Skocz do zawartości

majkel

Uczestnik
 • Zawartość

  15
 • Dołączył

 • Ostatnio

O majkel

 • Ranga
  Debiutant
 1. Aktualny numer...

  Jak dla mnie to trochę za mało ostatnio w Audio kina domowego, właśnie patrząc na taki lipiec: kolumny hi-end, zestawiki stereo z kolumnami podstawkowymi, a już jakieś projektory, które w normalnym mieszkaniu czy nawet domu nie mają sensu - nie licząc naprawdę wąskiej grupy który mogą i zdecydują się wybudować salę kinową, to porażka.
 2. Yamaha RX-V463

  Jest i dostałbyś ją gdybyś kupił amplituner od Polskiego przedstawiciela Yamahy, a nie zwożony "bokiem".
 3. Dobrać amplituner do głośników

  Z SPDIF będziesz miał DD - każdy amplituner ma takie wejście. Pioneer i Yamaha są podobne klasą, ja bym brał Yamahę ze względu na dźwięk. Kable - do tej klasy sprzętu prawie bylejakie, oby nie druty telefoniczne, na więcej szkoda kasy, bo i tak nic nie usłyszysz.
 4. Projektor czy duży TV?

  Mam pokój 25m i dużą ścianę, gdzie mógłby pracować projektor. Będę siedział ok. 4m od ekranu. Teraz pytanie co wybrać, duży obraz z projektora mnie kusi, ale czy 4m to nie za mało? Ponadto chciałbym oprócz DVD oglądać też zwykłą TV (sport, dokument, zatrzymania ). Pokój nie jest pokojem do kina, to normalny salon w mieszkaniu, gdzie toczy się życie.
 5. Dolby Digital czy DTS?

  DTS ma mniejszą kompresję (dźwięk zapisywany na większej ilości danych), ale sama efektywność tej kompresji lepsza jest w AC-3. Stąd odpowiedź wcale nie taka jednoznaczna, eksperymentuj, choć zgodziłbym się z tym, że często DTS brzmi lepiej.
 6. Podwójne wyjście wzmacniacza

  A jakie to może mieć znaczenie? Te gniazdka są i tak w środku połączone.
 7. Wasze brzmienie

  Jaki dźwięk lubicie najbardziej, albo inaczej jakie cechy brzmienia są dla Was najważniejsze? Zacznę sam. Wcale nie lubię bezwzględnej naturalności, krańce pasma mają być nieco zaznaczone (ale nie korektorem!), tak żeby była ładna przestrzeń i mocny, ale szybki bas. Lubię gdy muzyka pulsuje, gra jak "przyspieszona" płyta.
 8. CD Pioneer stabe platter

  Bardzo podobają mi sie takie stare odtwarzacze Pioneera jakby z talerzem na czarne płyty, np. PDS802. Czy nie wiecie jak jest z ich awaryjnością, bo to już stary sprzęt i boję się trochę kupić, jeśli miałby zaraz się zepsuć...
 9. Kolumny do Harman Kardon Stereo Power

  Jest taki zestawik cd+wzm hd970/hk970, bardzo mi się podoba i chyba się na niego skuszę, ale potrzebowałbym jakiś wkazówek do głośników. Z czym to by dobrze zagrało? Pokój 16m, muzyka cięższa.
 10. Sonus Faber 30m2

  Widzę tutaj frakcję wielbicieli talentu Franco Zarówno Concerino jak i Concerto to monitory (aby nie używać już zdrobnień)...bez niskiego basu, pewnych rzeczy się nie przeskoczy Panowie. PS. Co nie znaczy, że są złe i nie mogą się podobać
 11. Słuchawki bezprzewodowe

  Można już kupić bezprzewodowe słuchawki na bluetooth - nie zestawy słuchawkowe do komórek, ale duże słuchawki hi-fi, czy ktoś z Was miał może takie? Na pewno są super wygodne, ale jak z dźwiękiem?
 12. Nagrywaki blu-ray

  Czy warto już teraz kupować takie urządządzenie zamiast DVD?
 13. Dźwięk wirtualny, ile kolumn?

  Ile kolumn wystarczy by dobrze słyszeć surround w systemie wirtualnym? Czy mogą być tylko 2?
 14. Kolumny efektowe - szkoda kabli

  Chciałbym sprawić sobie zestaw kina domowego, ale przeraża mnie puszczanie kabli do kolumn efetowych. Nie mam na podłodze wykładziny czy dywanu, a pokój jest duży i ciągnięcie kabli pod listwami przypodłogowymi też odpada (bo są przyklejone i nie będę tego odrywał). Zastanawiałem się nad systemami, które mają bezprzewodowe głośniki efektowe. Czy ktoś tego słuchał? Jak to gra? Chodzi mi głównie o zakłócenia i szumy, może sąsiad będzie mi w to wchodził komórką, albo CB-radiem, którego używa? Bo jesli mam mieć ciągle jakieś trzaski i szmery to rezygnuję, wolę zostać przy samym telewizorze z dobrymi głośnikami obok.
×