Skocz do zawartości

gunis

Uczestnik
 • Zawartość

  6
 • Dołączył

 • Ostatnio

O gunis

 • Ranga
  Debiutant
 1. Masz rację, leń ze mnie:) Nie wybrałem nic jeszcze, ale dzięki za Twoją wypowiedź, bo o to mi chodziło. Zdaję sobie sprawę, że w takich pieniądzach poruszamy się wśród 2, czy 3 zestawów, które są po prostu najbardziej przyzwoite. Sprawdzałem ten zestaw TAV-606 v.3 i od razu mi się spodobał. Dodatkowo rzuciłeś cenną radę o amplitunerach! Już wiem, że szkoda czasu na przeszukiwanie i porównywanie danych poszczególnych ampiltunerów, bo brzmią bez większych różnic. Bardziej będzie mi zależeć na ilość poszczególnych gniazd, he he. Taka wskazówka od fachowca w sprawach HI-FI pozwoli mi zaoszczędzić mnóstwo czasu. Dzięki
 2. Święta racja panowie, najpierw trzeba by podać kubaturę pomieszczenia, rodzaj materiału użytego do wykończenia ścian wraz z ich współczynnikami pochłaniania dźwięku, wykres z programu Room EQ Wizard (oczywiście test przeprowadzony najlepszym, dookólnym mikrofonem pomiarowym i idealnie liniowymi monitorami za 20kzł), odległości od kolumn do głowy słuchacza z dokładnością do kilku mm oraz preferencje odbiorcy z podziałem na pasma (zaczynając od głębokiego dołu, poprzez mulaste 200HZ do 400 HZ itd. itd.) - wtedy dopiero można by coś doradzić he he he, taki żarcik panowie , ale ziarnko prawdy zawarte!
 3. THX jak najbardziej nadaje się do testów. Z muzyki polecałbym np. nagrania Richarda Bony http://www.youtube.com/watch?v=s1-feHUng6c , Rippingtones, Spyro Gyra itp. tam płyty nagrywane są z dużą dawką pietyzmu.
 4. Dobry temat. Niestety prasowanie dynamiki i kompresowanie do granic możliwości to dzisiejsza specjalność twórców płyt. Podobno wzięło się to z tego, że "głośniej znaczy lepiej", a studia nagraniowe i masteringowe tłumaczą się, że klient tak chce itd. Dobrym przykładem sprasowanego dźwięku są także reklamy TV i o ile tam mogę zrozumieć gonitwę nad maksymalizacją poziomu o tyle w muzyce jest to dla mnie niezrozumiałe. Przecież jednym z bardzo istotnych elementów charakteryzujących dźwięk, czy brzmienie instrumentów jest właśnie różnica poziomów, dynamika. Myslę, że jeszcze trochę czasu upłynie zanim owczy pęd się skończy i będzie można słyszeć oddech i trochę powietrza w nagraniach
 5. Witam, to mój pierwszy post, więc mówię wszystkim wielkie cześć! Niedługo będę instalował się na nowym mieszkaniu i już rozglądam się za sprzętem. Moglibyście podrzucić jakieś ciekawe zestawy 5.0 do 2kzł (wiem, że to niewiele, ale na więcej nie mam co liczyć)? Coś średniej wielkości (boczne kolumny niekoniecznie podłogowe), bo salon nieduży. Kiedyś byłem bardziej na czasie, ostatnimi laty jednak nie interesowałem się tematem. Obecnie posiadam wzmacniacz Philipsa FA930 i monitory TANNOY PBM 6.5 II, zestawu używam hobbystycznie do nagrywania i miksowania muzyki.
×
×
 • Utwórz nowe...