Skocz do zawartości

szulek

Uczestnik
 • Zawartość

  6
 • Dołączył

 • Ostatnio

O szulek

 • Ranga
  Debiutant
 1. Dziękuję za wszelkie info RoRo napewno przesłucham JBL'ki. Twoje cenne uwagi wezmę pod uwagę.
 2. Dziękuję za propozycję - napewno będę chciał ich posłuchać!
 3. Założmy, że chciałbym kolumny innej firmy to co polecisz? P.S. JBL oczywiście także biorę pod uwagę
 4. Dziękuję bardzo za wasze wypowiedzi. W związku z tym, że przemyślałem sprawę ukierunkuję się na wzmaczniacz stereo, ponieważ wasze opinie są jednoznaczne, a zwłąszcza, że będę słuchał w 70% muzy - filmy to dodatek. Mam jeszcze pytanko: Przeczytałem różne opinie na temat JBL i często zdarzało się, że cytuję: " jak JBL to tylko do kina, nie do Stereo". Co wy o tym sądzicie? Jakie kolumienki można zakupić do muzy: hip-hop, rap,... Dodam, że nie byłem jeszcze na odsłuchu, ale wasze opinie napewno pomogą mi "pójść" w dobrą stronę jak będę to robił .
 5. Dziękuję za odpowiedź. Jednak, jeśli chodzi o wzmacniacze to jakie są możliwości ich rozbudowy? Dlaczego, wartość RMS we wzmacniaczach jest dużo mniejsza niż w amplitunerach. Czy ma to jakieś przełożenie na moc muzyczną. Dla przykładu: - amlituner Yamaha RX-V661 - na kanał 140W - wzamacniacz, który propnowałeś Denon PMA-700 - 85W Natomiast kolumny posiadają RMS o wartości 110W Dalczego ampituner posiada większą wartość od wzmacniacza? Nie znam się na tym zupełnie, ale coś mi nie pasuje, dlaczego tak jest. Czy on "pociągnie" te kolumny? Może nie bierze się tego parametru pod uwagę, jednak jest bardzo eksponowany przy opisach sprzętu? Dziękuję za odpowiedź.
 6. Witam! Jestem laikiem w sprawach związanych ze sprzętem audio i dlatego też postanowiłem napisać na tym forum zauważając wiele profesjonalnych odpowiedzi. Przglądałem masę postów sprecyzowałem swoje wymagania, które oczywiście podlegają bezpośredniemu kryterium finansowemu:) Zacznę od tego, że chcę dokonać zakupu sprzętu, który będę sukcesywnie rozbudowywał. Na początek myślę o zakupie: - kolumn - x2 - amplitunera, który pozwoli mi na późniejsze podłączenie dodatkowych głośników, aby docelowo utworzyć zestaw złożony z większej ilości kolumn. W 70% sprzęt będzie służył do słuchania muzyki: Rap, Hip-Hop, Latino oraz w 30% do oglądania filmów. Pomieszczenie w którym będzie się znajdował sprzęt to około 25mkw. Chciałbym usłyszeć pożądny bas płynący z głośników Tak jak wspomniałem mam swoje typy i bardzo proszę o wszelkie uwagi (pozytywne jak i zwłacza negatywne co do wstępnego wyboru sprzetu na którym się zastanawiam): - amplituner Yamaha RX-V661 ONKYO TX-SR605 Pioneer VSX-917 ewentualnie rozbiję świnkę to: Pioneer VSX1017 - kolumny JBL E90 lub JBL E100 Dodatkowe moje pytania, ponieważ nie znalazłem na nie satysfakcjonującej odpowiedzi: - jeśli moc RMS kolumny wynosi 120W, a moc RMS wzmacniacza 100W - na jeden kanał - czy mogą wystąpić jakieś nieprzewidziane niespodzianki w funkcjonowaniu zestawu? - jak najprościej połączyć PC lub notebook do takiego zestawu - wymagane jest specjalne okablowanie? - jakie należy ponieść (z głową) koszty okablowania takiego sprzętu (amplituner, kolumny x2, PC) Proszę o szczery komentarz do propnowanych zestawów. Będę bardzo wdzięczny za propozycje, które może odpowiednio ukierunkują mój tok myślenia w wyborze sprzętu audio, jeśli przedstawione propozycje nie są trafione.
×
×
 • Utwórz nowe...