Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. Jest roznica w rozkladzie pinów. A o dostosowaniu mowiłem w serwisie u producenta. Swoja drogą to mogł od razu produkowac na 83, a nie bawic sie w jakies egzotyki
  3. Rozmawiałem wczoraj z Panem Wiktorem z Haiku, sam mi powiedział o tych przejsciówkach (oczywiście rozkręcam=tracę gwarancje) Wkładał te lub te a podobno roznica jest w tych stopkach - o ile dobrze to nazywam Może @Audio Autonomy mi coś podpowie 😁
  4. To uproszczenie wielkie jest link ale obrazuje ideę działania. Tu w forumowym wątku o drganiach link ciekawe spostrzeżenia i doświadczenia dotyczące problemu drgń, a ogólnie to chyba chodzi by tłumić drgania wewnątrz sprzętu audio bo to degraduje jakość dźwięku. W kolumnach wytłumianie drgań pasożytniczych nakładających się na drgania elementów przetwornika głośnika eliminuje zakłócenia, które można usłyszeć jako brak "konturów" dźwięku, pewnego rodzaju "mgiełkę" powodującą, że rozdzielczość wysokich rejestrów jest mniejsza. Wyobraź sobie drgania membrany kopułki, a są to wychylenia rzędu dziesiętnych czy setnych milimetra. Te pasożytnicze drgania będą się dodawały bądź odejmowały powodując zaburzenia pracy przetwornika. Niewielkie dodatkowe wymuszenia, nawet rzędu setnych milimetra, na kopułce wysokotonowca spowodują słyszalne zmiany w jej pracy. Pozdrawiam.
  5. Nie znam lampy. To lampa oktalowa i wyglada na to, ze nie potrzebujesz przejściówki. ALE!! Zadzwon do producenta i sie dowiedz czy ecc83 mozesz bezkarnie włozyć. To, ze jedno i drugie to duotrioda i jest podobnej wielkosci i napisane jest w materialach reklamowych, ze mozna zmieniać, o niczym nie swiadczy. Lampy te mają pewnie rózne parametry. Moze nie uszkodzisz wzmacniacza ale możesz uszkodzic lub mocno skrocić żywotność lamp. Staraj się nie stosować przejsciowek tylko oddaj do serwisu wzmacniacz, zeby Ci go przystosowali. Przejsciowki mocno degradują dźwięk. Tzn moze bardziej zmieniają go.
  6. Jezeli chcesz mieć bardzo funkcjonalne i niezwykle łatwe w obsłudze to proponuje Bluesound Node2i - dla mnie pod względem łatwości obsługi jest mistrzem. Jak poszukasz tu na forum o znajdziesz opisy funkcji. Jest nawet takie coś ze jak na pilocie od wzmacniacza masz nieużywane przyciski to możesz wykorzystać je do sterowania Node2i.
  7. Nie bój się maliny, naprawdę nie taka straszna.Wystarczy tylko trochę poczytać, przetestować kilka nakładek i niewiadome znikną. Na jakim hat grasz?Pytam,bo nie słuchałem cxn,a był wśród moich zainteresowań.
  8. Ostatnio zacząłem się zastanawiać nad tematem drgań i naszła mnie pewna refleksja... Izolowanie drgań spod kolumn rozumiem. Chcemy zminimalizować ich ilość przenoszoną bezpośrednio na podłogę. Teoretycznie pozostałości tych drgań mogą wrócić poprzez szafkę na wzmacniacz i resztę systemu, ale jaki ma to realny wpływ na dźwięk skoro muzyka płynąca z kolumn generuje dużo większe drgania? Przecież sklanki w witrynie będą brzęczeć nawet jak pod nią wsadzimy podkładki antywibracyjne 😅 No ok, ktoś powie ze można dać pod szklankę. To że nie będzie tego słuchać to nie znaczy że nie drga. Bańka od lampy będzie drzeć niezależnie od tego na czym stoi cały wzmacniacz. W sumie można wykonać idealny testach. Poprosić np. małżonkę żeby podniosła wzmacniacz podczas grania muzyki i teoretycznie powinno to przynieść leipszy efekt niż podkładki Idealne tłumienie drgań. Dodatkowo zmniejszamy drgania pochodzace od fali akustycznej częściowo zasłaniając wzmacniacz ciałem. Chyba powinno być słychać różnicę?
  9. Nigdzie nie mogę znaleźć przejściówek z 6H2 na ECC83 Mimo że Haiku jest na gwarancji to i tak je wymienię. Jeszcze 1 pytanie: jakie polecacie? Z dostępnych na rynku ,,od ręki".
  10. Today
  11. Budżet do 3 tysięcy, oczywiście chciałbym nie przepłacać, po prostu kupić dobry za rozsądną cenę, czyli rozumiem że z smartfona sterowanie, ktos zaproponował maline, ale to czarna magia dla mnie, w ogóle nie wiem o co w niej chodzi, podawane są jakieś nazwy i kombinacje, ale kompletnie nic mi to nie mówi,wiec odpada, czyli streamer jak kupie to za jakiś czas straci wsparcie i będzie na śmietnik? Wzmacniacz mam onkyo a 9000r i kolumny opera grand mezza
  12. Masz hybrydę. Zmień lampy sterujace. Ale za jakis czas. Zobaczysz jakie są roznice.
  13. Teoretycznie możesz obsługiwać Tidala np w odtwarzaczu Onkyo bez sterowania smartfonem. Uruchamiasz odtwarzacz , wybierasz pilotem Tidal ( czy tam deezer, spotifym NAS , amazon czy czego lubisz słuchać ) i masz takie opcje do wyboru jak np Nowości, Tidl Rising, Moja playlisty itd. Wiec nie musisz mieć uruchomionego telefonu,żeby tak słuchać. Nie zmienia to faktu ,że na początku i tak pierwszą konfigurację musisz zrobić z tel ( wprowadzanie hasła i loginu ) Czy jest to wygodne, i tak i nie. Onkyo odtworzy też MQA ( Nie zależnie ns-6130 czy ns-6170 ) Mają teży wyjścia cyfrowe ale nikt nie wie czy masz DAC czy nie. Musisz napisać coś więcej.
  14. poprzednicy dobrze prawią, sterowanie pilotem odpada, tylko smartfon lub tablet... powiedz jaki masz wzmacniacz z jakim przetwornikiem C/A, a może masz oddzielnego DACa? jak nie masz przeznaczone kilka np. 4-5 tys na dobry streamer to musisz przekonać się do maliny, osobiście słuchałem CXN i obecnie mając malinę nie słyszę żadnej różnicy, chyba, że ostatecznie już ogłuchłem acha..., na lata to pewnie żaden streamer nie będzie niektórzy pewnie polecą pioneer n 30 lub onkyo ns 6130 - może ewentualnie ta droga nie rujnująca budżet zostaje...
  15. Q21

Odtwarzacz Sieciowy

Witaj, Urządzenia typowo hifi raczej nie będą miały możliwości wyświetlania na ekranie telewizora. Odtwarzacze strumieniowe są dziś przygotowane tak aby zarządzać nimi z poziomu aplikacji na smartfon czy tablet i to jest zdecydowanie najwygodniejsza forma obsługi. O ile przeglądanie zawartości dysku sieciowego, pamięci pendrive itd z poziomu małego wyświetlacza wbudowanego w odtwarzacz strumieniowy jest uciążliwe ale możliwe, o tyle obsługa tak rozbudowanych serwisów jak Tidal czy Spotify jest po prostu niemożliwa. Potrzebne jest sterowanie zewnętrznym urządzeniem na zasadzie rozbudowanego pilota. Odtwarzacz strumieniowy otrzymuje sygnał z aplikacji i dopiero odtwarza muzykę z Tidala powiązanego z naszym kontem. Co do jakości dźwięku są dwie szkoły - albo stosunkowo niedroga strumieniówka z wyjściami cyfrowymi audio plus zewnętrzny DAC, który przekonwertuje ten sygnał na analog, albo dobra strumieniówka która ma już wystarczająco dobre "wnętrzności" aby podać do wzmacniacza dobrej klasy analogowy sygnał audio. Aby zaproponować coś konkretnego musimy wiedzieć jakim budżetem dysponujesz, czy obie opcje będą wchodziły w grę czy tylko jedna aby miało to ręce i nogi Z dobrych streamerów na pewno zwróciłbym uwagę na Cambridge Audio 851N lub nawet niższy model CXN v.2. Tej klasy odtwarzacze strumieniowe można już śmiało polecić jako docelowe urządzenia bez konieczności wspierania ich zewnętrznym DAC. Brzmią neutralnie i muzykalnie z dobrą szczegółowością, bez popadania w ostrość. DObre urządzenia produkuje również Pioneer np. N50 jako budżetowe rozwiązanie albo poważny już N70. Czekamy na więcej informacji. Pozdrawiam, Michał.
  16. Czy dobrze? Inaczej jak byłem nauczony słuchać. Jest miękko i delikatnie. Np moja Yamaha 701 ma ten ,,pazur", a Haiku mimo że rozkręcę na 80% nadal gra ,,gładko". Przy Dire Straits i Pink Floyd - super, przy np AC/DC brakuje ,,pierdol****ia". Haiku - lew w zoo Yamaha - dziki kojot 😂😂 Mam go dopiero 2 dni - wstępna ocena: do grania w bloku, nie chcąc wprowadzać mebli kuchennych w rezonans (salon mam połączony z kuchnią), nie chcąc ,,dudnić" sąsiadom jest to sprzęt ,,idealny". Wokale, wysokie, średnie tony - 2 ligi wyżej jak Yamaha. Co na + Yamahy ? czuć bas na klatce piersiowej przy potencjometrze ustawionym na 40% (jak ktoś lubi) Haiku co do niskich tonów nie jest złe, ale w stosunku do Yamahy to tak jakby grać na systemie z subwooferem, a bez niego po prostu Yamaha daje to ,,booom". Mam taki plus.....chce analogu- odpalam gramofon i Haiku, chce ,,boom" odpalam Yamahę i streamer. Mam cichy plan sprzedać jednak Yamahę (ma 3 miesiące) za jakieś 1800zł i kupić DAC Roksan K3 który dołączę do Haiku. Jestem urodzony w połowie lat 80 i nadal uczę się słuchać muzyki tak jak była nagrywana w studio czyli nie w ten sposób że istniała tylko gitara basowa a perkusja składała się tylko z środkowego bębna. Stety lub niestety wychowany w erze tak zwanego techno = wychodzenie z założenia że niskie tony są najważniejsze, ale już wiem że tak nie jest.
  17. Połączenie typu A-A (męski-męski) nie będzie działać w żadnym wzmacniaczu czy DAC. Sprzedawca miał rację. Połączenie tzw. drukarkowe że złączami A-B (fiutek-pipka) stosuje się właśnie w połączeniach komputera z DAC wbudowanym w wzmak czy połączeniu kompa z DAC zewnętrznym. Kup "porządniejszy" kabel USB A-B są też takie dedykowane do audio nawet po kilkaset złotych i w górę. Zacznij może od jakiegoś KLOTZ ok 50 zł lub "lepszy" Audioquest ok. 200 zł. Tego jest multum. Dla jednych kable cyfrowe "grają" i mają wpływ na dźwięk, a dla innych nie (temat był już poruszany w innych wątkach).
  18. WITAM MIŁOŚNIKÓW MARKI ARCAM . POSIADAM NA SPRZEDAŻ WZMACNIACZ P49 NA 5 LETNIEJ GWARANCJI , JEST TO PRODUKT DEMONSTRACYJNY ALE NIGDY NIE BYŁ WŁĄCZANY . DYSTRYBUCJA SKANDYNAWSKA . CENA TO 9999 ZŁ DO ROZSADNEJ NEGOCJACJI . MAM RÓWNIEŻ C49 ZA 7999 FABRYCZNIE NOWY . ZAPRASZAM JEŚLI JEST KTOŚ ZA INTERESOWANY .
  19. Tyle powinno wystarczyć by był swobodny przepływ powietrza Dobrze haiku gra ?
  20. RHA MA 750 słuchałem dość dawno i nie mogę sobie przypomnieć jak one właściwie grały.
  21. Jaki masz budżet na taki odtwarzacz ? Jeżeli chodzi o najwyższą jakość w Tidalu masz na myśli Masters ( MQA ) ? Czy może słuchałeś już jakiegoś ? Posiadasz obecnie DAC ?
  22. Teraz to ja namawiam na testy Ciebie, tak jak polecałeś kiedyś przesłuchać Unico 150, a ostatnio naciskałeś na test Questa. Sam mówiłeś że masz pewne możliwości testowe. Wnioski wpisałem w temat "Wibracje i drgania" hmm.... pewnie można przykręcić podłogę do stropu ale tak poważnie to platformę to nie, ale później zakupie jeszcze komplet Kepler`ów i podrzucę pod listwę Gigawatta i jeszcze inne opcje po testuje sobie. Dodam tylko jeszcze że Kepler o milimetr mniej, rozjaśnia wysokie względem platformy, dla mnie to plus, ale ten jaśniejszy odcień wysokich tonów, może się przydać w niektórych systemach. Nie wiem ile nacisku wytrzyma ta platforma i lekko mam obawy, ale chętnie postawił bym na niej kolumnę Heco. A bym zapomniał, Kepler`s pod wzmacniaczem ........ i tam już zostaną.
  23. Czy spotkał się ktoś z następującym problemem. Cd-S 2100 yamaha na drugi dzień po zakupie nie otwierał szuflady, zablokował się całkowicie a napis Open nie gasł z wyświetlacza. Serwis twierdzi, ze po wgraniu nowego oprogramowania jest Ok, ale przetestują go przez tydzień by mieć pewność. Może się czepiam, ale jakoś w to nie wierzę.
  24. " Nie mogę Ci (więcej) dać....." bo mi RCA brakuje 😂 A jak się teraz scena powiększyła 😂😂😂 taki żarcik przy piątku
  25. https://www.agh.edu.pl/ ?? No jest to jakaś opcja. Przeglądam jeszcze perspektywiczne kierunki studiów na https://www.perspektywy.pl/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=22&Itemid=171 Niektóre rzeczywiście sąnietuzinkowe Nie bez znaczenia są również przywileje studenckie: kredyty studenckie czy konta bankowe: http://www.konto-studenckie.pl/porownanie-kont-studenckich.php Twardy orzech do zgryzienia.
  1. Załaduj więcej aktywności
  • Utwórz nowe...