Skocz do zawartości

Kyle

Uczestnik
 • Zawartość

  171
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez Kyle

 1. Kyle

  STEREO DO 2500ZL

  Sądzę że waty to nie wszystko. Jeden wzmak 40W lepiej poradzi sobie z trudnymi kolumnami a inny 50W gorzej. Amplitunery kina mają nawet ponad 120 W przy stereo na każdy z dwóch kanałów ( wynik pomiarów przeprowadzony np. przez AUDIO !!! ) ... a z kontrolą jest często gorzej niż na dobrym wzmacniaczu o niższej mocy. Właściwie to jestem ciekaw co zagra lepiej ... amplituner kina oddający max wg. pomiarów 2x120W (granica określana przy 1% THD+N) czy wzmak stereo oddający też wg. pomiarów ale max 2x60W (granica określana jak wcześniej). Może pod jednymi wzgl. lepiej wypadnie ampli kina a pod innymi wzmak stereo.
 2. Zależy która Yamaha. Modele 661/663 na pewno poradzą sobie z PCM podane na HDMI ... ale jakieś 3xx to już nie byłbym taki pewny.
 3. Wiele tańszych/starszych amplitunerów ma HDMI ale jest to tylko "przełącznik" - nie potrafią "operować" na tym sygnale (np. odtwarzać dźwięku ... !!!).
 4. Odradzam Denon 1907 - ten model nie ma ani HDMI, ani Audyssey NIE ps. nie posiadam Denona aby nie było że "każdy chwali co ma". Słyszałem 1908 i polecam.
 5. I dobrze zrobiłeś. Niskie Denon'y jak 1509 już prezentują jakiś poziom ... natomiast Yamahy 3xx-5xx to tandeta (dopiero 6xx "grają"/są po prostu dobre lub starsze 5xx)
 6. Nie wiem czy ten model nie ma bardziej rozwiniętego YPAO od starszego 3800.
 7. Napisałem "Te Pioneer'y" cytując post z "zawartością" VSX 918 i 917 - można się domyślić o które modele mi chodziło/którą część oferty firmy Pioneer mi chodziło ... prawda ? Ale faktycznie gdybym miał wybierać złom Pioneer VSX 917 lub złom Yamaha RX-V363 to raczej kierował bym się w stronę 917. To nie tylko kwestia szumiącego wentylatora (czego pominąć nie można) ale też niskiej mocy (słaby zasilacz) i niedokładnej korekcji akustyki (5 punktowy korektor graficzny). Yamaha 66x, Denon 1908-9 zmiatają Pioneer'a 918 który na dodatek kosztuje nieco więcej niż Denon 1908 i Yamaha 661.
 8. Te Pioneer'y to złomy i nie wiem gdzieś przeczytał że są "rozsądnym wyborem"
 9. Yamaha na 100% ma metalowy front ... a Denon najprawdopodobniej też.
 10. Teoretycznie o włos wygrywa Yamaha ... ale praktycznie to jedna klasa ... gdybym dzisiaj kupował ampli to pewnie wybrał bym Denona ze względu na dostępność ładniejszego czarnego koloru (Yamahy pozostały tylko srebrne).
 11. Yamaha 661 i Denon 1908 odtwarzają PCM z HDMI. Yamaha ma niby ten "enhancer" ... tylko i tak nie widzę sensu tego używać - taki pic na wodę (podobnie jak w Onkyo czy w kartach X-Fi). Co do wyboru - Yamaha 661/Denon 1908 to konkurent dla HK 247 (porównywalna moc, zniekształcenia - czytaj AUDIO 2/2008) a nie niższego HK 147 - nie wiem nad czym się zastanawiasz.
 12. Aby przesłać 5 kanałów cyfrowo przy np. grach (EAX itp.) potrzeba HDMI z możliwością odtwarzania PCM ... 506 tego nie ma (jest napisane switching) ... a 606 już tak. Kupno ampli bez HDMI z tą funkcją mija się trochę z celem. Co do mocy ... w 606 jest mocniejszy zasilacz który dostarczy więcej dla wzmacniaczy ... popatrz na gabaryty i wagę. ps. przy spdif będziesz maił w grach, filmach z dźwiękiem HD max STEREO
 13. Telewizory same zawsze przeprowadzają skalowanie i zewn. skaler ma sens tylko kiedy skaler w TV jest marnej jakości.
 14. Oba te amplitunery są marne. Zainteresuj się Yamaha RX-V661 lub Denon AVR-1908. Dobre Onkyo zaczynają się od modelu 606.
 15. 6x75 to 450 "Watts" ... ale na prawdę to on faktycznie będzie miał 6x~37W (łacznie 222) [szacując na podstawie pomiarów innych modeli]
 16. A może jakiś zestaw Wharfedale Diamond 9 ... np. fronty 9.5 na początek ?
 17. LOL Kup kabelki jack-chinch i podłącz bezpośrednio do DVD .
 18. Pod warunkiem że kupi dobrą kartę dźwiękową (ampli stereo nie mają wewn. DAC), zakupi bardzo liniowe kolumny (*ampli stereo nie mają kalibracji), bardzo daleko od ściany ustawi kolumny (inaczej będzie nienaturalne podbicie w wyższym basie - *ampli stereo nie mają kalibracji), ma dobrze wytłumione pomieszczenie (inaczej będą niekontrolowane podbicia w górze pasma - *ampli stereo nie mają kalibracji), trafi na egz. z dobrym analogowym potencjometrem (zwykle są problemy przy cichym słuchaniu z balansem a czasem nawet barwą na analogowych ... na cyfrowych już nie). * - modele stereo z kalibracją można policzyć na palcach jednej ręki ... z ceny zaczynają się raczej od 3K za modele wycofywane
 19. Ustawiasz w menu opcję bi-amp na ON i podłączasz do zacisków frontowych gwizdki a do sr-back basy - tak zresztą zaleca instrukcja (nie wiem czemu ale dzięki temu lepszy mam dźwięk po kalibracji YPAO niż przy podpięciu basy-front / soprany-back). Teraz jest bosko (ustawienie kalibracyjne NATURAL). Dzięki 4 końcówkom mocy dźwięk jest jakby bardziej pod kontrolą (podłączyłem początkowo jedną kolumnę w bi-amp a drugą w single amp i puściłem mono przełączając się między kanałami ... była różnica w brzmieniu między jedną a drugą kolumną)
 20. Jak odtwarzasz mp3 to jest wysyłane do ampli już w postaci PCM !
 21. Ja kupiłem Yamaha RX-V661 + KEF Q1 (wyszło trochę ponad 2K) ... końcówek jest 7 a korzystam z 4 (bi-amp). Gra to dobrze. Obecnie zainteresowałbym się na Twoim miejscu Denon 1908 (Yamahy 661 już nie kupisz ... chyba że brzydką srebrną wersję ... choć kolor jest kwestią gustu). Co do kolumn ... KEF Q1 już podrożały nawet do 1300 PLN więc zainteresuj się np. Usher S520
 22. A w odsłuchu jest już bardzo subiektywnie.
 23. Kyle

  Opinia...

  Czemu bi-amp przy dwóch trafach miałby być mniej wątpliwy niż przy jednym ?? Jeśli chcemy na prawdę różnicy między jednym bi-amp a drugim to tylko i wyłącznie ona nastąpi w przypadku bi-amp z pasywną zwrotnicą vs. bi-amp z aktywną zwrotnicą. Ilość transformatorów nie ma tutaj znaczenia.
 24. Kyle

  Opinia...

  Jego ampli obsługuje bi-amp (cztery końcówki mocy na dwie kolumny) Tak - jedne podłączasz do końcówek mocy front a pozostałe do końcówek bi-amp (trzeba uruchomić odpowiednią opcję w ampli)
×
×
 • Utwórz nowe...