Skocz do zawartości

martinzg

Uczestnik
 • Zawartość

  18
 • Dołączył

 • Ostatnio

O martinzg

 • Ranga
  Debiutant

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Zielona Góra

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Według mnie branża powinna wypożyczać sprzęt demo, jeśli oferuje taką opcje. Wtedy klient testuje , branża chyba nie traci.
 2. Lepiej kupić kolumny przez internet i ewentualnie oddać. Koszt zwrotu przez kuriera to tak 60zl.
 3. Dziękuje za propozycje. Teraz już wiem, że bez wzmacniacza nie osiągnę szczegółowości i analityczności. Czy ma sens i czy jest taki wzmacniacz nowy w cenie nieprzekraczalnej 2400 zl , który spełni moje oczekiwania z kolumnami silver 300? Funkcjonalnie podoba mi się audiolab 6000a ( wbudowany dac i wejście na końcówkę mocy pod amplituner ), ale w tej cenie pewnie nieosiągalny. A może inny wzmacniacz z dac i wejściem "main in" w tej kwocie?
 4. Dzięki uprzejmości q21 nabyłem / wypożyczyłem kolumny MA silver 300. Miała być wersja demo na testy, ale są nowe wiadomo nie wygrzane. Dźwięku jakiego oczekiwałem do końca nie ma. Miało być dość jasno i jest. Miał być nie dominujący bass i jest. Ale analityczność i separacja dźwięków instrumentów na niskim poziomie. Scena muzyczna nieznacznie zaznaczona. I teraz nasuwają się pytania. Źródło to pliki flac i chomecast audio połączone optycznie do amplitunera. Czy to wina marantza sr6007 ? Wiem to amplituner. Czy moje oczekiwania były zbyt wysokie? Czy zakup/wypożyczenie używanego wzmacniacza od pumpurka np. Wzmacniacz Stereo Marantz PM7001 lub też denon PMA-720AE (tylko te mogły by się znaleźć w budżecie na chwilę obecną) wydobył by to czego oczekuje od tych kolumn? Czy też potrzebny jest do tych kolumn wzmacniacz pokroju roksan k3 i żaden denon pma-720ae tego dźwięku nie zmieni? Na testy mam 14 dni.
 5. Mnie interesuje np. monitor audio silver 300
 6. Zwracam się z uprzejmą prośbą o wytypowanie zawężonego wybory kolumn podłogowych, które zamierzam wypożyczyć do warunków odsłuchowych docelowych. Pomieszczenie odsłuchowe: pokój dzienny z aneksem kuchennym o powierzchni 25m2 Słuchana muzyka: muzyka elektroniczna, pop, smoth jazz, rock, bez gatunków skrajnych muzyki klasycznej czy metalowej Budżet to 6000zl za parę. Posiadam obecnie amplituner marantz 6007. Kupując go 5 lat temu założeniem było głównie kino, ale z biegiem lat nastąpiła przewaga słuchania muzyki z Tidala. kino 40% / muzyka 60% Szukam kolumn podłogowych o dość jasnym analitycznym brzmieniu , zaznaczonym, kontrolowanym ale nie dominującym bassie. Obecnie będą one połączone z marantzem, ale zamierzam zakupić później wzmacniacz, który będzie mieć za zadanie wydobyć jeszcze więcej z zakupionych kolumn. Odpadają : klipsch rp-6000 zbyt skrajnie jasne ale też dali oberon 7 - dla mnie za ciepłe brzmienie z podbitym bassem i wycofaną górą. Z góry dziękuję za pomoc.
 7. On nie ma portu lan. ani wifi. Wydaje mi się, że łączy się po Bluetooth i streminguje z telefonu czy tez tabletu
 8. martinzg

  Streamer

  Podzielę się moimi subiektywnymi spostrzeżeniami odnoście Audio pro link1. Streamer zapakowany jest w gustowne pudełko. Zawiera streamer dobrze wykonany, przewody jack i rch, zasilacz. Istnieje możliwość podłączenia cyfrowo i analogowo do wzmacniacza czy tez amplitunera Z internetem łączy się po wifi lub przewodowo lan. Po podłączaniu i zainstalowaniu aplikacji audio pro czas na odsłuch tidal hifi. Podłączone cyfrowo i analogowo do marantz sr6007. Najpierw analogowo . Dźwięk płaski, mało szczegółowy, taki przykryty kocem - słabo. Następnie cyfrowo. Tu było zdecydowanie lepiej, ale dźwięk jak za kotarą. Dotychczas słuchałem za pomocą tableta i aplikacji BubbleUPnP. Dźwięk poprzez aplikacje z tableta jest zdecydowanie lepszy. Dość jasny, szczegółowy i zaznaczonym bassem. Jednym słowem rozczarowanie. Streamer został zwrócony do sklepu. Jedyny plus to bardzo dobrze działająca aplikacja.
 9. martinzg

  Streamer

  Dziękuję . Sprawa jasna z wxad 10. A jak jest z audio pro link 1 i obsługą tidal ? Pytam, bo audio pro link 1 jest dużo tańszy.
 10. martinzg

  Streamer

  Proszę o poradę. Chce zakupić streamer yamaha wxad-10 lub audio pro link 1. Który z nich obsługuje bezproblemowo tidala?
 11. Swój potencjał pokażą dopiero po około 100 godzinach. Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka
 12. Oberon 7 to ciepłe brzmienie. U mnie marantz sr6007 basu jest aż lekko za dużo, średnica dobra, ale tony wysokie słabe. Mała przestrzeń muzyczna. Wysłane z mojego LG-D620 przy użyciu Tapatalka
 13. Mam pytanie: jaka barwę dźwięku prezentują w połączeniu z marantzem MA bronze 6?
 14. Zdecydowałem się na dali oberon 7. W sklepie podłączone były do PIONEER NC-50DAB. Dźwięk i brzmienie było bardzo dobre z kontrolowanym soczystym bassem. Utwory z Tidala. Utwór Cisza Budki Suflera odbiór znakomity. Zachwycił mnie dźwięk perkusji. Po podłączeniu w domu do mojego marantz sr6007 lekkie rozczarowanie. Dźwięk dość analityczny ze szczegółami, dobry bass i wysokie tony , ale to wszystko za taką jakby zasłoną. Wszystko odtwarzane w trybie pure direct, pliki flac . Zmieniałem również ustawienia kolumn, lecz to tez nie pomogło. Kable to Klotz LY225 2x2,5mm. Kolumny, które kupiłem są te same ze sklepu, w którym je słuchałem. Czas pracy ich to około 30 godzin. Co jest przyczyną takiego stanu rzeczy? Tak graja Oberon 7? Winny jest marantz sr6007? Czy zmiana kabli głośnikowych może coś zmienić ?
 15. Co jest bardziej godne uwagi do sr6007 Dali Oberon 7 czy starsze Zensor 7?
×
×
 • Utwórz nowe...