Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie

  1. Ostatnia godzina
  2. Pewnie że tak . Nie ma co szukać problemu na siłę 😉 Oledy to genialny obraz za przystepną cenę.
  3. Nie rozmawialem o tym z nim ostatnio, ale gdyby ten problem sie pojawil, pewnie by mi cos wspomnial. O jednym czy dwoch pikslach pewnie zapomnial albo moze nie zauwazyl. Moj Philips ma juz tez kilka lat ale byl kupiony okolo 2018 roku. Tyle ze my go tak ostro nie uzywamy. Moze nawet gdzies cos ma ale narazie nie zauwazylem. Jak nie widze tzn tego nie ma 😉
  4. Witam.Przedstawiam 2 screeny z instrukcji obsługi niedawno zakupionego 1.Amplitunera Yamahy rn 800a (screen 1 ) oraz 2.kolumn Yamahy ns 555 (screen 2), dotyczące montażu kabli do połączenia bi wiringu. W tych dwóch instrukcjach widać różne połączenia przewodów .Jeśli w obu przypadkach połączenia są prawidłowe tzn. prawidłowo rozdzielają sygnał sekcji nisko tonowej i sekcji średnio-nisko tonowej to która opcja jest korzystniejsza do zastosowania czy też nie ma to żadnego znaczenia. Dzięki, pozdrawiam.
  5. Ale to już jest wzmacniacz, w dodatku dość średni, piszą, że Loxjia A40 wypada korzystniej. WIIM Pro byłby idealny, jakby miał USB na FLACzki.
  6. No to pogratulować, ponieważ te najnowsze mają niby coraz to lepsze zabezpieczenia i w ich przypadku jeszcze bym dawał jakieś szanse na brak wypalenia , ale nie w modelach sprzed 7 lat . Pierwsze modele padały jak muchy . Szczerze , to trudno mi uwierzyć, że w takim okresie przy korzystaniu z Xboxa u Twojego brata nie pojawiły się jeszcze żadne wypalenia , ale ok . Niech sprawdzi na białym tle 😉 Oledy do gier są idealne , głównie ze wzgl na szybkość reakcji matrycy . Ledy nie mają startu , no ale te wypalenia ....
  7. Wlasnie o tym wypalaniu sie pikslinie raz slyszalem. To chyba trzeba miec pecha. Brat jest graczem. Ma oleda juz wiele lat. Jakies 7 lat. Jesli nie dluzej. Xbox w ciagu tygodnia jest wlaczony wiele godzin. Zadnych wypalonych piksli nie ma.
  8. Minus oledow , to wypalanie , ale nie jasność. Plazmy , były podatne na wypalenia , ale w ich przypadku w pierwszej kolejności tworzyły się powidoki (które można było rozładować) , później w miarę katowania tv wciąż statycznymi obrazami następowało trwałe wypalenie . W przypadku oledów nie ma czegoś takiego jak powidok, a stopniowe wypalanie matrycy i żadne zabezpieczenia w postaci radiatorów odprowadzających ciepło (stosuje je Panasonic i chyba Philips ) czy rekompensacja pikseli , nie powstrzymają tego zjawiska . To największa bolączka technologi oled . Większa jasność= szybsze wypalenie matrycy , stąd też ograniczenia w postaci generowanej ilości kandeli przez oledy . Najnowsze , w sumie głównie to flagowe modele generują już jasność na poziomie 1000 nitów, a to już w zupełności wystarcza . Z czasem stanieją 😉 Lata temu Plazmy Pioneera również kosztowały krocie 😀
  9. Czy polecicie jakiś sensowny i niedrogi streamer, który będzie miał Qobuz, Tidal oraz odczytywał pliki FLAC z USB oraz z NAS? Może być bez wbudowanego DAC-a, ale koniecznie z USB i Ethernetem.
  10. Nooo , szkoda. Cena fajnego mieszkania lub domu.😵
  11. Micro Ledy Samsunga . W kilku parametrach generują obraz lepszy od oleda przy zachowaniu tego samego poziomu czerni . 75 calowy Micro Led Samsunga to koszt 400 tys PLN . Szkoda tyle kasy na telewizor, co 😉
  12. Nie odzywałem się kilka dni, bo musiałem poczekać na naprawę auta. Niestety, pożarło zbyt dużą część budżetu i niestety, muszę obciąć ten przeznaczony na audio tak o połowę. Priorytety. ☹️ Czy za 2,5-3 tys (mogą być używki) można coś sensownego kupić? Widziałem, że ludzie polecają Elac DBR62 czy nawet tańsze B6.2, Polk ES20. Może coś w tym kierunku? Albo faktycznie używane. Już rezygnuje z ładnej, kompaktowej obudowy. Byle miało spoko preamp phono.
  13. Słuchanie FLACów z USB - OK, bardzo lubię, tylko trzeba skądś pozyskać te pliki (???). Ale już do CD czy nawet SACD nie chciałbym wracać. Z wygody Qobuz i Tidal mają niemal wszystko (a czego nie mają to jest na YT : ). Co do nostalgii / sentymentu - Japończycy wciąż jeszcze korzystają z kaset magnetofonowych. Nawet drogie samochody ich luksusowych marek (Lexus i Infiniti) mają często porządne audio (np. Mark Levinson) z....odtwarzaczem kaset
  14. To były czasy gdzie liczyła się jakość muzyki, a nie jakość nagrania. Wszystkie CD 4AD które mam (kilkanaście) zdają się to potwierdzać. No nie jest to Chesky.
  15. A ja się z tym nie zgodzę. Wrzucasz do jednego worka wszystko, a są implementacje, którym daleko do chłodu.
  16. @terracan1929 - w jakim pomieszczeniu grasz? I czy miałeś wcześniej inne Yamaszki? Będziesz zmieniał również na Yamaszkę?
  17. 86 db tylko zrazisz się do lampy 😉
  18. BRAWO ten Pan!! Już dawno nie czytałem tak wyczerpującej odpowiedzi. I dziękuję.... A co miałeś na myśli pisząc ze zostawisz Rome do bardziej rozrywkowego grania?
  19. Today
  20. Leniwy wieczór z Diana Krall i zestawami grającymi forumowiczów(200 strona pykło... i lecę dalej). Od dechy do dechy oczywiście nie czytam, bo życia by brakło, ale fotki uważnie przeglądam(niektórych pomieszczeń i gratów szczerze zazdroszczę, a najmocniej tych vintage).
  21. Przy poszukiwaniu projektora przypadkowo trafiłem na temat PWM. Dotyczył on tych najdroższych projektorów laserowych od 20kPLN w górę. JVC i Sony. Mało się o tym (jeszcze) mówi, ale są osoby bardziej wrażliwe na technologie PWM. Jesteś (ja też) bardziej wyczulony na "migotanie" (PWM). Ty tego nie widzisz na ekranie, ale Twój mózg tak i wprawia w drgania źrenice. Co powoduje w efekcie "grzanie" się źrenic. Po paru seansach, 15 minut i masz pewnie dość? Szukałem, żeby sprawdzić, ale tego konkretnie modelu nie znalazłem. Dla porównania: - Samsung Odyssey NP800G5M-X01US - 19230 (czas reakcji PWM) - Apple MacBook Air 2020 M1 - 118000 (czas reakcji PWM) - mam, jestem zadowolony, ale już coś mam upatrzonego jeszcze lepszego w tym zakresie. Różnie może być. Dla przykładu, nowe iPhony zjechały bardzo: - Apple iPhone 13 OLED - 610 (czas reakcji PWM)
  22. Polecam w tej wersji Fallout, to świetna mieszanka. Mamy tu twarde SF, z domieszką Steam-panku, wiele prawdy o ludzkości jako takiej, akcję, na szczęście twórcy dają nam też oddech, i od czasu do czasu można się nieźle uśmiać. Czasem wprost, z dialogów, czasem można wypatrzeć smaczek w scenografii. Ale bez spojlerów, jako fan SF mogę z czystym sumieniem polecić pierwszy sezon, bo jego zakończenie jest otwarte, więc można się spodziewać kontynuacji.
  23. Minus Oledow to podobno mniejsza jasnosc, ale nie zauważyłem tego problemu jak narazie. Gdy sie jednak robi ciemno .... hmmmm
  24. Postawiłbym na wzmacniacz vintage, muza ejtisowa wyłącznie na piecyku z epoki. Ciepło brzmiący wzmacniacz + zimna fala z 4AD, to może dać synergię. Klasa d, to taka współczesna zimna fala we wzmacniaczach, podwojenie tego efektu zimna raczej frajdy nie da.
  1. Załaduj więcej aktywności


×
×
  • Utwórz nowe...