Skocz do zawartości

NikoSobo

Uczestnik
 • Zawartość

  4
 • Dołączył

 • Ostatnio

O NikoSobo

 • Ranga
  Debiutant
 1. Jak tylko będę miał okazję to postaram się odsłuchać w tym samym czasie yamahe/denona z kilkoma używanymi wyższymi modelami i napiszę jak co grało. Do tego czasu po cichu liczę, że zaproponujecie jeszcze jakieś sprawdzone kolumny używane mieszczące się w budżecie
 2. Chętnie bym porównał tego denona pma720ae z jakimś używanym wzmakiem (chciałbym się przekonać, czy faktycznie warto poświęcać 5 letnią gwarancję dystrybutora, nierzadko pilota i satysfakcję z nowego sprzętu kosztem jakości dźwięku-czy różnica będzie dla mnie w ogóle słyszalna na kolumnach budżetowych). Jeśli tak, to czego używanego warto szukać w przedziale 1000-1500zł?(wzmacniacz) I to samo odnośnie kolumn. Bardzo zależałoby mi na konkretnych modelach, najwyżej kilkuletnich, których jakość wykonania/dźwięk jest już Wam znany i możecie z czystym sumieniem polecić, jako bezawaryjną i pewną alternatywę dla podobnych nowych wzmacniaczy/kolumn. Dodam jeszcze, że muzyka będzie zazwyczaj puszczana poprzez iphona/ipada łączonego ze wzmacniaczem tym: harman kardon bta10 ponieważ przetestowałem już to urządzenie i różnica między nim a CD była dla mnie niezauważalna (co pewnie też dużo o mnie mówi...)
 3. Dzięki za szybką odpowiedź. Jeśli używane to szukałbym możliwie pewnego źródła i tylko w mojej okolicy, tzn Poznań +-50km. Zestawu nie będę w żaden sposób modyfikował czy przerabiał, w przypadku jakichkolwiek wad wolałbym go oddać gdzie kupiłem do naprawy (mocno ograniczony czas wolny). Szukam czegoś co będzie służyć co najmniej 3-5lat bez angażowania się w to dodatkowo.
 4. Cześć, jest to moja pierwsza aktywność na forum, w ogóle początek przygody ze stereo. Chciałbym poskładać swój pierwszy zestaw, budżet raczej nie pozwala na wiele, ok 1000-1500 na wzmacniacz i ok 2000-2500 na kolumny. Całość będzie grać w pokoju 24m^2 i służyć będzie głównie do młodego alternatywnego rocka (głównie brytyjskiego), trochę muzyki elektrocznicznej, R&B i utworów instrumentalnych (większość fortepianowych). W salonie polecano mi przede wszystkim yamahe as500 i denona pma720ae. Po odsłuchu padło raczej na denona, ale chętnie prześledzę też inne propozycje. (nad wizualnie raczej odpada-niby nic, ale dla mnie nie do przełknięcia) I teraz kwestia kolumn. Porównywałem ok 5-6 par kolumn, między innymi wharfedale 10.6, dali zensor 5, tonsil siesta. Spośród nich najkulturalniej grały właśnie tonsile. Bez jakiegoś zbędnego łupania basem (zauważyłem głównie w cantonach), generalnie w miarę wg mnie neutralnie, jako że i zastosowanie będzie raczej szerokie (rozstrzał w słuchanych gatunkach spory). Czy jesteście w stanie powiedzieć coś o ich ewentualnej awaryjności? Lub zaproponować jakieś inne kolumny (postaram się je także odsłuchać w miarę możliwości).
×
×
 • Utwórz nowe...