Skocz do zawartości

Melepeta

Uczestnik
 • Zawartość

  80
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Melepeta

 1. Też polecam taki eksperyment. Posłuchać na podpiętych kablach do dolnych zacisków vs do górnych. Jak nie słychać różnicy, to dać spokój z wymianą zworek.
 2. Kup Beldena 8402. Wybitny i nie kosztuje worka pieniędzy.
 3. Ze stolików Lack z Ikei. Koszt poniżej 200 zł.
 4. Panowie, te kolumny to najgorsza chińska chińszczyzna. Tu nie ma co się rozwodzić, bo one i tak grają gorzej niż źle. Miałem kiedyś model wyższy. Onyx 200. Dodawali je do najtańszych zestawów kina domowego, żeby klient cieszył się, że kupił cały system. Jak mi kiedyś wyznał jeden właściciel sklepu audio zestaw 5.0 Prism Onyx 200 kosztuje go w zakupie poniżej 50zł.
 5. To Helion FS 1800. I z moich informacji wynika, że tej firmy to już dawno nie ma. Pewnie robili za dobrze i za tanio.
 6. Wzmacniacz ma 2x18W w klasie A. Z Pioneerami CS-63DX o skuteczności 99dB, gra bardzo dobrze. Dalej jak na godzinę 11 potencjometru nie ruszam. A w porównaniu ze Strussem, jest bardziej muzykalny. Wokale, gitary brzmią jeszcze przyjemniej. Chociaż Strussowi nie można niczego zarzucić, bo to świetny wzmacniacz. I ma do tego bardzo dobry wzmacniacz słuchawkowy i pre gramofonowe. Czego Feliks nie ma. Co do lamp, to pewnie będę próbował. A czy to koniec zabawy? Nie wiem. Zawsze na takie pytanie odpowiadam przysłowiem o żabie, co to się błota zarzekała. Helion zastąpił mi listwę Tomanka. Sprawuje się dobrze, chociaż mogą być słyszalne trafa. Teraz nie słyszę, ale na początku brumiły. Zrobiłem uziemienie w gniazdku, bo miałem zerowanie. I odłączyłem dwa trafa w Helionie ,bo były na 120V. A nie mam nic na takie napięcie. No i już jest ok. Oczyszcza prąd i to słychać. Przestrzeń jest w muzyce przez to lepsza. Nic nie zamula, bo do gniazda z trafem podłączony jest odtwarzacz Philips CD960. A wzmacniacz jest na gnieździe z filtrami. Ten Helion to kawał dobrego sprzętu za niewielkie pieniądze. Dzisiaj taki kosztowałby pewnie kilka, jak nie kilkanaście tysięcy.
 7. Strussa Chopina zastąpił Feliks Audio na lampach 6c33c i 6sn7
 8. Miałem Gigawatta PF-1 i zamieniłem na lepszego Tomanka TAP-6. Tomanek ma filtrowane wszystkie gniazda osobno. Gigawatt miał jeden wspólny filtr. I Gigawatt był dwa razy droższy. Za marketing się płaci. A Tomanka możesz wypożyczyć od producenta bez kaucji. Co do kabli, to Enerr ma ciekawą konstrukcję. Sam robiłem coś w ten deseń i wyszły bardzo dobre. Może będę nie długo sprzedawał niektóre, bo za dużo już tego mam. Oczywiście chętnie wypożyczę, żeby można było przetestować przed ewentualnym zakupem. Sam też nie lubię kupować w ciemno.
 9. Nie mówię, że to już zostanie na zawsze. Może trafi się coś ciekawszego, to znowu zmienię.
 10. Oba są moje. Trzeba będzie coś sprzedać.
 11. Listwę polecam Tomanka. Bardzo dobra jakość w przystępnej cenie. Sieciówki może Enerr. Ja mam dwie i jestem zadowolony.
 12. Kolumny zostały docelowo ustawione. Dostały też normalne gniazda głośnikowe Jantzen Audio i okablowanie wewnętrzne Belden 9497. No i pozostaje wybór wzmacniacza. Czy Struss Chopin, czy końcówka Quad 405 i pasywka. Trzeba będzie porównać i wybrać.
 13. Bardzo dobry jest Qed Ruby, tylko bardzo sztywny.
 14. Tak to wygląda w środku tych kolumn.
 15. Standy są na razie puste, ale to pewnie się zmieni. To tylko taka prowizorka, do postawienia kolumn na szybko. Porównywałem do moich DIY na głośnikach Seas L18 RNX/P i Morel MDT 30S od tego producenta. To dokładnie te ze zdjęcia głównego aukcji. Grały świetnie, ale te Pioneery są lepsze. A mój system to: CD - Philips CD960 (modyfikowany) zasilany kablem Enerr Euphoria Animus. Interkonekt DIY. Wzmacniacz (hybryda) - Unison Research Unico (na lampach Siemens K1007/CV491) zasilany kablem Enerr Delight Animus. Kable głośnikowe - DIY (miedź nawojowa) Listwa zasilająca - Tomanek TAP6 zasilana kablem Bazodruta Mk2. Są płytki HOLFI The Magician, audiofilskie bezpieczniki w CD i wzmacniaczu (Hi-Fi Tuning), nóżki Soundcare SuperSpikes FEET pod CD, jest gniazdko ścienne Audionovy (ze złoconymi stykami).
 16. Oto mój nabytek Pioneer CS-63DX
 17. Polecam Tomanka. Właśnie zastąpił Gigawatta PF-1. Świetne listwy w bardzo dobrej cenie. I można wypożyczyć bez kaucji na odsłuch.
 18. Jeden lubi jak mu piknie grają, inny lubi jak mu skarpetki śmierdzą. Gustibus est non disputandum.
 19. Witam szanowne grono DIY-owców Polećcie mi jakiś dobry włącznik zasilania do końcówki mocy. Teraz nie ma tam żadnego i włączenie odbywa się po włożeniu sieciówki do gniazdka. A to wygodne nie jest. Szukam jakiegoś do zamontowania na tylnej ściance. Który przede wszystkim nie popsuje dźwięku.
 20. Ja banany lutuję. Wtedy nic się nie poluzuje, ani nie zaśniedzieje. A stosuję wtyki typu BFA. Te najlepiej siedzą w gniazdach (mają największą powierzchnię styku).
 21. Wzmacniacz to był Omak Ambassador a kolumny DIY (Seas L18 RNX/P - Morel MDT 30S). Ostrości w tym CD80 nie zauważyłem. To nie Arcam CD73. Atoll CD80 grał tak trochę mulasto, bez szczegółów. Mało muzykalnie.
×
×
 • Utwórz nowe...