Skocz do zawartości

AZ50

Uczestnik
 • Zawartość

  13
 • Dołączył

 • Ostatnio

 1. Dzień dobry Po ilu metrach kabla do głośników zaczynają się odczuwalne straty sygnału? Chcę pociągnąć kabel z laptopa przez wyjście mini-jack do 2 XLR i ewentualnych przedłużek XLR. Jak wygląda wykres gubienia sygnału w zależności od długości przewodu?
 2. I co teraz powinienem zrobić: -wpiąć w wyjście karty dźwiękowej przejściówkę z mini-jacka na 2 XLR i następnie te dwa kable zakończone końcówkami XLR podpiąć do przedłużaczy XLR? -wpiąć w wyjście karty dźwiękowej dwójnik, poprowadzić sygnał przedłużaczami mini-jacka i przed samymi kolumnami powpinać kable w konwertery mini-jacka na XLR? Wolałbym to drugie, bo mam dużo przedłużaczy mini-jacka, tylko czy to będzie wtedy działało w trybie stereo?
 3. Cześć, O co chodzi temu facetowi: " Wymiana przewodów (...) przewody głośnikowe ulegają procesowi "starzenia". Dlatego warto je wymieniać co około 5 lat. Nie jest to termin krytyczny, gdyż zależy on od jakości miedzi, złączy, warunków pracy (tych w pokoju oraz elektrycznych)."? http://loudspeaker.pl/przewody-glosnikowe-fakty-mity/ Co o tym sądzicie? Ludzie potrafią wydawać spore pieniądze na kable i teraz jeszcze mają je wymieniać co x lat?
 4. Dzień dobry, Mam proste pytanie- skoro srebro jest tańsze od złota, a zapewnia o wiele mniejszą rezystywność i związaną z tym wyższą konduktywność: Rezystywność: srebro 1,59 × 10^−8 miedź 1,72 × 10^−8 złoto 2,44 × 10^−8 http://pl.wikipedia.org/wiki/Rezystywno%C5...ia.C5.82.C3.B3w Konduktywność: srebro 61,39 x 10^6 miedź 58,6 x 10^6 złoto 44,0 x 10^6 http://pl.wikipedia.org/wiki/Konduktywno%C...ia.C5.82.C3.B3w to czemu końcówki pokrywa się warstwą złota, zamiast srebra? Dlatego, żeby nie pośniedziały? Nie będzie najlepiej sobie raz na jakiś czas srebrny wtyk po prostu przeczyścić? A złoto nie śniedzieje, ale łatwo się brudzi. Oczywiście ta warstwa złota w tanich kablach i tak jest zapewne mikroskopijnej grubości i prawdopodobnie szybko się ściera. Tyle zabiegów o dobrej jakości kable, a ludzie sami montują sobie wąskie gardło ograniczające im przepustowość...
 5. Albo o wiele prościej: http://www.ebay.co.uk/itm/Rode-VXLR-Stereo...=item43cc5ac08d Tylko to wtedy będzie operowało funkcją stereo? Czy lepiej takie coś? http://www.ebay.co.uk/itm/3M-3-5MM-STEREO-...=item35b5f4b30b
 6. Cholera, tutaj to je opisuje chyba sam Marcellus Walles: https://www.youtube.com/watch?v=R9s_hLYyuyQ No i pod tym nagraniem znalazłem w komentarzach pytanie o to jakim kablem je podłączyć do komputera, a tutaj jest odpowiedź: "You need an external audio interface/sound card my friend..Otherwise you will have to go xlr to 1/8 or 1/4 to 1/8...Either way make sure they are stereo inputs (has two rings around the input)" Czyli coś takiego: http://www.ebay.co.uk/itm/XLR-female-to-3-...=item33923ff99c ?
 7. "Są to monitory aktywne"- czyli mają własny wzmacniacz i żeby podłączyć je do laptopa, to wystarczy, że sobie kupię przejściówkę z mini-jacka na RCA? A do słuchania głównie mowy to opłaca się kupować jakąś lepszą kartę dźwiękową?
 8. MODECOM MC-SHF 56U mają zwrotnicę: "Swoje niesamowite brzmienie zestaw zapewnia zastosowaniu systemu aktywnej zwrotnicy. W systemie takim sygnał wejściowy trafia na zwrotnicę odpowiedzialną za podział sygnału na sygnał o paśmie częstotliwości przeznaczonym dla głośnika wysokotonowego oraz analogiczny sygnał przeznaczony dla głośnika średnio-niskotonowego. Zastosowanie tego systemu wymaga użycia dwóch niezależnych wzmacniaczy w każdym zestawie, jednakże każdych z nich zdecydowanie lepiej radzi sobie z przetwarzaniem sygnału niż pojedynczy wzmacniacz odpowiedzialny za cały zakres pasma częstotliwości. Sygnał każdego z pasm trafia do wzmacniacza dedykowanego dla danego pasma i z niego bezpośrednio do samego przetwornika. Dzięki temu, że wzmacniacz odpowiedzialny za dane pasmo, podłączony jest bezpośrednio do odpowiedniego przetwornika możliwe jest jego idealne dopasowanie do jego parametrów. Również dzięki takiemu bezpośredniemu podłączeniu wzmacniacza do przetwornika, wzmacniacz może w zdecydowanie większym stopniu sterować danym przetwornikiem. " http://www.modecom.pl/mc-shf_56u/2.0/glosn...audio/produkty/ A to jest OK dla moich celów (główny cel: mowa ludzka), żeby średnie tony były emitowane przez głośnik średnio-niskotonowy, a nie średniotonowy?
 9. Dzięki, jeszcze kilka pytań. "Lepiej dwudrożny z prawdziwą zwrotnicą ze sprzetu stereo niż komputerowy."- czyli te głośniki komputerowe które zaproponowałeś zwrotnic też nie posiadają? Tak się patrzę na SOLO9C albo 8C- ta sama historia, nadal gorsze?? Przebywam aktualnie za granicą i nie wiem w którą stronę mi się za chwilę życie potoczy, więc póki co z decyzją o zakupie ciężkiego delikatnego sprzętu wolę się wstrzymać, żeby tego nie musieć wozić czy wysyłać paczkami. "Głośniki ekranowane, bo...masz ekran kineskopowy?"- bo chcę sobie jeden postawić przy/ na łóżku i będę spał z głową obok tego... Czy powinienem się sugerować dolnymi granicami częstotliwości, że jest np. 50 Hz a nie 20 Hz??
 10. Dzień dobry, Potrzebuję kupić sobie głośniki do słuchania mowy. No wiadomo, że czasem też do muzyki, ale przede wszystkim mowy. Z tego co wiem, to ludzka mowa głównie opiera się na tonach średnich. Chciałem 5.1, żeby dźwięk dobiegał z różnych stron, ale niestety z tego co widzę, to 5.1 są robione głównie pod dudnienie z gier czy filmów, a nie tony średnie. Kupiłem sobie zestaw Logitech Z506 i słabo słyszę co jest mówione, ale wystarczy, że założę tanie stare słuchawki Philipsa i od razu wszystkie słowa słyszę doskonale... Poza tym ten bass to w ogóle nie jest bass muzyczny, tylko bass pod efekty specjalne. Możecie polecić głośniki pod komputer gdzieś tak do 1000 zł? Najlepiej ekranowane, żeby potem niespodzianek nie było... To pewnie powinny być jakieś duże trójdrożne? A jak niekoniecznie duże, to Gigaworks T50 będą dobre? Czy szkoda pieniędzy na T50 i poprzednie modele też będą OK? Jakie macie opinie o tych Gigaworksach? Z góry dzięki
×
×
 • Utwórz nowe...