Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie

  1. Ostatnia godzina
  2. Tanie ale ogarnia jak drogie 🤔 Nie ma tak łatwo , znajdzie się nie jeden który powie że coś taniego mu ogarnia no ale .... właśnie te ale to słowo klucz .
  3. @Tomasz S. dzięki. Zaraz sprawdzę.
  4. To by bylo cos🙂 Ten peq w wiim jest jak dla mnie troche zbyt podstawowy. Czy jest jakies zewnetrzne niedrogie urzadzenie, ktore moglbym polaczyc z wiimem, zeby miec wiecej opcji? (Poki co nie zaglebialem sie jeszcze w temat dsp.)
  5. Szczególnie jak kogoś poniesie i robi przy tym "air guitar" (widziałem). Ale to i tak nic w porównaniu z SMS-owaniem podczas jazdy.
  6. @maderosW takim razie może wykorzystać EQ z Wiim. W aplikacji to powinno być mniej więcej tak.
  7. Wracając do tematu. Postanowiłem przetestować urządzenie które robi nie małe zamieszanie w świecie audio mianowicie Wiim Amp. Mam go od paru godzin i testuje. Pierwsze wrażenia są bardzo pozytywne. Na szczegółową opinie potrzebuje więcej czasu. Jedno co mogę powiedzieć na teraz w porównaniu do Sabaja a30a widać zdecydowanie mniejszą moc i to mocno. W Sabaju poziom głośności na 60 w 80 stopniowe skali był w moim pomieszczeniu mega głośny. W Wiim udało mi się zamknąć regulator i to nie jest poziom Sabaja przy 60.
  8. Była na tym forum wiadomość że wiim pracuje nad dsp, więc trzeba poczekać. Na tą chwilę można wygenerować w rew proste filtry i na ich podstawie ustawić peq w wiim żeby pozbyć się tych największych problemów. I tak jak pisalismy tutaj to się sprawdza jeśli chcemy ogarnąć np. dudnienie basu.
  9. O ile biegaczy jestem w stanie zrozumieć, to rowerzystów już nie. Uważam, że jazda w słuchawkach jest niebezpieczna.
  10. Today
  11. Może trening robią i to pomaga im rytm utrzymać. Akurat to wyjście może nie być dla nich relaksującym spacerkiem. Sam tak nie robię, ale rozumiem.
  12. Mieszkam blisko wspaniałych terenów do chodzenia/jeżdżenia rowerem - wału wiślanego. Zwłaszcza wiosną to niesamowity obszar do obserwacji ptaków i innych zwierzaków. Nie wyobrażam sobie spacerowania ze słuchawkami na uszach i niesłuchania przyrody, to byłby jakiś koszmar. A jednak wielu ludzi tak robi, zwłaszcza biegaczy i rowerzystów. Dziwny jest ten świat
  13. Póki co Polk robi robotę. Rodzinka chce je zatrzymać. Grają detalicznie ( chyba tak to można opisać ). Bas, góóóra, średnie. Na swoich plikach ( Tidal, usb ) słyszę dźwięki, któych nie słyszałem wcześniej. Ale, gdzieś z tyłu głowy siedzi mi jakieś ustrojstwo i podpowiada, że tej góry jest ( czasem ) za dużo. Wiele zależy od samego utworu. Testów ciąg dalszy...
  14. No tak . PC Można się pobawić eq 34 chyba podzakresy , a w dalszej części wygenerować filtry w REW i wprowadzić doa ApoEq. Wiim -nie wiem jak Ci pomóc 🤷🏿‍♂️
  15. Wracam lekko z tematem - zachciało mi się dorzucić atmosa. Póki co przykleiłem do sufitu jakieś zalegające plastikowe pierdziawki i w sumie byłoby ok, ale nie pasują brzmieniem do reszty. Zestaw to Pylon Audio Pearl 25 + Center + Sat, amplituner Onkyo TX-NR6100, subwoofer SVS SB-1000 Pro. Głośniki instalacyjne odpadają, mogę dać coś na uchwycie lub przymocować bezpośrednio do sufitu. Zastanawiałem się czy nie dokupić Pearl Sat i zamontować na uchwytach, chociaż wolałbym coś trochę dyskretniejszego niż wiszące klocki Im taniej tym lepiej, byle sensownie zagrało z resztą. Może Heco Ambient 11F albo Minx 12?
  16. Nic się niestety nie urodziło… Niestety wielkość wzmacniacza lampowego u mnie to podstawowy problem 🤣
  17. Niewątpliwie mieli ogromny wpływ na rozwój muzyki elektronicznej(w tym techno), tak jak Tangerin Dream, JMJ, Klaus Schulze, Brian Eno, ale ciężko ich nazwać przedstawicielami gatunku. Tak więc pełna zgoda. ps. powyzej to trochę narodziny IDM, widać że Aphex się zasłuchał ;-).
  18. To jest tylko na PC? Co bym mógł użyć najtańszego/darmowego, jeżeli mam tylko wiim amp?
  19. Troszkę się już osłuchalem i powiem, że Topping E30 II Lite bardzo mi się podoba. Podłączyłem go do różnych źródłem, do telefonu po USB, do konsoli Ps5 (tutaj musiałem użyć przejściówki USB - Optyk) i jest naprawdę świetnie. Dziś zaktualizowałem firmware do najnowszej wersji i nie wiem czy to placebo ale wydaje się, że gra to jeszcze lepiej. Szukałem w necie pełnego changelog ale nie mogę znaleźć więc muszę wierzyć, że tak jest
  20. Nie. Monitory z OZ o gabarytach pomiędzy Ambrą i Perlą. To już lekki offtop, bo nie chodziło mi o autora wątku, tylko o sytuację, gdy Perla jest zbyt mała, a Ambra już grozi dudnieniem.
  21. Tak! Na razie się wygrzewa. Będę uzupełniał w moim wątku. W "Testach" się nie podejmuję, bo nie czuję, że umiem na aż takim wysublimowanym poziomie
  22. Quadral Aurum A9? To koniecznie pochwal się w "Wasze systemy" lub (lepiej!) w testach. Tak, czy owak - gratulacje i czekamy na opis wrażeń.
  23. O,teraz rozumiem. !00% Techno w muzyce Kraftwerk (ogolem) nie ma.Filmik przedstawia drugie narodziny Techno.Pierwsza byla malpa z patykiem 😉
  24. Rafał, zatem wiesz o czym, gdy piszę o rozciągnięciu Ambr. Przy Chris Jones/znany kawałek jakby śmigła samolotu słyszałem. Mam moda na 37Hz. Corallo to podłogówki prawda? Zatem spełnią potrzebę kolegi z wątku.
  25. Te są poza budżetem.
  26. Wrażenia opisałem u siebie w wątku. Testowałem bo była okazja go pożyczyć, a u mnie w planach była zmiana wzmacniacza, na taki który troszkę mniej dociąża dół. Wtedy porządny subwoofer może by mi się przydał. JL Audio d108, który wcześniej sprawdzałem nie przebijał się przez kolumny. Ten już dał radę i świetnie się wkomponował. Od wczoraj mam nowszy model wzmacniacza niż ten który planowałem mieć i tu już dół jest bardzo ładnie dociążony. Subwoofer na razie nie jest potrzebny.
  1. Załaduj więcej aktywności


×
×
  • Utwórz nowe...