Skocz do zawartości

puchat

Uczestnik
 • Zawartość

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

Posty napisane przez puchat

 1. Ok. To zmienia postać rzeczy. Dzięki wielkie. Cóż jeśli nie był by to amplituner to do tego jeszcze tuner radiowy. No i odtwarzacz Cd/DVD/BlueRay ale to wtedy może przekroczyć 6000.
  Tylko nie dam rady ustawić kolumn tak żeby wyszedł ten trójkąt. Muszą stać z tyłu. miejsce w którym siedzę znajduje się pod samą ścianą na przeciwko telewizora. Czy jeśli będę dostawał dźwięk z boku to nadal jest to nieciekawe? (Wiem, że z gdy były przed mną było by najlepiej ,sam też gram koncerty ,ale jest to niewykonalne z powodu stojącego tam kominka, przejścia i schodów). I w takim razie jakie kolumny wiszące nadawały by się do drugiego pokoju bez telewizora?
 2. Co do kolumn nie mam takich ale mój stary zestaw pracuje na Technicsie z innymi Jamo już bez szwanku 17 lat icon_wink.gif. Stąd mój wybór.
  Co do muzyki słucham hard rocka oraz heavy/power metalu ale czasem trafi się też coś innego.
  W sprawie rozmieszczenia kolumny. Chciałem powiesić je na ścianie tak by głośniki były ustawione w kierunku środka pomieszczenia. Dekoder ,odtwarzacz oraz wzmacniacz stoją tam gdzie na rysunku jest prostokąt "AMP". Kable nie są problemem ponieważ jeden będzie szedł po kanapą ,drugi za szafką a do drugiego pokoju przeprowadzę je pod sufitem. Ale czy takie rozstawienie nie spowoduje jakiejś "pustki" w dźwięku podczas oglądania filmów?
  Kwota którą chciałem przeznaczyć to około 6000 zł.
 3. Witam!
  W najbliższym czasie chciałbym złożyć u zestaw nagłaśniający. Lecz jest on niestety mocno zagmatwany. Chciałbym w niego wpiąć dekoder oraz odtwarzacz filmów i płyt CD. Wiem, że najlepszym rozwiązaniem było by kino domowe lecz niestety zmusiło by mnie to do skucia ścian w całym pokoju icon_wink.gif. Poszukuje amplitunera do którego mógłbym podłączyć dwa zestawy takich kolumn Jamo S 718. Dwa ponieważ chciałbym żeby w pokoju z telewizorem jak i w pokoju obok były kolumny, a także bym mógł wybierać na amplitunerze który zestaw w danej chwili działa (dodałem schematyczny rysunek rozlokowania wszystkiego w pomieszczeniach).
  Myślałem żeby podłączenia wyglądały tak:

  Dekoder-Amplituner (audio)
  Dekoder-Telewizor (wideo)
  Odtwarzacz-Amplituner

  Zestaw ma głównie służyć do słuchania muzyki. (dlatego też chciałem mieć kolumny w obydwu pokojach), a rzadziej do oglądania filmów. Co możecie mi doradzić, polecić i co w moim pomyśle należy skorygować?
  Pozdrawiam
  Bartek

  [attachment=4087:Schemat.pdf]

  Schemat.pdf

×
×
 • Utwórz nowe...