślałem ze do tego potrzeba jednak jakiegoś zewnętrznego zasilania...
  8. Pomyślimy. Ja bym się wstrzymał z zakupami w Niemczech, bo i tak gramofon potrzebuje przeglądu.
  9. Jeżeli planujesz odsłuch SACD ja proponowałbym do tego osobny wzmacniacz z możliwością pracy jako końcówka mocy. Wyjdziesz sygnałem audio bezpośrednio do wzmaka i uzyskasz o wiele lepszy efekt niż z amplitunerem AV. Pozdrawiam.
  10. Czyli na chromecast 3 nie ma opcji przeglądania internetu na ekranie TV. A co z połączeniem tego ustrojstwa bez DAC - a ze wzmacniaczem? Czy się da czy lipa? i co z tym tunerem czy połączenie analogowe bez DAC-a powoduje duże straty sygnału ???
  11. Gdyby Oppo można wciąż kupić normalnie w sklepie, to pewnie byłby mój pierwszy wybór. Ale sprowadzać z zagranicy, z niewiadomego źródła albo od osoby prywatnej - nie, dziękuję. Jeśli chodzi o funkcjonalność Oppo, to wszędzie podkreśla się "unikalną" funkcję czytania napisów z USB, która mnie zupełnie nie interesuje. Panasonica odrzuciłem ze względu na brak obsługi płyt SACD - a te zawsze chciałem wypróbować. Szukałem solidnego, dobrze wykonanego odtwarzacza, który odtworzy każdą płytę i Pioneer spełnia te wymagania. Trochę szkoda, że ten segment rynku jest tak ubogi - jakby ktoś chciał zbudować komplet AVR + BR UHD, np. Denona czy Yamahy, to w ogóle nie ma takiej możliwości.
  12. Musisz posłuchać. Sam ocenisz. Dla mnie może być dobry, dla ciebie nie. Każdy ma inne preferencje. Przewody głośnikowe??? Też masz? Zastanowić się trzeba, czy potrzebujesz obrazu 4K i przeglądania internetu na ekranie TV. Sterowanie z telefonu. Jeżeli nie to wybór jest prosty. Tym się różnią ultra i 3.
  13. Znalazłem jeszcze tutaj u siebie takie oferty wegi: https://m.ebay.de/itm/Wega-JPS-350-P-Direct-Drive-Plattenspieler-Vinyl-Vintage-Turntable/202650019034?ul_ref=https%3A%2F%2Frover.ebay.com%2Frover%2F1%2F707-53477-19255-0%2F1%3Fcampid%3D5337991980%26customid%3D3b9b1ee0-fa80-4252-8c12-9f33c824ffdd%26toolid%3D10049%26mpre%3Dhttps%3A%2F%2Fwww.ebay.de%2Fitm%2FWega-JPS-350-P-Direct-Drive-Plattenspieler-Vinyl-Vintage-Turntable%2F202650019034%3Fhash%3Ditem2f2ee1e4da%3Ag%3AZu0AAOSwumxcrPC%7E%26srcrot%3D707-53477-19255-0%26rvr_id%3D2220543844510%26rvr_ts%3Dffd1ebdd16e0a4d05950377affee64c3&_mwBanner=1&_rdt=1&ul_noapp=true https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/wega-sony-plattenspieler-direct-drive-jps-350-p/1246648128-172-1935?utm_source=sharesheet&utm_medium=social&utm_campaign=socialbuttons&utm_content=app_android
  14. Przede wszystkim to nie jest wzmacniacz tylko amplituner kina domowego. I nie, nie masz możliwości podłączenia tam dwu kolumn frontowych. Możesz się bawić w przepinanie kabli albo dla lepszego napedzenia frontów połączenia amplitunera z końcówką mocy. A co do menu widocznego na ekranie tv to tu ci nie pomogę. To dość leciwy amp, który z tego co widzę nie ma nawet wejść i wyjść hdmi tylko component.
  15. Witam wszystkich, Proszę o propozycje kolumn do powieszenia lub zabudowy do salonu 6m x 8m. Niestety WAŻ jest bardzo niski i dlatego im mniejsze, tym większa szansa na zastosowanie. Z góry dziękuję za pomoc i wszelkie sugestie Pozdrawiam Wysłane z mojego ONEPLUS A5010 przy użyciu Tapatalka
  16. Nie wiem czy to będzie dobre, tam jest słaby opis i nie wiadomo ile volt. To jest do car-audio ale też domowego sprzetu. Szukaj może: RCA inline gain amplifier / controller. https://www.amazon.co.uk/CHELINK-Universal-Amplifier-Motorcycle-Speakers/dp/B076DBCGB5/ref=sr_1_1_sspa?keywords=rca+gain+amplifier&qid=1576249222&sr=8-1-spons&psc=1&spLa=ZW5jcnlwdGVkUXVhbGlmaWVyPUEzTk9HNjRNN1RWNVZEJmVuY3J5cHRlZElkPUEwNTIyNjgzQ1BBVFhKVVZBWjJEJmVuY3J5cHRlZEFkSWQ9QTA1Njg0MzYzR1dWWEVFQTdGUEYxJndpZGdldE5hbWU9c3BfYXRmJmFjdGlvbj1jbGlja1JlZGlyZWN0JmRvTm90TG9nQ2xpY2s9dHJ1ZQ==
  17. Today
  18. Na próbę załóż nowe konto na stronie Tidala używając laptopa (PC). Sprawdź czy będziesz mógł się zalogować na soundbarze YSP-2700.
  19. A ile chcesz przeznaczyć na wzmacniacz?
  20. Tragedia... nie znać podstaw.. Toż to obowiązkowa lektura (bo był wydany scenariusz do Vanank) albo o obowiązkowy film :- Jakoś mało informacji z Jerez :-( Ale za to (na stronie "Powrót Roberta") piękny wpis dotyczący Williamsa: "Oni wyprzedzili wszystkich i już mają gotowy bolid na nowy sezon. Ten z 2019." Pozdrawiam
  21. W telewizorze mam wyjście które producent określa na 0,5V(rms) Podłączone aktywne głośniki troszkę zbyt cicho grają. Czy jest wzmacniacz sygnału RCA który podniesie mi sygnał do standardowych 2V ?
  22. Witaj,jak chcesz to za 1700zł mogę ci sprzedać nowiutką Yamahe AS 701.Jest na forumowej giełdzie.
  23. Witam Podłącze się do wątku Ja właśnie buduje sobie szafkę audio. Rama dębowa szczotkowana i woskowana + półki grubości 5cm z jesionu bejcowane i szczotkowane. Półki będą stały na kolcach na metalowych kontownikach (ze szczotkowanej stali nierdzewnej) przymocowanych do dębowej ramy. W sumie będę miał 9 półek Poniżej zdjęcia samej ramy gdyż jeszcze czekam na metalowe okucia
  24. Dali + ten wzmacniacz Roksan, co do chromecasta to nie podjąłem jeszcze decyzji czy 3 czy ultra. Myśle dodatkowo nad tym tunerem Hama. Czy myślisz, że Dali + ten wzmacniacz to dobry wybór ?? Póki co zapłacone i czekam na sprzęt
  25. Zamówiłes Kolumny Dali 850 + Roksan? Czy tylko wzmacniacz? A Przewody głośnikowe? Który chromecast chcesz kupić? Chromecast Audio czy Chromecast 3, Chromecast Ultra?
  26. Też nie wiem czemu:( i nic nie mogę zrobić. Za każdym razem w opcjach TV po prostu wyłączam easylink. Pytanie czy jest jakaś apka na android TV żeby przypisać sobie makro do tej funkcji? Już znalazłem apkę w której przycisk rakuten podmieniłem na youtube a teraz szukam do makra:)
  1. Załaduj więcej aktywności
  • Utwórz nowe...