Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. Z wtykami bananowymi po prostu jest zwykle wygodniej. Sam jestem zwolennikiem ograniczania gniazd głośnikowych we wzmacniaczu do dziurek na takie wtyki.
  3. @Fafniak Ta opinia zostawiona w sklepie to przez jakiegoś audiofila pewnie Zresztą do przeczytania bo zostawiłem tam wyżej link. Mój super-duper kabel 2 x 4mm UPOFC kosztował tyle co te banany chyba 😆
  4. Ludzie mają tak różne wyobrażenia o dźwieku że ciężko jest coś doradzać Kupił bym jakąs ciepłą uzywkę na forum winyl.net - jest tam ogloszeń od groma Ja przepraszam - ja caly czas myle firmy - ortofon z projectem.... to jest kurna jakis obled @jeromartin_s - ja naprzykład mam swoje zdanie co do wkładki jakiej "należy" uzywać. Płyty z lat 60-70-80 najlepiej brzmią dla mnie na starych wkładkach i igłach. No nic na to nie poradzę że shre 75 dośc chyba marna wkładka jak na dzisiajsze czasy z dorsami czy stonesami brzmi dobrze
  5. Tia... wprowadzając 2 dodatkowe połączenia/styki. Jasne... szukasz logiki? Jedyna "logika" opiera się tylko o subiektywne słyszenie - koniec kropka. Nie szukaj głębiej bo polegniesz
  6. No i wreszcie jakiś ciekawy temat , może doczekam się odpowiedzi na pytanie, które kiedyś już na tym forum zadawałem bodajże w dyspucie z kolegą Wpszoniakiem . Jak to jest , że najpierw wybieramy jakiś kabel / nie istotne czy IC ,czy głośnikowy / ze względu na użyte super materiały , srebro , miedź monokrystaliczną itd. , konstrukcję , przewodniki solid , linka , lica , prostokątne , okrągłe , kwadratowe , zamrażane , wygrzewane a następnie na zakończeniu dajemy wtyk z zupełnie innego materiału o innej konstrukcji , czy to czasem nie stoi w konflikcie z ideą zakupu super kabla ? @JohnDoewtyki wyglądają super i tylko to się liczy
  7. Zdecydowałem się na zakup nowego zestawu malinki z dać + pro z racji że dotychczasowy sprzęt posiada złącza RCA. Pytanie tylko czy warto zakupić nowa wersję 4b która posiada nawet 4gb i dual HDMI. Czy nie jest to przesada ? Różnica w cenie dość spora a różnice nie wiem czy warte to jest tych pieniędzy. Może nowsza wersja lepiej poradzi sobie z Netflix'em. Pozdrawiam Łukasz
  8. Today
  9. ShareAze

Laik pyta.

A coś z serii Yamaha PianoCraft możesz polecić?:)
  10. KEF Q750 używane za 3050 https://allegrolokalnie.pl/oferta/kef-q750-2-szt-black-czarne-idealne-gwarancja W Nautilusie za 4400 nowe. Cena regularna 5500 zł .
  11. Inferno, jak wczorajsza Pani Karowa? Byłem zdziwiony tym, jak mocno naciskają młodzi kierowcy i minimalną stratą Miko w Fabii R5 do Kajto jadącego Fiestą w świeżej specyfikacji WRC (0.77s). Pozdrawiam
  12. Panowie jeżeli podniosę budżet do 4 000 zł. Pojawiają się jeszcze jakieś porządne kolumny ?
  13. Dzień dobry , szukam odtwarzacza z opcją sacd. Wymagania to odczyt CD i SACD oraz czytelna góra, cena max 1400zł . (Fajnie jakby miały regulowany sygnał po rca.) Z mojej wiedzy warunki spełniają nowe Pioneery ( ale nie chce iść na łatwiznę) , potem krótka seria starszych modeli tzn. pd6 i pd9 te z wciętym pofalowanym frontem, ale niewiem jak z laserem bo do pionków drogie ponoć. Podobają mi się Denony i tu są : dcd1500, dcd 1510 i dcd1520. Gdzieś wyczytałem że ktoś napisał że najstarszy 1500 gra płasko itd, ale 1510,1520 dużo lepiej i fajnie. Kiedyś miałem dcd720 i grał przestrzennej niż pionek pd10, czemu 1500 mialby grać gorzej? Macie jakieś doświadczenie z tymi np Denonami ? Może Marantz serii 700x miał dacd? Sorrki że tak długo.
  14. czy bedzie mozna w przyszlosci do takiego zestawu ( Yamaha RX-V485 z Polk Audio T531.) dokupic subwoofer ?
  15. Fafniak nie ma przekonania do Ortofona......ja wręcz przeciwnie i mogę Ci polecić 2M Bronze - co prawda gra cały tor, ale uważam że to dobry krok w kierunku, którego poszukujesz. Szkoda że mieszkasz daleko ode mnie, bo mógłbyś sobie zrobić mały test......
  16. T Z6

Streamer

Pytanko odnosnie maliny.Mozna przy pomocy tego ustrojstwa odtwarzac muze z pendrive? A to sa wersje w ktorych mozna pobierac aplikacje takie jak tidal spotyfi czy yamaha musiccast controler?Gdzies wyczytalem ze ktores modele tego nie umozliwiaja.
  17. MobyDick

Laik pyta.

Jest jeszcze coś takiego https://pl.aliexpress.com/item/33029745991.html trzeba do ceny doliczyć transport DHL-em ~170 zł + 23% Vatu ( prawie pewne ) i chyba 50 zł za odprawę celną dla DHL. Ewentualnie taniej bez dedykowanego zasilacza: https://pl.aliexpress.com/item/32417096558.html lub https://pl.aliexpress.com/item/32594479261.html + zasilacz o mniejszej mocy za jakieś 70-80 zł osobno . Nie wiem jednak jak to gra.
  18. Zastanawiam się czy do kina 5.1.2 lepiej kupić taki sam drugi subwoofer (JBL E150) Używane są za około 700zł. Czy może sprzedać swój i dołożyć trochę jeszcze i kupić jeden lepszy za około 2tys. ?? Pomieszczenie 25m2. Aktualnie sub jest ustawiony w idealnym miejscu i bas oceniam na bardzo dobrze. Ale wiem ,że może być lepiej Ampli Yamaha 683 Zaznaczam ,że na rogach i w suficie pomieszczenia mam pułapki basowe.
  19. MobyDick

Laik pyta.

Wersja z złotym frontem będzie miała raczej pokrętło również w kolorze złotym i bez tej srebrnej fazy na brzegu. Moim zdaniem wygląda najlepiej i powinna pasować do wystroju. Jednak przycisk może być czarny.
  20. ShareAze

Laik pyta.

Nie mówię, że nie. Po prostu może jeszcze jakieś propozycje się pojawią:)
  21. MobyDick

Laik pyta.

Jest bardzo mały, jednak jego wykonanie jest daleko lepsze niż wież mini. Zamiast plastiku udającego metal i stalowej blachy dostajesz obudowę w całości z anodyzowanego aluminium a front to frezowany CNC płat metalu. Pokrętło i przycisk są również aluminiowe. Do tego wszystkie złącza elektryczne dźwięku są złocone. Jest robiony w trzech wersjach kolorystycznych. Własnie jego warto postawić na blacie i nie będzie tam szpecił. On naprawdę bardzo fajnie wygląda na żywo.
  22. Kilka sklepów i odsłuchy w 1 dzień ? To chyba pobieżnie i na odwal się . Bywają u mnie klienci na odsłuchy - jeszcze się nie zdarzyło by trwało to mniej niż .... 3 godziny. Pamiętaj ,że chcesz wydać swoje pieniądze i sprzęt ten powinien pograć u Ciebie jakiś czas ... Co do sprzętu i ustawienia to niech się wypowiedzą zawodowcy.
  23. ShareAze

Laik pyta.

Po przemyśleniu sprawy doszedłem do wniosku, zę SMSL Q5pro to dobry pomysł. Lecz jeżeli chodzi o jego walory estetyczne nie za bardzo mi się podoba. Żebyśmy mieli jawność wiem, że budżet jest ograniczony. Ale czy w tej kasie nie znajdę czegoś fajnego i estetycznego z mini wież lub osobno kolumn i wzmacniacza?
  24. myslałem że są one tego typu co słuchawki bez żadnego kabla bezprzewodowe a że ten kabel dodaje jakieś opcje i tyle 😜 mowiłem że nie znam się kompletnie na tym :C ale jeśli da się zrobić z nich bezprzewodowe to ni ma problemu ^^
  1. Załaduj więcej aktywności
  • Utwórz nowe...