Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

1. Ostatnia godzina
  2. W tej sali siedzą videofile którzy podobnie rozprawiają o najlepszym możliwym odtwarzaniu video?
  3. Ciekawostka na marginesie. Czy wiecie, że ślepych testów można używać także do oceniania jakości obrazu telewizorów? Może to ułatwi niektórym zrozumienie, czym jest ślepy test. Najważniejsze jest to, że nie wiemy, co oceniamy, a nie to, czy mamy zamknięte oczy;)
  4. Wpierw poczekajmy na te zamówione, wybiore z tych co mam, optymalne i opiszę dźwięk i zobaczymy co dalej, jakie dobierać 83.
  5. Today
  6. Tu może być problem. Nie jestem pewien czemu , ale gdy jest wyłączony net, wtedy Chromecast u mnie nie działa. Teoretycznie powinien być mu potrzebny tylko do serwisów internetowych, jednak strumieniowanie wtedy przestaje działać również. Inne urządzenie sieciowe po kablu działa bez problemu w tej samej sieci. Nie wiem jak dobry jest ten Advance Acoustic WTX-500. Jest to urządzenie typowo stacjonarne. Znacznie tańszym rozwiązaniem i bardziej uniwersalnym byłby xDuoo XQ-23 z DAC-iem Wolfsona . Jest obecnie za 119 zł. Wcześniej kosztował 200. Bo wszedł do sprzedaży nowszy model na innym układzie przetwornika. Można go również użyć jako DAC/USB, czyli możesz podłączyć nim przewodowo komputer lub bezprzewodowo po bluetooth. Obsługuje również kodek aptX. Można go zabrać i podłączyć do niego słuchawki. Za 400 zł wybrał bym chyba również bardziej przenośny Astell&Kern AK-XB10. Nie posiada zdolności DAC-a USB, jednak obsługuje kodek aptX-HD i producent rekomenduje jego użycie jako odbiornika bluetooth do podłączenia do sprzętu audio. Jednak ich głównym zadaniem jest używanie ich do ubezprzewodowienia słuchawek na kablu, dlatego mają wbudowane akumulatory i mają małe wymiary.
  7. A teraz napiszę parę słów o wrażeniach z pobytu w obu salonach audio. Do Nautilusa 2 umówiłem się dzień wcześniej na godz 10:30. Zabrałem więc swój amplituner , kable i płyty cd i w piątek pojechałem na odsłuchy. Po wejściu do salonu pan poinformował mnie że z wcześniejszymi ustaleniami mała salka jest przygotowana na odsłuch. Były przygotowane dwie pary kolumn, nawet nie musiałem z bagażnika wyciągać amplitunera bo wystawili swój dałem tylko swoje kable. Spytałem spytałem jeszcze przed przystąpieniem do odsłuchu czy mają wszystkie wcześniej umówione monitory i tu od razu nie miła niespodzianka Kefy r300 są ale jest ostatnia para przygotowana do sprzedaży internetowej i nie mogą ich rozpakować. Więc ja od razu mówię, że akurat je chciałem porównać z pozostałymi i że mi najbardziej zależy na odsłuchu ich i jak ich nie dadzą do odsłuchania to ja rezygnuję i jadę do lini dżwięku. Pan grzecznie mnie poinformował, że to nie od niego zależy taka polityka. W końcu udał się na górę, chyba do bossa i wrócił z pozwoleniem odpakowania kolumn. Co do pana który mnie tam obsługiwał nie mam żadnych uwag, tylko polityka właściciela nie akceptowalna. Salon nowy duży, dobry wybór na plus. Po moim ględzeniu w końcu nie pobrali tego ,,myta" 50zł za odsłuch. Linia dzwięku salon w bloku mniejszy i mniejszy wybór sprzętu. Po nie umówionym przyjezdzie zastałem pana który obsługiwał już klienta. Spytałem czy da radę dziś odsłuchać parę kolumn. Odpowiedział, że tylko dokończy transakcje i nie będzie problemu. Między czasie przyniosłem swoje graty. Pan zaprosił mnie do sali odsłuchowej ale ja powiedziałem, że wolę odsłuchać w zaadaptowanej części sali wystawowej bo będzie pomieszczenie bardziej zbliżone do zwykłego pokoju. Na początku amplituner był podłączony z tanim nadem, ale po informacji ode mnie ,że w Nautlilusie był odsłuchiwany z cd Marantzem 8006. Więc poszedł i przyniósł cd pioneer 70 żeby w podobnej klasie cd było tak jak tam. Różnicę było słychać między nadem a pionieerem. Usiadł obok porozmawialiśmy wypiliśmy ekspresso i inny klimat, bardziej koleżeński. Na koniec sam bez pytania zaproponował rabat.
  8. Chyba masz rację. Nie mam w domu routera wi-fi i może to błąd. Co myślisz o takim rozwiązaniu Dysk WD - router WiFi - Chromecast WiFi - Yamaha wejście ARC? Wszystko oczywiście w sieci lokalnej bez neta. Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
  9. Nie znam możliwości tego dysku wi-fi. Jeśli łączysz się z nim bezpośrednio telefonem a nie przez sieć lokalną to wtedy nie połączysz się z Chromecastem. Potrzebny były dysk z plikami udostępnianymi w sieci poprzez ruter. Wtedy to działa.
  10. Boguslawie, myślę, ze powinieneś zadzwonic do Horneta. Jego lampy nie są drogie, a jednoczesnie Ci doradzi, ktore wziać. Ja bym nadal polowal na mullardy ale nie jest powiedziane, ze Hornet czegos lepszego nie wymysli no i u niego są pewne zakupy. Jest jeszcze Tubestore, Pana ze sklepu uwielbiam bo ma szeroką wiedzę ale ceny....
  11. Dziękuję za odpowiedz.Niestety wariant Chromecast WiFi odpada bo telefon po Wi-fi będzie ciągnął muzykę z dysku Western Digital Mypassport Wireless 2TB a nie da się równocześnie wysyłać muzyki via Chromecast do PianoCrafta po WiFi. Pozostaje więc: Dysk WD - telefon po WiFi i dalej telefon-Yamaha Wejście RCA bezprzewodowo po BT via zewnętrzny przełącznik źródła .Ten adapter BT WTX 500 ma aptx (telefon też) i może z jakością nie będzie tak źle. Popraw mnie jeśli źle kombinuję P. S. Tak naprawdę to Galaxy Note9 ma 512GB pamięci, dołożę kartę micro SD 512GB i mam w telefonie 1TB i to powinno wystarczyć [emoji16]. Ale chyba z ciekawości wypróbuję ten WTX-500 bo 2TB to zawsze > niż 1TB[emoji41] Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
  12. ok, ale musimy być pewni że sprzęt jest w porządku. Od sprawdzenia sprzętu należy zacząć a następnie sprawdzić pozostałe czynniki.
  13. W rzeczy samej. To oczywistość. Nie upieram się, że OPPO Sonica jest najlepszy na świecie.
  14. MCR-840 który masz nie posiada żadnych funkcji sieciowych. Do jego portu USB możesz podłączyć jedynie nośniki pamięci z których może ona czytać pliki. Pozostaje jedynie wejście RCA, które masz tylko jedno. Jeśli chcesz podłączyć więcej urządzeń pozostaje tylko ta droga i zewnętrzny selektor źródeł. Ten adapter Advance Acoustic WTX-500 ma wyjście analogowe które da się podłączyć jedynie do wejścia analogowego które masz tylko jedno. Da się to zrobić jedynie przewodowo . I tak możesz telefonem odczytywać pliki z dysku bezprzewodowo i przesyłać je po konwersji poprzez bluetooth do tego adaptera. Jednak z punktu widzenia jakości dźwięku lepszym rozwiązaniem byłby Chromecast Audio. Wtedy przesyłasz pliki po wi-fi do Chromecasta i ten je odtwarza. Potrzebny jest tylko do tego program odtwarzający pliki po sieci lub przynajmniej z dysków sieciowych do Chromecasta. Są takie aplikacje nawet darmowe na Androida.
  15. Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. W moim przypadku telefon mam podłączony po wi-fi do dysku zewnętrznego WD Mypassport Wireless 2TB gdzie mam tony muzyki i słuchowisk radiowych. Chciałbym słuchać tego przez Yamaha Piano Craft i szukam możliwości podłączenia bezprzewodowo telefonu Samsung N9 z wieżą, która ma wejście USB. Wariant podłączenia pokablu mam już zrobiony ale mi to nie odpowiada. Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka Znalazłem coś takego: https://planetadzwieku.com/odbiornik-bluetooth-advance-acoustic-wtx-500.html Podłączę do wejścia RCA w PianoCrafcie i będzie to co chciałem Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
  16. Wczoraj
  17. A ja proponuję dobrze przyjrzeć się skali osi pionowej przy pomiarach charakterystyk amplitudowych pomieszczeń odsłuchowych. Właściwe wnioski powinny nasunąć się same
  18. @Janusz Duryn uratowałeś 😁 bo jakoś mocno cicho nie słuchałem taki tam krótki odsłuch.
  19. mam niewykorzystany bon na zakupy w mediaexpert za 100 zl. dziekuje bardzo za pomoc c:
  20. Z przewodami ze złączem MMCX które są wyposażone w pilota do telefonu z mikrofonem możesz mieć problem gdy chcesz kupić tani. Rzadko coś takiego można spotkać. Jedyny jaki znam to FiiO, który można kupić w sklepach w naszym kraju za 99 zł. Inna opcja to kupienie kabla Y do wymiany w słuchawkach i przylutowanie na jego końcach złącz MMCX.
  21. @MobyDick jeszcze jedno pytanie. czy wiesz moze gdzie dokupic pasujacy do tych sluchawek 1 pinowy kabel z mikrofonem? bo szukam szukam i nie moge znalezc
  22. Dzień dobry. Od lat korzystałem z wkładki Ortofon MC-1 Turbo. Byłem raczej zadowolony, ale teraz chciałbym ją zmienić. Oprócz tego, że już jest za stara, problem jeszcze polega na tym, że mój przedwzmacniacz jest dostosowany do wkładek MM. I chociaż wszędzie pisze się, że ten Ortofon dobrze pasuje do MM przedwzmacniaczy, zrozumiałem, że taka kombinacja nie jest zbyt dobra. Więc, chciałbym spróbować jakiejś wkładki MM. Mam kwotę 700-800 PLN. Na razie złożyłem dla siebie taką listę: Nagaoka MP-110 Sumiko Pearl Goldring 2100 Używam takiego sprzętu towarzyszącego: gramofon - Pioneer PL-516, przedwzmacniacz DIY, ale zrobiony według schematu przedwzmacniacza z Kenwood KA9100. Resztę sprzętu, którego używam, czyli wzmacniacz i kolumny, trochę później planuję zmienić, dopasując do gramofonu/przedwzmacniacza i nowej wkładki. Słucham muzyki rockowej/rozrywkowej/folku i trochę jazzu lat 60-70ch - i z tamtych czasów pochodzi większość mojej kolekcji płyt. Czy mogę poprosić o pomoc w doboru wkładki? Może ktoś doda jakichś innych alternatyw do mojej listy? Z góry dziękuję. Leonid.
  23. Nom ED jak zawsze w formie parę dni temu słuchałem i szybko zleciało. Takie przyjemne covery , polecam całą playlistę ze spotify
  24. W tej cenie właśnie T2 wydaja się dobre. Oczywiście jeśli nie jesteś wielbicielem dużych porcji basu bez umiaru.
  25. Bogusławie nie zniechęcaj się. Przeczytałem manuala Twego wzmacniacza i nadal nie wiem która para lamp za co odpowiada , czyli zapewne obie pary to tzw. drivery ? Póki co ruszałeś tylko ecc81 ? Jeśli tak to ecc83 też by się przydało by mieć porównanie. Z mego małego doświadczenia wychodzi iż sterujące z nowej produkcji są gdzieś 2 ligi poniżej nos-ów. Dobrze dobrany driver (neutralny) fajnie reaguje np. na korektę APO https://www.ebay.pl/itm/Matched-Pair-1960-Sylvania-12AX7-Tubes-Long-Plate-Super-Strong-Balanced-Qty-Av/113803082241?hash=item1a7f313a01:g:czcAAOSwECNdGUWT
  26. witam wszystkich forumowiczow. przychodze do was z zapytaniem o najlepsze sluchawki dokanałowe z chin za ~100pln. jedyne czego od nich wymagam to w miare neutralnego dzwieku i to tyle. myslalem nad tin audio t2 (maja dosc ok recenzje z tego co widze), ale jesli polecacie cos innego, lepszego w tej cenie to chetnie wyslucham rad madrzejszych odemnie osob. z gory dziekuje za pomoc
  27. U mnie R300 grają z Atollem in100, dają rade po ciuchu.
  1. Załaduj więcej aktywności
  • Utwórz nowe...