Skocz do zawartości

misialean

Uczestnik
 • Zawartość

  18
 • Dołączył

 • Ostatnio

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Katowice
 1. Miałem troszkę czasu i zająłem się poszukiwaniami odtwarzacza CD. Budżet pozostaje jednak bez zmian - 2000 zł, nie dam rady go naciągnąć. Poczytałem troszkę i znalazłem kilka, wydaje mi się, sensownych pozycji. Jako pierwszy - sprzęt, który udało mi się odsłuchać na moim systemie. Jest to Arcam CD-92 . Jeśli chodzi o brzmienie, to jest w klimacie mojego poprzedniego CD-62, ale na wiele wyższym poziomie. Selektywność się podniosła, wysokie i średnie tony wyraźnie rysowane, niezbyt mocno uwypuklone niskie tony, choć dosyć stanowcze. Arcam przypadł mi do gustu i na razie jest moim faworytem, ale nie wiem, czy to nie byłaby zmiana przysłowiowej "siekierki na kijek". Następne opisane sprzęty znam tylko z opinii w internecie, natomiast przejrzałem ich kilka i po drodze wykluczyłem sprzęty, które w oczywisty sposób przedstawiały charakterystykę inną niż ta, która mnie interesuje. Ze sprzętów, co do których jestem prawie pewien, że warto je brać pod uwagę: - Rega Apollo , choć oczywiście lepszy byłby Jupiter, ale nie w tych pieniądzach. Chwali się go za bardzo dobrą mechanikę odtwarzania płyt, analogowe odwzorowanie dźwięku i ciekawie zarysowane średnie i wysokie tony. Z takimi opiniami się spotkałem. Nie miałem okazji go odsłuchać, ale wiem, że krótko po premierze, czyli jakoś 10 lat temu brytyjskie branżówki bardzo pochlebnie wypowiadały się na ten temat. - Marantz CD16– podobno stara szkoła Marantza, jeden z najciekawszych modeli ze „starej serii”, podobno parametrami potrafi ucieszyć ucho, buduje przestrzeń i scenę w realistyczny sposób, dobrze oddaje selektywność dźwięków np. przy koncertach, podobno również ładnie wykonany - Kenwood DP 7020 – młodszy brat wybitnego (tak czytałem) modelu DP 8020, o którym naczytałem się w samych superlatywach, o tym, że między innymi, oddaje wielkość I klimat sceny, świetnie selektywny, żadne pasmo nie notuje utrat, a szczególnie dobrze oddaje koncerty fortepianowe. Pytanie, czy DP 7020 to też tak udany model? Żadnych porządnych recenzji nie udało mi się znaleźć, a jeśli różnice nie są zbyt wielkie, to bardzo poważnie rozważyłbym ten właśnie model. - ostatnia propozycja, to taki eksperyment-fanaberia, bo wiem, że to nie do końca jest to, czego szukam, ale może być dosyć ciekawie, tym bardziej, że barwę będę mógł skorygować interkonektem, by uwydatnić dynamikę i melodyjność i selektywność wysokich i średnich tonów. Chodzi o lampę, a dokładnie Luxman D 105u. Czytałem porównanie tego modelu właśnie z Kenwoodem DP 8020, i według tego testu Luxman nie odstawał, dźwięk był rzeczywiście „lampowy”, mglisty i mniej selektywny, szczególnie w wyższych tonach. Nie wiem, czy nie będzie mi to przeszkadzać, ale perspektywa lampowego odtwarzacza to dla mnie obietnica pełnego i ciepłego dźwięku, a selektywność – do obróbki innymi elementami zestawu. Takie pięć pozycji mam na oku, zastanawiam się, czy któryś jest szczególnie warty lub niewarty polecenia i tutaj liczę na waszą pomoc.
 2. Słuchając Trójki od kilku miesięcy można wysłyszeć spot o cyfrowej muzyki, książki, fotografii etc. Na końcu pada pytanie: a radio? No właśnie. Moim zdaniem wcale nie tak odległym scenariuszem jest wyłączenie lub ograniczenia nadawania analogowego. To samo przecież stało się z telewizją. DAB to przyszłość i jeśli nie za rok, za dwa, to na pewno za kilka lat coś takiego prawdopodobnie nastąpi. Poza tym, jakość odbioru poprzez DAB jest nieporównywalny względem FM.
 3. Faktycznie, co do parametrów to jest korzystnie, można się pokusić i chyba tak zrobię. To bedzie mój pierwszy Marantz Co do odtwarzacza to jakoś zacząłem drązyć temat Arcama i znalazłem dwie ciekawe opcje, CD92 i CD23 z serii FMJ. Natomiast f1angel zasugerował mi, że można się zainteresować modelami innych firm, które zagrają równie klarownie i selektywnie jak Arcam (na tym najbardziej mi zależy). Mogę prosić o jakieś propozycję? Oczywiście do budżetu 2000 zł.
 4. A czy są takie wzmacniacze do których mógłbym sobie podłączyć wszystko kabelkami HDMI? Bo ewidentnie każde z urządzeń które mam w domu mogę tym obsłużyć. Czy to właśnie DAC działa na tej zasadzie, że do niego podpinam urządzenia HDMI a od niego już analogowo kabelkami do wzmacniacza a z wzmacniacza do głośników? Bez DACa się nie obejdzie. DAC to przetwornik sygnału cyfrowego na analogowy, a zarówno PC jak i PS4 a nawet PS3 wysyłają tylko sygnał cyfrowy. Podpinasz urządzenie do przetwornika i stamtąd, jak to ładnie zostało opisane, kabelkami do wzmacniacza. W przypadku zakupu wzmacniacza zamiast amplitunera trzeba zwrócić uwagę na ilość wejść w DAC (nie każdy ma HDMI, a może przydałby się optyk albo coaxial?), ale na pewno nie ma sensu przedkładać możliwość wpięcia tysiąca wtyczek ponad jakość samego przetwornika. Z opcji bez wejścia HDMI ja polecam urządzenie Marki HRT model Music Streamer III, ma co prawda tylko wejście USB, ale jakość dźwięku jak na takie małe urządzonko i tą cenę jest naprawdę bardzo dobre.
 5. Witam wszystkich, stanąłem ostatecznie przed wyborem nowego CD, bo mój Arcam Alpha One niestety odmówił posłuszeństwa - laser kaput. Jako, że ten Arcam grał bardzo przyjaźnie, zastanawiałem się nad jego "starszym bratem" ze względu na wyższy budżet, http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/52/180577.php Brałem pod uwagę też Marantza SACD SA8003 http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/01/181219.php ale po przecztaniu kilku testów, nie jestem do końca przekonany. Chodzi o to, żeby wzmacniacz oddawał dobrze brzmienie średniego i wysokiego pasma (koncerty instrumentalne live, Cinematic Orchestra, Bonobo, Sting Symphonicities etc.) i bez przesadzonych niskich tonów, ale dobrze by było, gdyby ładnie akcentował dół, bo moje kolumny (Grundig BX2000) dołu za bardzo nie mają - ale tak właśnie ma być, bez przesady. Co do tunera FM - to ukłon w stronę mojej kobiety, współsponsora tego przedsięwzięcia Ponieważ będzie to mój pierwszy tuner, chciałbym, żeby posiadał tuner DAB + oraz w miarę jak najdokładniej przekazywał sygnał (chodzi oczywiście o jakość muzyki). Tutaj rzucił mi się ten Cambridge Audio 650T FM http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/01/181008.php W sieci pisze, że ma "Excellent FM performance i to mnie przekonuje. Chciałem zapytać czy idę w dobrym kierunku, czy może należy w tych pieniądzach zwrócić uwagę na inne modele/producentów? Zakupu CD chcę dokonać jak najszybciej, bo aktualnie w domu cisza
 6. Obecnie gram na kablach Alphard DaVinci a interkonekt to Monster, nie pamiętam modelu, ale używany kosztował mnie 350 zł. Listwa to normalna listwa "komputerowa" HAMA za 150 zł. Co do kolumn, mam plan je wymieniać, ale najpierw wzmacniacz, CD i tuner. Na kolumny, do czeerwca 2015 będę miał 2500-3000 zł, ale nie mogę pozwolić sobie na podłogowe. Co do tunera - Sansui prezentuje się pięknie. A propos wzmacniacza i CD - jakieś propozycje?
 7. No właśnie, ale co z tym wzmacniaczem i CD? jakieś konkretne typy w tych kwotach? (2k na wzmacniacz, 1-1,5K na cd)
 8. Co do tunera, budżet jak wcześniej napisałem do 800 zł. Jeśli chodzi o kwestię wymagań, to dla mnie ważny jest dobry odbiór, czystość dźwięku (w miarę możliwości w przypadku radia), słuchana będzie raczej tylko radiowa "Dwójka" i "Trójka", także na pewno nie chciałbym zbyt mocnego basu. Czy cyfrowy czy analogowy - nie mam wymagań, choć chyba analogowy byłby mi bliższy. Aczkolwiek, nie nastawiam się na żaden typ.
 9. Witam wszystkich ponownie, z racji tego, że przesłuchałem już troszkę płyt na moim aktualnym zestawie (ARCAM CD62, DENON PMA-725R, kolumny Grundig BX 2000), chciałbym poprawić jakość brzmienia. Dotychczas brzmienie było dla mnie ok, ale zaczyna mi brakować głębi dźwięku, a selektywność jednak pozostawia trochę do życzenia. Priorytetem w brzmieniu, jak wcześniej, pozostaje średnie pasmo, selektywność, niezbyt przytłaczające niskie tony. Muzyka jaką gram to np. ZAZ, Hey (w surowej wersji Unplugged najchętniej i inne surowo nagrane koncerty podobnego typu), ale też muzyka z rozbudowaną sekcją denciaków, tak jak np. James Brown. Ma być, selektywnie, wiernie w stosunku do nagrania, ale nie nazbyt sucho i bezpłciowo. Chcę wymienić wzmacniacz do kwoty 1500-2000 zł, CD do 1000 zł oraz kupić tuner, powiedzmy do 800 zł. Jeśli chodzi o CD rozważałem Arcam Alpha 8SE, ale nie chcę ryzykować niczego z bardzo dużym przebiegiem (w moim CD wymieniałem laser, a nie było to jednak tego warte...), co do wzmacniacza, kiedyś f1angel zaproponował mi Thule Spirit IA100 więc pewnie to mógłby być doby kierunek. a co z tunerem? Na co należy zwrócić uwagę? To będzie mój pierwszy tuner i nie za bardzo wiem, od czego zacząć szukanie, a partnerka życiowa na niego nalega
 10. Witam serdecznie wszystkich, od 3 miesięcy cieszę się zmontowanym systemem dzięki Waszej pomocy, za co naprawdę bardzo dziękuję. System gra w mieszkaniu M3, w przejściowym pokoju 15m^2. Pokój mocno zastawiony drewnianymi starymi meblami, dużo kwiatów i obrazów (moja druga połowa to doktorantka ASP ), ale gra tak, jak tego chciałem! I to cieszy najbardziej. Co gra? Kolumny GRUNDIG BX-2000 na głośnikach Peerless - wszyscy chyba tutaj o nich słyszeli, ja dołączyłem do fanatyków ich brzmienia, w tej cenie moim zdaniem jedne z najfajniej grających kolumn. Co doceniam? Klarowność, czystość i docieralność wysokich i średnich tonów, delikatny dół. Wzmacniacz DENON PMA-725R - dostałem go za "flaszkę", żal było nie wziąć. Wiem, że to żaden szał, ale jak na razie nie mogę narzekać, choć pewnie niedługo przyjdzie czas na poszukanie alternatywy z wyższych sfer. CD ARCAM CD 62 - kupiony za grosze, gra całkiem ładnie. Na początku przerywał i miał problemy z czytaniem płyt wszelkiego rodzaju, ale po przeczyszczeniu z kurzu zaczęło być normalnie. Jeśli mam się dzielić opinią, to za design (rzecz gustu), daję 9/10, co do gry - 7/10 - dopóki nie padnie mam zamiar grać na nim. Interkonekty Monstera (nie znam modelu), kable głośnikowe Alphard Da Vinci. Jest to mój pierwszy system i jestem bardzo zadowolony z tego, jaki dźwięk produkuje. Gram głównie klimaty Billa Withersa, Jamesa Browna, ale też Waglewskich, Hey, Cinematic Orchestra, Poluzjantów czy klasyczny nowoorleański jazz z lat 50. Świetnie brzmi na nim też np. Paco de Lucia. Czekam na komentarze i uwagi/sugestie. Najnowszym klockiem do układanki będzie tuner, do 400 zł maksymalnie, który chcę zakupić do końca września. Pozdrawiam! p.s. Zdjęcia po powrocie z urlopu.
 11. Niestety, sprawdziłem, to wina CD... PlayStation i DVD grały bez zakłóceń. Ziarnisty sygnał pojawia się (przy CD-R) przez cały czas odtwarzania, natomiast przy płytach oryginalnych co jakiś czas pojawia się na kilkanaście sekund. Nie wiem, co może być przyczyną, czy jest w ogóle sens szukać i naprawiać, czy lepiej poszukać nowego CD?
 12. Jutro będę po pracy testował różne kwestie i faktycznie, podłączę DVD a może nawet Play Station zobaczymy co z tego wyniknie... Co do zakłóceń, bardzo dobra uwaga, przyjrzę się też tej kwestii. Co do interkonektów zdecydowałem się na Monster Interlink 400, z wyżej wymienionego przez Ciebie ogłoszenia, wydaje się być bardzo dobrze, szczególnie, że przewody są od pierwszego właściciela. Co do DAC - przejrzałem forum dosyć dokładnie i chyba zdecydowałem się na HRT Music Streamer III lub II+, ponieważ z tego co czytałem, jest to najlepszy DAC w tej kwocie, który ma służyć tylko do przesyłania sygnału do wzmacniacza, bez żadnych innych funkcji. A o coś takiego właśnie mi chodziło Mam zamiar jutro także posłuchać zestawu bez kolumn na moich słuchawkach AKG K530. Zobaczymy jak to zagra. Co do wrażeń na już: - kolumny Grundiga to strzał w dziesiątkę. Idealna jak dla mnie selektywność i odwzorowanie dźwięku. - Arcam Alpha One mnie rozczarował, strasznie wolno działa, ma humory w odtwarzaniu płyt CD-R. - Denon (wzmacniacz) - jak na początek bardzo przyzwoity, ciekawie można pobawić się brzmieniem, ale już teraz wiem, że to opcja przejściowa
 13. W końcu nadszedł ten dzień, wszystko dotarło i można było odsłuchać sprzęt. Niestety pojawił się problem. W trakcie odsłuchu płyty co ok. 30 sekund na jakieś 4-5 sekund sygnał jest mocno zakłócony przez "piasek". Coś strasznie świszczy właśnie tak ziarniście, i to w równych odstępach czasowych, co zbadałem z zegarkiem w ręku. Jestem prawie pewien, że to wina odtwarzacza CD, natomiast nie mam jak sprawdzić tego, która część zestawu jest winowajcą. Czy ktoś może ma jakiś pomysł lub sugestie?
 14. Od pewnego czasu składam swoje pierwsze stereo, i jestem już w zasadzie na ostatniej prostej. Na tą chwilę sprzęciwo przedstawia się tak: wzmacniacz: DENON PMA-725R, CD: Arcam Alpha One, kolumny: Grundig BX 2000, kable kolumnowe: 2x4mm2 SL-10 ALPHARD DA VINCI. Ostatni element na tą chwilę to interkonekt. Przeszukałem forum, ale nie znalazłem żadnych wskazówek co do marek czy modeli. Jaki efekt mnie zadowoli? Sprzęt ma zagrać selektywnie, czysto, każdy instrument ma być indywidualnie słyszalny, ładna, ale niezbyt ostra góra, żadnego dudniącego basu, ale niskie tony muszą być pełne a nie suche i ucięte. Na interkonekt (najlepiej używany) chciałbym przekroczyć do 300 zł, przy czym 350 zł to cena ostatecznie niewzruszalna. Drugie pytanie o DAC, który połączy mojego laptopa ze wzmacniaczem (źródło to głównie Spotify Premium 320 kbps). Podnobnie jak z interkonektem, tematów na forum jest sporo, ale nie znalazłem w żadnych z nich pełnych informacji. Wiem jak działa, jak go podłączyć, ale nie wiem jakie parametry są ważne, jakie modele i marki brać pod uwagę dla tej charakterystyki. Co do budżetu na DAC, ciężko mi powiedzieć, ale nie chciałbym przekroczyć 500 zł, no jedynie, że to o wiele za mało. Z góry dziękuję, jeśli powinienem coś dookreślić, piszcie.
 15. Jako, że od niedawna szukam i praktycznie skompletowałem już swoje pierwsze audio, to moja wiedza jest mierna. Natomiast zasadnym wydaje mi się pytanie: czego oczekujesz od wzmacniacza, co będzie słuchane, jaki parametr jest najważniejszy? Z doświadczenia wiem, że do 400 zł można złowić tu i ówdzie prawdziwe perełki.
×
×
 • Utwórz nowe...