Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie

  1. Ostatnia godzina
  2. Nie tak w ciemno Byłem w sobotę w sony center i go oglądałem. Pobawiłem się nim ale nie był podłączony pod żaden ekran Moje podstawowe wymagania spełnia, ale tego co na miejscu nie sprawdziłem (bo nie mogłem albo zapomniałem) dopytuje tu. Nie ma lepszej opoini niż użytkownika, który posiada taki sprzęt Swoją drogą w sony center nie widzieli np czy jest apka do niego, czy można się przez www połączyć itp. Przeczytałem wszystkie 5 stron tego tematu ale wiecie ... sprzęt jeszcze nie na miejscu więc chciało by się już wiedzieć co i jak. Mimo, że ma kilka braków to i tak uważam, że nic lepszego dla siebie nie znajdę. Zakup to taki impuls bo i cena dobra była, a zbieram się już dłuższy czas do niego więc chciałem w końcu na coś się zdecydować. ps. co do głośników padło na POLK AUDIO rc80i https://www.amazon.pl/gp/product/B00006BMQT/ref=ewc_pr_img_1?smid=A2R2221NX79QZP&psc=1
  3. Jak nie ma dzwieku to znaczy że nie ma tak być. No chyba że materiał ma Dolby a ty wymuszasz DTS. Wówczas go nie dekoduje i tak ma być Ten Logitech nie rozpoznaje sygnału multi sam?
  4. bo Materiał filmowy Atmos na platformach stremingowych jest fajny. Ale jednak ten na płytach BD gdzie jest ściezka HD jest lepszy. Stąd pytałem. To wszystkiego dobrego życzę!
  5. Teraz te romby są ustawione źle. Ta lewa kolumna jest tak wciśnięta w róg. Rozumiem że jest odcieta na 80/100 Hz ale mimo wszystko nie buduje przestrzeni jak powinna. Zmień ją miejscem z regałem. @Butler Jak wpomnałem kiedyś. Ty musisz napisać poradnik instalacji i montażu kina. wiem że to jest na stronie Dolby ale jak widzisz tego typu tematy są 2-3 w tygodniu Mogę pomóc jak chcesz. @PanKlor też pewnie doda coś od siebie. Może wspolnymi siłami uda sięto jakoś zmyślnie napisac zeby odsyłać poźniej do jednego głównego tematu? Amplituner w szafce to dla niego zgon. Tam jest 1 cm chociaż? Jakim cudem on sięnie gasi. Może zabezpieczenie już padło.
  6. Seb

    Pylon Saphhire 25

    Raczej nie będzie to zbyt pomocna opinia..... Mam Sapphire Sat. Są to malutkie kolumienki z 13 cm na basie, przeznaczone wiadomo do czego. Z ciekawości podłączyłem je na chwilę jako fronty zamiast moich Wigg Art Enzo. Mają najprawdopodobniej ten sam tweeter, co podłogówki. ,,Odsłuch'' nie trwał długo. W dolnych rejestrach nie było żadnego porównania, nie te rozmiary. Natomiast, nazwijmy to umownie, od wokalu w górę nie miały się czego wstydzić względem większych kolegów. A jak sprawdził się Sapphire 31?
  7. Bo on ogranicza dynamikę. Jesli kolega jest świadomym użytkownikiem to był to świadomy zabieg. Zastosuj gramofon z wbudownym pre albo lepiej zastosuj osobny zewnetrzny PRE. Nie ma problemu. I wtedy podłączysz na przykład pod Tape.
  8. Nie, w piwnicy. Pomieszczenie zdecydowanie nie jest fotogeniczne jest tam mój węzeł ciepłowniczy, regały techniczne, kartony itd. No ale też biurko i audio, jak mam do ogarnięcia jakiś projekt w domu na kompie, to umilam sobie czas muzyczką. W życiu bym tego nie kupił gdyby nie okazja jaka się natrafiła.
  9. Tak, w starym modelu który miałem to wygladało gorzej dlatego było średnio z tego korzystać. ok. wydawało mi się że tam powinno być coś w rodzaju straight ale ok.
  10. Zamówiłem, chwilowo słucham na AVR 10 I gra to bardzo dobrze. Znacznie lepiej niż na sa30 i Roksan Caspian M2 + Cambridge cxn V2 na kolumnach pylon diamond 28. Instrumenty brzmią znacznie bardziej realnie i góra nie kuje. Jest jej mniej ale za to lepszej jakości. Diamondy grały matowo i ślepo wysokimi sypały co niszczyło przekaz. No i im dłużej je miałem to tym bardziej żałowałem że je mam. A na początku zrobiły efekt wow. Wokale również zupełnie inna liga no i bass w ma gold nigdy nie zamula jest pod pełną kontrolą. Ogólnie ma gold 100 również fajnie grały ale brakowało tego zejścia. Teraz nawet nie myślę o żadnym subie bo Goldy 200 schodzą nisko i mają bardzo dobrej jakości ten bass. Ogólnie miałem ciężki wybór bo również myślałem o elac vela 😃 Kupiłem również Nuprime dac 10 I będę testował. Jeżeli zagra na wyższym poziomie niż dac w sa30 to będę myślał nad końcówką mocy typu Cambridge azur 851w i do tego wiim mini. Co wygra to czas pokaże. A z tego co czytałem to ten Nuprime dac 10 ma bardzo dobry pre-amp. ale skoro bardzo mi się podoba brzmienie na AVR 10 to na sa30 się nie zawiodę
  11. nie no różnica miedzy tymi kolumnami jest kolosalna. Obstawiam że to kwestia amplitunera. Że nie pokazuje pełnej klasy. Albo jeszcze dotarcia lub innego ustawienia
  12. Zamowiłeś go kompletnie w ciemno widze. Nic o nim nie wiedząc. Skąd taki pomysł w takim razie? https://www.sony.com/electronics/support/res/manuals/5037/275708f09c83260ffa238bb30827ba2a/50370285M.pdf Slowa klucz nie znalazłem.
  13. Pytanie czy w kinie masz prawidłowo ustawiony centralny. Czy używasz kalibrcacji? Level jest ok? Czy uzywasz oryginalnego DTS i Dolby czy jakiś Matrixów i innych symulujących dzwiek multi. Jesli wszystko jest ok to niesyety no centralny do wymiany. Jest kilka ciekawych kolumn centralnych które nie sa kosmicznie drogie. Bronze C150, jak wyżej, Czytelny, szczegółowy, nawet lekko wysuniety. Polk ES35, ten szeroki niski. Bardziej rockowy Jaśniejszy. Dynamiczny. Fyne F 500 spokojniejszy, cieplejszy, super przestrzeń aczkolwiek łagodniejsze brzienie Klipsch 404c najdrozszy wyraznie najlepszy. Kwestia ceny.
  14. O prosze. No to tym się nigdy nie chwaliłeś. To samo pomieszczenie?
  15. Faktycznie masz śweitną opcję obecnie na Marantza PM 7000n. Bo jego aktualna cena to 3000 czy tam 3100 zł. A to na prawdę bardzo dobrze brzmiący wzmacniacz w tej cenie. Jeśli szukasz czegoś detalicznego to znajdziesz także na promocji pierwsza edycje CXA81. Także warto Fajna opcja to Atoll in 100/200 jednak ten bedzie po cieplejszej stronie. Kwestia ceny. Znajdziesz także Denona PMA 1600 chodź zapewne model ekspo albo używany. Ten łaczy w sobie ciepło i dynamikę. Podobnie jak Arcam czy to model Sa30 jeszcze do dostania jednak powyzej budżetu albo nowy radia a15, chodź mocowo jest on słabszy od Denona. No i spradził bym uzywanego Caspiana M2. Bardzo dobrze brzmiący wzmacniacz. W tej cenie tylko używany.
  16. Magnat Monitor 220. Malo znane a graja lepiej od sporej ilości bardziej recenzowanych i droższych konstrukcji.
  17. Nie chce mi się nawet odpowiadać na tak zadane pytanie.
  18. Tak w ogóle to stereo też jest, w piwnicy plumka mi Heresy III i Audio Note P1 PP, trafiła się okazja kupić komplet za śmieszne pieniądze na aukcji komorniczej.
  19. Ja zmieniałem, kolega Piotrek Sonido polecił mi Monitor Audio Bronze c150(6g). Różnica ogromna, szczegóły, czytelne granie na średnicy, dialogi rewelacja.
  20. Today
  21. Jestem za. Pioneer to dobre i trwałe urządzenie. Ewentualnie transport pod ta Yamahe Cambridge CXC I podłączysz cyfrowo.
  22. Widze że wchodzisz teraz do każdego już nawet mocno historycznego wątku i w kazdym odnosisz się do Yamahy. Dlaczego?
  23. No przeciez miedzy tymi wzmacniaczami jest spora różnica. Im niższy model wzmacniacza tym brzmi bardziej Vką. I bardziej metalicznie. Patrząc na 701 względem 1200 to tak. Słuszne odczucie. Patrząc natomiast na 201 vs 701 model gra bardziej liniowo i mniej technicznie. Bardziej naturalnie. Wiec zalezy do czego się ktoś odnosi.
  24. A ja się tak ciesze że u mnie jednak to gralo dobrze Nie miałem tego problemu. I ze Spotify i z tidala
  25. Jest i equalizer zależnie od wejścia , podobno w becie też parametryczny na 10 zakresów
  1. Załaduj więcej aktywności


  • Dzisiejsze posty

    • Nie tak w ciemno Byłem w sobotę w sony center i go oglądałem. Pobawiłem się nim ale nie był podłączony pod żaden ekran Moje podstawowe wymagania spełnia, ale tego co na miejscu nie sprawdziłem (bo nie mogłem albo zapomniałem) dopytuje tu. Nie ma lepszej opoini niż użytkownika, który posiada taki sprzęt Swoją drogą w sony center nie widzieli np czy jest apka do niego, czy można się przez www połączyć itp.  Przeczytałem wszystkie 5 stron tego tematu ale wiecie ... sprzęt jeszcze nie na miejscu więc chciało by się już wiedzieć co i jak. Mimo, że ma kilka braków to i tak uważam, że nic lepszego dla siebie nie znajdę. Zakup to taki impuls bo i cena dobra była, a zbieram się już dłuższy czas do niego więc chciałem w końcu na coś się zdecydować.   ps. co do głośników padło na POLK AUDIO rc80i https://www.amazon.pl/gp/product/B00006BMQT/ref=ewc_pr_img_1?smid=A2R2221NX79QZP&psc=1
    • Jak nie ma dzwieku to znaczy że nie ma tak być. No chyba że materiał ma Dolby a ty wymuszasz DTS. Wówczas go nie dekoduje i tak ma być   Ten Logitech nie rozpoznaje sygnału multi sam?
    • bo Materiał filmowy Atmos na platformach stremingowych jest fajny. Ale jednak ten na płytach BD gdzie jest ściezka HD jest lepszy. Stąd pytałem. To wszystkiego dobrego życzę!  
    • Teraz te romby są ustawione źle. Ta lewa kolumna jest tak wciśnięta w róg. Rozumiem że jest odcieta na 80/100 Hz ale mimo wszystko nie buduje przestrzeni jak powinna. Zmień ją miejscem z regałem. @Butler Jak wpomnałem kiedyś. Ty musisz napisać poradnik instalacji i montażu kina. wiem że to jest na stronie Dolby ale jak widzisz tego typu tematy są 2-3 w tygodniu Mogę pomóc jak chcesz. @PanKlor też pewnie doda coś od siebie. Może wspolnymi siłami uda sięto jakoś zmyślnie napisac zeby odsyłać poźniej do jednego głównego tematu? Amplituner w szafce to dla niego zgon. Tam jest 1 cm chociaż? Jakim cudem on sięnie gasi. Może zabezpieczenie już padło.
    • Raczej nie będzie to zbyt pomocna opinia..... Mam Sapphire Sat. Są to malutkie kolumienki z 13 cm na basie, przeznaczone wiadomo do czego. Z ciekawości podłączyłem je na chwilę jako fronty zamiast moich Wigg Art Enzo. Mają najprawdopodobniej ten sam tweeter, co podłogówki. ,,Odsłuch'' nie trwał długo. W dolnych rejestrach nie było żadnego porównania, nie te rozmiary. Natomiast, nazwijmy to umownie, od wokalu w górę nie miały się czego wstydzić względem większych kolegów. A jak sprawdził się Sapphire 31?
    • Bo on ogranicza dynamikę. Jesli kolega jest świadomym użytkownikiem to był to świadomy zabieg.   Zastosuj gramofon z wbudownym pre albo lepiej zastosuj osobny zewnetrzny PRE. Nie ma problemu. I wtedy podłączysz na przykład pod Tape.  
    • Nie, w piwnicy. Pomieszczenie zdecydowanie nie jest fotogeniczne jest tam mój węzeł ciepłowniczy, regały techniczne, kartony itd. No ale też biurko i audio, jak mam do ogarnięcia jakiś projekt w domu na kompie, to umilam sobie czas muzyczką. W życiu bym tego nie kupił gdyby nie okazja jaka się natrafiła.
    • Tak, w starym modelu który miałem to wygladało gorzej dlatego było średnio z tego korzystać. ok. wydawało mi się że tam powinno być coś w rodzaju straight ale ok.  
    • Zamówiłem, chwilowo słucham na AVR 10 I gra to bardzo dobrze. Znacznie lepiej niż na sa30 i Roksan Caspian M2 + Cambridge cxn V2 na kolumnach pylon diamond 28. Instrumenty brzmią znacznie bardziej realnie i góra nie kuje. Jest jej mniej ale za to lepszej jakości. Diamondy grały matowo i ślepo wysokimi sypały co niszczyło przekaz. No i im dłużej je miałem to tym bardziej żałowałem że je mam.  A na początku zrobiły efekt wow. Wokale również zupełnie inna liga no i bass w ma gold nigdy nie zamula jest pod pełną kontrolą. Ogólnie ma gold 100 również fajnie grały ale brakowało tego zejścia. Teraz nawet nie myślę o żadnym subie bo Goldy 200 schodzą nisko i mają bardzo dobrej jakości ten bass. Ogólnie miałem ciężki wybór bo również myślałem o elac vela 😃 Kupiłem również Nuprime dac 10 I będę testował. Jeżeli zagra na wyższym poziomie niż dac w sa30 to będę myślał nad końcówką mocy typu Cambridge azur 851w i do tego wiim mini. Co wygra to czas pokaże. A z tego co czytałem to ten Nuprime dac 10 ma bardzo dobry pre-amp.   ale skoro bardzo mi się podoba brzmienie na AVR 10 to na sa30 się nie zawiodę 
    • nie no różnica miedzy tymi kolumnami jest kolosalna. Obstawiam że to kwestia amplitunera. Że nie pokazuje pełnej klasy. Albo jeszcze dotarcia lub innego ustawienia  
    • Zamowiłeś go kompletnie w ciemno widze. Nic o nim nie wiedząc. Skąd taki pomysł w takim razie? https://www.sony.com/electronics/support/res/manuals/5037/275708f09c83260ffa238bb30827ba2a/50370285M.pdf Slowa klucz nie znalazłem.
    • Pytanie czy w kinie masz prawidłowo ustawiony centralny. Czy używasz kalibrcacji? Level jest ok? Czy uzywasz oryginalnego DTS i Dolby czy jakiś Matrixów i innych symulujących dzwiek multi. Jesli wszystko jest ok to niesyety no centralny do wymiany. Jest kilka ciekawych kolumn centralnych które nie sa kosmicznie drogie. Bronze C150, jak wyżej, Czytelny, szczegółowy, nawet lekko wysuniety. Polk ES35, ten szeroki niski. Bardziej rockowy Jaśniejszy. Dynamiczny. Fyne F 500 spokojniejszy, cieplejszy, super przestrzeń aczkolwiek łagodniejsze brzienie Klipsch 404c najdrozszy wyraznie najlepszy. Kwestia ceny.  
    • O prosze. No to tym się nigdy nie chwaliłeś. To samo pomieszczenie?  
    • Faktycznie masz śweitną opcję obecnie na Marantza PM 7000n. Bo jego aktualna cena to 3000 czy tam 3100 zł. A to na prawdę bardzo dobrze brzmiący wzmacniacz w tej cenie. Jeśli szukasz czegoś detalicznego to znajdziesz także na promocji pierwsza edycje CXA81. Także warto Fajna opcja to Atoll in 100/200 jednak ten bedzie po cieplejszej stronie. Kwestia ceny. Znajdziesz także Denona PMA 1600 chodź zapewne model ekspo albo używany. Ten łaczy w sobie ciepło i dynamikę. Podobnie jak Arcam czy to model Sa30 jeszcze do dostania jednak powyzej budżetu albo nowy radia a15, chodź mocowo jest on słabszy od Denona. No i spradził bym uzywanego Caspiana M2. Bardzo dobrze brzmiący wzmacniacz. W tej cenie tylko używany.      
    • Magnat Monitor 220. Malo znane a graja lepiej od sporej ilości bardziej recenzowanych i droższych konstrukcji.  
  • Dzisiejsze tematy

×
×
  • Utwórz nowe...