Skocz do zawartości

Khedron

Uczestnik
 • Zawartość

  205
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Khedron

 • Ranga
  Sympatyk

Informacje osobiste

 • Lokalizacja
  Szczawnica Górska

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Atoll in200 Signature gra rewelacyjnie od samego dołu, ale wymaga dopasowanych kolumn. Ogólnie to raczej na dobre granie przy niskich poziomach pozwalają wzmacniacze z dużym zapasem mocy.
 2. Znaczy się, chlapnąłeś sobie jakiegoś bzdeta a teraz liczysz na to, że ktoś będzie grał z Tobą w ping ponga dla idiotów ? Oj, to nie ja...
 3. W moim zestawie naprawdę nie mogę wskazać by czegokolwiek brakowało czy coś było gorsze. Recenzje w sieci natomiast zachwycają się górą i średnicą , ale część wskazuje, że nieco mniej precyzyjny jest w tym wzmacniaczu dół. Co nie znaczy, że zły czy nawet przeciętny. Sądzę jednak, że to zależy nie tylko od całego toru audio, ale i preferencji możliwości odsłuchującego. Niestety tutaj tylko sprawdzenie osobiście ze swoimi klockami i jeszcze najlepiej docelowo u siebie , da Ci odpowiedź. Rozmawiam tutaj z Kolegą, który Atolla kupił i załamał go nadmiar dudniącego basu. W końcu winna okazała się wyłącznie akustyka pomieszczenia. A mógłbyś tą myśl rozwinąć ?
 4. Nie sprawdzałem w takiej konfiguracji, ale na pewno koledzy z Q21 i S4 będą mogli odpowiedzieć na to pytanie.
 5. Yamaha R-N803 - owszem to wciąż nie wzmacniacz, ale poziom dźwięku bardzo, bardzo dobry, podzespoły , konstrukcja bardzo przyzwoite i świetna aplikacja do obsługi całości .
 6. Sądzę, że sam powinieneś zastanowić się najpierw czego chcesz i ile wydać zanim zaczniesz szukać porad. Wcześniej określiłeś budżet na 6 tys, teraz wrzucasz kolumny po 18 tys za parę. Masz tu i podstawkowe i podłogowe. Nikt nie zadecyduje za Ciebie, szczególnie że sam nie wiesz czego szukasz.
 7. Biorąc pod uwagę docelowe pomieszczenie to celowałbym raczej w kolumny większe. Jak Heco Aurora to 1000 jak Polk Audio to RTiA9. Niestety te ostatnie chyba zdrożały a poza tym są bardzo duże.
 8. Nikt nie wybierze za Ciebie, musisz ich posłuchać i zdecydować, które pasują Ci najbardziej. Właściwie sam sobie odpowiedziales znajdując tak dużo kolumn do maksymalnej ceny. Przy okazji - są one bardzo zróżnicowane pod względem dźwięku. Musisz odluchac, najlepiej u siebie wybrane zestawy i podjąć decyzję.
 9. A może po prostu za tą cenę nie da się spełnić tak wygórowanych oczekiwań, szczególnie że kubatura pomieszczenia bardzo duża? Jak będę miał 5 tys na samochód to nie mogę oczekiwać, że będzie komfortowy, szybki i niezawodny. Zdarza się, że nie ma rozwiązania. Trzeba albo zwiększyć wydatki albo ograniczyc wymagania i zgodzić się na ogromne kompromisy.
 10. Doskonale współgrają. Mam wprawdzie RTiA9, ale brzmnirnie jest bardzo zbliżone do A7, tyle że mocy więcej. Poliki mają ogromny potencjał, ale wymagają muzykalnego wzmacniacza a Atoll... Nie widzę dla niego konkurencji w tej a nawet i nieco wyższej cenie. Jakbyś chciał kupić to polecam nudziarzy z postów powyżej - ględzą na potęgę, ale docelowo okazuje się, że kupujesz ten wzmacniacz za 6.5 tys
 11. Atoll in200 Signature Onkyo 6170 A kolumny to już musisz pod swój gust dobrać. Ja kupiłem do tego Polk Audio RTIiA7. Ponieważ słucham też dużo z czarnych płyt, uzupełniłem zestaw o CambridgeAudio Duo. Polecam
 12. Kilka lat temu pewnie by się dało, ale ceny używanego sprzętu wszelakiej jakości wzrosły tak absurdalnie, że nie warto chyba nawet szukać - najprawdopodobniej kupisz stertę złomu. Na Twoim miejscu zamiast szukać staroci, kupiłbym nowy wzmacniacz np Yamahę A-S201 (kosztuje koło 800 zł) i ewentualnie po jakimś czasie jakiegoś dcka do niej. Przynajmniej z jednym elementem zestawu będziesz miał spokój. Szkoda pieniędzy na wydawanie ich na rupiecie.
 13. Jakieś 1.5 miliona, ale wykończenie poddasza to koszmar... A aaaaaa.... Pytasz o budżet na sprzęt?! 😎... Tak jak wspomniałem, sprzęt już kupiony. Np w sklepie S4Home kupiłem kolumny Polk Audio RTiA9. Wzmacniacz to Atoll in200 Signature. Miało to stać i grać w salonie, ale tam akustyka będzie jednak kiepska. Stąd moje pytanie o poddasze. Cały dach to skosy, także ta część za wspornikami, tyle że tam spadek jest w kierunku ścianki.
×
×
 • Utwórz nowe...