Skocz do zawartości

Elberoth

Branża
 • Zawartość

  12
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Elberoth

 • Ranga
  Debiutant

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Informacje o nowościach wrzucamy regularnie na naszej stronie na FB: https://www.facebook.com/pages/audioshowpl/406168479455031
 2. Dzisiaj dostałem informacje o kolejnym ciekawym urządzeniu - jest nim wzmacniacz Audio Lot z Ukrainy. Urządzenie to zbudowane jest w oparciu o niezwykle rzadką, pojedynczą lampę mocy 833 w konfiguracji SET. Chyba jedynym wzmacniaczem jaki mogę 'z głowy' wymienić wykorzystującym tę lampę jest japoński Wavac - kosztujący $100.000 czy jakąś podobną, równie absurdalną kwotę. Garść danych technicznych jakie dostałem: AUDIO LOT, Vinnitsa - Ukraine Class A - 80watt/4ohm weight - 55kg/one monoblock consumer power -400 watt price - 15000 $ Wzmacniacz zaprezentowany zostanie z kolumnami IceBox 2 firmy Shan. Kolumny te były już rok temu na Audio Show, na stoisku Voice. Też tanie nie są - 11k euro.
 3. Wystartowaliśmy ze stroną na FB, będziemy tam wrzucać wszelkie sprawy związane z aktualnościami i zdjęcia po wystawie: https://www.facebook.com/pages/audioshowpl/...9455031?fref=ts Na razie kilka ciekawych zdjęć produktów promujących nasze hobby, z których część będzie można zobaczyć na wystawie. Zapraszam do polubienia i przede wszystkim - udostępniania ! Niech wasi znajomi zobaczą że audiofilia to nie tylko hobby dla szaleńców, ale to także piękne przedmioty.
 4. Znana z ekstremalnie drogiego hi-endu manufaktura z Krakowa, zaprezentuje w tym roku ... aktywne monitory typu desktop Kolumny wyglądają przepięknie w bieli, jak je zobaczyłem po raz pierwszy, to znając cennik Ancient Audio spodziewałem się ceny z kosmosu, tymczasem kolumny kosztują ... 2900zł za parę. I pomyśleć że jeszcze niedawno pisałem żartobliwie że Jaromir Waszczyszyn za mniej niż 10.000zł nie wstaje z łóżka Sala w jakiej pokazane zostaną kolumny jest dość mała (25m2), jest więc nadzieja, że nie zginą. Z najświeższych informacji jakie dostałem wczoraj od Pana Jarka wynika, że właśnie zakończył praca nad podstawkami do kolumn i aktywnym subem.
 5. W Sali audiofast w hotelu Bristol zagości Wilson Sophia 3. audiofast zamienił w tym roku swoją mniejszą salę z Ancient Audio (o tym dlaczego - napiszę niebawem przy okazji opisu AA) i w dawnej sali Ancient Audio pokaże właśnie Sophie 3. Ale system będzie ciekawy nie tylko ze względu na Sophie. Razem z baby-wilsonami, audiofast zaprezentuje także baby-arc, czyli najnowszy stereofoniczny wzmacniacz mocy Audio Research Reference 75. Sam jestem ciekawy jak to zagra, tym bardziej że dotychczasowe recenzje na całym świecie wydają się być entuzjastyczne, do tego stopnia że Ken Kessler z Hifi News kupił testowany egzemplarz. Po AS postaram się pożyczyć ten wynalazek - podobno bez problemu gra także z Sashami. Recenzja Ref 75 ukazała się cztery tygodnie temu u Wojtka Pacuły: http://www.highfidelity.pl/@main-1445&lang= Sygnał popłynie z kolejnego arcyciekawego urządzenia (i kolejnego kandydata do pożyczenia i posłuchania), jakim jest najnowszy ARC Reference DAC. DAC ten interesuje mnie nie tylko dlatego że mam słabość do produktów ARC (w pewnym momencie miałem nawet cały system ARC), ale przede wszystkim dlatego, że jak na komponent z serii Reference przystało, ma lampowy stopień wyjściowy (jak w CD-8 i Ref 5) oraz rzecz najważniejszą - regulację głośności. W praktyce w środku siedzi prawie cały przedwzmacniacz Ref 5, więc jeżeli do tego dodamy DACa, brak interkonektów, sieciówek itd ... To może być bardzo ciekawa propozycja (dystrybutor już twierdzi że to najlepszy DAC jaki słyszał, ale wiadomo jak to jest z dystrybutorami ...) i jeżeli faktycznie ten DAC jest tak dobry jak mówią, to byłbym mu w stanie nawet wybaczyć ten beznadziejny wygląd: Niestety, i jest to informacja z ostatniej chwili, nie dojadą na Audio Show Wilsony Alexia. Dystrybutor walczył do ostatniej chwili, jednak pierwsze pary do dystrybutorów trafią dopiero w grudniu. Kolumny które można było zobaczyć w zeszłym tygodniu w Denver na Rocky Mountain Audio Fest, to jedna z 3 par przedprodukcyjnych Wilsona. Zamiast Alexii zobaczymy najnowsze Vandersteen 5A. Vandersteeny to ciekawe kolumny, gościły już na AS w 2008 roku: W tym roku będzie to najnowsza wersja Carbon – z węglowym głośnikiem średniotonowym, przejętym z flagowych Vandersteen Model 7. 5A zagrają z najnowszym wzmacniaczem D’Agostino Momentum oraz najnowszym dzielonym zestawem dCSa – Vivaldi. To kolejny po Siltechu hi-end z górnych warstw stratosfery – cena zestawu dCSa to ponad 300tys zł (aczkolwiek wartość materiałowa zdecydowanie większa niż kabli). Co ciekawe – jeden zestaw znalazł już u nas nabywcę. Nie zabraknie też Wilsonów Sasha – w ostatniej chwili audiofast zarezerwował jeszcze trzecią salę, w Hotelu Golden Tulip – w której razem z Wilsonem po zmianie dystrybutora prezentowany będzie Devialet: Trochę to dziwne zestawienie, wzmacniacz/DAC za 50kzł i kolumny za 130kzł, ale widocznie bardziej zależy dystrybutorowi na pokazaniu możliwości wzmacniacza, niż kolum (piszę tak ponieważ rok temu miałem Devialeta u siebie w domu).
 6. Interesujące info dostałem z firmy RCM. Jak zapewne wiecie, oprócz bycia dystrybutorem sprzętu, Pan Adamek, który jest wielkim fanem analogu, produkuje także przedwzmacniacz Sensor Prelude i wzmacniacz zintegrowany Bonassus. Oba urządzenia bardzo są zacne. W tym roku RCM pokaże najnowszy, flagowy przedwzmacniacz Theriaa. Oddzielny zasilacz, konstrukcja dual mono, symetryczne zasilanie Wzmocnienie 76 dB, liniowość RIAA + - 0,1 dB (20-20kH) tryb pracy wejścia : symetryczny i nie symetryczny Nominalny poziom wyjściowy 2 Vrms Maksymalny poziom wyjściowy 9 V rms THD - mniej niż 0,1 % pojemność wejściowa 100 pF Czułość wejściowa 0,2 do 5 mV - regulowana w 8 krokach impedancja wejściowa 20 ohm do 47 kohm regulowana w 7 krokach waga zasilacz 4,5 kg , pre 9 kg cena : 9 800 Euro z Vat Co interesujące, obudowy urządzeń wykonuje firma Fisher z Niemiec - ta sama która robi obudowy m.in. Vitus Audio.
 7. Eter Audio - dystrybutor m.in. Avantgarde, Accuphase, Dynaudio i Ayona - będzie miał w tym roku nie jedną, ale kilka bardzo ciekawych prezentacji. W Sali Kiepura Hotelu Bristol zobaczymy m.in. Avantgarde Acoustic Trio G2 w towarzystwie przedwzmacniacza Ayon Eris (premiera), końcówki mocy Ayon Crossfire II (premiera), odtwarzacza sieciowego Ayon S-5 (premiera), gramofonu Dr Feickert Analogue i flagowego okablowania Oyaide. Elektronikę Accuphase wraz z Dynaudio zobaczymy w Sobieskim. Będzie można posłuchać systemu składającego się z dzielonego odtwarzacza DP900 / DC901, flagowego przedwzmacniacza C3800 oraz najnowszych monobloków A200 (premiera), które powinny spowodować przyspieszenie bicia serca u każdego wielbiciela serii wzmacniaczy pracujących w czystej klasie A Wisienką na torcie będą kolumny Dynaudio Consequence Ultimate Edition ... ... choć może powinienem napisać że wisienką na torcie będzie okablowanie Siltecha, z serii Royal Signature - Emperor Double Crown, listwa Octopus Double Crown i kable sieciowe Ruby Double Crown. Nie jestem pewien, ale są to chyba najdroższe kable na świecie - wymieniony set to jakieś 500.000zł, a cały pokazywany system, tak licząc na szybko ... to jakieś 1,5mln złotych Stratosfera ! Sam jestem ciekaw jak to zagra - w tym roku mają większe pomieszczenie niż rok temu.
 8. W sali Tulip hotelu Golden Tulip, zobaczymy bardzo ciekawą premierę - Pancin Audio Art. Jest to nowy polski producent. Ich pierwsza konstrukcja jest bardzo ambitna - topowe głośniki Scan-Speeak'a (Beryl + Iluminatory) + aluminium na wysoki połysk. ZTCW strona www będzie działać dopiero na wystawę, więc proszę nerwowo nie wstukiwać adresu www w przeglądarkę. Jakość wykonania na pierwszy rzut oka wydaje się być bardzo (nie) polska.
 9. Na stronie 6moons.com - największego webzinu poświęconego audio na świecie - pojawiło się info o wystawie Audio Show. Nie było by w tym nic niezwykłego, ostatecznie o Audio Show często się pisze w kraju i za granicą, gdyby nie słowa komentarza redaktora naczelnego, Srajana Ebajena: "Whenever manufacturers ask me about the most important shows in Europe, I tell them that after Munich it's Warsaw, then Milan." - Srajan Ebajen http://www.6moons.com/news/news.html Wynika z nich że Audio Show jest drugą najważniejszą imprezą w Europie, zaraz po Monachium, a przed Mediolanem, Moskwą itd. Piszą tez o nas na Computer Audiophile - to dlatego że Chriss Connacker, redaktor naczelny tej strony, przejeżdża do nas na wystawę. http://www.computeraudiophile.com/ Chris Connaker z ComputerAudiophile.com opowie nam o możliwościach, jakie kryją w sobie odtwarzacze plików i opowie dlaczego komputery są jest przyszłością audio. Strona ComputerAudiophile.com jest serwisem #1 jeżeli chodzi o audio komputerowe, a sam Chris jest niekwestionowanym autorytetem we wszystkich sprawach z tym związanych. Sobota 15:00, Niedziela 14:00, Hotel Bristol, Sala Moniuszk
 10. Ponieważ Audio Show zbliża się już wielkimi krokami więc pomyślałem, że zainicjuję tradycyjny wątek wystawowy, aby umożliwić wrzucanie przydatnych informacji o wystawie, a po jej zakończeniu - opinii forumowiczów. W tym roku wystawa zapowiada się naprawdę wyjątkowo - mamy największą w historii wystawy liczbę sal i pokoi, a także największą liczbę wystawców. Nie zabraknie oczywiście muzyki na żywo, seminariów, a premier nowych produktów. Skrótowo o tegorocznych atrakcjach można przeczytać tu: http://www.audioshow.pl/Hksd,tegoroczne_atrakcje.html Data tegorocznej edycji to 10-11 listopad 2012. Miejsce to tradycyjnie Hotel Jan III Sobieski (który od zeszłego roku nazywa się już Radisson Blu Sobieski), znajdujący się po drugiej stronie ulicy Golden Tulip (dawny Kyriad) oraz Hotel Bristol. Dla osób które będą chciały przyjechać na więcej niż jeden dzień (przy obecnej wielkości imprezy zobaczenie wszystkiego w jeden dzień jest fizycznie niemożliwe), interesująca może być informacja dotycząca preferencyjnych cen pokoi dla gości na czas wystawy: Hotel Golden Tulip: (tel. 22 582 75 00): Pokój jednoosobowy 275 PLN z VAT i śniadaniem Pokój dwuosobowy 340 z VAT i śniadaniem Hotel Campanile (ten sam budynek co Golden Tulip; tel. 22 582 72 00): Pokój jednoosobowy 160 PLN z VAT i śniadaniem <<< najtaniej Pokój dwuosobowy 195 z VAT i śniadaniem Hotel Sobieski (tel. 22 579 10 00): Pokój jednoosobowy 286 PLN z VAT i śniadaniem Pokój dwuosobowy 286 PLN z VAT i śniadaniem Rezerwacja bezpośrednio w hotelach na hasło 'Audio Show'. ***************** Co prawda o największych atrakcjach można poczytać na stronie wystawy(http://www.audioshow.pl/Hksd,tegoroczne_atrakcje.html), jednak siłą rzeczy, są to informacje skrócone, więc postaram się napisać o nich szerzej. Informacje będę dodawał systematycznie (w miarę ich nadsyłania i swojego wolnego czasu). Avalon Isis Bez wątpienia, jedne z najciekawszych kolumn jakie zostaną pokazane na tegorocznym Audio Show. Mam słabość do Avalona jako takiego - sam posiadałem kiedyś Avalony Eidolon Vision, i pozostały mi po nich tylko bardzo dobre wspomnienia (czasami nawet żałuję, że się ich pozbyłem). Nie są to najbardziej 'efektowne' głośniki, nie rzucają na kolana podczas krótkiego odsłuchu, ale pod względem muzykalności, wyrafinowania i długookresowej przyjemności ze słuchania muzyki - nie maja sobie równych. Ostatnio właśnie Avalona kupił sobie do swojego domowego systemy Jacek Kłos z HiFi i Muzyka. Zastąpiły Harbethy SHL5 które miał przez wiele lat i o których myślałem że zostaną u niego na zawsze. Isisy to drugi model od góry w ofercie Avalona. Nad nimi są już tylko Avalony Sentinel: które jednak już w przyszłym roku zostaną zastąpione modelem Tesseract . Pomimo, iż nie jest to topowy model, Isisy na pewno nie są modelem tanim. Przy cenie 300.000zł za parę, pozostaną ofertą dla wybranych. Początkowo Isis miały zagrać w towarzystwie elektroniki Spectrala - monobloków DMA-360 mk II oraz przedwzmacniacza Spectral DMC-30SS mk II. Coraz więcej wskazuje jednak na to, że do prezentacji zostanie wykorzystana elektronika Constellation Audio - nowość ofercie dystrybutora. Dla tych którzy jeszcze z nazwą Constellation się nie spotkali, to bardzo ciekawa marka. Ciekawa, i szalenie droga. Ich topowe monobloki, które tak zachwyciły Roberta Harleya z The Ausolute Sounds, kosztują $200.000 (czy jakąś podobną, równie zawrotną sumę). Jednym słowem zupełny kosmos cenowy. Z tego co wiem, na razie nasz dystrybutor nie planuje zakupu monobloków (chyba że nasz forumowy kolega sly30 zamówi w ciemno , na wystawie zobaczymy 'budżetowy' przedwzmacniacz Virgo i końcówkę mocy Centaur: Oczywiście słowo 'budżetowy' jest tu baaardzo mocno umowne Premiera Constellation nie oznacza, że nie zobaczymy rzeczonego Spectrala - w tym roku , nietypowo, zostanie on pokazany z najnowszą wersją kolumni MBL 101, zwanymi również 'cebulkami': Sam jestem ciekaw jak to zagra - na całym świecie na wystawach MBLe pokazywane są zawsze w towarzystwie firmowej elektroniki, ale podobno dobrze grają z wieloma mocnymi piecami, w tym ze Spectralem. Obydwie prezentacje będą w salach Galeria w Sobieskim. ******** CDN
 11. Doroczna, 14 edycja jedynej w Polsce wystawy sprzętu audio już za dwa tygodnie. 6-7.11.2010 Hotele Jan III Sobieski, Kyriad i Bristol Warszawa Patronat nad wystawą tradycyjnie sprawuje magazyn AUDIO. Więcej info: AUDIO SHOW
 12. Firma będzie na zbliżającej się wystawie Audio Show, będzie więc można zobaczyć i posłuchać. Więcej info o wystawie: AUDIO SHOW
×
×
 • Utwórz nowe...