Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. Nie,nie słuchałem ale założyłem,że gdy mam budżetową Yamahę i budżetowe głośniki PA dokładając sporo do interesu uzyskam lepszy dźwięk i takiej opini potrzebuję.Gdybym miał możliwość odsłuchu,podejrzewam,że nie pisałbym tematu na forum. Co mi nie odpowiada,ogólnie jestem zadowolony ale chciałem pójść do przodu.Bas wdg. mnie jest nieco plastikowy,mało mięsisty,brakuje temu zestawowi głębi,sceny a na niektórych utworach bardziej dudni niż gra.Dźwięk jest nieco "uwięziony" jak dla mnie.Pewnie jednak zacznę od wzmacniacza,ale nie chciałbym się wykosztować dla różnicy np. 10-15%,tylko po prostu chciałbym to odczuć z miejsca.Myślę nad tym CXA60 ale jeśli mam dołożyć parę stów i będzie jeszcze większa różnica to mogę to zrobić.Żródło to Spotify.
  3. Fajny wpis z Dziś. Próbują go ściągnąć. Ale on pewnie znów wziął kanapki Szkoda, że jak Team, kazali mu zjechać do Boxu bo w oponie spada cienienie, to czemu ich posłuchał. Nie miał nic do stracenia, trza było jechać do mety ( Russel był z tyłu)
  4. Wiem, że to nie jest sprawa pierwszorzędba ale te klipsch są po prostu brzydkie. Magnat już lepiej a i nowe można dostać za ok 2000zł. Czy myślisz, że to będzie lepsza propozycja od Pylon Audio Pearl 27 czy Monitor Audio Bronze 6? Wiadomo, kwestia odsłuchu może dopiero zweryfikować ale pytam w teorii. Pamiętając, pod jakim ampli to ma zagrać.
  5. Witam Mój aktualny zestaw składa się z Onkyo TX-SR 876, fronty Jamo S718, sub: SVS sb12 nsd i do tego centralny i tylne tez jakieś jamo. Mam do tego jeszcze jakiś śmieszny subwoofer AE12 08 i właśnie jego chciałbym wymienić a niestety aktualnie nie stać mnie na drugiego SVS-a. Sprzętu używam do słuchania muzyki i oglądania filmów. Muzyka to House, Hardstyle, Electro-House. Powierzchnia ~ 20mkw. Jeśli chodzi o budżet do okolice 1200zł za nowy i 900 za używany. Moje typy to używane: Cerwin Vega CLSC-12S DALI Concept SUB Teufel m3000sw Heco Metas sub 30a Nowe: Klipsch R-12SW MAGNAT SUPREME SUB 302A Pozdrawiam
  6. A czy słuchałes któregokolwiek z urządzeń, które wymieniasz w postach? Czy chcesz kupić sprzęt na podstawie opinii zaczerpniętych z internetu. Proponuję Ci zacząć od wypożyczenia któregoś ze wzmacniaczy polecanych przez branże i sprawdzenie jak to zagra. Nie zauważyłem też żebyś pisał coś na temat tego co nieodpowiada Ci w dźwięku Twojego obecnego zestawu. I jakiego dźwięku oczekujesz. Pozdrawiam
  7. Do Pabianic trochę mi nie po drodze. Poszukam odsłuchu we wro. Ten zestaw głośników yamahy to w ogóle coś warty? Czy szykować sie na jego wymianę. Jak się ma do tego Taga 606? Bo jakoś mi wpadł w oko ten zestaw z subem, ale nie miałem jeszcze okazji posłuchać go.
  8. Today
  9. To może to być Pioneer a40, Yamaha as501, i trochę drożej nad 316bee v2. Każdych z nich prezentuje inny charakter więc warto wcześniej umówić się na odsłuch i sprawdzić co bardziej przypadnie ci do gustu.
  10. Dzięki @Rega no są 😉 muszą trochę pograć to pogadamy narazie z 15 godz nie mam czasu Drapak powiadasz 🤣 zostałby zdmuchniety razem z lampą, Alan nie wie że to kosztuje HAHA Monitory przyklejone do standow dwustronnymi rzepami żeby nie poleciały maluchom na nogi. Za jakiś czas pogadamy. Pozdrawiam Dywan i zasłony się pojawiły za jakiś czas przewody. I gościnnie overture 😁
  11. Czytałem, pytałem i finalnie kupiłem Digione Signature ze zwykłymi zasilaczami Allo i zestawem baterii do zasilania czystej strony. Mam nadzieję ( a raczej mój portfel ) że to ostatni audio zakup w tym roku. Jak dojdzie to dam znać jak to gra. PS czy ktoś w Warszawie i Okolicach ( forumowicz lub sklep ) posiada i zgodziłby się na porównanie tego stremera z czymś firmowym ? Mam na myśli jakiś droższy odtwarzacz niż powiedzmy 2-3 tys. Chodzi mi o porównanie w tych samych warunkach na tym samym sprzęcie. Wyłączając aspekt estetyczny i obsługi a koncentrując się na samym dźwięku. W swoich warunkach domowych będę miał możliwość porównania tylko z Chromecast audio z Dacem i malinie z hifiberry dac + pro. Oprócz streamera i jego zasilania nagram identyczny zestaw FLAC na identycznych pendrivach. Poza tym mam konta premium w Tidal HiFi i Spotify. To jak ?
  12. co do budżetu to nie chciał bym przekroczyć kwoty 1500zł a źródła to gramofon, pc, i cd
  13. 1. źródło muzyki - na początku chciałbym odtwarzać ze źródeł internetowych + USB +telewizja (chciałem to podłączyć, aby nie dublować systemów audio), w późniejszym czasie planuje dokupić jakiś odtwarzacz CD, 2. powierzchnia pokoju to około 45 m2 - 5,2 x około 8,6 m, głośniki stałyby na dłuższej ścianie w pobliżu narożnika, 3. muzyki słucham różnej od rocka po klasykę czy nawet niektóre kawałki dyskotekowe (zależności od nastroju i gości), 4. budżet jak pisałem zakładałem do około 5000 zł dlatego kierując się różnymi wpisami na forach postawiłem na to onkyo z kolumnami Dali lub Heco o kótych pisałem wyżej. p.s. na sprzęcie w ogóle się nie znam
  14. Problem w tym,że Pylony Sapphire mi się okropnie podobają.Kurcze,z jednego tematu zaraz wejdziemy w drugi a ja pilnie chce podjąć decyzję.Coraz więcej pytań,zamiast na odwrót Podkreślam jeszcze raz sedno - zmieniać Yamahe czy Pylony,co da więcej w jakości dźwięku i zostańmy na razie przy tym Tak czy tak dzięki za odpowiedź.
  15. A jaki masz przewidziany budżet i preferencje muzyczne? Dodatkowo głównym źródłem ma być jedynie gramofon?
  16. Patrz wyżej. @czang Odpowiedz na pytania. Dobrym źródłem, które polecam to chromecast audio. Edycja. Używam razem z Tidal.
  17. do 5 tys. zł a zależy mi na opcjach sieciowych, które oferuje onkyo 8270. Kolumny jak pisałem rozważam Dali 850 ew. Heco MS 1000 lub MS900 ewentualnie odpowiedniki Aurory
  18. @czang Skontaktuj się z kolegą @Pumpurek powiedz jakiego dźwięk potrzebujesz i do kolumn dobierzecie odpowiedni wzmacniacz. Pan Mariusz umie doradzić, to raz, a dwa będziesz mógł odsłuchać w domu. 1. Napisz jeszcze co będzie źródłem? 2. Jaką masz powierzchnię pokoju? 3. Jakiej muzyki słuchasz? 4. Jaki masz budżet na całość?? Poniżej link do kolumn. https://allegro.pl/oferta/kolumny-stereo-dali-850-komis-audio-myslenice-8605927269 Pozdrawiam
  19. Zgodnie z zapowiedziami - dzisiaj Robert rozpoczął jazdy testowe samochodem BMW M4 DTM, na pierwsze okrążenie wyruszył około 9.30 Wczoraj - przymierzał się ustawień w kabinie M4... Natomiast wczoraj Lewis Hamilton i Valentino Rossi zamienili się "Zabawkami" na torze w Walencii. Numery kierowców na maszynach to potwierdzają... Mercedes to model W08 z 2017 roku, zaś Yamaha jest tegorocznym motocyklem "Doctora" . Hamilton zaliczył "glebę", zaś Rossi dojechał w całości. Pozdrawiam
  20. No właśnie o ustawieniu "przednie górne" rozmawiamy. moja wątpliwość dotyczyła właśnie tego, czy taka konfiguracja głośników jest obsługiwana przez Atmos. Albo inaczej - czy dekoder Atmosa będzie w stanie skorzystać z takich głośników do zbudowania "warstwy górnej", mimo, że to nie jest "klasyczne" 5.1.2 w rozumieniu dokumentacji Atmosa. Pomieszczenie ma jakieś 20 metrów.
  21. Witam zacząłem od niedawna pasję z AUDIO poszukuję fajnego wzmacniacza stereo do moich kolumn Audio Academy Hyperion III zależało by mi żeby wzmacniacz miał wejście phono
  22. Pomyśl jeszcze o Denonie AVR-3500X. Większe możliwości od 2600X i niewiele tracisz w stosunku do nowszego modelu. Wzmacniacz do subwoofera nie musi być stereo. Ponieważ zakres częstotliwości jest mały, a wzmacniacz jednokanałowy, nie ma potrzeby droższej konkurencji. Taki tani wzmacniacz w zasadzie wymiótł całą konkurencję wśród wzmacniaczy: https://www.amazon.co.uk/Subwoofer-Amplifier-Integrated-Fosi-Audio/dp/B07L6FN97Z Kolejny krok wyżej to Monitor Audio IWA-250, ale to już 2000 zł. Kalibracja w amplitunerze rozwiąże kwestię fazy i odcięcia niskiej częstotliwości, dlatego też nie potrzebujesz jej we wzmacniaczu (przynajmniej dopóki podłączasz tylko jeden subwoofer).
  23. Czyli instalacyjne powinny znajdować się po bokach, a nie z tyłu? (pomijając przypadek przestawianej kopułki od wysokich tonów). No właśnie najbardziej byłem przekonany do bi poli, ale jak zacząłem czytać o ustawieniu to trochę zdurniałem. Przeglądając różne tematy, natknąłem się na opinie, że bipolowe montuje się po bokach miejsca odsłuchowego a dipolowe za słuchaczem. W obu przypadkach ok. 60 cm nad słuchaczem. O ile z montażem na tylnej ścianie nie ma żadnego problemu,o tyle na bocznych nie ma szans, jedynym rozwiązaniem byłyby podstawki. Pytanie czy faktyczni powinny być tak rozmieszczone czy trafiłem na opinie "znawców". Na forum widziałem, że sporo osób wiesza je na ścianie za miejscem odsłuchowym i chwali sobie to rozwiązanie.
  24. Witam, Zdaj się, że odsłuch odbył się u nas Propozycje Kolegów z S4Home jak najbardziej wchodzą w grę, rozważyć można również Advance Acoustic 125, Musical Fidelity M3si czy Moon 250i. Trzeba dalej odsłuchiwać - z każdą kolejną konfiguracją będzie łatwiej i bliżej sukcesu. Pozdrawiam, Michał.
  25. E tam aktywne idź w normalny zestaw stereo. W tym budżecie znajdziesz parę ciekawych kolumn, ale wcześniej mam dodatkowe pytanie wspomniałeś o zmianie elektroniki a przy doborze kolumn może mieć to znaczenie jaki budżet i preferencje czy to ma być amplituner, czy klasyczny wzmacniacz.
  26. Dokładnie nad tym zestawem myślałem jest to coś godnego uwagi i wartego dopłaty. A w późniejszym czasie możesz wzbogacić zestaw o suba svs i będziesz miał kompletny zestaw na lata.
  27. Hmm tu mi dałeś do myślenia, w sumie każda końcówka to kolejne łączenia przewód banan banan wtyk..tyle ze wygodne to
  1. Załaduj więcej aktywności
  • Utwórz nowe...