Skocz do zawartości

TAPPTMAI

Uczestnik
 • Zawartość

  4
 • Dołączył

 • Ostatnio

O TAPPTMAI

 • Ranga
  Debiutant
 1. Raczej kiepski ze mnie mechanik Ten odtwarzacz chodzi na allegro po 50 PLN. Opłaca się? No i jeszcze czasem przestaje grać,buczy i płyty po wysunięciu szuflady kręci się na niej jeszcze. Powiedz czy i jak to czyścić to się pobawię. Najwyżej zepsuje
 2. Jakie propozycje konkretnych modeli? Jak już napisałem "Lubie brzmienie klarowne,żeby było słychać wszystkie instrumenty. Takie jasne,gdzie górują soprany." Ostatnio nabyłem magnetofon Yamaha K 540 i ze zdziwieniem stwierdziłem że lepiej u niego z sopranami i jakoś tak lepiej,klarowniej i bardziej miękko brzmi. A trzeba tu dodać ze nie wchodzi tu w grę żadna psychologia. Nie jestem jednych z tych co nadal używają kaset i nagrywają na nie muzykę. Kupiłem ten klocek bo był tani i chciałem sobie posprawdzać co mam na rożnych taśmach. Dodam,że słuchałem w celach porównawczych oryginalnej płyty CD i kasety z tym samym utworem. Więc myślę jednak o czymś nowym,bo nie może być tak że magnetofon brzmi nieco lepiej niż CD. Co do kultury brzmienia to mp3 320 ja spełnia jak dla mnie ale to nie jest najważniejsze.
 3. Płyty o pojemności 800 i 870 mb też? Ten co mam CD-R 700 czyta. O te mnie standardowe rozmiary
 4. Poszukuję odtwarzacza płyt CD. Potrafiącego odczytywać wszystkie płyty CD oraz CD-R wypalone do audio CD na płyty CD-R 800 i 870 mb. Przeczytałem na Wikipedii ze odtwarzacze starego typu mają z tym problem więc może sa teraz takie które robią to bez problemu. Odtwarzacz Cd którego używam od 10 lat to Sony CDP 411. Ma on nie tylko problemy z odtwarzanie płyt CD-R o większej niż standardowa pojemności ale także "nie lubi" niektórych oryginalnych płyt. Nawet wtedy gdy są w stanie idealnym. Zakładam że ma słaby laser. Poza tym coraz częściej zaczyna się zacinać. Co do tego jak ma on brzmieć : Lubie brzmienie klarowne,żeby było słychać wszystkie instrumenty. Takie jasne,gdzie górują soprany. Nie wiem jak to inaczej opisać. Problem w tym że nie mam gdzie dokonać odsłuchu. W mojej okolicy nie ma takich sklepów z z resztą chcę kopić coś używanego co ceny w takich sklepach porażają. Poza tym słyszałem ze nowe sprzęty częściej się psują. A tu trzeba dodać że Ja słucham dużo. Dzień w dzień. W przyszłości planuję wymianę całego sprzętu ale zaczynam od Cd bo odtwarzacz który mam zaczyna padać. Było by fajnie gdyby czytał też pliki mp3 z płyt CD-R ale nie jest to aż tak konieczne. Na ów odtwarzacz mogę przeznaczyć do 1000 PLN. Jakieś propozycje? Jakie sa wasze doświadczenia?
×
×
 • Utwórz nowe...