Skocz do zawartości

pociej

Uczestnik
 • Zawartość

  4
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0

O pociej

 • Ranga
  Debiutant
 1. pociej

  Stereo do 15m2

  Dlatego właśnie powstał ten temat by nie kupić tandety do kwadratu :] To zebraniu porad z innych for na razie wygrywa opcja stereo z Monitorami 9 v.7 + Marantz PM 7004. Niestety na lepszy wzmacniacz mnie nie stać a ponoć dobrze jakby był mocniejszy do tych kolumn. A co do porady odnośnie starych kolumn z niskim basem to nie ma jakiegoś odpowiednika w nowych modelach?
 2. pociej

  Stereo do 15m2

  Dzięki za odpowiedź. Wiem że można kupić dobry używany sprzęt ale jak na razie średnio wychodzę na używanych rzeczach także wolę dołożyć do nowej bądź kupić niższy model. Nigdy nie mam pewności co do przeszłości sprzętu i co z nim było robione.
 3. pociej

  Stereo do 15m2

  Zgadza się, te modele zostały wybrane na podstawie wyglądu/opisu/opinii w internecie. Planuję wybrać się do salonu ale chciałbym zawęzić krąg poszukiwań i wiedzieć o jakie modele pytać jak już się wybiorę. Mieszkam we Wrocławiu także parę sklepów się znajdzie. Może będzie to czego szukam. Co do używanych sprzętów to nie jestem przekonany, wolę nowe tym bardziej że trochę chcę wydać i da się za to kupić nowy sprzęt. A subwoofer to na razie nic pewnego, bo obecnie używam części starego KD jako głośników do muzyki (i wszystkiego) razem z subwooferem. Bez niego nie słychać basu i dźwięk jest dość płaski dlatego zastanawiam się też nad tym. Wiem że pewnie jedna z tych kolumn które oglądam, nawet popsuta, zagra lepiej niż to KD i subwoofer może okazać się nie potrzebny, ale zawsze warto założyć gorszą wersję i mile się zaskoczyć. Poza tym patrząc na parametr zasięgu basu żadna kolumna (Monitor 7 v.7, Monitor Mini v.7)nie schodzi tak nisko jak np. Monitor SUB 8...
 4. pociej

  Stereo do 15m2

  Witam, Poszukuje zestawu stereo który ma stać w pokoju o powierzchni ok. 15m2. Z dotychczasowych poszukiwań skupiłem się na razie na kolumnach podstawkowych + wzmacniacz stereo. Zastanawiam się też nad jakimiś mniejszymi frontami tj. Paradigm Monitor 7 v.7 bądź 9 v.7. Z podstawkowych w oko wpadły mi Paradigm Monitor Mini v.7, Monitor Audio Bronze BX2 i KEF Q100. Z testów i opisów czuję że najbardziej podpasował by mi Paradigm, z jego dynamicznym, basowym brzmieniem. Nie ukrywam że prócz dźwięku liczy się tez wygląd. Co do muzyki której słucham to rock, pop, alternatywna. Po trochę wszystkiego, dlatego dobrze jakby zestaw był w miarę uniwersalny. Co do wzmacniacza przyjrzałem się dwóm, Denon PMA-720AE oraz Marantz PM 7004. Wzmacniacz musi posiadać pre-out celem podłączenia subwoofera. Do tego potrzebowałbym również przetwornika cyfrowo - analogowego (DAC) z racji tego że źródłem będzie komputer. Może amplituner byłby równie dobrym rozwiązaniem i bezpośrednie cyfrowe połączenie do niego. Budżet jaki chciałbym przeznaczyć to kwota do 5 tysięcy złotych, i w tym przedziale proszę o jakieś propozycję i komentarz wybranych przeze mnie elementów zestawu.
×