Skocz do zawartości

Pure

Uczestnik
 • Zawartość

  9
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0

O Pure

 • Ranga
  Debiutant
 1. Witam. Panowie, chciałem Was zapytać o kilka spraw związanych z "cyferkami" jakie producent ma w zwyczaju zamieszczać nad gniazdami kolumn, czy też w broszurkach reklamowych. Mianowicie, chodzi mi o to w jaki sposób wylicza się tytułową moc zalecaną kolumny, a raczej wzmacniacza z nią współpracującego. Czy odnosi się ona w bezpośredni sposób do mocy głośników (prawdopodobnie nie), czy też jest to zakres, ustalany na podstawie pomiarów, lub też odsłuchu, w którym kolumna wydaje się przetwarzać sygnał najwierniej/najlepiej. Druga sprawa: czy moc kolumny jest zawsze sumą mocy poszczególnych przetworników? Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
 2. Pure

  Złożoność systemu

  Niestety - już to planowałem, ale: 1. Drzwi otwierają się częściowo nad grubym dywanem - szorowanie po podłodze oznacza blokowanie na dywanie. Samo uszczelnienie, czy to w postaci paska wykładziny dywanowej czy też uszczelki gumowej, można też przykleić bezpośrednio do podłogi, oczywiście tylko w miejscu pod zamkniętymi drzwiami. Wtedy odpada problem z szorowaniem podczas zamykania jak i problem blokowania o dywan, natomiast izolacja jest identycznie skuteczna.
 3. Pure

  Wygłuszanie.

  Ok, dziękuję za zainteresowanie. Widocznie wpisywałem złe wyrazy do szukajki.
 4. Pure

  wpływ maskownic na dźwiek

  Ja również witam wszystkich, to mój 2 post na forum. Też zastanawiałem się kiedyś nad wpływem maskownic na dźwięk i na podstawie doświadczeń na małych, 2-way monitorach Technics'a doszedłem do wniosku że kolumny lepiej (oczywiście, biorąc pod uwagę tylko mój gust) brzmią bez maskownic, i właśnie w takim stanie ich od tamtej pory używam (druga sprawa, że mój kot miałby lepsze pomysły na zastosowanie owych maskownic ). Różnicę czuć było wyraźnie w paśmie średnio-wyższym (kolumny na bi-wiringu z częstotliwością podziału przy 1KHz), co stwierdziłem odsłuchując przy podłączonym tylko jednym przetworniku, kolejno je przełączając. Nie wyczułem zaś znacznej zmiany (o ile w ogóle była takowa) przy niższych Hz. W moim przypadku maskownice są syntetycznym, bardzo elastycznym materiałem o strukturze z grubsza przypominającej gęste płótno, naciągnięte na plastikowa ramkę. Ramka nie posiada żadnych wzmocnień przechodzących w pobliżu przetworników, sama w sobie nie stanowi przeszkody na drodze sygnału. Myślę że akurat moje maskownice nie były pomyślane jako ochrona prze kurzem (z każdej strony maskownica lekko odstaje od powierzchni płyty czołowej, nie jest "szczelna"), że nie wspomnę już o jakimkolwiek zabezpieczeniu mechanicznym. Sądzę że w zamyśle producenta były jednie elementem mającym wpływać na wygląd (IMHO źle wpływającym). Pozdrawiam. Jarek.
 5. Pure

  Wygłuszanie.

  Witam wszystkich użytkowników, jestem tutaj nowy. Przeszukałem archiwum, jednak taki temat jak dotąd się nie pojawił (przyznam że to nawet mnie trochę dziwi). Chciałem zapytać jak sobie radzicie z wygłuszeniem swoich pokojów odsłuchowych i nie tylko. Jakie materiały polecacie, czy macie jakieś własne patenty? Chodzi mi głównie o materiał który absorbowałby możliwie dużo w stosunku do swojej grubości, ale jeśli macie do powiedzenia cokolwiek ciekawego w temacie to chętnie posłucham. Proponuję byśmy porozmawiali nie tylko w aspekcie pomieszczeń, ale i wygłuszeń wewnętrznych kolumn i etc, etc... Jeśli topic znalazł się w niewłaściwym podforum - proszę Modów o przeniesienie. Pozdrawiam i czekam na Wasze posty. Jarek.
×