Skocz do zawartości

majkel

Uczestnik
 • Zawartość

  15
 • Dołączył

 • Ostatnio

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Jak dla mnie to trochę za mało ostatnio w Audio kina domowego, właśnie patrząc na taki lipiec: kolumny hi-end, zestawiki stereo z kolumnami podstawkowymi, a już jakieś projektory, które w normalnym mieszkaniu czy nawet domu nie mają sensu - nie licząc naprawdę wąskiej grupy który mogą i zdecydują się wybudować salę kinową, to porażka.
 2. Jest i dostałbyś ją gdybyś kupił amplituner od Polskiego przedstawiciela Yamahy, a nie zwożony "bokiem".
 3. Z SPDIF będziesz miał DD - każdy amplituner ma takie wejście. Pioneer i Yamaha są podobne klasą, ja bym brał Yamahę ze względu na dźwięk. Kable - do tej klasy sprzętu prawie bylejakie, oby nie druty telefoniczne, na więcej szkoda kasy, bo i tak nic nie usłyszysz.
 4. Mam pokój 25m i dużą ścianę, gdzie mógłby pracować projektor. Będę siedział ok. 4m od ekranu. Teraz pytanie co wybrać, duży obraz z projektora mnie kusi, ale czy 4m to nie za mało? Ponadto chciałbym oprócz DVD oglądać też zwykłą TV (sport, dokument, zatrzymania ). Pokój nie jest pokojem do kina, to normalny salon w mieszkaniu, gdzie toczy się życie.
 5. DTS ma mniejszą kompresję (dźwięk zapisywany na większej ilości danych), ale sama efektywność tej kompresji lepsza jest w AC-3. Stąd odpowiedź wcale nie taka jednoznaczna, eksperymentuj, choć zgodziłbym się z tym, że często DTS brzmi lepiej.
 6. A jakie to może mieć znaczenie? Te gniazdka są i tak w środku połączone.
 7. Jaki dźwięk lubicie najbardziej, albo inaczej jakie cechy brzmienia są dla Was najważniejsze? Zacznę sam. Wcale nie lubię bezwzględnej naturalności, krańce pasma mają być nieco zaznaczone (ale nie korektorem!), tak żeby była ładna przestrzeń i mocny, ale szybki bas. Lubię gdy muzyka pulsuje, gra jak "przyspieszona" płyta.
 8. Bardzo podobają mi sie takie stare odtwarzacze Pioneera jakby z talerzem na czarne płyty, np. PDS802. Czy nie wiecie jak jest z ich awaryjnością, bo to już stary sprzęt i boję się trochę kupić, jeśli miałby zaraz się zepsuć...
 9. Jest taki zestawik cd+wzm hd970/hk970, bardzo mi się podoba i chyba się na niego skuszę, ale potrzebowałbym jakiś wkazówek do głośników. Z czym to by dobrze zagrało? Pokój 16m, muzyka cięższa.
 10. Widzę tutaj frakcję wielbicieli talentu Franco Zarówno Concerino jak i Concerto to monitory (aby nie używać już zdrobnień)...bez niskiego basu, pewnych rzeczy się nie przeskoczy Panowie. PS. Co nie znaczy, że są złe i nie mogą się podobać
 11. Można już kupić bezprzewodowe słuchawki na bluetooth - nie zestawy słuchawkowe do komórek, ale duże słuchawki hi-fi, czy ktoś z Was miał może takie? Na pewno są super wygodne, ale jak z dźwiękiem?
 12. Ile kolumn wystarczy by dobrze słyszeć surround w systemie wirtualnym? Czy mogą być tylko 2?
×
×
 • Utwórz nowe...