Skocz do zawartości

alchemik16

Uczestnik
  • Zawartość

    3
  • Dołączył

  • Ostatnio

  1. W takim wypadku co sądzicie o tym zakupie: http://allegro.pl/grundig-fine-arts-raryta...4268569124.html Boli mnie jedynie, że nie mam możliwości posłuchania tego, ale pewnie moje niewprawiowne ucho nie będzie płakać jeśli uważacie, że jest to sprzęt wyższje jakości. F1 Angel - wybacz, postaram się lepiej opisać swój post zgodnie z tymi wytycznymi. 1) Co do kasy to jak już mówiłem maks. 1700/1800 2) Może być to sprzęt używany 3) Chodzi mi stricte o sprzet stereo, nic w stronę kina domowego mnie nie interesuje, muzyka będzie grana tylko i wyłącznie z płyt cd. 4) Wiecie już o moich Magnatach 5) Powierzchnia pokoju 4,5x4m. Poko jest mocno zagracony - wszystkie ściany są obudowane pólkami pełnymi książek. Poza tym łózko, komputer - zwykły pokój mieszkalny. nie jest tłumiony specjalnie - potrzebuje muzyki do słuchania przy lekturze 6) Muza - rock progresywny, jazz (fusion), John Cage, Karlhein S. i tergo typu. Najbardziej zależy mi na czytelnym dole pasma. 7) Planuje dokupić później lepsze kolumny. Dzięki za pomoc:)
  2. Słucham głownie rocka progresywnego (klimaty Rush, Yes, King Crimson, wszystko co robi Steven Wilson, najostrzejszą muzykę z mojej kolekcji gra Opeth), pobocznie słucham jazzu (tutaj klasycznie, Miles Davis, Ornette Coleman, John Coltrane) i muzyki klasycznej (choć tego już rzadziej, głównie nowsze rzeczy z XX wieku - Beethovena, choć doceniam wielkość, nie trawię). Sam gram na perkusji, więc oczywiscie to rytm i bas jest tym na co zwracam uwagę przede wszystkim. Słucham muzyki tylko z cd (nie jest to fetysz, po prostu mam sporą kolekcję a sprzęt chcę umieścić z dala od komputera i innych takich, gdyz usilnie walczę z uzależnieniem od elektroniki). 1800 zł to jest powiedzmy mój absolutny maks funduszy - wiem, że jest to śmieszna kwota, ale zawsze wolałem grać niż słuchać, a instrumenty perkusyjne do tanich nie należą.
  3. Witam wsyzstkich, jest to mj pierwszy post na forum. Jestem nowy w świecie hi-fi (na razie zbieram informacje - głównie z tego forum) więc wybaczcie mi niewiedzę, z którą usilnie walczę. Zamierzam kupić sobie początkujący sprzęt grający - jestem studentem więc nie stać mnie na porządne zabawki. Jestem w posiadaniu kolumn Magnat vector 55 ( zdobyczne po wuju - wiem, że jest dużo zastrzeżeń w stosunku do nich ale muszę na razie pracować z tym co mam) i zastanawiam się co sądzicie o takim oto zestawiku do nich: http://www.audiocenter.com.pl/cambridge-au...5-cd5-2801.html Posłuchałem tego sprzętu, choć na innych kolumnach i zdecydowanie bardziej mi podszedł niż Yamaha MCR-750. Dodam, że przyszłości planuję zainwestować w lepsze kolumny - gdy juz będę mniej zielony w tych sprawach i lepiej osłuchany. Pytanie: Czy na start Cambridge z tymi Magnatami da dźwięk tolerowalny? Sprzęt ma nagłośnić pomieszczenie 4,5x4m. Z góry dziekuję za wszelkie komentarze i informacje:)
×
×
  • Utwórz nowe...