Skocz do zawartości

LesCha

Uczestnik
 • Zawartość

  9
 • Dołączył

 • Ostatnio

O LesCha

 • Ranga
  Debiutant
 1. Wharfedale OPUS 2-M2

  Witajcie, Jade 3 już mi odradzono, a podobały mi się wizualnie. Czy ktoś was miał okazję obować z tymi kolumnami - OPUS 2-M2??? Potencjalne miało to by zagrać z CA 840A.
 2. Jaki sprzęt do 4000 zł.

  Moim zdaniem kup sobie któryś z modeli Yamaha Pianocraft. Wydasz około 2kPLN i resztę będziesz miał na płyty. A jak kupisz dobre płyty np wytwórni Stockfish, to usłyszysz w tych 9m super stereo. Ja mam taki zestaw w sypialni i w zupełności wystarcza.
 3. Wharfedale Jade 3

  Dziękuje bardzo za podpowiedź. Poproszę jednocześnie o sugestie co do kolumn podstawkowych. Ze wzmacniaczem pójdę najprawdopodobniej w kierunku używanego Primare I30 , Azur 840 lub 740 albo nowego denona pma 1510. Ale to kwestia czasu. Przemyslałem też kwestie CD, dzięki za sugestie
 4. Wharfedale Jade 3

  Dziękuje za cenne informacje. Kolumny od kolegi to były stare Jamo 707i - może żadna rewelacja ale przyzwoicie u mnie grały. Nie potrafię opisywać dźwięków w ten sposób co Ty, ale mam kilka utworów z płyt np. Stockfish records lub podobnych gdzie zwracam uwagę na detale i słyszę różnice, typu głębiej schodzący bas, bardziej dźwięczny talerz czy trąbka, etc. Pisząc tego posta, myślałem że może trafi się ktoś kto miał okazję posłuchać przedmiotowych kolumn i wyraziłby swoją opinię. Jade 3 po prostu spodobały mi się wizualnie, na to też zwracam uwagę i są atrakcyjne cenowo. A jeśli coś dobrze gra, podoba się to jaki jest sens wydawać 6kPLN zamiast 3kPLN. Niezależnie ile się ma pieniędzy, łatwo ich się nie zarabia. Ale wyjaśniłeś mi rzeczowo kwestie z trójdrożnością. Ostatnia refleksja. Słuchałem zestawu Denon taki najdroższy czarny, A100 czy coś takiego z Epiconami, całość za 60kPLN - super to grało. Wróciłem do domu, a miałem wówczas Jamo 707 od kolegi, włączyłem na szybko te same utwory i posłuchałem. Załóżmy że ten zestaw co miałem w domu wart był 2,5-3 kPLN. Stwierdzam że ten drogi zestaw nie grał 20 razy lepiej od tego co mam w domu i to jest dla mnie jakiś wyznacznik w uzasadnieniu wydawania pieniędzy.
 5. Wharfedale Jade 3

  dzięki za rozwinięcie. Wracając do kolumn. Z racji ustawienia mebli w pomieszczeniu zmuszony jestem pozostać przy głośnikach podstawkowych. Ponadto mieszkam w bloku. Miałem przez ponad miesiąc od kolegi przyzwoite podłogówki, ale w godzinach w których słucham muzyki, słychać je było dwie kondygnacje niżej. Możesz coś w tej kwestii, tj. podstawek z początku tematu. Czy trójdrożne Jade 3 lepiej oddadzą dźwięk niż np. Dali?????
 6. Wharfedale Jade 3

  Dzięki za propozycje. Kwestie logiki pozostawię bez komentarza.
 7. Wharfedale Jade 3

  Pieniądze to rzecz wtórna, cenię relacje jakość-cena. Jak najbardziej biorę pod uwagę używane kolumny. Natomiast CD zakupię najprawdopodobniej nowy gdyż dużo słyszę o marnej jakości np. napedów/laserów. Chyba że trafi się okazja. A zawodowo stykam się z przemysłem, różnym i mam pojęcie jak teraz produkuje się dobra dla ludu.
 8. Wharfedale Jade 3

  Lokal to ok 27 m, CA Azur 540, napęd docelowo Denon 1510 lub Marantz 7003 lub coś innego odtwarzającego SACD. Muzyka różna. Jazz, poważna, chillout, rock, etc
 9. Wharfedale Jade 3

  Cześć. Jestem nowy. Mam na imię Leszek i ..... w innym miejscu należałoby powiedzieć pije codziennie Generalnie jestem zwolennikiem słuchania muzyki, na sprzęcie znam się mało. Wpadły mi w oko kolumny jak w temacie. Czy ktoś może słyszał te kolumny? Poproszę o jakieś informacje. Pierwotnie myślałem o B&W CM5 lub Dali Ikon 2. Z góry dzięki.
×