Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. Domyślam się, że mialeś tu na mysli Spektor, który ma więcej glośników Móglbyś tu doprecyzować co mialeś na myśli? Bo kontekst sugeruje jakbyś przedstawial to jako zaletę względem bardziej efektywnych Heco Aurora (chyba, że mylilem sie i się powyżej nie przejęzyczyleś ). Co to znaczy niewygodna? A co do samych parametrów - czy one wlaśnie nie są istotne, żeby móc oszacować, czy dany zestaw jest w stanie ze sobą wspólgrać pod wzgędem oczekiwań mocy? Wybaczcie dociekliwość, ale lubię wiedzieć co i jak dziala oraz jak przeklada się na praktykę. Jęsli dobrze was rozumiem - to przeklada się niewiele, co mnie trochę zaskakuje.
  3. Adam13

kolumny do 17m2

"Dzień dobry, Pana konto zostało zablokowane na kilka dni, być może w wyniku błędu w komunikacji nikt nie odpisał, dlaczego (za co przepraszamy). Pozdrawiam, Aleksandra Białas "
  4. Adam13

5000 zł - 23m2

"Dzień dobry, Pana konto zostało zablokowane na kilka dni, być może w wyniku błędu w komunikacji nikt nie odpisał, dlaczego (za co przepraszamy). Pozdrawiam, Aleksandra Białas " "Dzień dobry, Pana konto zostało zablokowane na kilka dni, być może w wyniku błędu w komunikacji nikt nie odpisał, dlaczego (za co przepraszamy). Pozdrawiam, Aleksandra Białas "
  5. Wyższa efektywność pozwala "szybciej zagrać głośno". Z drugiej strony jest jeszcze impendacja która może być nie wygoda w określonej częstotliwości. Ale zostawcie te parametry, raz że nie grają a dwa że tylko mieszają w głowach.
  6. Nawiązując do naszych rozważań to chyba wyglądają wewnątrz trochę inaczej. No nie ważne. Ważne aby dobrze zagrały. Sprawdzę już za miesiąc. Załączam dwie fotki w lepszym powiększeniu.
  7. Ściana na której wisi TV ma około 6,45cm (według planu). Środek TV powinien się znajdować jakieś 1,90-1,95m od prawej strony (znowuż według początkowego planu developerskiego więc możliwe drobne różnice). Sam TV zapewne 65 cali. Kwota budżetu to właśnie temat otwarty jak pisałęm bo jestem chętny wydać więcej jeśli jest to tego warte. To może być 5k, 10k, 15k, więcej? Po prostu jak uznam że za dużo naraz to najpierw kupię część a resztę z czasem. Chciałbym nie czuć potrzeby wymiany czegokolwiek przez długi czas. A po prostu nie wiem ile kosztuje tego typu zestaw. Wiem, bardzo mało pomocne Najlepiej jakby było że np. za x można kupić świetny zestaw i żeby było lepiej to trzeba dołożyć kupę kasy i wzrost już nie jest tak znaczący. To wezmę ten za x
  8. Jeszcze czekam na parkę ecc 83 smooth plates i bedzie kwadra, a w zasadzie 2 parki. Ribbedow mam juz... duzo. No i niezlą kolekcję 88 :). DDaje to naprawdę duze pole do manewru w strojeniu systemu.
  9. Today
  10. Z subem też trochę walczyłem. Ponieważ gdy był : volume na połowę i odcięcie na połowę to YPAO wyciszało mi do -10 czyli maksymalnie, a więc nie miałem pojęcia o ile jest po za skalą. Ale drobnymi kroczkami , czyli manualnie gałką w subie tak zmniejszałem głośność by YPAO po kalibracji pokazało -9.
  11. S4Home, doskonale wiesz czemu jest taki limit. Od dawna u Ciebie jest już "recydywa", że o blokadzie pisania rok temu nie wspomnę (i tak powinieneś się cieszyć, że tylko tak łagodnie to się skończyło). A wystarczy zamiast krótkich i nic nie wnoszących postów (typu "co słychać", "odezwij się do mnie" itp) pisać konkretnie i bardziej obszernie. Bogdan jaki kabel USB kupiłeś? Jeżeli już o tym napisałeś to przepraszam, ale nie zauważyłem 😞 Pozdrawiam
  12. Temat ogólny o lampach utworzyłeś , więc o podstawach można tam pogadać. Tutaj byłoby fajnie, gdyby nadal wypowiadały się osoby które mają konkretne doświadczenia odnośnie lamp. Bo już w tym wątku (na szczęście jakiś czas temu) paru "żółtodziobów" wciskało swoje 3 grosze by zaistnieć Pozdrawiam PS. Witak - fajne lampy dorwałeś. Cieszę się, że już masz odpowiedni zapasik 🙂
  13. cóż,... emity odesłane, ale to wcale nie tak, że nie grają dobrze... na początku postawione na szerokim 40 cm, bądź co bądź parapecie szału nie zaprezentowały, ale jak trochę pograły, a później je postawiłem na dwóch szafeczkach dalej od ściany i okna to dopiero pojawiło się to co myślałem, że będzie od początku. niestety nie ma zgody ze strony żony na standy, a i kolor biały okazał się nieodpowiedni dizajnersko (mimo, że wcześniej to właśnie ten kolor był kluczowy w poszukiwaniach) okazuje się ,że WAŻ jest rzeczywiście kluczowy - usłyszałem " ależ to okropne wielkie, niezgrabne i zabiera tyle miejsca, czuję że napiera na mnie , nie ma żadnego oddechu w sypialni" w takim razie dalsze poszukiwania na razie zawężam do excite x14 w dobrej cenie i okleinie fornirowanej , najlepiej orzech....
  14. Fajnie by było gdybyś podał wymiar ściany z wrysowanym TV , a i jakaś kwota budżetu który przeznaczasz też by ułatwiła zadanie.
  15. fronty mam na -1 i -1,5 jak kalibracja ustawi centrala tyły,atmos i suba podbijam bo kalibracja za mocno mi wycisza.Nie wiem dla czego za każdym razem podstawkowe YPAO R.S.C. ustawia mi na duże i muszę zmieniać szkoda że Yamaha nie ma ustawienia LFE 120 na sztywno dla suba dla innych kanałów jest możliwość ustawienia danego podziału
  16. Dziękuję za odpowiedzi. Niestety, ale w Państwa salonach nie będę mógł się pojawić. Za daleko i nie mam na to czasu. Jestem też świadomy, że klasyki najlepiej jest słuchać na sprzęcie, który jest najwyższych lotów, lub na żywo. Sam jestem skrzypkiem i śpiewam w chórze, więc mam takie sposobności na szczęście dosyć często, Nie mam też szczególnie warunków na słuchanie muzyki głośno i bez przejmowania się tym, co o tym myślą sąsiedzi. Poszukuję więc sprzętu, który da mi dosyć dużą swobodę, możliwość odsłuchania własnych zasobów na CD (mam ich dużo) ale także będzie na tyle współczesny i aktualny, że będę mógł z nim sparować komputer, telefon oraz podpiąć do internetu. Niedawno okryłem spotify, które zasobnością w klasykę i w chóry mnie totalnie porwało i zachwyciło. To właściwie ochota na swobodne słuchanie muzyki z tego źródła mnie nakręciła na zakup nowego sprzętu, gdyż stary, który mam jest już sprzed wielu epok, brzmi strasznie. Ze względu na dbałość o słuch nie słucham muzyki na słuchawkach. Dlatego też proszę o pomoc w zasugerowaniu sprzętu, w tych zasobach finansowych które mam, w którym muzyka klasyczna brzmi przynajmniej przyzwoicie. A będzie to urządzenie dające jakąś przyzwoitą swobodę. Najmocniej już wcześniej myślałem o Panasonic PMX152, tylko zauważyłem, że nie ma on możliwości podpięcia subwoofera. Tylko czy w jego przypadku będzie to potrzebne? Skoro ma on 3 drożne głośniki, a ja i tak nie będę wykorzystywał max głośności. Co do Yamaha Piano craft 670 to kusi ta jej funkcjonalność, ale zarazem przeczytałem gdzieś, że cały ten bluetooth i łączność pomiędzy innymi urządzeniami jest zawodząca, gdyż jest oparta na starej technologii. Nie chciałbym, aby się okazało, że wydam kasę na rzecz (właściwie bajer, być może nawet mi niepotrzebny), która za rok, dwa okaże się nieaktualna i przestarzała. Z pozdrowieniami Staszek
  17. Cześć Urządzam swoje mieszkanie i nadszedł czas na nagłośnienie w salonie, czyli kino domowe. Czytałem trochę poradników i rankingów, ale chciałem też zasięgnąć rady co do tego co wybrać bardziej doświadczonych w tej materii ludzi. Przeznaczenie: 70% Filmy, seriale (Netflix, HBO etc.) 30% muzyka (Spotify, w przyszłości pewnie winyle) W przyszłości do zestawu dojdzie też pewnie konsola do gier. Ilość głośników: Nie wiem - szukam porady, czy to powinno być 5.1, 7.1 czy jeszcze coś innego. Rozumiem że na razie potrzebuję zestawu głośników i amplituner ale w życiu nie składałem takich zestawów więc wiem tyle ile wyczytałem w ostatnich dniach. Pokój: Cały ten twór ma pewnie około 40metrów, ale jest tam i kawałek kuchni i "korytarza" nazwijmy to. Nagłośnienie w dużej mierze do telewizora, ale chciałbym żeby też po prostu można było tam puścić muzykę (ze Spotify choćby, czy właśnie kiedyś może winyl jak się zdecyduję) lecącą na całej tej przestrzeni. Rysunek bardzo odręczny więc różnice mogą być Budżet: Temat otwarty. Chcę dostać dobry sprzęt, który posłuży lata i mieć naprawdę fajny dźwięk, ale też nie można mnie nazwać audiofilem, więc z rozsądkiem A że jestem nowicjuszem to sam mam problem z ustaleniem gdzie warto się zatrzymać i nie iść wyżej. Generalnie coś dla wymagającej osoby a niekoniecznie człowieka który zauważy każdą różnicę mikroskopijną Nie wiem czy coś jeszcze się przyda? Pozdrawiam Kuba
  18. Niezbadane są wyniki kalibracji , ja mam tak z centralnym , YPAO wyciszył go do -4 , przy teście jest ciszej, przy filmie ok. więc nie wnikam.
  19. Kolejne niemerytoryczne wpisy na temat cen kabli i sensu stosowania ich (nie tylko ze sprzętem Sansui) zostaną usunięte, Prosiłem już pare razy o to (zresztą nie tylko ja) , jak widać bez skutku. Więc proszę nie być dziwić jak coś wyleci... Nic dziwnego że użytkownicy Sansui wypowiadający się w tym wątku mają już tego dość. Mirek - i to już właściwie powinno załatwić sprawę kolejnych wpisów osób które nie znają Sansui a piszą tutaj w celu trudnym do określenia. Paweł, masz rację - i nie tylko Tobie się to nie podoba. Pozdrawiam
  20. Żeby nie było że Empik to taki be. Tam także można kupić fajne płyty. Nie dawno upolowałem takie The Very Best Of. Jest to seria DUX, wydania kilku płytowe na złocie. Wykonania muzyczne, realizacja, jakość, bajeczne! Dobrze wyselekcjonowane utwory, pozwalają zapoznać się z twórczością polskich Gigantów.
  21. Dzien dobry wszystkim i dzęki za odpowiedzi i podpowiedzi Juz teraz tez wiem ze akustyka gra pierwsze skrzypce . Zdjec standow z kolumnami czy bez narazie nie bedzie bo juz sa schowane gleboko i zapakowane sto razy Pozdrawiam
  22. Nie podoba mi się, że zabiera głos ktoś kto ma najmniej do powiedzenia, ktoś kto Sansui nawet nie wąchał i robi za "pieska" pytanie tylko czy z pobudek własnych (jakieś przebyte choroby itp) czy na "zlecenie" ...
  23. Wiedziałem , wiedziałem , biednemu to zawsze.... A już widziałem swoje kolumny na takiej platformie:
  24. Przypuszczam, że tanie to wcale nie będzie. Kiedyś wysłałem zapytanie do pewnej firmy o bardzo proste wibroizolatory gumowe. Cena mnie zaskoczyła (coś około 30 zł za sztukę, za takie malutkie na obciążenia kilka kg). W tym wypadku będzie zapewne zdecydowanie mniej korzystnie, przy czym mam na myśli stopki. O platformach i stołach laboratoryjnych nawet nie wspominam .
  25. Zaczeło działać Ci to jak bastrap membranowy. Ja byłem zmuszony odstawic moje odbicia boczne od sciany bo pod oknem jest grzejnik i pomimo, ze dyfuzory mają działać tylko na srednicę i czesć wysokich to basu ubyło... U Ciebie jest podobna sytuacja. Miedzy panelem, a scianą jest pusta przestrzeń.
  26. Pisałem trochę bardziej ogólnie, niekoniecznie o nóżkach pneumatycznych;)
  1. Załaduj więcej aktywności
  • Utwórz nowe...