Skocz do zawartości

Piramidowy

Uczestnik
 • Zawartość

  5
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Piramidowy

 1. Szukałem informacji na temat tego Onkyo i przyznam, że mam mieszane uczucia. Z jednej strony dużo pozytywnych głosów ale z drugiej sporo komentarzy mówiących, że gra płasko i bez wyrazu. Postaram się poszukać możliwości jakiegoś odsłuchu ale liczę, że może ktoś jeszcze wypowie się w temacie.
 2. Właśnie o to mi chodzi. Dostałem już kilka propozycji odnośnie kolumn ale zakładam, że niezależnie od wzmacniacza każde będą same z siebie lepsze/gorsze w odniesieniu do słuchanej przeze mnie muzyki - stąd pytania. Wzmacniacz oczywiście będę dobierał pod konkretne kolumny. Nie chcę się tylko wpakować w coś co na starcie nie nadaje się do słuchanej przeze mnie muzyki albo będzie bardzo wymagające odnośnie wzmacniacza (czyt. bardzo ciężko będzie dobrać odpowiedni). Rozumiem, że wzmacniacz jest na tyle dobry, że może konkurować z konstrukcjami starszymi i używanymi, w podobnej cenie. W takim razie poszukam o nim szerszych informacji, bo jak na razie to pierwsza konkretna propozycja zestawu. Dzięki!
 3. Zdaję sobie sprawę, że zestaw składający się z firm A, B, C zagra lepiej niż 3 x A. Tę kwestię może zostawię do późniejszych rozważań, na etapie zakupu kolejnych elementów. Chwilowo chciałbym przynajmniej dobrać kolumny i wzmacniacz dający możliwość swobodnej rozbudowy, które zagrają z posiadanym przeze mnie DAC. W nastepnej kolejności CD, gramofon, kable, tuner itd. Czy biorąc to pod uwagę nadal powinienem rozważyć zakup kolumn wymienionych w innym temacie, czy może szukać czegoś innego/lepszego? Ewentualnie jaki wzmacniacz zagrałby z nimi sensownie? Wiem, że mogę kupić kolumny, a później myśleć o wzmacniaczu ale jednak chciałbym mieć jakiś przybliżony obraz całości. Niestety ciężko będzie zmieścić się z zaprezentowanym zestawem w budżecie. Jestem w stanie zapłacić trochę więcej ale tylko jeśli faktycznie zestaw będzie tego wart. Biorąc pod uwagę, że nie widzę nigdzie używanych kolumn, zastanawiam się czy jednak nie lepiej będzie kupić coś używanego w nieco mniejszych pieniądzach, co jednak zagra lepiej.
 4. Przyjrzę się zaproponowanym monitorom. Byłoby idealnie jeśli uda mi się zmieścić w budżecie wzmacniacz, kolumny i CD. Tuner dojdzie w późniejszym terminie. To że wymieniłem tych 3 producentów nie oznacza, że nie biorę nic innego pod uwagę. Przeglądałem trochę tematów i widziałem, że często polecany był wspomniany Rotel, dlatego pojawił się w zestawieniu, podobnie Luxmany. Zdaję sobie sprawę, że składanie całego zestawu bazując na jednym producencie nie jest najlepszym rozwiązaniem ale nie w takiej kwocie chyba nie ma aż takiej potrzeby mieszać poszczególnych elementów (chyba, że bardzo się mylę..). DAC to Audiotrak Prodigy Cube podłączony do laptopa/media serwera.
 5. Cześć, Chciałbym prosić o pomoc w doborze sensownego zestawu stereo w kwocie około ~3000 zł (szczegóły niżej). Do tej pory słuchałem muzyki na kolumnach Microlab Solo 6C podłączonych pod DAC i tuner CA 640T, a także przerobiłem trochę słuchawek, m.in NuForce NE-6, NE-7, Monster Gratitude, CALe po recablingu. Obecnie szukam zestawu stereo za około 3 tys., który będzie się docelowo składał ze wzmacniacza, kolumn i odtwarzacza cd. Chciałbym też niedługo dokupić gramofon - 'na próbę', więc fajnie gdyby wzmacniacz miał wbudowany preamp. Sprzęt jak najbardziej może być używany, byle dało się go zdobyć w sensownym stanie. Powierzchnia pokoju, w którym wszystko ustawione to około 18 m^2. Zakładam, że powinienem się nastawiać raczej na kolumny podstawkowe? Mam możliwość ustawić kolumny w miarę na wprost i w równej odległości od miejsca odsłuchowego. Będą pewnie trochę za blisko ściany (~0,5 m) ale poza tym nie powinno być najgorzej. Chciałbym żeby zakup był dobrą podstawą do zbudowania sensownego systemu. Tak jak pisałem, chciałbym w niedługim czasie dokupić jeszcze gramofon (na początku zdecydowanie coś taniego i prostego - sugestie mile widziane). Mam możliwość wymiany tunera ponieważ i tak czeka mnie zakup drugiego odbiornika, a nie ukrywam, że sporą zaletą byłoby utrzymanie całego zestawu w podobnej stylistyce. Muzyka jakiej słucham to w dużej mierze muzyka filmowa (Hans Zimmer, Clint Mansell, Abel Korzeniowski, Bartosz Chajdecki), później rock/rock progresywny/post-rock (Pink Floyd, Marillion, Archive, God is An Astronaut) przewija się trochę muzyki instrumentalnej, czasem elektronicznej i chilloutu różnej maści. Zależy mi na w miarę neutralnym i analitycznym dźwięku, może być lekko ocieplony. Doskonale zdaję sobie sprawę, że sprzęt za 3k nie zagra jak sprzęt za 10-15k ale wszystko w ramach zdrowego rozsądku. Podsumowując, potrzebuję wzmacniacza i kolumn, w drugiej kolejności odtwarzacza CD i gramofonu (zdecydowanie na początek coś taniego), może tunera. Do wzmacniacza podłączony będzie jeszcze DAC, który posiadam. Zaletą byłaby możliwość sterowania pilotem ale w żadnym wypadku nie jest to główne kryterium. Stylistycznie miło gdyby było to coś w stylu Rotela RA-980BX, Luxmana 410 lub klocków CA. Zdecydowanie wolałbym żeby wzmacniacz, cd, tuner były jednej firmy. Mam nadzieję, że opisałem wszystko co potrzebne. Bardzo proszę o sugestie.
×
×
 • Utwórz nowe...