Skocz do zawartości

RobertJ

Uczestnik
 • Zawartość

  11
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0

O RobertJ

 • Ranga
  Debiutant
 1. RobertJ

  Szybkie pytanie o kolumny

  Ale tu też nie o pazur chodzi. Muzyki wprawdzie w domu jest dużo, ale plumka gdzieś tam w tle. Chodzi raczej o takie "ładne granie" dla postronnej, niewyrobionej muzycznie osoby wchodzącej do domu.
 2. RobertJ

  Szybkie pytanie o kolumny

  Jbl mam w samochodzie i takie granie mi pasuje. Jestem brzmieniowym prostakiem i lubię jak jest wciśnięty loudness. A szybka decyzja jest mi potrzebna bo mam 20 proc. rabatu do jutra w pewnym sklepie wysyłkowym...
 3. RobertJ

  Szybkie pytanie o kolumny

  Nie jestem jakoś szczególnie wymagający. Za młodu podobały mi sietonsilowe zg40-c9, później jak większość mojego pokolenia słuchałem altusów, które wymieniłem na wharfedale diamond 7.3. I z.wszystkich byłem zadowolony. Ostatnio mam podpięte jamo 426 i nie jestem zadowolony. Lubię wyraźne basy i soprany, z lekko wycofaną średnicą. Jeśli brzmienie będzie ocieplone to tylko lepiej. Nie wiem co więcej mógłbym dodać.
 4. RobertJ

  Szybkie pytanie o kolumny

  JBL Loft 50, JBL ES 80, Taga 606 se, Indiana Line Nota 550, roth oli ra3 - które wziąć do onkyo 525 jako fronty, żeby jako tako grały z muzyką rock, pop, elektronika, smooth jazz. Pokój ok. 20 m2, ale mają grać raczej cicho. Pytanie szybkie bo mam mało czasu na decyzję. O odsłuchach nie ma mowy.
 5. RobertJ

  ONKYO UWF-1 Macadres

  Gdzie mogę znaleźć macadres dongla wifi UWF-1. Na routerze mam filtrowanie po macadresach i adres jest mi potrzebny do prawidłowego funkcjonowania amplitunera.
 6. RobertJ

  BR czy odtwarzacz multimedialny?

  Ja korzystam z Mede8er 500X2 i w zasadzie jestem zadowolony. Czyta wszystko, włącznie z obrazami DVD i BR (w tym 3D). Mankamentem tego modelu jest to, że nie potrafi z pliku tekstowego z napisami zrobić napisów 3d. Trzeba więc szukać albo filmów z wtopionymi napisami albo z lektorem. Ale dodatkowo kupiłem też odtwarzacz BR do odtwarzania kolekcji filmów BR, które uznałem za wartościowe i godne kupienia płyt.
 7. RobertJ

  Pomoc w wyborze amplitunera do KD

  No i kiedy już prawie byłem zdecydowany na pioneera to natrafiłem na informację o tym, że aby Spotify działało potrzebny jest iPad albo iPhone. I tu pech bo wszystkie urządzenia w moim posiadaniu są na androidzie. W związku z tym funkcjonalność Spotify dla mnie chyba nie istnieje. Czy ktoś z posiadaczy Pioneera mógłby się wypowiedzieć czy to prawda? W Denonie, zdaje się, nie trzeba mieć Apple'a do korzystania ze spotify. Nie wiem jak w pozostałych...
 8. RobertJ

  Pomoc w wyborze amplitunera do KD

  Z tym kopem to bym nie przesadzał. To ciągle jest stosunkowo ciche granie. Chodzi mi właśnie o taki dobór elementów, żeby przy stosunkowo cichym odtwarzaniu to juz grało a nie wymagało rozkręcania wzmacniacza powyżej 30%
 9. RobertJ

  Pomoc w wyborze amplitunera do KD

  A jakie kolumny do takiego Pioneera byłyby sensownym wyborem w cenie też ok. 1500? Ale założenie następujące: fronty muszą być wąskie, bass reflex raczej z przodu bo blisko ściany.
 10. RobertJ

  Pomoc w wyborze amplitunera do KD

  To już powoli mi się rozjaśnia. Co do słabości jamo 426 to wiem - ale darowanemu koniowi... Z kolei o Pioneerach sporo jest opinii, że słabe, ze to nie to co kiedyś itd. Ale większość to pewnie opinie tych co je tylko w sklepie widzieli A jaka różnica istotna jest między 923 a 827.
 11. Witam, bardzo proszę o pomoc w wyborze amplitunera do KD. Waham się pomiędzy Yamaha RX-V475, Denon X100, ONKYO TX-NR525, SONY DN840 lub jakimś Pioneerem. Chodzi mi o funkcje sieciowe typu radio internetowe i Spotify. Cena ok. 1500 zł. Obecnie mam Denona 1311 i kolumny Jamo 426, ale jak dla mnie brzmi to średnio. Choć to passe, to lubię granie bardziej konturowe a obecnie gra to raczej sucho. Przeznaczenie to kino domowe i muzyka (CD, mp3) po. ok. 50%. Muzyka niezbyt głośna - maksymalnie głośność normalnej rozmowy. Najpierw chciałbym wymienić amplituner a kolumny w terminie późniejszym, ale poprawę grania chciałbym usłyszeć już po zmianie amplitunera. Pokój ok. 20 m2. Który z powyższych amplitunerów gra najbardziej skrajami pasma, tak trochę efekciarsko? Z góry dziękuję za pomoc.
×