Skocz do zawartości

KPRT

Uczestnik
 • Zawartość

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

O KPRT

 • Ranga
  Debiutant
 1. Zestaw z Yamaha as500 jest jak najbardziej ok przy tym pięknie wygląda- stara szkoła, natomiast nie spisywałbym tego NAD-a na straty to dobry wzmacniacz i właśnie bez jak wyżej napisałeś "przegiętego bass-u" Gra bassem zwartym, szybkim oraz dynamicznym do tego dochodzi jego wielobarwność , nie zgrywa się ze wszystkimi kolumnami a w przypadku paradigm potrafi zagrać bardzo przyzwoicie. Są to wzmacniacze grające inaczej niż ich poprzednicy z ostatniej serii BEE oraz starszych modeli ale dalej grają bardzo przyzwoicie jak na swoją cenę. Jeśli chodzi o obudowę NAD ma swój niekwestionowany urok i niektórym może się podobać. Albo się go kocha albo nienawidzi...!
 2. Jeśli wąskie kolumny z NAD-em to tylko Paradigm 9.7, podstawka nie jest szersza od okolumny wiec nie będzie wadzić , także same kolumny są bardzo smukłe, nie tyle Cie nie zawiodą co zaskoczą...! Ewidentnie pobiły MA RX6 w testach z NAD-em. Gwarantuje Ci też , że przy tym wyborze nie będziesz potrzebował subwoofera...! Toyki grają pięknie ale bardziej polecałbym Revolution DC6T graja fantastycznie. Ale też nieźle kosztują. P.S. NADC326BEE to niezbędne minimum które musisz zakupić do tych paradigm niżej nawet nie mierz! Jeśli nie będą Ci odpowiadały Paradigm MOnitor 9.7 (w co szczerze wątpię) to polecam do nada także FOCAL Chorus 716V
 3. Nie podzielam Twojego entuzjazmu w łączeniu nowych klocków NAD z głośnikami Monitor Audio w szczególności RX6 które dane mi było kilkadziesiąt razy i dość długo odsłuchiwać u zaprzyjaźnionego magika. W zestawieniu z NADC356BEE Monitory grały przykrytą kocem średnicą , huczącym jednobarwnym basem w zestawieniu ze sporo tańszymi(Teraz) Paradigm 9.7 NAD ożył, dźwięk stał się wreszcie nie tyle akceptowalny co absorbujący, bass zyskał na kolorycie a średnica i wysokie choć mocno zaakcentowana wraz z niskimi tworzą piękną całość, nie faworyzując żadnego z pasm w przeciwieństwie do MA serii RX gdzie dominuje jednobarwny bass wyższa średnica, wysokie i choć nie są tak wyeksponowane jak w Paradigm-ach to męczą swoim brakiem synergii w całym paśmie oraz braku zrozumienia każdego z nich ze sobą. Przy odsłuchu daje się odczuć coś na kształt podkręcenia gałki treble na maksa i zakrycie głośników kocem. na początku myśleliśmy, że winowajcą jest tu ESS Sabre w NuForce Icon HDP natomiast po podmianie paczek wszelkie wątpliwości minęły, Paradigm grają mimo swojej przypiętej łaty nienaturalnych(spektakularnych) bardziej naturalnie i równo od MA serii RX. Pozdrawiam.
×
×
 • Utwórz nowe...