Skocz do zawartości

tove

Uczestnik
 • Zawartość

  16
 • Dołączył

 • Ostatnio

 1. Hej, Pirs, polecasz jakiś szczególny kabel? Nie chcę wydać na to zbyt dużo, tak 400-500 zł za 2x2,5 m to max (czyli pewnie tyle wydam...) Polecisz jakieś? Czego używasz? Pozdrawiam, Adam.
 2. Hej, RoRo! Rok minął od kiedy gadaliśmy na tym forum, dziś jestem szczęśliwym posiadaczem Denona AVC-A1SE, DVD A11, oraz autorem zwarcia w starych kolumnach - to znaczy, że szukam nowych... Od czasu gdy gadaliśmy zmienił mi się pogląd (pewnie korzystnie) tzn. już wolę nie wchodzić w JBL ES 90/100 tylko przemawia do mnie JBL L890. No i przede wszystkim zaczynam od frontów, reszta KD przyjdzie z czasem (i kasą...) Nie znasz kogoś, kto mógłby mi zaoferować kolumny JBL L890 w rozsądnej cenie? Rozsądna znaczy poniżej stawki z W-wy - 3400 pln/parę. Napisz w chwili wolnej, będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam i dzięki, Adam.
 3. Te IMO są jednak znacznie za drogie. Ale być może kiedyś do takich dojrzeję... pzdr!
 4. Dzięki, napisz proszę czy korzystasz z jakiegoś sub-a dodatkowo? Jeśli zmieniałeś kolumny to co zmieniłeś na JBLe? Pozdrawiam!
 5. Hej, a jakbym do nich kupił coś (szalejąc...) jak B&W 804/803 - oczywiście używki... Jakie są różnice i czy warto??? Dla precyzji: szukam kolumn na długo, nie chcę zmieniać co chwila, nie mam też problemu ze starymi modelami (byle dobre były...) ????? Możecie mi coś napisać o różnicach w stereo z zestawem Denona (AVC-A1SE+DVD-A11) kolumn frontowych: - B&W 804 - Wharfedale Opus - Paradigm Studio (80 v.2 - bo stare, to już nie kosztują takiej kupy kasy) - a może warto iść w serię Monitor? - Jamo Concert 11 (D-870) - to też stara klasa, choć opinie na ich temat (generalnie Jamo) raczej są słabe... http://allegro.pl/item556216004_jamo_concert_11_d_870.html Z góry dziękuję, jeśli ktoś z Was ma doświadczenia z tym sprzętem, bardzo proszę o kilka słów. Pozdrawiam i dziękuję!
 6. Hej, a jakbym do nich kupił coś (szalejąc...) jak B&W 804/803 - oczywiście używki... Jakie są różnice i czy warto??? Dla precyzji: szukam kolumn na długo, nie chcę zmieniać co chwila, nie mam też problemu ze starymi modelami (byle dobre były...) ????? dzięki.
 7. Dzięki za rady! Wracając do kolumn: macie może jakieś doświadczenia z JBL-em? Polecacie do moich Denonów/muzyki/pokoju czy nie? Które modele? Pozdrawiam!
 8. W załączniku schemat (oby wystarczająco czytelny) wejść/wyjść Denon DVD-A11 - wszystko ma swoje odpowiedniki we wzmacniaczu - który najlepszy? Może kilka równolegle (do różnych formatów: stereo/ dvd/ sacd)? Dzięki za opinie...
 9. Dzięki, napisz mi proszę co to znaczy (nie rozumiem) "jeśli nie masz wzmacniacza to B&W 603 S3" - mam taki wzmacniacz, bardzo się nim cieszę, jak dla mnie ekstraklasa (choć stary)? Możesz zaproponować coś jeszcze? Lub z niższej półki cenowej (B&W to kompletna ekstraklasa, nie pokażą wszystkich wad mojego sprzętu?)? Coś jeszcze możesz polecić innych producentów? Dzięki i pozdrawiam! PS. A model AVC-A1SE nie ma Denon-Linka, stąd pytanie jak najlepiej go łączyć z do SACD/DVD???
 10. Czołem, uruchomiłem taki post (KD) http://forum.audio.com.pl/index.php?showtopic=7918 - ale głównie potrzebuję rady stereo w tym zestawie. Ponoć Denon DVD-A11 to ekstraklasa również do stereo (tak jak lubię - najlepsze ze "starych"...) - co tam mogę podpiąć?? Charakterystyka/założenia: - muzyka/kino=70/30, - pokój 6x5m2, 90m3, ściany cegła 90 cm - kolumny na dłuższym boku (6m), - odsłuch ok. 3,5-4m od kolumn. - wzmacniacz Denon AVC-A1SE, dvd Denon DVD-A11 - od pewnego czasu bardzo cenię detal i kolejne plany w muzyce - kasa max 6-8 tys., mogą być używki Prośby dwie: (1) jak najlepiej połączyć te klocki, by były super i w audio i KD? (2) jakie do tego dobrać kolumny stereo (potem dopiero KD - tył i sub) - co polecacie, tak by z Denonami zagrało wyśmienicie??? (3) co sądzicie w tym przedziale cenowym przy takim zestawie (AVC-A1SE + DVD A-11) o kolumnach DIY??? Zdecydowanie moje stare Tonsile trzeba zmienić na coś nowego, do wydania mam ok. 8-10 tys. max. Pozdrawiam i dziękuję za uwagi!
 11. Dzięki, ale: 1. AVC-A1SE nie ma DenonLinka (ma go dopiero upgrade AVC-A1SR) - więc jak najlepiej łączyć? 2. Co do wideo - co to znaczy funkcjonalnie? Który system wybrać? Może kilka?? Pomożecie?
 12. Witam serdecznie, potrzebuję pomocy: u mnie muzyka/kino=70/30, pokój 6x5m2, 90m3, kolumny na dłuższym boku (6m), odsłuch ok. 3,5-4m od kolumn. Zestaw kt. mam to Denon AVC-A1SE + Denon DVD-A11 (to właśnie nowy nabytek, tzn. second-hand). Prośby dwie: (1) jak najlepiej połączyć te klocki, by były super i w audio i KD? (2) jakie do tego dobrać kolumny (5.1?) - co polecacie, tak by z Denonami zagrało wyśmienicie (od pewnego czasu bardzo cenię detal i kolejne plany w muzyce) - Zdecydowanie moje stare Tonsile trzeba zmienić na coś nowego, do wydania mam ok. 8-10 tys. max. Pozdrawiam i dziękuję za uwagi!
 13. dzięki, RoRo, czekam na opis o którym pisałeś (priv). Cała seria ES (z ES 100 itd.) to kupa kasy i w dodatku tak jak piszesz pewnie słabo zabrzmi w domu (za blisko ścian). Dodatkowo nie ma odpowiednika E35C w serii ES - jest tylko ES25C (centralny) - łączyć serie, zostać przy E, wystarczy mi może ES25C ? Może po prostu wystarczy mi ES90, nie muszę mieć "największych"? Napisz, jak to widzisz, pls. Adam. Dodatkowo: Możesz mi wyjaśnić bi-wiring i bi-apling - co ja z tego mam, na co muszę uważać, jak to się podłącza, czy i czemu jest lepsze od zwykłego połączenia - w ogóle jakie powinienem użyć kable do np. zestawu ES (same duże: 100, 30, 250P itd.) - czy do każdej kolumny taki sam kabel czy lepiej różne? Wiem że beztlenowe, co jeszcze powinienem wiedzieć?
 14. Dzięki, RoRo! Fajne to co piszesz, trochę mi to ułatwia sprawę - trudno mi było znaleźć rzeczowe oceny dla JBLa. Napisz mi jeszcze proszę, jak rozumiem z Twojego postu, kluczową rzeczą by bas nie dominował dźwięku jest odsunięcie kolumn od ścian, czy tak? To nie łatwe, bo 30 m2 to nie taka wielka powierzchnia i odsunięcie frontów o 0,5 metra od ścian robi z nich poniekąd główne meble pokoju, czego raczej wolałbym uniknąć... Napisz mi proszę, czy dla kolumn ES to wygląda tak samo - też musza stać daleko od ściany? Dlaczego ES-y są lepsze do muzyki niż E? Napisz mi też słowo o tym, jak widzisz różnicę między np. E90 a E100 - czy nie jest tak że to i tak nadmiar mocy? Podobnie to dla serii ES... Co myślisz o ew. łączeniu serii ES (fronty) i E (reszta i sub)? Co do centralnej to ja zdecydowanie E35.. Pozdrawiam, Adam.
 15. Hej, dzięki wielkie! Możesz mi coś więcej o tym napisać? Chcę wydać około 5 tysięcy na kolumny - to i dużo i mało. Makro, napisz mi coś więcej o Dali i Kef, masz może jakieś doświadczenia/opinie o JBL, o których pisałem? Pozdrawiam serdecznie, Adam.
×
×
 • Utwórz nowe...