Skocz do zawartości

Kazumi

Uczestnik
 • Zawartość

  12
 • Dołączył

 • Ostatnio

O Kazumi

 • Ranga
  Debiutant
 1. Ok tylko ja dalej nie wiem czy kupować jak najtaniej CD jako transport czy jednak zainwestować w ten temat trochę więcej....
 2. Ok tylko, że rozmawiamy o sprzęcie w kategorii 1000 zł...a tu już Nostromo chyba jest w czołówce (DAC plus zasilacz)?
 3. Witam, zgodnie z poradami na forum zakupiłem na początek mojej przygody Denona PMA 980 i Dali 505...i teraz kolejne pytanie. Planuję zakup DACa Nostromo - Wolf plus zasilacz oraz CD. I teraz dwie drogi... Czy lepiej kupić np jakiegoś Marantza CD52 jako transport do tego DACa (bo nie mam sensu więcej mają DACA) czy lepiej kupić Cambridge Azur 640c V2 i go przerobić, a z DACiem poczekać jeszcze chwilę? Zaznaczam, że w rezultacie końcowym na niezależnym DACu mi zależy... Z góry dziękuję za pomoc
 4. HA! Albo dedykowane rozwiązania pod Apple- NuForce Air DAC To dzięki Tobie GIBSON znalazlem;)
 5. Zgodnie z propozycją dopisałem na początku wszystkie podstawowe informacje dotyczące kompletowanego sprzętu.
 6. Ok. Dziękuję za kolejne cenne info. A co myślisz o tych koncepcjach? 1. Kupić Muse, osłuchać się (to mój pierwszy "klockowy"system audio) odłożyć kasę i za jakiś czas rozbudowywać w zależności od określonych już bardziej preferencji. 2. Kupić już teraz lepszy DAC typu V-DAC (ok 800zł) 3. Kupić MUSE i dołożyć na starcie do kolumn jak radzi GIBSON.
 7. Dzięki.. A może po prostu kupię tego "MUSE", kaskę odłożę, coś tam jeszcze dozbieram, osłucham się, wyrobię sobie preferencje i bardziej świadomy wezmę się za upgrade systemu...? f1angel - wyjścia są ok. potrzebuję tylko optyczne. Dziękuję za ciekawą wskazówkę dotyczącą zasilacza i przewodów - możesz mi dać przykład dobrego przewodu (w tej klasie) RCA2 i optycznego (np. firma)?
 8. Im więcej czytam tym większy mam metalik w głowie. Niech ktoś proszę skróci moje męki;) Na placu boju mamy: 1. Nostromo Wolf 2. Musical Fidelity VDAC II Kosztowo wychodzi podobnie (ok.750 zł z wysyłką) Doszedł jeszcze : 3. Audio GD NFB 15 - ok.1k zł Osobiście wolałbym jednak używkę i jak najtaniej biorąc pod uwagę sprzęt,który składam i zainwestowane na początku środki (1300 zł). To co zostanie zostawić na kolejne modyfikacje.
 9. No właśnie cena tego VDACa nowego (wg tego co mi wysłałeś) nie jest wiele większa od Nostromo Wolf (a ponieważ to polskie i prosto od producenta to może być, że lepsze komponenty zawiera). Apple Tv będę łączył przez "optyka", więc zasadniczo tylko takiego wejścia potrzebuję.
 10. Dziękuję Pytanie tylko czy uderzać w używanego VDACa czy nowego, któregoś Nostromo. Kosztowo wychodzi podobnie
 11. Witam serdecznie wszystkich tu zgromadzonych w pierwszych słowach mego pierwszego postu. Zaczynam właśnie swoją przygodę z audio. Mam już wzmacniacz Denon PMA980 i chcę do niego dokupić DALI 505. Muzyka będzie strumieniowana z pomocą Apple TV po WiFi. Potrzebuję jeszcze pomysłu na DACa. Polecono mi do tego zestawu używany Musical Fidelity VDAC, jednak bardzo ciężko go upolować. Z nowych, sam zainteresowałem się polskim projektem Nostromo X1 czy Wolf. Na DACA jest skłonny wydać do 800 zł. Oczywiście jeśli jest sens ładować tyle w ten zestaw... Z góry dziękuję za pomoc w wyborze. Pozdrawiam Uzupełnienie po rozwinięciu wątku dotyczące aspiracji i możliwości: 1. 700zł - 1000 zł na tę chwilę. 2. Może być używany. 3. Stereo do muzyki i filmów, TV, konsoli do gier (dokładnie taka kolejność) 4. Jest Denon PMA980R, jako źródło - Apple TV (po wi-fi) planowany jest teraz zakup DALI 505 i jakiś DAC. 5. ok.20m, ustawienie poprzeczne, miejsce odsłuchu około 2,5m od kolumn, bez planowanych większych zmian (wynajmowane mieszkanie) 6. Klasyka, spokojniejszy rock, szeroko pojęta "czarna muzyka", pop, dance (bez jazzu, bluesa i mocnej muzy - typu metal, agresywny rock czy odmiany techno). 7. To moje pierwsze audio, chcę go jak najszybciej złożyć, aby zacząć w ogóle słuchać i stopniowo rozbudowywać w zależności od preferencji. Lubię zmiany, analizy i eksperymenty, mogę systematycznie odkładać środki. 8. Słuchanie muzyki, oglądanie filmów (jest istotne) - w tym celu jest Apple TV (optyk do DAC), oglądanie TV - łączem cyfrowym do DACa oraz okazjonalne podłączenie konsoli do gier też optycznym do DACa. Liczę się z koniecznością wachlowania przewodami w zależności od źródła....
×
×
 • Utwórz nowe...