Skocz do zawartości

Stuk

Uczestnik
  • Zawartość

    22
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez Stuk

  1. Witam
    Jak w temacie - proszę o porady dotyczące zakupu niewielkich głośników efektowych, które będą powieszone na ścianie. Planuję powiększenie zestawu do konfiguracji 5.0 . Głośnikami frontowymi są monitory MA Silver 2. Głośnik centralny będę kupował jako ostatni i będzie to MA. Z racji tego, że Silwery dostarczają sporo dźwięku w dolnych rejestrach nie przewiduję dołączania do zestawu suba.
    Teraz pytania.
    Jak wypadną np. Whartedale Diamond 10 DFS - są małe, 8 omowe i przystępne cenowo. Czy może coś z niższych serii Klipischa, albo MA BX-FX.
    Jak można zauważyć przedstawione przeze mnie głośniki to dipole. Jak wyczytałem dźwięk, który emitują jest bardziej przestrzenny, a przez to efekty w kinie bardziej namacalne...
    A może małe głośniki Harmana np. HKTS 30 lub podobne.

    Proszę o jakieś wskazówki - pozdrawiam
  2. Kombinowałem z podłączeniem apli do TV na rożne sposoby, ale na razie lipa - na 99% mam zły kabel HDMI. Muszę nabyć jakiś lepszy.

    buquiet - przyłączyłeś już swoje satelitki? Przeczytałem, że masz jakieś 4 omowe; ja też posiadam jakieś 4 om no name i trochę się waham - rozwiązanie tymczasowe, ale może być różnie ...
    Ja chciałbym zainstalować jakieś budżetówki na tył typu Harman HKTS (są 8 omowe) lub Whartedale diamond 10 DFS (6 omowe) - generalnie mają być małe. Masz jakieś rozeznanie w tym temacie?
  3. Zejście mają fajne już teraz i więcej nie trzeba. Pokazują rejestry, których wcześniej nie słyszałem, a utwory znam a przynajmniej tak mi się wydawało icon_razz.gif

    MobyDick miałeś do czynienia z satelitami H&K z serii HKTS? Jak to się sprawuje?
  4. Głośniki kupione.
    Padło na Monitor Audio silver 2. icon_biggrin.gif
    Kupno poprzedziłem odsłuchem - niby prawidłowo, ale nie do końca...
    Dlaczego? Bo zazwyczaj akustyka pomieszczenia w domu różni się od tego w sali odsłuchowej i to - jak się okazało - znacznie. Słuchałem 7 zestawów głośnikowych m.in. B&W, Kefa, PCB, Tannoy, Focal, Dynaudio, Eltac i na koniec wybrałem dwa - silvery i indiany 260. Indiany mimo znacznej różnicy cenowej nie grały żle. Więcej grały przyjemnie, a góra pasma podobała mi się bardziej niż w silverach. Te z kolei zdeklasowały Indiany w pozostałych rejestrach. Bawersy - ostra góra, Kefy (dwa zestawy) - jasno na górze i brak zejścia. Fajnie brzmiały Focale. Wszystkie odsłuchy na tych samych utworach i sprzęcie.
    Gdy Silvery stanęły u mnie okazało się, że tego czego nie do końca byłem pewien - czyli góra pasma gra zupełnie inaczej. Szybko sprawdziłem ustawienia ampli, ale były ok. Gdzieś zniknęły wyostrzenia, które słyszałem w pomieszczeniach odsłuchowych. Początkowo planowałem delikatną korekcję górnych rejestrów stosując odpowiednie kabelki (podobno jest to możliwe?), ale teraz już nie mam takiego zamiaru, a jeżeli to w druga stronę.
    Będę musiał jeszcze pokombinować z ich ustawieniem, bo stoją na komodzie, blisko ściany, a br z tyłu....

    Jak się przekonałem na własnej skórze sala odsłuchowa to nie panaceum na dobór kolumn do własnych upodobań, a jedynie jedna z możliwości zawężenia ilości zestawów przeznaczonych do odsłuchu - ale w domu, w warunkach w jakich będą pracowały docelowo ... Jeżeli ktoś taka możliwość ma nie powinien postępować inaczej.

    Dziękuję Kolegom za porady i sugestie - pozdrawiam
  5. ...byłem, słuchałem i wybór padł jednak na Yamahe RX-V777.
    Odsłuch w trybie direct na Monitor Audio silver 2. Muzyka pop, blues, rock - słowem różna, ale to na Metalice było słychać wyraźną różnicę w ekspozycji basu. W Rx-v777 był dynamiczny, a poszczególne dźwięki rozróżnialne (mówię dalej o basie), a w AVR-x2100 dzwięk się rozlewał, przeciągał i był zwyczajnie zamulony. To nienadążanie i rozwlekłość najbardziej słyszalna była w dynamicznej muzyce - przy spokojnej ten efekt był mnie zauważalny. I Yamaha buduje większą przestrzeń niż Denon.
    A ze nie ma róży bez kolców.... Yamaha gra przestrzennie i jasno, ale różnice między obydwoma ampli w zakresie odtwarzanie wysokich tonów są niewielkie - jak dla mnie. Myślałem że Denon będzie w tym paśmie grał znacznie łagodniej niż Yamaha i będzie emitował bardziej ciepły dźwięk w ogóle, a tu proszę...

    Tak więc na placu boju pozostaje Yamaha plus ... i tu - no właśnie co?
    Silvery grają z Yamahą fajnie, ale chciałbym to granie skonfrontować z czymś, co delikatnie stonuje górę, dosłownie odrobinę. Dalej w grę wchodzą wyłącznie niewielkie kolumny podstawkowe.

    Na jakie produkty zwrócić uwagę? Proszę po porady.
    Pozdrawiam.
  6. ... czyli taka możliwość istnieje.
    To dobrze, bo będę mógł pokombinować z tymczasowym podłączeniem na tył monitorków od miniwieży Onkio. Trochę kombinuję, ale wynika to z braku przestrzeni za kanapą, gdzie docelowo muszą się zmieścić małe tyły...
  7. dzięki, dzięki

    Zastanawiałem się i nad rx-v777, bo różnica cenowa nie jest duża, tylko nie wiem czy taki klocek jest mi potrzebny...
    Co do Indiana Line - też na nie zwróciłem uwagę, ale z opisów wynika, że są dość ciemne i podkreślają niższe częstotliwości, a to nie jest mi potrzebne, bo zestaw z założenia będzie współpracował z subem (na razie będzie to stare Jamo 200, a docelowo inny - jeszcze bliżej nieokreślony).

    Tak więc na placu boju pozostają: Denon AVR-X2100W plus Tannoy Merkury V1i lub Yamaha RX-V677 (777) i Magnat Quantum 653.
    Jak znam życie, to przy odsłuchu pojawią sie inne opcje, ale początkowe zestawienie już jest : )

    Mam jeszcze jedno pytanie - czy do ampli mogę podłączyć 8 omowe przody plus 4 omowe tyły i głośnik centralny - czy powinna być jednakowa impedancja wszystkich kolumn?
  8. dzięki za szybką odpowiedź.
    Wiem, że najlepszym rozwiązaniem są odsłuchy i pewnie tak zrobię jednak wcześniej trzeba nakreślić jakieś ramy - stąd pytanie.
    Mówisz, że Yamaha i Magnat będzie lepszym rozwiązaniem?
    Yamahy, które słyszałem grały raczej czysto i tak technicznie (takiego grania w muzyce nie lubię). Miały też wyraźną, a czasami wręcz ostrą górę - jednak były to duże zestawy kina ...
    Kiedyś słuchałem kombajniku T+A połączonego z Dynaudio DM 2/6. Grało to zacnie. Mimo małych monitorków muzyka miała dużo ''mięska'' i była zwyczajnie przyjemna. Ale to nie ten sprzęt i nie ta bajka cenowa... : )
  9. Cześć
    Planuję zakup kina do pokoju 16m.
    Z racji tego, że będzie wykorzystywany również do słuchania muzyki wstępnie postawiłem na Denona AVR-X2100W - wybierałem z pośród: Yamahy rx-v677, Marantz NR 1605, HK 171.
    Z racji wielkości pomieszczenia i ograniczonej możliwości jego aranżacji skłaniam się ku monitorom. W pierwszej kolejności chciałbym nabyć amplituner i 2szt. monitorów na front. Później dokupię suba i tyły. Kierując się opiniami i gabarytem wybrałem Tannoy V1i.
    I teraz pytanie - czy Denon AVR-X2100W i Tannoy V1i razem zagrają w muzyce? Muzyka różna z przewagą rocka. Osłuchany nie jestem, ale niuanse dzwięku postrzegam... Lubię cieplejsze brzmnienie. Nie lubię ostrej góry - dlatego odradzono mi Yamahę.

    proszę o ocenę - pozdrawiam
  10. Słowo „upychanie” padło z uwagi na wielkość pomieszczenia i jego umeblowanie, które niejako wymusza lokalizację zestawu głośnikowego. Odnośnie ustawienia kolumn – w obu wariantach raczej będą stały na podłodze z tym, że monitory ustawione na podstawkach będą miały mniej ograniczoną przestrzeń z tyłu (50-60cm od ściany) w przeciwieństwie do kolumn podłogowych, które zostaną ustawione blisko komody (wys.85cm). Dlatego m.in. biorę pod uwagę podłogówki AA, bo mają bass refleks umieszczony z przodu.
    [i]No właśnie. Ciekawe, czy jest równie interesująca brzmieniowo?[/i] - gdybym to wiedział …
    Niestety jestem zwykłym zjadaczem chleba i nie miałem okazji słuchać zbyt wielu zestawów. Stąd te moje pytania, które mają na celu zestawienie ze sobą kilku propozycji do odsłuchu. Odsłuchy pewnie trochę pomogą, ale wiedza osób doświadczonych może znacznie przyspieszyć ten proces i uchronić przed ewidentnymi wpadkami w zestawianiu poszczególnych elementów audio …
  11. Ze względu na cenę Dynaudio Excite (a tym bardziej Fokusów) nie biorę pod uwagę. Na razie posłucham NADa 326+ Dynaudio 2/7, bo mam gdzie. Zestawienia Nada z AA Phoebe III do odsłuchu w najbliższej okolicy nie znalazłem.
    Ciekawi mnie, jak taki komplet zagra w połączeniu z Yamahą CDN-500. Słuchał może ktoś takiego zestawienia? Yamaszka jest o tyle interesująca, że ma na pokładzie funkcjie sieciowe no i usb ...
  12. … najlepszego w Nowym Roku.
    Jestem nowy użytkownikiem forum, chociaż prześledziłem już sporo wątków, które były podobne do mojego ”problemu”. Prześledziłem i w dalszym ciągu nie wiem, na co się zdecydować, chociaż temat wielokrotnie wałkowany - jednak każdy czymś się różni więc proszę o wyrozumiałość.
    Mianowicie – poszukuję zestawu stereo do słuchania muzyki w pomieszczeniu wielkości 18 m kw. Odległość kolumn od miejsca odsłuchu, to ok. 3 – 3,6 m zależnie od tego, czy będą stały na podłodze (na podstawkach), czy na komodzie. Skłaniam się bardziej ku monitorom, ale małe podłogówki też bym upchnął.
    Muzyka różna: rock, metal, trochę bluesa; nie słucham jazzu i muzyki poważnej (poza kilkoma wyjątkami). Tu kilka przykładów wykonawców: Pink Floyd, Led Zeppelin, Black Sabbath, AC/DC, Aerosmith, Metalica, Judas Priest, Ira, Mech, Budka, De Mono, Queen, Black Eyed Peas, Usher, Nalepa, Dżem. Podoba mi się album W holdzie Tadeuszowi Nalepie ….
    Dotychczas słuchałem na klockach Technicsa ze wzmacniaczem su v670 pxs (ale powoli wszystko pada - wzmacniacz ma problemy z jednym kanałem, cd nie czyta wszystkich płyt), a ostatnio na Onkio 525 +sub Jamo. Przyszedł czas na zmianę i teraz chciałbym coś lepszego. W pierwszej kolejności wzmacniacz i kolumny, a później źródło. Budżet ok.6 tys.
    Proszę szanownych kolegów o jakieś propozycje elementów, które będę mógł ze sobą zestawić i zacząć odsłuchy.

    Wstępnie, po lekturze forum wymyśliłem sobie takie moduły:

    Wzmacniacze
    – Rotele z serii RA – nowe, modele 11 i 12 mają USB więc można odtwarzać muzykę w formacie MP3, 10 nie ma pilota
    - Marantz PM 6004
    - NAD 326 – trochę niepokoją mnie opinie o wadliwie działających potencjometrach i mało dokładnym sterowaniem głośnością z pilota
    - Cambridge Audio Azur 351A
    - Yamaha A-S500 – możliwość zestawienia z CD-N500 z USB i funkcjami sieciowymi

    Kolumny:
    - Dynaudio 2/6 lub 2/7 – fajnie grały
    - Dali Ikon 2MK2
    - Tanoy Revolution DC6
    - B&W 685

    Wstępnie słuchałem Rotela 11 z B&W zestawione z cd z tej serii. Grało to dość sympatycznie, ale góra była dla mnie zbyt wyraźna żeby nie powiedzieć ostra i była znaczna różnica w ekspozycji dźwięku między tymi monitorami a ich podłogowym odpowiednikiem.
    W innym miejscu słuchałem też kolumn Dynaudio i tu dźwięk do początku był przyjemny, taki pełniejszy i podparty przyjemnie brzmiącym basem mimo tego, że kolumienka malutka (2/6). 2/7 zagrały jeszcze lepiej. Tu jednak muszę dodać że źródłem był T+A Cala. Fajna maszynka, ale budżet nie ten …

    Teraz będę chciał posłuchać znanych mi utworów i zobaczyć jak to brzmi. Dlatego proszę o wszelkie uwagi i inne propozycje sprzętowe, co z czym łączyć i co brać pod uwagę, żeby zagrało.

    Z góry dziękuję za pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...