Skocz do zawartości

Dukezpol

Uczestnik
  • Zawartość

    3
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez Dukezpol

  1. cześć przede wszystkim serdeczne dzięki za Wasz input. Do kabli zasilającch być może wróce (jestem prawie przekonany że warto), ale takie sprawy zostawię na sam koniec "budowy", tzw dopieszczanie systemu! Dlaczego piszę o wysokich modelach Dali czy B&W - przepraszam z góry za te herezje, ale kolumny w salonie to dość istotny elelemt umeblowania - tu u mnie w grę wchodzi tylko czarny lakier w połysku lub naturalny palisander (kolor użyty też w meblach). Pole wyboru mamy zatem znacznie zawężone... Zamieszczam jeszcze rysunek i wizualizacje salonu - może coś podpowie. Kolumny będą ustawione szerzej niż tu - jakieś 2,5m od siebie (szerokość ekranu pod projektor wyjeżdżającego z sufitu to 2,4m). Umiejscowienie sofy odsłuchowej (naprzeciw) jednak pozostanie bez zmian. Woofer przysunięty bliżej rogu... Tu jeszcze naniesione obecne B&W 603S3 (rozmiarowo), myślę że coś większego ma szanse się zmieścić... Co Wy na to? Mam nadzieję, że ambicji nie przekreśla zupełnie niedostosowanie pomieszczenia i warto mimo wszystko zainwestować w dobre stereo?
  2. cześć, dzięki za odpowiedź. jak widać chyba po 1 poście jestem kompletnym, trochę zagubionym laikiem...Przynajmniej jesli chodzi o audio stacjonarne... Ale postaram sie doprecyzować: Ma być przede wszystkim dobre stereo a do niego dokoptowane potem kino. Kino swoją drogą tez będzie nieliche - wisi juz Sony HW55 z dobrym 3m ekranem Tylnych głośników i sub woofera nie zamierzam zmieniać bo powinny wystarczyć, jedynie amplituner z pre out. Stąd tez post w dziale Stereo -ma być dobre Stereo! Tematu lamp się nie podejmuję - słyszałem parę i nigdy mnie nie porywały. Może jazz, może klasyka ale na pewno nie rock. Wszysktie brzmią jakoś wolno, mgliście... Być może po wielu eksperymentach udało by się coś satysfakcjonującego znależć ale wydaje mi się, że z tranzystorem będzie łatwiej... Tym bardziej że audiofilskich ambicji nie mam i mieć nie zamierzam. Zasilanie - tego zupełnie nie rozumiem. Jakie znaczenie ma jakość kabla zasilającego na drodze gniazdo=>wzmacniacz, kiedy nie wiadomo jaka jakość kabli elektrycznych (pewnie kiepska) jest położona w mieszkaniu/bloku? Czy to jednak wcale nie ma znaczenia i warto zainwestować w dobrą listwę i kabel? Kolejnosć zakupu - cóż, teraz najbardziej kuleje w "systemie" amplituner KD. B&W 603S3 mogą dużo więcej niż moze on im dać. A że jak wspomniałem nie lubię zmian, chcę od razu kupić porządny wzmacniacz, który zadowoli przyszłe, duzo lepsze niż 603 trójki, kolumny. Końcówka mocy z Oppo 105d - gdzieś czytałem opinie użytkowników, wszyscy byli zachwyceni efektem. Ja tego nie słyszałem, stąd pytanie o możliwości.. Na całość (wzmacniacz + kolumny) planuje wydac do ok 50-60 tys, ale teraz mogę wydać połowę. Więc chyba lepiej zacząć od wzmacniacza i ew. potem z nim jeździć na odsłuchy kolumn? Artur ps. przepraszam za ambiwalentne odczucia - to niecelowe działanie! Naprawdę nikogo nie chciałem urazić swoją infantylnością i spłyceniem tematu wyboru wzmacniacza stereo!:)
  3. cześć Wszystkim do tej pory pogrywałem sobie na średnim sprzęcie stacjonarnym, koncentrując swoje inwestycje w audio w wybitny sprzęt mobilny... Do "grania" w domu mam obecnie totalne przeciętniaki (muzyka + kino): B&W 603S3 przód + 601S3 na tyle + centralny z tej samej serii, jakis duży woofer Yamahy, ampli Denon 1804 i jakiś prosty DVD Pioneer Cóż, o ile w kinie to jakoś wszystko zdawało egzamin, o tyle muzyki nie dało się na tym za bardzo słuchać... Przeprowadzam się zaraz i postanowiłem zainwestować parę PLN w porządne audio stacjonarne, zaczynając od budowy niezlego systemu stereo.... Jedzie już do mnie OPPO 105D jako uniwersalne, niezle oceniane i polecane źródło z dość dobrym torem Audio i świetnym obrazem. Mało mam płyt CD, więc specjalnie nie ażą mnie jego kiepskie opinie w porównaniu do wybitnych źródeł CD za minimum podobą kwotę... Teraz CLOU topicu - na następny "ogień" idzie wybór porządnego wzmacniacza do stereo. Wymagania: - Wejścia XLR do połączenia z Oppo (podobno na nich rozwija skrzydła) - współpraca z przyszłym amplitunerem KD przez preout - charakter: muzykalny, dynamiczny, szybki, bezpośredni, z bardzo dobrym głebokim dołem i szczegółową górą. Żadnego lampowego zamulania ale też bez zimnej analizy - muzykalny po prostu! Mniej zależy mi na szerokości sceny czy wybitnych średnich. Muzyka - w zasadzie wszystko z naciskiem na klasyków rocka, poezję, jazz, acid, trochę popu.... Ale słucham też czasem lekkiej klasyki np! - ma udźwignąć ambitniejsze kolumny, zapewne nie za długo zadowalać mnie będzie poprawa jakości na 603S3 po zmianie z amplitunera... Ambitniejsze, typu Dali Epicon/Helicon, B&W seria 800, nie wiem co jeszcze - wyjdzie podczas odsłuchów. To ma być wzmacniacz docelowy, nie lubie zmian, handlowania na allegro itd. Nie chciałbym go musieć zmieniać znowu, zaraz po wyborze kolumn, gdy okaże się że jest po prostu za słaby! - budżet - nie ma sztywnego, ma być racjonalny. Audiofilem słyszącym wpływ na dżwięk po zmianie rodzaju kabla zasilającego nie jestem i nigdy nie będę. Wstępnie zakładam 15 tys, ale jak będzie trzeba wydać 25 to też się pieniądz znajdzie... Dopuszczam też sprżęt używany, ale max 4-5 letni, żadnych 30 letnich trupów! Da się coś wybrać? Nie wiem tez, czy mając regulowaną głosność w OPPO, skupiać się w poszukiwaniach na wzmacniaczach czy na samych końcówkach mocy? Co zyskam a co stracę? Pomóżcie laikowi z ambicjami! Tak, wiem - Odsłuchy! Ale jak zacząć, kiedy kolumny będą wybierane za parę miesięcy? chyba da się wybrać jakieś dobre uniwersalne wzmocnienie które dobrze zagra z większością ambitniejszych kolumn? Artur
×
×
  • Utwórz nowe...