Skocz do zawartości

norbertss

Uczestnik
  • Zawartość

    78
  • Dołączył

  • Ostatnio

Posty napisane przez norbertss

  1. 12 godzin temu, Tweeter2016 napisał:

    1) Zwykły SSD wystarczy, najlepiej taki 4TB i z długim MTBF

    2) PLEX jest do wymiany plików multimedialnych, głównie filmów. Do odtwarzania czy streamowania muzyki czy udostępniania katalogów NAS ma wszystko co potrzeba.

    W zależności od modelu może tak być że będziesz musiał ściągnąć jakąś appkę ze sklepu QNAP czy Synology. ale to nie problem.


    [ QNAP Music Station Review - StorageReview.com ]
    --> https://www.storagereview.com/review/qnap-music-station-review
    [ Music Station | QNAP ]
    --> https://www.qnap.com/en/software/music-station
    [ (125) QNAP NAS Setup Guide 2022 #4 - Music Audio, Indexing, Sharing and Streaming over DLNA - YouTube ]
    --> https://www.youtube.com/watch?v=L1os27GWKZ0
    [ Use QNAP NAS to stream millions of songs from Spotify | QNAP ]
    --> https://www.qnap.com/en/qutube/video/8YAwrcSb-iY

    Wielkie dzięki za pomoc!

  2. 8 godzin temu, Tweeter2016 napisał:

    Oba są bardzo dobre. Ja używam QNAP, ale "synki" też mają dobry OS. Do muzyki wystarczy 1-bay, bo jak będziesz chciał iść mocniej  w temat NAS: backup, jakieś bajery, usługi extra, dockery, itp ( bo nie mówię o poważniejszych rzeczach, jak wirtualki ) to szybko zapragniesz NAS z x86 i co najmniej 3- lub 4-bay (chociażby ze względu na RAID 5) :)

    Zresztą do prostego backupu robi się tak: ważne dane idą na NAS i dodatkowo do chmury (Google Drive lub coś podobnego) - to jest prawdziwy backup, który zabezpiecza nie tylko przed awarią HDD.

    W sumie to dobry pomysł :) Dzięki!

    Zapytam tylko jeszcze:

    1) Czy można wrzucić w NAS 1-bay dysk SSD, żeby było cicho? Czy trzeba jakąś specjalną wersję SSD dla NAS?

    2) Czy wystarczy sam soft dostarczony z NAS, czy trzeba dokupywać jakiś "serwer" u innych producentów (PLEX, itp)? 

     

  3. 1 godzinę temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

    Możesz spróbować, dokładnie z tym osobnikiem pod tym linkiem:

    https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/dyski-i-pamieci/dyski-sieciowe/ds118-1x0hdd-1gb-4x1-4ghz-2xusb-1xgbe

     

    Scalak w tym USB jest dość prosty i nie ma co oczekiwać na jakieś ekscesy :) od tego mamy streaming czyli łącznie pod WiFi

    Zaproponowany przez Ciebie DS-118 został zastąpiony DS-124 - czy też będzie OK?

  4. 42 minuty temu, pablo83gt napisał:

    Ok, to jeśli tak jest to trzeba też uważać na to do jakiego urządzenia wifi podepniemy dysk z muzyką aby gniazdo usb w tym urządzeniu nic nie "obcinało".

    Jeśli chodzi o nazwy plikow w aplikacji Music Cast to z USB pokazuje nazwę pliku (tak jak w komputerze) a z Media Server po Wifi pokazuje sam tytuł (z tag'u zapisanego w pliku).

    OK, a czy zdjęcia albumów wyświetla? 

  5. 20 minut temu, pablo83gt napisał:

    Może to być nawet router wifi z obsługą dysku twardego. Tylko z tego co kojarzę po wifi w aplikacji będziesz miał w nazwie pliku tylko sam tytuł utworu, po usb masz całą nazwę pliku, taki szczegół.

    Na jakiej zasadzie będzie lepsza jakość? Czyżby gniazdo usb w rn602 coś "obcinało" a wifi już nie? Wydaje mi się, że jakość będzie taka sama.

    W sumie mam fritzboxa 4040 ale chyba tylko pendrive’a można podłączyć. W temacie nazwy pliku, teraz mam folder to nazwa wykonawcy i płyty a plik flac to nazwa utworu - po WiFi / ETH będzie inaczej?

  6. 2 godziny temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

    Witaj,

    Bez dwóch zdań, lepiej jest odtwarzać muzykę z dysku sieciowego NAS. Nie dość, że będziesz mógł gromadzić nieograniczone ilości muzyki, to w dodatku, odtwarzając to po wifi, otrzymasz zdecydowanie wyższą jakość a niż pod USB które jest tam z przodu :) (RN602)

     

     

    1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

    Jestem takiego samego zdania.

    On ma już swoje lata więc jesli przy nim zostajesz to buduj dyskografię na dysku sieciowym.

     

    Super, dzięki za info!

    Czy możecie polecić mi konkretne, w miarę ekonomiczne rozwiązanie, typ NAS'a czy jakiś zewnętrzny soft będzie również potrzebny? Jak sytuacja z plikami DSD, nie będzie problemu?

  7. Witam wszystkich, od kilku lat z powodzeniem użytkuję R-N602, zresztą poleconą mi na tym forum :) Do prywatnej kolekcji muzyki używam Pendrive 256GB (głównie flac ale też DSD) podłączony do portu USB R-N602 ale ostatnio kolekcja się rozrosła i już nie mieści się na 256GB :( Z drugiej strony coraz częściej pojawiają się "zacięcia" podczas odsłuchu. Moje pytanie, czy można podpiąć większy pendrive np.: 512GB? Kiedyś próbowałem z dyskiem SSD ale Yamaha nie potrafi zarządzać jego energią i dysk ciągle pracował. Może jednak warto skłonić się ku rozwiązaniu sieciowemu: serwer domowy, NAS czy coś podobnego? Z góry dziękuję za pomoc :)

  8. Dnia 11.12.2020 o 12:13, tom_bombadil napisał:

    Dziękuję za podpowiedź :)

    Już namierzam odpowiedni pendrive 256GB - też sądzę że nie powinno być problemu 

    Hej,

    Od kilku dni mam podłączony SAMSUNG BAR 256GB do RN-602 i jest super.

  9. 3 godziny temu, S4Home napisał:

    Bardziej obwiniał bym sprzęt Audio.

    Na 99% nikt nie pomyślał o bezpiecznym odłączaniu dysków. I to raczej standard.

    Nie znam się na dyskach ale zastosował bym ten który jest po prostu bardziej odporny na takie odłączanie (talerzowy, SSD). I liczył że podziała jak najdłużej.

    Piotr

    Piotr, serwis Yamahy odpisał mi, że podłączanie dysków może grozić uszkodzeniem amplitunera więc chyba zostanę przy duuużym pendriv'ie. Na NAS'a chyba się nie zdecyduję.  Zwłaszcza, że jakość taka sama.

  10. Witam serdecznie,

    Chciałbym zapytać Was o opinię na temat zastosowanego przeze mnie rozwiązania, a mianowicie: podłączyłem za pomocą kieszeni (de facto zoptymalizowanej dla SSD) dysk SSD Samsunga EVO860 500GB do złącza USB Yamah'y R-N602. Wszystko funkcjonalnie jest OK tylko według mnie dysk nie jest wyłączany w sposób bezpieczny. Świadczy o tym rosnąca wartość parametru dysku SMART: POR Recovery Count:

    obraz.png.91637d15057e770f16834bd7f1bb818b.png

    Dysk jest na stałe podłączony do amplitunera i nie odłączany lecz według mnie "niebezpieczne" wyłączenie następuje w momencie wyłączenia przyciskiem amplitunera. Najpierw zawsze jednak włączam standby na pilocie a dopiero potem przycisk. Czy jest to bezpieczne dla dysku? Czy jest jakiś inny sposób na obsługę SSD? Nie chciałbym stosować NAS'a bo to dodatkowy koszt. Jakie są wasze doświadczenia? 

    Z góry dziękuję za pomoc :)

  11. 39 minut temu, ald890 napisał:

    Ja strimuje z androida na Chromecast, swoją drogą aktualnie najlepszy telefon do strimingu to LG, np LG V30 lub LG G7 wtedy mógłbyś strimować do  Chromecasta 24/96 maksymalnie przez MQA. Fajnie jest mieć DACa który pokazuje jaki aktualnie sygnał otrzymuje, dopiero po tym udało mi się rozwiać wszelkie wątpliwości jaki sygnał kiedy otrzymywałem w rzeczyistości.

    Mój amplituner pokazuje parametry sygnału i pokrywają się z tymi w Mconnect :) Nie próbowałeś może używać BubbleUPnP - czy jest może opcja dla Tidal'a Master?

  12. 22 godziny temu, ald890 napisał:

    Możesz sobie obejrzeć, to jest trudny temat... bardzo subiektywny ja podzielam zdanie, że jednak high-res ma sens.

     

    Ja strimuje z telefonu polecam aplikację mconnect która dekoduje MQA (24/48) i łączy się z Tidalem, z tego co widzę, z Desktop można strimować tylko z poziomu strony więc maksymalnie dostaniesz 16/44. 

    Edit. z tego co widzę jest nieoficialne oprogramowanie stworzone przez społeczność. Więc prawdopodobnie jest szansa strimowania MQA
    https://github.com/acidhax/chromecast-audio-stream

    Mconnect - super aplikacja! Dzięki! Duża lepsza niż wbudowane narzędzie w MusicCast. Tylko czasem potrafi się zawiesić - tzn. zatrzymuje się i brak sygnału.

    Mam pytanko - czy streamin'g do chromecasta jest tylko z poziomu Iphona?

  13. 2 godziny temu, ald890 napisał:

    Powiem ci ze mnie satysfakcjonuje 24/48 na chromecast vs 16/44. I tak jest różnica, robilem testy z większym próbkowaniem 24/96 i nie odczuwlem tu znaczącej różnicy, poszerzenie pasma do 24 bitów to większy skok jakościowy niż próbkowanie jak dla mnie. Ale jak zależy ci na studyjnej jakości mqa kup albo pożycz bluesound node2 który ogarnie 24/196
     

    Rozumiem, że w aplikacji desktopowej Tidala da się ustawić chromecasta jako output czy trzeba jeszcze jakiś soft postawić? Używasz takiej konfiguracji?

  14. Właśnie nie za bardzo mam jak sprawdzić, bez sensu podłączać laptopa do R-N602. 

    Głównie interesuje mnie czy na laptopie pojawi się chromecast w Tidalu jako urządzenie do odbioru streemu i czy da radę z programowym dekodowaniem bo chromecasta nie ma na liście MQA.

×
×
  • Utwórz nowe...