Skocz do zawartości

nik

Uczestnik
 • Zawartość

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0

O nik

 • Ranga
  Debiutant
 1. hej, znowu ja. Czy macie jakieś może doświadczenia z Dali Zensor 5? Podłogowe, pasują rozmiarem, bass reflex z przodu oraz opinie o brzmieniu zbliżone do poszukiwanego. Warto odsłuchać?
 2. Dzięki za pomoc! Posłucham na ile mi się uda i coś wybiorę. Jak będę miał wątpliwości, to pozwolę sobie jeszcze Was dopytać. Co do rozstawienia - łatwiej będzie przesunąć miejsce odsłuchu (fotel).
 3. Już nadrabiam: - brzmienie ciepłe, z wyraźnym ale niekoniecznie głośnym basem. choć lubię muzykę gitarową więc środek pasma jest istotny. - główne źródło dźwięku - gramofon (z pre-ampem Phono Box MM) - Wzmacniacz nie musi być nowy, ok. 2000. A poniżej rysunek pokoju z planu z zaznaczonym na czerwono planowanym miejscem na kolumny. Jeśli się nie da, albo stwierdzę, że kiepsko w tym miejscu wychodzi to przemeblowanie wchodzi w rachubę - np na tę ścianę, która jest na dole rysunku. Ustawienie w miejscu zaznaczonym na czerwono wynika z tego, że docelowo kiedyś będę miał TV+BlueRay i będzie on umieszczony właśnie na tej ściance i myślałem o wykorzystaniu tych kolumn również do oglądania/słuchania koncertów lub filmów.
 4. Dzięki za odpowiedź. dużo większą - jest to pomieszczenie 4x6m z otwartymi przejściami do kuchni i innych części mieszkania. Fronty ok. 60cm od ściany Może jakieś podpowiedzi? Czy różnica pomiędzy seriami RX a BX w MA jest spora? Nie miałem kiedy tego odsłuchać, bo w tym tygodniu wszyscy się przygotowywali na Audio Show. Na jakie firmy jeszcze zerknąć? Racja. Ze wzmacniaczami jestem jeszcze mniej zorientowany póki co.
 5. Witam, jestem nowy na forum, ale trochę już poczytałem i wiem, że moglibyście mi pomóc z moim dylematem mam prośbę o pomoc w doborze kolumn. Mój problem polega na tym, że mam ograniczone na szerokość miejsce, w którym mogłyby być postawione, co ogranicza ich szerokość. Cały pokój to 24m2 (wysokość 3m), odsłuch z odległości ok. 3m, muzyka głównie rock szeroko pojęty, akustyczna, elektroniczna. Ograniczenie wynika z faktu, że ścianka przed którą mają stać ma 196-198cm szerokości (198 z listwą) i mają się one przed nią zmieścić razem z szafką 160cm. Zastanawiam się czy kupić wąskie podłogówki, czy nieco szersze na podstawkach, których dół można by wsunąć lekko pod szafkę RTV. Obydwie idee starałem się narysować (zielona szafka, szare kolumny - po lewej podłogowa, po prawej na niebieskiej podstawce) - lepsza jakość w załączniku. Pytanie brzmi: wąska podłogówka (max 18-19cm), np Monitor Audio BX5, szersza podstawkowa np MA RX2 czy i wąska i podstawkowa (np. Callisto III)? Budżet na nowe - 2000-2500PLN. Wzmacniacza brak - to kolejny zakup, jak już wybiorę kolumny. Z góry dziękuję za pomoc.
×