Skocz do zawartości

Iron

Uczestnik
  • Zawartość

    535
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez Iron

  1. Można ściągnąć  i zapisać w formacie pdf tą instrukcję. Z lewej strony na końcu spisu treści w " dodatek" jest odnośnik "pobieranie plików PDF" do zapisania instrukcji w formacie PDF

    Właśnie sprawdziłem i otwiera się bez problemu w Adobe reader , Firefox ,Opera lub Vivaldi

    • Lubię to 1
  2. 8 minut temu, helmut.. napisał:

    No właśnie o to mi chodzi , bo taki Chromecast full HD może być lepszym rozwiązaniem dla młodej dziewczyny niż dekoder , bo sobie you tube też obejrzy a do tego tv przez komórkę (chodzi o podstawowe kanały Polsat TVN TVP itp)

    Przy dekoderze tylko tv

    Wp pilot ofeuje programy TV ( oferta tv naziemnej i nie tylko, jest kilka.opcji do wyboru).

    Ale wtedy trzeba wziąć platny plan.

    Natomiast samą aplikację WPpilota mozna spokojnie zainstalować ze sklepu googleplay.

    Więc na Chromecast by się dało.

    Yt , i inne aplikacje też by byly.

    Przy FHD spokojnie wyatarczy  chromecast 4 w wersji FullHD.

     

  3. 17 minut temu, szala18 napisał:

    hmmmm czyli jak ? na komputerze w KM Player widzę jakie są ścieżki dostępne i wszystkie odtwarza m.in DTS,

    a sygnał wejściowy do ampla gdy chce wybrać DTS to wogóle jej nie widać tylko pisze DOLBY DIGITAL

    Sygnał sprawdzasz w amplitunerze (przycisk info albo coś w tym stylu) lub aplikacji Yamahy?

    Jeśli jest DD to amplituner będzie dekodował DD , nic innego.

  4. 3 minuty temu, szala18 napisał:

    w tym trybie straight włączony jest Enhancer, YAPAO Volume, Adaptive DRC i Extra Bass i wyłączone Pure Direct .....

     

    To są opcje dźwięku a nie dekodowania

    Jak masz możliwość (a podejrzewam ze tak ) to sprawdź format dźwięku wejściowego do amplitunera

  5. 33 minuty temu, szala18 napisał:

     

     

    ... 3. Jak daje STRAIGHT na ampli - to jeśli źródło jest DTS odtwarza jako DD, tak samo TrueHD - jako DD wyświetla, a jeśli DD+ to jako DD+.

    4. wybierałem te angielskie ścieżki na 6 channels - bo polskie z dubingiem są słabsze i na 2 kanały - ale także jako DD...

     

    Jakim cudem? Coś masz źle włączone lub ustawione np. ścieżkę dźwiękową

    Instrukcja RX-V6A str. 108 ...

    You can play back input sources without any sound field effects. The unit produces stereo sound from the
    front speakers for 2-channel sources such as CDs, and produces unprocessed multichannel sounds for
    multichannel sources.
    Each time you press STRAIGHT, the straight decode mode is enabled or disabled.

    Poniżej tłumaczenie (tłumacz Google)

    (Można odtwarzać źródła wejściowe bez żadnych efektów pola dźwiękowego. Urządzenie wytwarza dźwięk stereo z głośniki przednie dla źródeł 2-kanałowych, takich jak płyty CD, i generuje nieprzetworzone dźwięki wielokanałowe ze źródeł wielokanałowych. Za każdym razem, gdy naciśniesz STRAIGHT, tryb prostego dekodowania zostanie włączony lub wyłączony).

     

  6. 33 minuty temu, szala18 napisał:

    Hej wszystkim, mam pytanie czy jeżeli mam materiał .mkv (dysk zewnętrzny podłączony do TV) w jakości DTS-HD lub TrueHD to na amplitunerze powinno wyświetlać taki format dźwięku ? bo cały czas pisze DD - dźwięk jest przestrzenny i całkiem spoko. 

    Telewizor LG - obsługuje hdmi 2.0 ARC, amplituner 2.1. Podłączone są jednym kablem hdmi 2.1. Czyli z tv dźwięk idzie do amplitunera i pokazuje tylko DD - czyżby przez to że przez hdmi 2.0 z TV gdzie wpięty jest dysk nie przesyła DTS-HD i TrueHD bo nie jest to hdmi 2.1 ? 

    Ustawienia w ampli i tv - pass throught i wyjscie HDMI ARC, natomiast w ampli te dekoder dźwięku ustawione na Sorrund - Neo6 Cinema (bo na straight ten dźwięk jakby był słabszy).

    Czy jeśli podłączę zewnętrzny odtwarzacz multimedialny z obsługą hdmi 2.1 (w niego wepne dysk)  do ampli i dalej z niego do TV (do hdmi 2.0) to będzie się pojawiało TrueHD i DTS ? jak myślicie ? 

    dzięki za pomoc

    jeżeli TV obsługuje ARC to mozesz jedynie uzyskac max DD+ (5.1 , Atmos na DD+). Nie do końca wiem jak jest w tym wypadku z DTS, natomiast wielu producentów TV nie wspiera w ogóle DTS. Na pewno nie prześlesz przez ARC gęstych formatów typu Dolby TrueHD lub DTS-HD.Taką przepustowość zapewnia dopiero eARC. Najlepiej źródło podłaczyć pod amplituner i wtedy z pewnością będziesz mógł się cieszyć dźwiękiem DolbyTrueHD lub DTS-HD (DTS-HD HR lub DTS-HD MA)

    Ustawienie Straight w Yamaha powoduje przesłanie surowego sygnału w postaci jakiej został zapisany (np. DD 2.0, lub DTS-HD w konfiguracjach zapisanych w materiale źródłowym)

    Neo6 Cinema powoduje upmix kanłow do konfiguracji amplitunera np. z2.0 do 7.1 lub 5.1.2 itd).

    Jedna uwaga, jeśli to się nie zmieniło to w Yamahach po wybraniu opcji innej niż straight (albo pure czy coś w tym stylu- tego nie sprawdzałem z prozaicznego powodu, ze YAMAHA RX-V 371 nie posiadała takiego trybu), DTS-HD jest obcinany do "core" czyli DTS( testowałem to swego czasu na RX-V371).

    Każde nałożenie modyfikacji na sygnał DTS -HD powodowało jedynie dekodowanie "core"

  7. 6 godzin temu, krzysiexx04 napisał:

    Witam Serdecznie!

    Nie wiem czy to odpowiednie miejsce na opisywanie tego typu problemu, ale spróbuje swojego szczęścia. Otóż wczoraj wymieniłem dekoder 4k od UPC (ten maultki kwadracik), na dekoder Play Box TV od PLAY (dokładnie ten) i w tym momencie zaczęły się problemy. Do tej pory dekoder od UPC był spięty, z apli ONKY RZ840 i dalej sygnał szedł do TV Samsung QLED QE65Q90RAT. Wszystko działało elegancko. Dekoder wpięty był w ampli do HDMI oznaczonego CBL/SAT, z ampli sygnał z wyjścia HDMI ARC szedł do TV i wchodził w HDMI 3 (eARC) - HDMI Pass-Through działał wtedy bez zarzutu). Włączałem dekoder odpalał się od razu TV plus Apli, pojawił się dźwięk i obraz, wyłączałem AMPLI i obraz z dźwięk zostawał jak należy i mogłem oglądać telewizję bez potrzeby korzystania z ampli. Natomiast po zmianie dekodera wszystko wzięło w łeb. Teraz wygląda to tak, że Dekoder wpięty jest w HDMI oznaczony jako STRM BOX (zapewne nie ma to większego znaczenia) bo tutaj częściej ampli łapie sygnał(choć nie mam bladego pojęcia z jakiego powodu) do dekodera niż z wejścia HDMI (CBL/SAT), a to i tak nie zawsze się dzieje. W większości przypadków po jakiejkolwiek zmianie zmianie źródeł, ampli nie łapie sygnału za pierwszym razem i muszę kilka razy zmienić źródło na to, do którego wpięty jest dekoder żeby ten sygnał złapał i puścił dalej na TV. Gdy to się już uda, to powiedzmy, że nie chcę oglądać np. wiadomości z włączonym ampli i chcąc skorzystać z HDMI Pass-Through(bo przecież zawsze działało) wyłączyłam ampli, wtedy tracę sygnał i szlak trafia obraz razem z dźwiękiem. Chciałbym zaznaczyć tylko, że kable zostały te same co przy dekoderze UPC, ustawienia w TV i Ampli takie same. Pisząc ten post uświadomiłem sobie, że trochę wygląda to jak sytuacja bez wyjścia, ale może ktoś z Was posiadający znacznie większą wiedzę i doświadczenie będzie w stanie pomóc mi z tym problemem.

    W skrócie to zmienimy dekoder na ten do Play i wygląda jakby HDMI Pass-Through nie działał poprawnie. Zmieniany tylko dekoder - kable, ustawienia w tv i ampli te same. Jak można to naprawić? I czy w ogóle można?

    Przrabialem to z Miboxem, Wiwą i Fboxem (Fbox tylko przełączał wejście w ampli na swoje, a reszta  zaklocała dzialanie CEC na calego). Wydaje mi się że  Twój dekoder zakłoca dzialanie CEC

    I raxzej nic z tym nie zrobisz poza zrezygnowaniem z funkcjonalności CEC

    Wylączenie raczej nic nie da trzeba fizycznie odciąć sygnał ( kabel bez pinu CEC lub przejściówka noncec)

    Ewentualnie mozesz przywrócić wszystkie urządzenia do ustawień fabrycznych i od nowa skonfigurowac. Być może to pomoże

  8. 28 minut temu, szala18 napisał:

    Z odłączonym dekoderem od ampli działa za każdym razem ...

    A zatem, albo ratuje Cię kabel z wyrwanym pinem cec

    Albo na znanym portalu aukcyjnym wpisz lindy noncec albo lindy 41232

    Jest to przejściówka która blokuje sygnał cec

    Wepnij ją pomiedzy dekoder a amplituner

    • Lubię to 1
  9. 10 godzin temu, szala18 napisał:

    dziś znowu z rana chciałem odpalić z dysku - i znowu nie ma dźwięku, doszedłem do tego że trzeba odłączyć HDMI 1 z dekodera, całość uruchomić na nowo i dopiero wtedy dźwięk wskakuje i tutaj chyba jest przyczyna - dziwine, zamówiłem nowy kabel hdmi 2.1 do dekodera i ampli (bo aktualnie mam jakiś stary), 

    czy jest HD ? myślalem że to format VIDEO, więc jest taki jak odpalany materiał 2160p i dzwięk DDP5.1 

    Przeprowadź testy z odłączonym dekoderem.Być może on zakłóca działanie ARC.

  10. 2 godziny temu, Vendeur napisał:


    .... Piszesz, że w instrukcji jest napisane, że mogę wyłączyć odcięcie dla dużych kolumn, podczas gdy nie do końca jest tak napisane... Odcięcie jest wyłączane (a w zasadzie opcja jego zmiany), gdy ustawię SUB w trybie LFE, ale ja go mam w trybie LFE+Main. A przy LFE+Main zakres ustawiania odcięcia jest 40-250 Hz, nie ma opcji Full Band.

    Mało tego, tak jak napisałem poprzednio, zmiana odcięcia dla frontów, czyli DUŻYCH, nie przynosi żadnych efektów i grają one właśnie w pełnym paśmie, co jest kompletnie bez sensu, ale oczywiście jest mi na rękę...

     

     

    Być może jest po prostu ustawienie części pasma (poniżej odcięcia) które ma być zdublowane przez subwoofer z kolumnami ustawionymi jako duże, które to powinny mieć w takim przypadku pełne pasmo przenoszenia. A przypadku małych kolumn pasmo jest dzielone pomiędzy subwoofer a kolumny. Choć tu też niektóre części pasma mogą się dublować (np. odcięcie małych kolumn ustawione na 60 Hz a odcięcie suba na 80Hz). Jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi.

  11. 6 minut temu, Vendeur napisał:

    Analizuję właśnie instrukcję i nie do końca widzę to, o czym piszesz. Tzn, cytując "“Odcięcie” może być ustawiony, gdy parametr “Tryb subwoofera” ustawiony jest na “LFE+Main” lub gdy mamy głośnik, którego parametr ustawiony jest na “Małe”.

    Wynika z tego, że gdy mam ustawione LFE+Main, mogę edytować odcięcie dla każdych kolumn, w tym i dużych, a nie tak jak piszesz, że grają pełnym pasmem. Ale... okazuje się, że jest właśnie tak jak piszesz i kolumny DUŻE grają pełnym pasmem, zawsze, nawet jeśli edytuję im odcięcie... Niezależnie czy ustawię dla dużych kolumn 40 Hz czy 250 Hz, schodzą bardzo nisko i są to właśnie okolice tych 40 Hz. I tutaj już się całkiem pogubiłem. No bo, skoro wedle instrukcji mogę edytować odcięcie dla tych kolumn i w menu jest to możliwe, to dlaczego to w ogóle nie działa, tzn. nie przynosi efektów w odsłuchu... Różnicę bez problemu bym wyłapał, tak jak wyłapuję ją dla grającego SUBa, przy jakiejkolwiek zmiany odcięcia dla "wszystkich głośników".

    Oczywiście do testu odcięcia kolumn SUB był wyłączony (fizycznie, nie w ampli).

    Zatem , dla pewności ustaw kolumny jako duże (bez odcięcia , i tu mój błąd bo faktycznie pisze w instrukcji, że można ustawić odcięcie przy dużych kolumnach i LFE+maim) i włącz LFE+ main , to powinno dać najlepsze efekty w konfiguracji którą preferujesz. Po prostu poeksperymentuj.

  12. 1 godzinę temu, Vendeur napisał:

    ....

    Nie rozumiem, w jakim celu dajesz ten link, skoro znam te ustawienia na pamięć i o nich pisałem już w wątku wielokrotnie...



    ...Chyba w temacie tej zależności niczego tutaj nie wydedukujemy. Może zadzwonię do jakiegoś technika Denona i spróbuję się dowiedzieć, czy można to jakoś obejść, aby ustawienie odcięcia dla dużych kolumn nie wpływało na odcięcie SUBa.

    Jeśli ustawisz kolumny jako duże to całe pasmo jest przekierowane na nie. Nie ma wtedy żadnego odcięcia. Subwoofer (LFE) "odzywa" się wtedy przy dedykowanym materiale jako x.1.x ( x = liczba kanałów). Jeśli natomiast ustawisz LFE+ main wtedy subwoofer gra do częstotliwości odcięcia ustawionej w amplitunerze lub na subie (zależy co niżej) a kolumny pełnym pasmem (zakres częstotliwości ustawiony do wartości odcięcia LFE,  dubluje się po prostu w kolumnach  i w subie ). To jest sytuacja gdy kolumny są ustawione jako duże (czyli grają pełnym pasmem). Gdy ustawisz kolumny jako małe wtedy dopiero masz możliwość określenia odcięcia częstotliwości  (nie dostają sygnału poniżej ustawionej wartośći). Natomiast sub nadal dział analogicznie do sytuacji opisanej LFE+main ( dublują się częstotliwości ustawione pomiędzy odcięciem suba a odcięciem "małych" kolumn)

    To wynika z instrukcji i stąd ten link 😁

    Jeśli kombinowałeś z podbiciami poziomu sygnału przy subie w maksymalnych zakresach dopuszczalnych przez amplituner to prawdopodobnie rozkalibrowałeś po prostu Audyssey i zaburzyłeś równowagę którą on ustawił. Spróbuj mu ustawić poziom głośności metodą z przed automatycznych kalibracji, Łatwo to znaleźć w sieci

    • Lubię to 3
  13. 3 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

    Tryb eco mial tylko gasić urzadzenie ktore pzoostaje bez sygnału? No chyba wychodzi na to że wpływało to też na zmianę sposobu pracy końcowki i auto przestawianiu impedancji.

    Ale że tak powiem "w locie..." dziwne.

    Tam tego nie było.

     

    https://manuals.denon.com/AVRX1500H/EU/PL/HJWMSYqdgglnxg.php#HJWMMLtdsxcokk

     

    Wygląda na to ze tak jednak dziala , powyzej link z intrukcji AVR-X1500H

    Mowa oczywiście o trybie automatycznym

  14. 19 minut temu, rokefu napisał:

    Dzień dobry. 

     

    Posiadam telewizor TCL 65c745 oraz amplituner Denon 1612. Przy poprzednim tv używałem zwykłego hdmi do podłączenia tv do ampli, a do tego amplitunera miałem podłączone ps4, dekoder c+ i dekoder netii. Po przejściu na ps5 i nowy tv, chce mieć konsole podłączoną bezpośrednio pod tv, a denona używać tylko do dźwięku, aby nie tracić jakości obrazu. Kupiłem kabel 8k arc, podłączyłem pod wyjście arc w tv oraz tv out w amplitunerze, ale zupełnie nie ma wtedy dźwięku po zmianie ustawień dźwięku w tv na ARC. Próbowałem pcm, pass through ale nic to nie daje. Czy jest jeszcze coś co mogę zrobić, czy pozostaje kabel optyczny. W ogóle, czy kabel optyczny będzie poprawnie przekazywał dźwięk w mojej konfiguracji ampli/tv? 

    A masz w ogóle dźwięk z TV przez ARC?

  15. 33 minuty temu, Piotr Sonido napisał:

    ... W Denonie którym?

    Czy w tym trybie amplituner sam wybiera przełączanie oporności?

     

    W AVR-X1500H, po podgłośnieniu do 50 (skala 0-98) pojawia się charakterystyczne kliknięcie (pojedyńcze). Wydaje mi się że związane jest to z trybem "eco" ustawionym na automat. Co ciekawe, po wybraniu impedancji kolumn na wartość 4 , tryb eco jest nieaktywny i kliknięcia nie słyszałem wtedy.

  16. 10 godzin temu, kripssy napisał:

    Jeżeli masz na myśli taki dźwięk klikania (jakby przekaźników) to normalne od dawien dawna w wielu modelach amplitunerów Onkyo.

    Jakbyś chciał o tym poczytać więcej to wpisz w google "onkyo clicking noise".

    Jednak nie masz się czym przejmować, ja mam model Onkyo 6100 i też to klikanie się czasem pojawia bez żadnej przewidywalnej przyczyny. Szkoda, że Onkyo nie wyjaśni co za tym stoi, niemnie miej nie jest to objaw, żadnej awarii.

    W Denonie też coś takiego występuje i jest to związane z trybem "eco". Przy przekroczeniu pewnego poziomu głośności słychać taki dżwięk

×
×
  • Utwórz nowe...