Skocz do zawartości

daniel0011

Uczestnik
 • Zawartość

  3
 • Dołączył

 • Ostatnio

O daniel0011

 • Ranga
  Debiutant
 1. Kolumny mają 88 db Efektywności Jak wrócę do domu sprawdzę dla porównania efektywność starych "plastików" Podłączone są dobrze, do frontów przykręca się kable, a do pozostałych wciska. Przewody są kolorowe, więc ciężko je pomylić, sprawdzałem jeszcze oznaczenia kolumnach, żeby nie sugerować się tylko kolorami. Kupiłem owszem używany, ale od człowieka, który zaprosił mnie do prywatnego mieszkania, po odbiór osobisty. Nie sądzę, żeby miał coś do ukrycia. Nie ma na nim nawet ryski, śruby od obudowy również nie noszą śladów ingerencji. Instrukcję owszem mam, ale angielską. Pytałem mailowo dystrybutora marki o przesłanie polskiej, ale zażyczyli sobie 50 zł + koszty przesyłki. Być może moja znajomość angielskiego jest niewystarczająca do rozszyfrowania wszystkich ustawień.
 2. Wiem, że amplitunery niezbyt nadają się do słuchania muzyki, dlatego też go kupiłem, bo w przewadze służy mi do oglądania filmów. Ale czy jest możliwe, że gra to ciszej niż kilkunastoletnia plastikowa wieża? Wcześniejszą wieżę rozkręcałem maks delikatnie powyżej 1/3 możliwości na potencjometrze, i reszta domowników pytała, czy nie mam problemów ze słuchem. Zestaw, który posiadam teraz mogę bez problemów słuchać na 50 % i nikt mi nie zarzuca, że jest głośno. Myślałem, że będzie to grać trochę bardziej "dostojnie", owszem, nie będzie burzyć murów, ale da się odczuć, że zmieniłem sprzęt na lepszy. Może jest jakaś opcja w menu powodująca taki stan rzeczy? Czy miał ktoś w użyciu ten model? Może ktoś posiada polską instrukcję, i może ja udostępnić?
 3. Witam, Niedawno postanowiłem zmienić stary plastikowy sprzęt audio na " cos lepszego" Z racji tego iż jestem kompletnym laikiem, i jest to mój pierwszy sprzęt tego typu głównym kryterium zakupu była cena. Zakupiłem więc amplituner Pioneer VSX-421, plus okazjonalnie zestaw kolumn: fronty Grand High TS 3080 + centralny CS3500 + efektywne CS3500. Wiem, że opinie o tych kolumnach, są przeróżne, ale nikt nie zarzuca im braku basu, czy też mocy - przynajmniej opinii, które znalazłem. Mam zwyczajnie wrażenie, że gra to za cicho. Dopiero rozkręcenie amplitunera powyżej wartosci 50 na potencjometrze (max to 80) powoduje, że czuć że mamy do czynienia z "nie plastikowym" sprzętem. Wydaje mi się, że takie kolosy powinny grać dużo bardziej "odczuwalnie" - a może to tylko moje odczucie. Czy może jest włączona jakas funkcja w ampli, która powoduje taką sytuację? I tu moje pytanie, co mogłem zrobić źle, lub jaki może być tego powód ? Czy może posiada ktos polską instrukcję i może ją udostępnić? Polski serwis chce za nią 50 PLN + koszty wysyłki. Dla ułatwienia dodam: 1.) Amplituner Nominalna moc wyjściowa 130W na kanał , pobór mocy 415 W 2.) Moc potrzebna do zasilenia kolumn 30-150 W Handling Power - dane z frontów. 3.) Stoją w pomieszczeniu 4,5 metra x 4,5 metra, przewody do frontów 2 x 2,5 mm, reszta 2 x 1,5 mm Podłączone + - są dobrze sprawdzałem kilkukrotnie. 4.) Amplituner - Impedancja przy mocy wyjściowej 6Ω, Kolumny Fronty - 4Ω, Reszta - 6Ω - czy te 2 Ω mogą powodować taki stan rzeczy? 5.) Do TV, laptopa, dekodera UPC podłączone za pomocą HDMI, każdy kabel taki sam. 6.) W ustawieniach kolumny ustawione na "large", włączona funkcja "loudnes", testowane również na różnych trybach odtwarzania. 7.) Kolumny ustawione bezposrednio na podłodze na kolcach ( takich z okrągłą główką). Zwracam się z prosbą o pomoc. Pozdrawiam
×
×
 • Utwórz nowe...