Skocz do zawartości

emylus

Uczestnik
 • Zawartość

  4
 • Dołączył

 • Ostatnio

O emylus

 • Ranga
  Debiutant
 1. emylus

  Amplituner + zestaw kolumn 5.1

  Z kilkudziesięciu centymetrów moja żona nie będzie zadowolona woli trochę mniej , także Wharfedale odpadają. Z odsłuchem mogę mieć pewne problemy, a jak porównanie amplitunerów H/K 2xx z yamaha RX-V 673 ?
 2. emylus

  Amplituner + zestaw kolumn 5.1

  Pablo 1964 dzięki za link do postu z elektrody, czytałem już go wcześniej (od elektrody rozpoczynałem poszukiwania) ale mam nadzieję, że nawet budżetowy amplituner kina domowego dorówna jakością dla sansui z lat 80 (jeszcze analogowe radio). Nie rozglądałem się jeszcze za amplitunerami H/K, niestety w moim budżecie stać mnie tylko na podstawowe modele AVR 70, AVR 158, AVR 255, AVR165, AVR 260, wyższe modele to już z kolumnami Taga TAV-606v3 na Wharfedale Diamond 10.5/10/0/10.CC już nie starczy (czy można diamondy postawić tyłem przy ścianie ze względu na tylny bass reflex?)
 3. emylus

  Amplituner + zestaw kolumn 5.1

  Witam Dzięki za tak szybkie odpowiedzi. Aktualnie mam amplituner stereo podłączony pod tv, laptopa ale chciałbym poczuć dźwięk przestrzenny (mam już pociągnięte przewody do tylnych). Gotówki mam więcej, ale nie chciałbym przeznaczać więcej niż 3500, chyba że za małą dopłatą będzie znaczna różnica. Suba mógłbym sobie odpuścić w ogóle (nie lubię przesadzonego basu). Zastanowię się nad kolumnami Wharfedale Diamond 10.5/10/0/10.CC. Czy wystarczy basu z tych kolumn przy filmach i jak z ustawieniem kolumn - czy można je tyłem ustawić przy samej ścianie (mają one chyba tylny bass reflex) i jak duża różnica jest pomiędzy tagą 606. Pozdrawiam
 4. Witam Od paru tygodni przeglądam forum w poszukiwaniu sprzętu do pokoju 20m2 (prawie kwadratowy) odsłuch 50% film, 50% muzyka - rock. Budżet 3500 nie za duży ale nie chcem więcej przeznaczyć nie jestem audiofilem (teraz mam zabytkowy amplituner sansui i kolumny tonsila ZgC 80). Po analizie forum wybrałem coś takiego Yamaha RX-V 473 + Taga TAV-606v3 + TSW90v2. Monitory z tyłu będą wisiały przód będzie stał tyłem przy samej ścianie a jeden bok będzie przy szafce rtv. Co sądzićie o takim zestawie? Zastanawiam się czy amplituner yamahy będzie dobry do muzyki. Proszę o porady i pozdrawiam wszystkich w Nowym Roku.
×