Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. A co ma wspólnego poziom głośności do tego jak czysto, klarownie słychać dźwięki ? Dźwięk o tym samym natężeniu może brzmieć zupełnie inaczej. Tu chodzi o zniekształcenia powodowane dodatkowymi drganiami membran, cewek i innych części głośnika, które "dodają" się do tych wymuszonych przez wzmacniacz dodając do pierwotnego brzmienia wszelkiego rodzaju "szlam" i nie będą to decybele tylko składowe częstotliwości produkowanych dźwięków, w tym ich harmoniczne. Żeby zapewnić oczekiwane parametry sprzętu należy zapewnić optymalne warunki jego pracy. Wibroizolatory to gwarantują. Cena nie idzie zawsze w parze z jakością, a wiara w taki mit to naiwność. Jako doświadczony audiofil czy meloman, czy pasjonat audio powinieneś to wiedzieć. Poza tym nie ma co patrzeć na parametry sprzętu podawane w specyfikacjach dostarczanych w materiałach reklamowych, bo producenci i ich marketingowcy już dawno wyczaili, że większość klientów przygląda się tymże parametrom i niekiedy one są decydującym czynnikiem zakupu. Dlatego często podawane są na wyrost i nie odzwierciedlają prawdziwych możliwości sprzętu, co wielokrotnie było udowodnione przez niezależnych pasjonatów posiadających odpowiednią wiedzę i przyrządy pomiarowe.
  3. No nie wiem, czy nawet mi by się "opatrzyły";) Trochę jednak potestuję rozwiązanie ze zdjęcia i jak potwierdzi się jego pozytywny wpływ, to postaram się pożyczyć pułapki od Bartka. Ale tylko próbnie, bo na PB-Premium nie mam nawet miejsca. Jeśli jednak będzie Ok, to zamówię u niego coś podobnego na wymiar (i pod wystrój salonu).
  4. Jeśli chodzi o DacMagic to podlaczajac do komputera na częstotliwości 96khz porównując z integrą byłem pozytywnie zaskoczony. Po podłączeniu do tv różnicy między dac'iem z tv (optyk) a DacMagic nie słyszałem. Po świętach powtórzę test z PC zwracając uważniej uwagę na poziom głośności (jak wiadomo dźwięk glosniejszy podświadomie uznajemy za lepszy) oraz sprawdzę jak sprawuje się Denon. BTW. S4home na ile czasu jest wypożyczenie?
  5. Wypożycz 2 szt na testy. Oczywiście uprzedź małżonkę, że to tylko rozwiązanie chwilowe w celach "badawczych". Jak trochę postoją w salonie i się opatrzą to przestają przeszkadzać. U mnie ta metoda zadziałała .
  6. Ocenić można by było na podstawie schematu, zdjęcia środka lub opinii właściciela takiej listwy. Można złożyć taką listwę korzystając z tego filtra z DC blockerem link lub link , a obudowa np. taka link . Trochę kabli i prostych narzędzi i masz listwę z filtrem i DC blockerem za niewielka kasę
  7. N-50ae nowy firmware dostępny. Zmian póki co nie odczuwam
  8. Miras23

5000 zł - 23m2

Seaman na czym w końcu stanęło? Czy przesłuchałeś już polecane konfiguracje? Dołącz sobie do całości: nowego Rotela RA 11 i Denona PMA 800 Seaman na czym w końcu stanęło? Czy przesłuchałeś już polecane konfiguracje? Dołącz sobie do całości: nowego Rotela RA 11 i Denona PMA 800
  9. Today
  10. Kraft, sądzę że większość parametrów jest naciąganych ale to chyba po to żeby "imponować" co niektórym. Po za tym trzeba sobie uświadomić jak dużą wartością jest 1 Wat, a później myśleć po ich mieć sto-kilkadziesiąt...
  11. Z używanymi kompaktami to może być różnie. Sądzę, że lepiej kupić nowy player. W kwocie do 1000 zł będziesz miał: -Yamaha CDS 300 -Denon DCD 520 Po za tym jak kupisz nowy cd, to będziesz miał gwarancję...Pomyśl o tym. SACD już dawno umarło, wybór znikomy.
  12. Jestem na etapie poszukiwania niezadrogiej listwy z DC blockerem. Obecnie posiadam Yamaha RN 803D podpiętą do "ściany" kablem Tomanka. Czy spotkaliście się może z poniższym wyrobem ? Producent twierdzi, że jest o "niebo lepsze" od Tomanka. https://www.olx.pl/oferta/listwa-sieciowa-kondycjoner-filtr-audio-dc-blocker-x6-CID99-IDn3DhO.html Będę wdzięczny za opinie i podpowiedzi w którym iść kierunku.
  13. Za 30 pln za które kupilem 8 sprężyn daleko nie zajadę 😛 a efekt wart był eksperymentu.
  14. Jedno jest pewne. Rzeczony Pioneer na pewno nie posiada mocy o której piszesz. Według specyfikacji ma 65 W, ale przy zniekształceniach równych 10% (1 kHz, 10 % THD, 4 ohms). Normalnie moc wzmacniacza podaje się przy zniekształceniach <1% (lampy można przy <5%), więc nie można porównywać innych wzmacniaczy mierzonych w sposób znormalizowany z Pioneerem mierzonym przy 10%. Podany parametr to w tym przypadku naciąganie.
  15. Tak, obecnie to desktop jest moim streamerem Pliki idą przez foobar2000 (do DSD128), mam jeszcze wersje testową JRiver Media Center 25 (już się kończy) ten puszcza wszystko co DAC potrafi czytać, jest Tidal i jeszcze 3tyg Qobuz darmowy na test w max rozdzielczości. Sterowniki są na miejscu. A czy USB jest dobre? tego nie wiem, Mobo to Asus z serii crosshair i jest Toslink, .....nie szukałem różnic. Emotiva spięta coaxal AQ Carbon z DAC
  16. Dzięki wielkie za wyjaśnienie. Podsumowując i odpowiadając na pytanie z tytułu: 2 x 43.3W (6 Ohm) to moc wystarczająca dla Dali Spektor 6 o skuteczności 87dB? Swoją drogą... to by znaczyło, że duża większość wzmacniaczy mająca 80-100W na kanał, to ogromny zapas mocy.
  17. Nie w domu, a w głowie Ten "abordaż" to tak po krótce taka przenośnia (z walki dawnych statków/okrętów). Mój mózg, co za tym idzie słuch staje do walki z abordażem dźwięków z głośnika, no i albo się poddam i ulegnę (rozpływam się w dźwiękach, często podgłoszę i słucham do końca) albo będę toczył walkę dalej, aż "wyssam" i wchłonę każdy dźwięk w nagraniu, nawet ten z najbrudniejszych otchłani i czeluści (analizuję i odkrywam, a zarazem cieszę się to co dociera w każdą część mnie) tudzież odbiję odcinając łeb (wciskam na playerze next) Tak, zgadzam się, zawsze coś miłego w ucho wpadnie, jest tyle pokładów muzyki, bandów, artystów solo i składów, że coraz to nowe odkrycia, wrażenia, odczucia
  18. Boguslawie, grasz z komputera? Rozumiem, ze niedlugo sprawisz sobie streamer. Ale czy teraz grasz z jakiś plików. Jesli tak to jaki program z jakimi wtyczkami? Czy wgrałeś wlasciwe dla moona sterowniki? To wazne rzeczy w pc audio podobnie jak pożadny kabel usb. No i warto sprawdzić czy wejście usb jest dobre w moonie bo czesto w dac jest potraktowane po macoszemu. A moon wiadomo zacna firma, mógł od razu założyć, że kupuje go uzytkownik, ktory podłaczy się przez coax lub Aes/ebu.
  19. Co ciekawe.puszczam muze ze spotify z laptopa przez kabel do wzmacniacza ale zainstalowałem też spotify w telefonie i teraz automatycznie gdy puszczam z laptoa to w telefonie wyświetla się utwór i mogę z telefonu sterować.Więc jak to działa?bloothu mam wyłączony.Czy jakość jest zachowana? Dzięki wszystkim za pomoc
  20. Więc właśnie. Kolega Kraft dobrze to przedstawił. Najgorsze jest to, że wielu producentów zaokrągla tą wartość a później wychodzą problemy z mało wydajnymi wzmacniaczami. Lecz skąd laik ma to wszystko wiedzieć? -niestety nie może.
  21. Też się ciesze że sprawę kabelka USB mam już z głowy.
  22. MacBook Pro 15 cali 2017 z touchbarem, ma tylko 4 porty USB-C, żadnego HDMI. Próbowałem podłączania zarówno przez przejściówki USB-C - HDMI (w tym oryginalną ze sklepu Apple) oraz bez niej kablem USB-C - HDMI poprzez różne porty w Macu. Kiedy próbuję podłączyć projektor jako dodatkowy monitor to obraz na projektorze gaśnie i wyświetla się tylko na Macu. Nie potrafię zrobić tak, żeby obraz był tylko na projektorze.. Nowe odkrycie jest takie, że udało mi się uzyskać obraz 1080p na projektorze, ale tylko przy częstotliwości odświeżania 30Hz, przy 50 i 60Hz obrazu nie ma. O co tu chodzi? Czy w ostateczności lepiej ustawić 1080i przy 60Hz czy 1080p przy 30Hz?
  23. WAŻ ważny jest , ale w sumie nie dopisałem ,że dynaudio emit m20 to grały bardzo dobrze, ale dopiero przy naprawdę wysokim poziomie głośności zależy mi jednak, aby przy cichym słuchaniu też dobrze to brzmiało, a tego tu zdecydowanie zabrakło mam jakieś przekonanie, że excite x 14 bardziej mi w tym przypadku podejdą co do ustawienia na parapecie, to niestety u nas w sypialni nie ma innego miejsca na kolumny, a ten niedługo będzie jeszcze głębszy jak wreszcie skończymy remont...
  24. Ciesze sie że nowy kabelek sprawił ci radość Rozumiem że to z eDAC posiada własny zegar , urządzenia pracują w trybie master/slave nic dla ciebie nie znaczy
  25. A ja jestem za dopracowaną akustyką i eksperymentowaniem z tłumieniem wibracji tym co mamy pod ręką Co to są dobre parametry? Oczywiście że nie zawsze ,ale niestety najczęściej
  26. Witaj, wybór konkretnego modelu kolumn to kwestia indywidualnych preferencji. Na pewno ciekawą opcją będzie Monitor Audio MR6. To uniwersalne kolumny, które zaoferują spójny, dynamiczny, otwarty dźwięk. Jako alternatywa spójrz na Pylon Audio Pearl 27 oraz najbardziej ofensywne, dynamiczne STX Electrino 250. Jeśli wchodzą w rachubę kolumny w kolorze białym, spójrz na Audio Pro Avanto FS 2.0. Zapraszam serdecznie na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.
  1. Załaduj więcej aktywności
  • Utwórz nowe...