Skocz do zawartości

ziolo

Uczestnik
 • Zawartość

  39
 • Dołączył

 • Ostatnio

 1. Podbijam Z zestawu K550+SC808 jestem bardzo zadowolony, ale nadal nie mam pojęcia jakiego DACa szukać do ARCAM A70 + Monitor Audio MR2. Z tego co do tej pory wyczytałem to w cenie Arcama rDAC można znaleźć lepsze propozycje.
 2. AIM SC808 oraz kostki polecane pod K550 zamówione (btw. czy LME49720NA oraz LME49720 to te same kostki?). Nadal nikt nie doradził mi w temacie DACa do zestawu stereo. Chciałbym na niego przeznaczyć 1000-1500zł. Preferuję używki by uzyskać jak najlepszy stosunek cena/jakość. Jakieś typy?
 3. Zakup AIM SC808 został prawie przesądzony. Kostki zmienię dopiero jak poużywam trochę słuchawek na oryginalnym zesawie. Na pewnym blogu znalazłem jedynie takie konfiguracje kostek: 2x LME49720NA + LM6172IN: 2x LME49720 + LM4562NA: Ktoś mógłby się na ten temat wypowiedzieć lub polecić inną konfigurację? EDIT: Nie wiem dlaczego dopiero teraz zwróciłem uwagę na NuForce uDAC-3. Wzmacniacz jest polecany do AKG K550, do tego mógłbym go używać z laptopem i od biedy wykorzystać jako tymczasowe źródło dźwięku dla zestawu stereo. Jak ma się jakość dźwięku na samych słuchawkach pomiędzy SC808, a NuForce uDAC-3? Odnośnie zestawu stereo to nie wiem jakie opcje powiniennem wziąć pod uwagę prócz rDAC oraz Cambridge Audio DacMagic i czy mam inny wybór niż użycie DACa.
 4. Z tego co można znaleźć w internecie wynika, że duet sc808 + akg k550 to niezbyt dobrze dobrana para. Rozumiem, że by osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty będę musiał wymienić kostki. Jestem w stanie to zrobić pod warunkiem, że wymiana kostek faktycznie będzie w stanie pomóc w zauważalny sposób.
 5. Owszem, muzykę na słuchawkach będę odtwarzał ze stacjonarki. Przeczytałem recenzję AIM SC808, ciężko będzie przetestować tą kartę dźwiękową, ale opinie o tym urządzeniu wystarczająco przekonują mnie, by odpuścić wzmacniacz FiiO. Niepokoją mnie tylko ewentualne większe zakłócenia niż ma to miejsce przy zewnętrznej karcie. Jeśli ktoś nie ma innych porównywalnych propozycji to kwestię wzmacniacza słuchawkowego mamy załatwioną. Jednak czy mógłby ktoś odnieść się do mojego pytania nt. źródła do zestawu stereo?
 6. Wyprowadzania sygnału analogowego z TV chciałbym uniknąć (niska jakość dźwięku?). Odnośnie pozostałych źródeł to będzie to tylko kablówka, ale wciąż dźwięk może być wyprowadzany cyfrowo prosto z TV. Jeśli dac to dobry wybór co sądzisz o Arcam rDAC i co innego poleciłbyś w tym przedziale cenowym? Odnośnie słuchawek to wiem, że to amatorskie podejście, ale koszt wzmacniacza fiio to ponad połowa wartości akg k550, a recenzje ma pozytywne. Jeśli rzeczywiście warto dopłacić do czegoś lepszego to czy naprawdę różnica w jakości dźwięku będzie zauważalna, a jeśli tak to co proponujesz?
 7. Witajcie, Do tej pory muzyki na tym zestawie słuchałem z komputera używając zewnętrznej dźwiękówki creative x-fi (zdaję sobie sprawę, że było to niewykorzystywanie potencjału zestawu stereo). Przy okazji przeprowadzki komputer powędruje do gabinetu i tam muzyki będę słuchał na AKG K550 (czy FiiO E10K Olympus 2 będzie odpowiednim wzmacniaczem?), natomiast zestaw stereo pójdzie do salonu i z tym jest związane moje główne pytanie: Czy jeśli muzyki chciałbym słuchać głównie ze Spotify, a do tego wyprowadzić dźwięk z telewizora to czy mam inną opcję poza kupnem streamera? Jeśli warto byłoby zupełnie zrezygnować z obecnego zestawu stereo na rzecz innego rozwiązania, również rozważę taką propozycję. Myślałem o zakupie DACa (rdac?), do tego jakiś mały notebook do obsługi Spotify. Obraz z notebooka leciałby do TV, takie rozwiązanie wydaje mi się bardziej uniwersalne pod względem oglądania filmów na TV, bądź słuchania muzyki z innych niż Spotify źródeł. Co o tym sądzicie?
 8. Jeśli warto to dołożę. Mógłbym prosić link?
 9. Póki co nie zamierzam się szybko rozstawać ani z monitorami, ani z wzmacniaczem więc poprosiłbym jeszcze o polecenie dobrych standów w granicach 200zł za parę. Jeśli twitter powinien być na wysokości moich uszu to powinny mieć ok 105cm wysokości.
 10. Wreszcie wszystkie elementy zestawu do mnie dotarły (poza substancją plastelinopodobną). Zestaw naprawdę robi wrażenie, lecz to co najbardziej mniej ujęło to to jak moje słuchawki AKG K550, które mam już od 1.5roku zagrały na wzmacniaczu... coś przepięknego Chciałbym podziękować wszytkim, którzy udzielili się w temacie, a w szczególności f1angel, jackowi75, zieluwidowi oraz obasowi za polecenie miejsca w sieci gdzie dostałem alpharda
 11. Chciałbym się tylko upewnić odnośnie podłączenia głośników do wzmacniacza. Z tyłu jednego głośnika mam 4 wyjścia, więc jest opcja biwiringu, którą narazie odpuszczam (połączyłem wtyki blaszkami) i teraz do podłączenia jednego głośnika do wzmacniacza potrzebuję 4 wtyki bananowe? Czy takie będą wystarczające - http://allegro.pl/dynavox-wydrazony-wtyk-b...4616393539.html?
 12. Alphard już kupiony. Czekam, aż przyjdzie wzmacniacz. Czy mógłby ktoś wypowiedzieć się w temacie DACów? Czy warto użyć połączenia komputer (USB lub spdif) -> DAC-> wzmacniacz. Czy będę w stanie zauważyć różnicę pomiędzy bezpośrednim podłączeniem wzmacniacza do płyty głównej, a DACiem? Drugą opcją jest wewnętrzna karta dźwiękowa (http://allegro.pl/karta-dzwiekowa-audiotra...4596178957.html), czy jest to rozwiązanie warte uwagi? Odnośnie budżetu na ten cel to jestem w stanie przeznacztryć ok. 300zł jeśli różnica faktycznie byłaby zauważalna.
 13. Edytowałem poprzedni post. Sprawdziłem ceny kabli Alpharda na stronie, którą podałeś, są zdecydowanie zaporowe (317zł za SL7). Raczej nie uda się kupić w miarę szybko kabla z tej firmy. Czy byłbyś na tyle miły by polecić kabel głośnikowy od tego sprzedawcy - http://allegro.pl/wireworld-i-world-audio-...4532495954.html, bądź taki, który dostanę w Krakowie? Podskoczyłbym osobiście i byłaby większa szansa, że posłucham zestawu jeszcze w tym tygodniu EDIT: Sprawdziłem jeszcze złącza przy głośnikach i przy jednym są aż cztery. Czyli będę potrzebował kabla czterożyłowego bądź dwóch dwużyłowych (mało ergonomiczna opcja)?
 14. No jeszcze tej HAMA nie kupiłem, widziałem dzisiaj w sklepie i stwierdziłem, że jak przyjdzie wzmak (czw-pt) to jeśli nic lepszego od niej nie wymyślę to ją kupię. W takim razie kupię ten kabel: http://allegro.pl/kabel-jack-3-5-2rca-prol...4566861975.html Tak jak poleciłeś standów narazie nie kupuję kupiłem tą masę plastelinopodobną EDIT: Jeszcze mam pytanie odnośnie takiego urządzonka: http://allegro.pl/fiio-d3-d03-d03k-tashian...4538802687.html. Inne urządzenia tego typu kosztowały naprawdę sporo, ale jeśli to okazałoby się lepszym rozwiązaniem niż ciągnięcie sygnału analogowego prosto z płyty głównej to je wybiorę (mam wyjście optyczne na płycie głównej). Czy byłoby to lepszym rozwiązaniem niż zewnętrzna karta dźwiękowa Creative XMOD, którą obecnie posiadam? (miniatura)
 15. Co do przejściówki minijack - 2xRCA to kupiłem kabel HAMA. Chciałbym natomiast kupić kabel głośnikowy, który poleciłeś: http://allegro.pl/show_item.php?item=4581470358. Nie mam najmniejszego pojęcia jak miałbym kupić na tej aukcji 5m kabla, a jest to niestety jedyne miejsce gdzie znalazłem ten kabel. Jak przejadę się do zwykłego sklepu audio to kabel, który tam otrzymam w podobnej cenie będzie znacznie gorszej jakości? Pozostaje jeszcze kwestia pola powierzchni przekroju jednej z żył kabla. Jaka jest optymalne?
×
×
 • Utwórz nowe...