Skocz do zawartości

MiBu

Uczestnik
 • Zawartość

  76
 • Dołączył

 • Ostatnio

O MiBu

 • Ranga
  (Nie)stały bywalec

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Szczecin

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Sprzedam roczne kolumny Sonus Oliva. Więcej szczegółów na Allegro. tel. 577 554 099
 2. Zbyt kosztowne, tzn. do ok. 2k zł za głośniki i elementy zwrotnicy na dwie kolumny
 3. Cześć Chciałbym pomóc koledze zbudować kolumny. Jest stolarzem, więc może wykonać ładne obudowy. Szukam sprawdzonego projektu podłogówek do 100cm wys. w bardzo eleganckiej obudowie, (np. a'la Sonus Faber, itp.), czyli pochylenia, zaokrąglenia, itd. Dobrze było by, aby w projekcie podzespoły nie były zbytnio kosztowne. Jakbyście mogli pomóc, będę zobowiązany.
 4. Ja bym wymienił oba C26 i C32. To kondensatory filtra po mostku zasilania preampu (f=100Hz). Nie pracują w przetwornicy z dużymi częstotliwościami, więc low ESR są zbędne. Jak chcesz dać lepsze, to dałbym na 105st.C (radiator blisko). Np. NICHICON KA.
 5. Cześć. Konstrukcja amatorska na oko sprzed 30 lat lub więcej. Jakość podzespołów i wykonania typowa dla tamtego okresu. Raczej mała moc (20-30W). Spytaj sprzedającego czy nie generuje zakłóceń (przydźwięk sieci, brumienie, słyszalny szum). Jak gra poprawnie to za tą kwotę możesz brać.
 6. Po przejrzeniu kilku projektów, na razie wybrałbym 3-Way Classic: http://www.troelsgravesen.dk/3WClassic.htm Co prawda nie są podłogowe, ale nie jest do dla mnie krytyczne. Czy ktoś z kolegów miał doświadczenia z tym projektem ?
 7. Czytałem opinie, że głośniki stosowane w STX FX300 potrzebują mocy aby dobrze grać. W założeniach pisałem: - dobrze było by, aby kolumny miały zdolność do dobrego grania również z niewysokimi poziomami głośności. Zastanawiam się, jak moje wymagania mają się w praktyce do tej opinii.
 8. Racja. Spróbuję takiej zmiany i dam znać jakie będą efekty. Dzięki za poradę.
 9. Tak jak pisałem, wydaje mi się, że jest lekki niedobór wyższego środka pasma. Spróbuję zostawić obecny kondensator na najmniejszym głośniku i eksperymentalnie dobrać o większej pojemności na średnim.
 10. Bardzo ciekawy projekt. Głośniki dostępne. Poważnie wezmę pod uwagę. Wielkie dzięki !
 11. Po dwóch udanych modyfikacjach kolumn Tannoy i Pioneer, które opisałem na forum, postanowiłem zbudować dla siebie kolumny od podstaw. Kolumny w.w. już mają nowych (i zadowolonych) właścicieli. Mam zaprzyjaźniony warsztat stolarski, gdzie będę mógł wykonać obudowy "po kosztach". Założenia są następujące: - kolumny podłogowe 2,5 lub 3-drożne w obudowie zamkniętej lub z BR z przodu; - pomieszczenie odsłuchowe 32m/2 (8x4); kolumny ustawione w 1/3 długości pokoju; - budżet na głośniki i elementy zwrotnicy - do ok. 2000zł na dwie kolumny; - dobrze było by, aby kolumny miały zdolność do dobrego grania również z niewysokimi poziomami głośności; - obudowy nie mogą być zbyt wysokie (do 110cm), ani szerokie (do 30cm) ze względu na "niski współczynnik akceptacji żony"; - słucham raczej spokojnych klimatów, elektroniki, muzyki akustycznej, jazzu ale też i rocka; - obecnie dysponuję elektroniką własnego wykonania: wzmacniacz na mosfetach 2x180W/4ohm; DAC 10xTDA1543 z wyjściem na lampach; oraz dobry CD Sony jako transport; Tak więc szukam sprawdzonego projektu takich kolumn. Wiem że jest cała masa publikacji, ale wolałbym się opierać na sprawdzonym rozwiązaniu. Bedę zobowiązany za wszelkie sugestie
 12. Zastanawiałem się, czy nie rozdzielić osobnymi kondensatorami mniejsze głośniki. Kwestia dopasowania ich pojemności. Tym bardziej, że jest lekki niedosyt średnich tonów. Choć może subiektywnie oceniam brzmienie z powodu basu, który nadaje ogólny charakter. Porównywałem w sobotę brzmienie tych kolumn z konstrukcją zbudowaną na głośniku koncentrycznym szerokopasmowym Fostex w obudowie labiryntowej. To chyba ten projekt: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2569603.html Podobne do tych z załączonego zdjęcia. Tu z kolei dominująca jest średnica, choć bas jest zaskakująco wyrazisty i punktowy. Z kolei w Pioneerach bas jest bardziej rozciągnięty i naturalny. Dużo bardziej przyjemniejszy w odbiorze.
 13. W oryginale był tylko jeden kondensator przed równolegle połączonymi średnio- i wysoko-tonowym. Zamieniłem jedynie elektrolit na coś lepszego. hfe_pioneer_cs-g405_k_q_service.pdf
×
×
 • Utwórz nowe...