Skocz do zawartości

Pawel_T

Uczestnik
  • Zawartość

    33
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Pawel_T

  1. Są inne powody, dla których rozpoczęcie przygody ze wzmacniaczami lampowymi odkładam na później. Mamy małe dzieci, a ja często wyjeżdżam służbowo w delegacje. Poczytałem trochę o temacie (w tym podlinkowany przez Ciebie wątek) i widzę, że wzmacniacze lampowe mają owe lampy częstokroć na wierzchu i lampy się nagrzewają. Nie chcę wyjeżdżać z obawą, że któreś z dzieci coś w urządzeniu przypadkowo uszkodzi, oparzy rączkę dotknąwszy rozgrzanej lampy itd. Temat urządzeń lampowych zdecydowanie odpuszczam i alternatyw do swojego systemu będę szukał wśród urządzeń tranzystorowych. f1angel, miałeś kiedyś do czynienia z Audiolabem 8200A? Czy ten wzmacniacz jest wart uwagi?
  2. Do wzmacniacza lampowego muszę dorosnąć, a w dziedzinie HiFi jestem dopiero "przedszkolakiem". Trochę z innej beczki: mam okazję kupić w dobrej cenie wzmacniacz Audiolab 8200A i odtwarzacz CD z DAC Audiolab 8200CD, O tym drugim przeczytałem sporo dobrego w sieci i jestem pewien, że zdeklasuje CA DVD89 (który nota bene pozostawię sobie jako stricte odtwarzacz DVD). Natomiast nie wiem, czy zamiana wzmacniacza Rega Brio-R na wspomnianego 8200A to krok do przodu, w bok, czy raczej w tył?...
  3. Zastanawiam się nad wzmacniaczem (i na przyszłość odtwarzaczem CD) firmy Atoll. Model IN200 troszkę przekracza mój budżet, czy znacznie przewyższa swojego tańszego brata IN100 i lepiej poradziłby sobie z moimi kolumnami? Za podobną do IN200 cenę (ok. 6500) widziałem używany model Rega Elicit R. Być może mocniejszy brat Brio-R lepiej wpasowałby się w moje upodobania? Odtwarzacze CD Rega też trafiają się na rynku wtórnym i chyba udałoby mi się sparować dwa urządzenia tej samej manufaktury. Tylko musiałbym jakoś dozbierać fundusze.
  4. Jeżeli chodzi o zmiany w aranżacji pokoju, to dużego pola manewru niestety nie mam, z uwagi na opór reszty rodziny. Mamy czwórkę dzieci i tradycją u nas jest wspólny niedzielny obiad przy stole w salonie, wszystkie krzesła zajęte. I zazwyczaj przy obiedzie towarzyszy nam muzyka z radia Kompromisem jest praktyka, o której wspomniałem - wieczorami, gdy zasiadam przy muzyce do lektury przysuwam kolumny nieco bliżej i w lewo, siadam pośrodku na sofie i jest OK. Nie próbowałem obsłużyć trzech głośników jednym kablem, ale z ciekawości zrobię to po powrocie z delegacji. Wzmacniacz lampowy - nigdy nie miałem z takim do czynienia. Muszę się dokształcić, poczytać. Nie ma pośpiechu.
  5. Jeżeli chodzi o okablowanie, to sprawa wygląda tak: - kabel głośnikowy Atlas Hyper 2.0 2x2m (obsługuje głośniki nisko i średniotonowy) - kabel głośnikowy Audioquest F4 (obsługuje głośnik wysokotonowy), razem z poprzednim tworzą tri-wiring - interkonekt do tunera Audioquest Copperhead - interkonekt do odtwarzacza CD Audioquest Viper Tak wygląda rozmieszczenie kolumn: Kolumny odsunięte od tylnej ściany ok. 40cm. Między kolumnami 2.2m, miejsce na sofie dopełnia trójkąt równoramienny, siedzę oddalony o mniej więcej 2.5m od linii łączącej kolumny. Płaskie fronty komody pod lustrem (na zdjęciu z prawej) trochę przeszkadzają, dźwięk się odbija i prawą stronę słyszę odrobinę ciszej. Przy codziennym słuchaniu radia nie przeszkadza mi to bardzo. Natomiast do "konkretnego" słuchania, gdy jestem tylko ja i muzyka, przysuwam kolumny nieco bliżej siebie, by tworzyły trójkąt równoboczny i jednocześnie bardziej odsuwam prawą od tej komody. Wtedy jest świetnie. Na zdjęciu widać jakieś 2/3 salonu, reszta jest na lewo od lewej kolumny, stoi tam stół i sześć krzeseł, a po przeciwnej stronie obok sofy stoi duży kwietnik, lampa podłogowa i narożna witryna. Pokój ma wymiary ok. 5.5 m x 3.5 m Na temat brzmienia nie mogę powiedzieć w zasadzie nic złego. Jest bardzo przyzwoicie, aczkolwiek brakuje mi nieco dołu, jest jakby taki przygaszony. Góra jest spokojna, taka, jaką lubię, średnica też w porządku. Czuć jednak, że z tych kolumn dałoby się wycisnąć o wiele więcej, zwłaszcza w dolnej części spektrum.
  6. WItam, Od niemal roku grają w moim salonie kolumny podłogowe Ruark CL30, napędzane wzmacniaczem Rega Brio-R. Jako źródło wykorzystuję najczęściej tuner Onkyo T9990, słuchając przede wszystkim spokojnej muzyki, jaką mogę znaleźć w RMF Classic, radiu eM Kielce, Plus Kraków, RDN Małopolska. Mam zewnętrzną antenę FM na balkonie i jakość odbioru ww stacji jest rewelacyjna. Nie gardzę też polskim i nie-polskim repertuarem rockowo-popowym z lat mojej młodości ('80-'90), który często pojawia się w radiu Złote Przeboje. Płyty kompaktowe obsługuje odtwarzacz uniwersalny CA DVD89, a lądują w nim krążki z muzyką organową, trochę gitary klasycznej i fortepianu, jazzowy głos Ewy Bem, porywające piosenki Jacka Kaczmarskiego, łagodne brzmienie Pod Budą itd. Myślę, że dość dobrze naświetliłem Wam swoje preferencje muzyczne. Jeżeli chodzi o brzmienie, celuję w neutralność, a lepiej - miękkość przekazu, z mięsistym, nisko schodzącym basem, ale bez agresywnej, jazgotliwej góry. Jeszcze napiszę, że podział czasu pomiędzy radio a CD w moim przypadku to 70/30, może nawet 80/20. Przymierzam się do zmian w systemie. Na pewno nie ruszę kolumn i tunera, natomiast chcę zainwestować w lepszy wzmacniacz i - później - w lepszy odtwarzacz CD. Na zakup wzmacniacza mogę przeznaczyć 3-4 tys zł, celuję w rynek wtórny. Czy możecie mi coś zaproponować? Byłoby fajnie, gdyby wzmacniacz miał wyjście słuchwakowe, ale nie jest to warunek sine-qua-non. Dzięki z góry za porady. Paweł
  7. Witajcie, Jak w tytule, wzmacniacz Sanyo A35 padł dzisiaj... Naprawa raczej nie wchodzi w grę i chcę go czymś zastąpić. Widzicie coś na alledrogo, co godnie zastąpiłoby A35? Następca będzie grał w tandemie z tunerem Sanyo T55 Plus, czasem też podepnę do wyjścia AUX laptopa lub smartfona połączeniem chinch-jack, by dzieciakom puścić piosenki z youtube. Bardziej pasowałby srebrny kolor, ale to nie jest warunek konieczny. Celuję w sprzęt używany, chciałbym zmieścić się w 300zł. Aha, jeszcze jedno - podłączone będą kolumny od Denona M37. Dzięki z góry za poradę. Pozdrówka, Paweł
  8. Chyba jednak nie o wilgoć chodzi. Sprzęt od dwóch tygodni pracuje w suchym pokoju, stamtąd też pojechał do elektronika. Zanim włączyłem po powrocie z zakładu, upłynęło kilka godzin, więc temperatura miała czas się wyrównać. Spróbuję jutro podłączyć listwę, bo póki co wtyczka jest bezpośrednio w gniazdku na ścianie.
  9. Problem powrócił. To jednak nie był brud... Zobaczcie film: http://www.youtube.com/watch?v=z5KYHRPHk68...eature=youtu.be Na filmie zestaw wzmacniacz Sanyo A35 Plus i tuner Sanyo T55 plus, kolumny od miniwieży Denon M37. Po włączeniu wzmacniacza skale na obydwu kanałach zapalają się do końca, we wzmacniaczu "świszczy". Pojawiają się też trzaski w kolumnach. Po kilkunastu sekundach skale uspokajają się, spadają do zera. Włączam tuner i kolumny, wszystko jest w porządku. Przy wyłączaniu wzmacniacza znów podobny trzask na kolumnach. Czyżby problemem był włącznik "Power" wzmacniacza? W środku czysto, elementy odkurzone, potraktowane też sprayem do czyszczenia styków. Wzmacniacz zaniosłem do serwisu. Elektronik trzymał go 3 dni i sprawdzał na różnych kombinacjach (z tunerem, magnetofonem etc.) i nie znalazł usterki - u niego te objawy nie wystąpiły. Odwiedziłem go w warsztacie i wiem, że mówił prawdę. Czyżby miał inny prąd?... U mnie po powrocie i zmontowaniu zestawu - problem bez zmian. Poradźcie proszę... Jak to naprawić?
  10. W moim głównym zestawie stereo gra tuner Onkyo Integra T-9990. I wszystko byłoby pięknie, gdyby nie fakt, że co kilka dni przepadają wszystkie zaprogramowane stacje (a zaprogramowałem wszystkie 20 dostępnych). W instrukcji przeczytałem, że tuner może zapomnieć stacje, jeżeli nie jest włączany co najmniej kilka razy w miesiącu. A mój gra niemal codziennie... Co może być źródłem problemu? I drugie pytanie, do Forumowiczów ze Świętokrzyskiego - znacie kogoś w Kielcach, kto mógłby naprawić tę ewidentną usterkę? Dzięki z góry za pomoc. Paweł
  11. Pomogło. Źródłem trzasków była zabrudzona od wewnątrz okolica włącznika power ON/OFF. Spryskałem ją dość obficie środkiem do czyszczenia styków (podobnie, jak inne części, jak polecał Profi) i jest po problemie. Nad lodówką tuner i wzmacniacz, na balkonie trzyelementowa antena Yagi i w kuchni czyściutkie stereo prawie dziesięciu stacji radiowych. Aż chce się gary myć Dziękuję bardzo za pomoc!
  12. OK, poszukam i napiszę, czy podziałało. Długo polowałem na ten wzmacniacz a tuner T55 Plus kupiłem niedrogo na niemieckim Ebayu. Tandem sprawuje się doskonale i szkoda byłoby mi zastępować wzmacniacz jakimś innym.
  13. Dzięki za sugestie. Spróbuję odkurzyć wnętrze i potraktować podlinkowanym preparatem. FAngel, można go gdzieś dostać w Kielcach? Jeżeli nie, pozostaje Allegro. Tak, chodzi o wzmacniacz A35 Plus, pomyliłem literki.
  14. W kuchni gra u mnie mini zestaw stereo - wzmacniacz Sanyo T35 Plus, tuner Sanyo T55 Plus i kupione okazyjnie dwie małe kolumienki od miniwieży JVC. Wszystko było pięknie do wczorajszego poranka. Po włączeniu wzmacniacz zaczął okropnie trzeszczeć, wskaźniki mocy wysyłanej na obydwa kanały tańczyły góra-dół przez kilkanaście sekund, aż w końcu opadły do zera i mogłem włączyć tuner. Dziś rano sytuacja powtórzyła się, ale tym razem dziwne zachowanie wzmacniacza trwało znacznie dłużej, prawie minutę. Spróbowałem podłączyć głośniki do drugiego zestawu (B) z tyłu wzmacniacza, bez zmian. Co może być przyczyną tych trzasków? W wolnej chwili rozkręcę wzmacniacz i spróbuję go odkurzyć w środku. Może to coś da...
  15. Wątki śledzę, właśnie w ten sposób natrafiłem na to ogłoszenie. Kolumn będę miał okazję posłuchać za kilka dni, kiedy wrócę z podróży służbowej. Napiszę o wrażeniach. A wmacniacz - jeżeli się nie sprawdzi - zawsze można wymienić. Dam mu jednak trochę czasu. Dopiero raczkuję w temacie audio (choć muzyki słucham od zawsze) i zapewne trochę zejdzie, zanim nabiorę wyczucia, nauczę się słuchać, a nie tylko słyszeć. Tak, czy inaczej, Wasze rady są nieocenione. Dzięki!
  16. Umówiłem się z właścicielem tych kolumn na odsłuch w jego mieszkaniu: http://allegro.pl/kolumny-podlogowe-ruark-...3173420717.html Tak się składa, że gość mieszka w Kielcach, paręset metrów ode mnie Ciekawe, jak z nimi zagra mój 540A i DV89. Wezmę kilka różnych płyt, posłuchamy. Jak mi brzmienie przypasuje, chyba je wezmę. Żonie się podobają Miał ktoś z Was okazję posłuchać takich (lub podobnych) Ruarków?
  17. Witam ponownie. Troszkę musiałem ograniczyć budżet na kolumny (których wciąż nie kupiłem, szukam...). Mam w związku z tym pytanko: Czy ten model dobrze spasuje się z Azurem 540A? http://allegro.pl/kolumny-podlogowe-acoust...3175182180.html A jeżeli nie, widzicie coś ciekawego w cenie 1000-2500zł ? Warunki początkowe: - kolumny używane - podłogowe - raczej z przednim bass refleksem Udało mi się zdobyć tuner Onkyo Integra T-9990 w dobrej cenie i w dobrym stanie. Zamierzam go porównać z CA 640T V2 i zostawić sobie ten, który w zestawie ze wspomnianym wzmacniaczem i kolumnami, na które padnie w końcu wybór, zagra lepiej. Na pilocie i RDS mi nie zależy. Zależy mi na jak najlepszym brzmieniu RMF Classic, Radia PIN, Radia Plus, Trójki. Tych najczęściej słucham. Chociaż ostatnio coraz częściej przyłapuję się na italo disco (mp3 320bps). Póki co z laptopa na słuchawkach, ale docelowo chciałbym i w swoim salonie poczuć klimaty lat 80-tych... Co myślicie?
  18. Witam ponownie, Minęły 2 miesiące, prace w nowym mieszkaniu trwają. Wygląda na to, że już późną wiosną będę mógł się przeprowadzić. Znów zaczynam rozglądać się za kolumnami do salonu (22 m.kw.), które mają grać z wspomnianą wcześniej w tym wątku elektroniką CA. Czy widzicie coś ciekawego na alledrogo? Mój budżet na kolumny to max 4000zł. Rozważam zarówno podłogowe, jak i podstawkowe. Chciałbym kupić coś używanego. Z nowych interesująco wyglądają Monitor Audio RX2, w najbliższym czasie postaram się odsłuchać je w sklepie w Kielcach, jestem wstępnie umówiony.
  19. Nie, to nie ja. Ktoś inny musiał kupić. A jeżeli chodzi o kable głośnikowe - zadzwoniłem do p. Marcina w kilka dni po odsłuchu, by dopytać o kable, których używaliśmy. Podał mi model interkonektu, o którym pisałem wyżej, a na pytanie o kabel głośnikowy odpowiedział, że wpięty był zwykły. Nie użył słowa "miedziak", ale "zwykły" słyszałem na pewno
  20. Chciałbym zmieścić się w 800zł za 2 pary interkonektów (wzmacniacz/tuner/CD). Gdyby w tym upchać jeszcze 2x3m kabla głośnikowego, byłoby super. Choć tragedii nie będzie, jeżeli nie uda się upchać, wszak nie od razu Kraków zbudowano.
  21. Mogę poczekać i chyba poczekam. Sprzęt póki co gra ze wspomnianymi kolumienkami od Denona M37 i jakiś czas może tak zostać. W międzyczasie postaram się posłuchać innych kolumn w połączeniu z inną muzyką. W "Terapii Dźwięku" proponowali mi kolumny podłogowe Focal 714 lecz - jak pisałem - odsłuch był niemożliwy. Może innym razem. Te Focale są droższe (4000zł za parę), ale chętnie posłucham, jak zabrzmią. Na Winnicką nie miałem jeszcze okazji się wybrać, ale postaram się to zrobić. Aha, jeszcze o kablach w TopHifi. Głośnikowe to były zwykłe miedziaki, natomiast interkonekt, który zrobił taką różnicę, to: http://www.tophifi.pl/index.php?site=list&...p;action=detail Trochę drogi... Zaproponowalibyście jakiś tańszy o podobnej charakterystyce? Tylko dla rozeznania, nie zamierzam kupować kabli przed kolumnami.
  22. Już odpowiadam: # Gdzie byłeś na odsłuchach? TopHifi na IX Wieków. Byłem też w Terapii Dźwięku na Okrzei (w Galerii Echo zlikwidowali salon...), ale tam odsłuch był niemożliwy, właściciel zaniemógł, a bez niego pracownik nie chciał podłączać sprzętu klienta... # Ile chcą za CM1 (są nowe)? 2200zł za parę, nowe # Możesz je wypożyczyć do domu a później oddać jakby się nie sprawdziły? Nie, została im ostatnia para i potrzebują do ekspozycji # Jeśli podobało Ci się z interkonektami i pewnie z konkretnymi kablami głośnikowymi (nie podejrzewam, że podłączyli zwykłe miedziaki), to dlaczego nie zanotowałeś jakie to były kable? Wiedziałbyś jakie dobrze z Twoim zestawem grają albo jakich szukać. Kabel głośnikowy wyglądał na zwykły. Fakt, powinienem był zanotować interkonekt. Zadwonię do nich jutro i dopytam, powinni pamiętać. # Będziesz na razie słuchał w 12m2? Jeśli tak, to pewnie wiesz, że kolumny mogą i pewnie zagrają inaczej w 22m2? Tak, ale krótko (do czerwca-lipca). Wiem, że w 22 m.kw. zabrzmią inaczej. Pokój odsłuchowy w TopHiFi ma 27 m.kw. i dawały radę (choć pokój rzecz jasna dopieszczony pod względem akustycznym, u mnie będzie na pewno inaczej). # Zdajesz sobie sprawę, że to kolumny, które potrzebują solidnych, ciężkich standów (wiem, na razie w 12m na komodach)? Tak, powiedziano mi o tym. I zamierzam takie nabyć, gdy już się przeprowadzimy. Póki co spoczywać będą na komodach. # Wiesz, że krótki (w sumie) odsłuch w salonie może powodować, że kolumny brzmią ekscytująco z Twoją elektroniką (w sumie się dziwię, że nieźle zagrało), ale dłużej w domu może taki dźwięk zacząć męczyć? Tak, jestem tego świadomy. Nie wiem jeszcze, jak zagrają u mnie (cały czas mam na myśli 22 m.kw.), ale to samo mogę przecież powiedzieć o każdych kolumnach. Po dzisiejszym, niemal godzinnym odsłuchu zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie. # Nagrania były Twoje, czy sprzedawca dobierał? Widzę tu pewną tendencyjność. Nagrania moje, ale sprzedawca włączył też na moment swoją płytkę z jakąś symfonią. Szkoda, że nie posłuchaliście mocniejszego rocka, ostrzejszych gitar, mocno wybrzmiewających blach. Mógłbyś nieco zmienić zdanie. Zgadza się, ale byłem ograniczony czasowo... I tak cieszę się, że przy czwórce małych dzieci w domu udało mi się wyskoczyć na półtorej godziny. Tak to już jest u mnie, jestem "full time father" Ogólnie, to kolumny B&W CM1 są jednymi z najlepiej brzmiących kolumn tego producenta (nie licząc wszelkich Nautilusów i starszych Matrixów). Ale potrzebują zdecydowanie lepszego wzmacniacza. Nawet nie tyle chodzi o moc/wydajność prądową, co o masę, wypełnienie średnicy. Wówczas CM'ów można naprawdę z dużą przyjemnością i długo słuchać. Szkoda, że (jak pisałem wcześniej) kierując się jakimiś opiniami kupiłeś ten wzmacniacz. Jedno jest pewne. Jeśli kupisz te kolumny, będziesz miał otwartą drogę "rozwoju" brzmienia. Dobrze wiedzieć Czytałem też sporo dobrych słów o Magnatach Quantum 653. Sporo tańsze, ciekawe, jak by zabrzmiały. Niestety, w Kielcach ich nie ma, a na ślepo nie chcę kupować. Azury przymglone na wysokich tonach? Dziwi mnie to. Może mało rozdzielcze, ale góry raczej nie żałują. Takie miałem wrażenie, gdy grały na interkonektach za 3 PLN, sprzedający miał podobne zdanie. Po wymianie interkonektów było o wiele lepiej i - o czym zapomniałem wspomnieć - dźwięk nabrał przestrzenności, przy "I can't get started" nagle pojawiło się odczucie 3D (sprzedawca zmienił kable w trakcie utworu). Byłem zdumiony, że kable robią taką różnicę. Jestem początkujący w temacie, więc wybaczcie patetyczne i "lamerskie" słowa, ale autentycznie byłem pod wrażeniem. Porównywałeś B&W z czymś jeszcze, czy to pierwsza fascynacja? Ze wspomnianymi podłogówkami Elac. A teraz słucham Radia Plus (Bee Gees) na zestawie CA z kolumnami od Denona M37 i jest bardzo miło. Troszkę basu brakuje, ale góra przyjemna. A kable naprawdę zostawiłbym na koniec, gdy już będziesz miał kolumny w domu. Może pożyczą Ci i kable na odsłuch? Tak, sprzedawca zadeklarował, że może to zrobić.
  23. Byłem dziś na odsłuchu ze wzmacniaczem i odtwarzaczem CD/DVD. Sprawdziliśmy kolumny podstawkowe B&W CM1, leciał Rod Stewart (The Great American Songbook), Chopin (Rondo Vivace z koncertu e-moll, wyk. Rafał Blechacz, Deutsche Gramophon), a także Milos Karadaglić (współczesny gitarzysta klasyczny). Powiem tak - na najtańszych interkonektach brzmienie było nieco "przymglone", charakterystyczna chrypka Roda jakby przytępiała, sycząca. W orkiestrowych partiach koncertu e-moll dźwięki instrumentów smyczkowych nie wybrzmiewały do końca, były jakby "ucięte". Po wymianie interkonektów na lepsze (nie zapamiętałem modelu...) niesamowita zmiana! Nie byłem świadomy, jak bardzo inne kable ożywią te małe kolumienki. Słuchając "I can't get started" Rod Stewart autentycznie "chrypiał", trąbka ostra, lecz nie drażniąca, basy bardziej soczyste. Aż dziwne, że z takich maleństw wydobył się piękny bas. Dla porównania podłączyliśmy kolumny podłogowe Elac FS147 (podobna cena), i poległy z kretesem. Dźwięk niewiele lepszy od tego z Denona M37, który aktualnie u mnie gra. Nie starczyło mi czasu, by wypróbować droższe podłogówki. Tak, czy inaczej, spodobało mi się brzmienie CM1 i chyba je wezmę. Potrzebuję jednak - wg miłego Pana z obsługi - "dynamicznych interkonektów, które ożywią "przymglone" brzmienie Azura 540A w połączeniu CM1. Czy możecie mi doradzić takowe? Chciałbym kupić coś przyzwoitego i raczej budżetowego na początek. Potrzebuję dwóch podwójnych zestawów RCA-RCA, do podpięcia CD i tunera. Budżet - max 800zł. Więcej nie dam rady. Jeżeli udałoby się zmieścić w tych pieniądzach 2x3m jakiegoś lepszego kabla głośnikowego, byłoby super. Doradźcie coś, proszę...
  24. Słuchajcie, póki co nie zrobiłem wiele "po swojemu". Kupiłem zestaw CA, zrezygnowałem przy okazji z BluRay i USB. Do tego zestawu chcę dobrać kolumny do - zagraconego w przyszłości - pokoju 22 m.kw. Telewizor to dodatek, i tak w większości żona i dzieci oglądać będą. Ja głównie słucham radia. A tak przy okazji - f1angel, dzięki za sugestię co do Radia PIN! Rzeczywiście, bardzo ciekawą muzykę zapodają wieczorami, wczoraj słuchałem kilka godzin, na zmianę z RMF Classic. Chyba wiele złego póki co się nie stało. Zestaw wzmacniacz/tuner/CD-DVD już mam. Teraz pora dobrać kolumny. Jeszcze nic nie kupiłem, choć po wczorajszym kilkugodzinnym szperaniu w necie mam ochotę posłuchać Monitor Audio RX-2. 3000zł za parę to trochę dużo, ale byłbym skłonny wyłożyć. Docelowo stałyby na podstawkach, ale do momentu przeprowadzki - na dwóch komodach w pokoju 12 m.kw. W kieleckim Top-HiFi mają w promocji http://www.tophifi.pl/index.php?site=list&...p;action=detail - jestem wstępnie umówiony na odsłuch z moim sprzętem. Ciekawe, jak zabrzmią. Don, jaki telewizor zaproponowałbyś do pokoju 22 m.kw, skoro tak mocno krytykujesz 40"? Dodam, że nie zależy mi na bajerach, typu internet etc. Ma mieć tylko 2 złącza HDMI - do kablówki i DVD. Wystarczy.
×
×
  • Utwórz nowe...