Skocz do zawartości

niedziell1

Uczestnik
  • Zawartość

    25
  • Dołączył

  • Ostatnio

O niedziell1

  • Urodziny 23.05.1990
  1. Zwykle nie miałem tego problemu bo nie słucham zbyt głośno muzyki, jednak dzisiaj słuchając Stinga rozkręciłem głośność dość mocno i wraz z głośnością usłyszałem dźwięk jak by sprzęgania.. sprawdziłem od razu na innych płytach i jest to samo. Uziemienie tez sprawdzilem, wszystko jak trzeba. Wzmacniacz nowy wiec nie spodziewam sie tutaj winy po jego stronie. Gramofon Dual CS 455 - 1 też raczej sprawny. Ogólnie nie martwie się jakoś specjalnie bo głośność przy której "buczenie" nie występuje jest dla mnie zdecydowanie wystarczająca, jednak może macie jakieś podpowiedzi dlaczego tak moze byc. Może gramofon stoi za blisko kolumny i występuje zjawisko jak przy mikrofonie przy zbyt dużej głośności?
  2. Skoro ludzie sugerują porpawić jakość sygnału z telewizora przez DAC i z laptopa rowniez to jak to dziala? Mam przepinac za kazdym razem kable chcac posluchac czy plikow flac z laptopa czy muzyki telewizji? Nie da sie tego spiac w calosc zebym mogl nie ruszac przetwornika DAC?
  3. Ale wtedy flac'ow nie poslucham w dobrej jakosci jedynie jakis slaby sygnal cyfrowy.
  4. Tak, ale niedziell1 ma wyjście audio z tv typu rca- tak nietypowo o ile dobrze jest to opisane . Najczęściej DAC przerabia sygnał optyczny lub coaxial na właśnie RCA- bo takie ma wyjścia/wejścia. Może z wejściem rca i wyjściem rca też są. Tak własnie mam wyjscie z telewizora audio out na czerwony/biały rca, ze tak sobie pozwole sprecyzowac
  5. To jak to w końcu zrobić, bo cały czas motam się z tym urządzeniem DAC. Mam w tej chwili dekoder, laptop i playstation podpięte pod TV przez kable HDMI i z telewizora wychodze dzwiekiem do wzmacniacza przez 2rca - 2rca. Gdzie mam zamontować DAC w tej sytuacji? Bo na ile rozumiem podpiecie DAC do komputera, wowczas dac instaluje sobie sterowniki i dziala jako karta dzwiekowa i jest to dla mnie zrozumiale w działaniu, tak podpiecie DAC miedzy wyjsciem z telewizora a wzmacniaczem juz nie bardzo..
  6. Panowie dzisiaj się przeprowadziłem do właściwego mieszkania i pojawił się mały problem. W mojej konfiguracji ze względu na układ pomieszczenia kolumny muszą stać jak na obrazku niżej. Bałem się o kolumnę która stoi BR w przestrzeń ale niepotrzebnie bo gra bez zarzutu, natomiast kolumna ustawiona w kącie strasznie dudni basem ponieważ jest obudowana praktycznie z każdej strony prócz frontu: szafka/sciana/sciana tracę całkowitą kontrolę nad basem. Póki co zatkałem BR w tej kolumnie i zdecydowanie jest lepiej o 90 % ale, czy to jest wyjście? Może kupić jakieś walce akustyczne i przymocować w rogach gdzie mam 90 stopni. Dałbym to do wysokości szafki żeby nie było widać i za kolumną między ścianą a ścianą też nie będzie widać a BR będzie niżej więc może pomoże? Jakieś inne rady?
  7. Różnica dźwięku w kablach do niedawna była dla mnie jedynie wymysłem. Ku mojemu zdziwieniu przy prezentacji w której brałem udział było słychać wyraźne zmiany. Nie trzeba było być audiofilem żeby to słyszeć. Lepiej zainwestować pare złotych w dobre kable ja w swoim zestawie mam Melodiki 2x4mm i dźwięk zdecydowanie pełniejszy i bas głębszy niż w przypadku zwykłych kabli.
  8. Podłączyłem wczoraj zestaw w domu: Kolumny melodika bl40 + wzmacniacz AMC XIA z kablem Melodika MDSC4025 OFC 4N 2x4mm2 2,5m I okazało się, że na nowo odkryłem moje płyty. Siedziałem i godzinami przesłuchiwałem muzyki z ogromną przyjemnością. Dźwięk nie męczy jest po prostu świetny i faktycznie kolumny melodika zostawiają daleko z tyłu klipsch'e mojego teścia. Nawet nie ma o czym rozmawiać w tej kwestii Mam jeszcze pytanie, bo wczoraj słuchałem wszystkiego na jednej parze kabli a zarówno we wzmacniaczu jak i w kolumnach są wejścia na dwie pary. Czy dokupienie jeszcze jednej pary, wyciągnięcie tych złotych mostków z kolumn, żeby odseparować górę od dołu wpłynie pozytywnie na dźwięk? Bo na chłopski rozum w tej chwili na jednym kablu cała kolumna ciągnie prąd z jednego gniazda. Czy jeżeli połączę kolumnę dwiema parami kabli to moc ze wzmacniacza w większy/lepszy sposób będzie dostarczana do głośników?
  9. tak się zastanawiam czy zamontować zwykły RCA czy zainwestować te sto parę złotych w analogowy RCA.
  10. Możliwe, że coś pomieszałem bo sam od niedawna zacząłem się dowiadywać co i jak z TV. Znakiem tego wyjście RCA OUT które mam w telewizorze to analog? wtedy DAC stawałby się bezsensowny jeżeli chodzi o TV, a służyłby wyłącznie jako konwerter z laptopa. Co wtedy z hdmi z DVD czy playstition które mam wpięte pod telewizor i wyjście dźwięku tych komponentów jest z telewizora?
  11. 1100 złotych taniej za klipshe w dodatku R-28F - klasa wyżej od synergy, kolumna z 2 x 20.3cm z tego co wiem w miare świeży i nienajgorszy zestaw stereo jeżeli chodzi o firmę "klipsch" to raczej spoko cena według mnie. Fakt, mogła poczytać/ więcej posłuchać przed zakupem ale chyba biorąc pod uwagę, że laska i że w ogóle zainteresowała się tym tematem to chyba i tak spoko wybór heh Co do zwmacniacza to ja nie pomogę ale może znajdziesz jakiegoś dobrodzieja na forum.
  12. Wydawałoby się prostackie, powszechne pytanie jednak google mnie zawiodło i zwracam się z pytaniem tutaj. W Telewizorze nie mam optycznego wyjścia a chcę przekonwertować dźwięk cyfrowy na analog podłączając TV pod DAC. Jak mam to zrobić? jakiś specjalny kabel? Do laptopa wiem, że trzeba użyć kabla toslink-jack. Może tutaj też użyć wyjścia słuchawkowego z telewizora chociaż wydaję mi się, że pewniejszym rozwiązaniem byłoby wyjście rca z telewizora.
×
×
  • Utwórz nowe...