Skocz do zawartości

LesCha

Uczestnik
 • Zawartość

  9
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0

O LesCha

 • Ranga
  Debiutant
 1. LesCha

  Wharfedale OPUS 2-M2

  Witajcie, Jade 3 już mi odradzono, a podobały mi się wizualnie. Czy ktoś was miał okazję obować z tymi kolumnami - OPUS 2-M2??? Potencjalne miało to by zagrać z CA 840A.
 2. LesCha

  Jaki sprzęt do 4000 zł.

  Moim zdaniem kup sobie któryś z modeli Yamaha Pianocraft. Wydasz około 2kPLN i resztę będziesz miał na płyty. A jak kupisz dobre płyty np wytwórni Stockfish, to usłyszysz w tych 9m super stereo. Ja mam taki zestaw w sypialni i w zupełności wystarcza.
 3. LesCha

  Wharfedale Jade 3

  Dziękuje bardzo za podpowiedź. Poproszę jednocześnie o sugestie co do kolumn podstawkowych. Ze wzmacniaczem pójdę najprawdopodobniej w kierunku używanego Primare I30 , Azur 840 lub 740 albo nowego denona pma 1510. Ale to kwestia czasu. Przemyslałem też kwestie CD, dzięki za sugestie
 4. LesCha

  Wharfedale Jade 3

  Dziękuje za cenne informacje. Kolumny od kolegi to były stare Jamo 707i - może żadna rewelacja ale przyzwoicie u mnie grały. Nie potrafię opisywać dźwięków w ten sposób co Ty, ale mam kilka utworów z płyt np. Stockfish records lub podobnych gdzie zwracam uwagę na detale i słyszę różnice, typu głębiej schodzący bas, bardziej dźwięczny talerz czy trąbka, etc. Pisząc tego posta, myślałem że może trafi się ktoś kto miał okazję posłuchać przedmiotowych kolumn i wyraziłby swoją opinię. Jade 3 po prostu spodobały mi się wizualnie, na to też zwracam uwagę i są atrakcyjne cenowo. A jeśli coś dobrze gra, podoba się to jaki jest sens wydawać 6kPLN zamiast 3kPLN. Niezależnie ile się ma pieniędzy, łatwo ich się nie zarabia. Ale wyjaśniłeś mi rzeczowo kwestie z trójdrożnością. Ostatnia refleksja. Słuchałem zestawu Denon taki najdroższy czarny, A100 czy coś takiego z Epiconami, całość za 60kPLN - super to grało. Wróciłem do domu, a miałem wówczas Jamo 707 od kolegi, włączyłem na szybko te same utwory i posłuchałem. Załóżmy że ten zestaw co miałem w domu wart był 2,5-3 kPLN. Stwierdzam że ten drogi zestaw nie grał 20 razy lepiej od tego co mam w domu i to jest dla mnie jakiś wyznacznik w uzasadnieniu wydawania pieniędzy.
 5. LesCha

  Wharfedale Jade 3

  dzięki za rozwinięcie. Wracając do kolumn. Z racji ustawienia mebli w pomieszczeniu zmuszony jestem pozostać przy głośnikach podstawkowych. Ponadto mieszkam w bloku. Miałem przez ponad miesiąc od kolegi przyzwoite podłogówki, ale w godzinach w których słucham muzyki, słychać je było dwie kondygnacje niżej. Możesz coś w tej kwestii, tj. podstawek z początku tematu. Czy trójdrożne Jade 3 lepiej oddadzą dźwięk niż np. Dali?????
 6. LesCha

  Wharfedale Jade 3

  Dzięki za propozycje. Kwestie logiki pozostawię bez komentarza.
 7. LesCha

  Wharfedale Jade 3

  Pieniądze to rzecz wtórna, cenię relacje jakość-cena. Jak najbardziej biorę pod uwagę używane kolumny. Natomiast CD zakupię najprawdopodobniej nowy gdyż dużo słyszę o marnej jakości np. napedów/laserów. Chyba że trafi się okazja. A zawodowo stykam się z przemysłem, różnym i mam pojęcie jak teraz produkuje się dobra dla ludu.
 8. LesCha

  Wharfedale Jade 3

  Lokal to ok 27 m, CA Azur 540, napęd docelowo Denon 1510 lub Marantz 7003 lub coś innego odtwarzającego SACD. Muzyka różna. Jazz, poważna, chillout, rock, etc
 9. LesCha

  Wharfedale Jade 3

  Cześć. Jestem nowy. Mam na imię Leszek i ..... w innym miejscu należałoby powiedzieć pije codziennie Generalnie jestem zwolennikiem słuchania muzyki, na sprzęcie znam się mało. Wpadły mi w oko kolumny jak w temacie. Czy ktoś może słyszał te kolumny? Poproszę o jakieś informacje. Pierwotnie myślałem o B&W CM5 lub Dali Ikon 2. Z góry dzięki.
×