Skocz do zawartości

vexd

Uczestnik
 • Zawartość

  12
 • Dołączył

 • Ostatnio

Wszystko napisane przez vexd

 1. A słuchałeś w końcu tych Pearlów? Słyszałem inne - Topaz 20 z Denonem i podeszły mi do m.in. metalu, chociaż nie jestem przekonany, czy fortepian w wysokich rejestrach nie działałby męcząco - posłuchaj. Zensory 5 były całkowicie nijakie, zarówno z tym wzmacniaczem jak i w takiej muzyce - ale to moja opinia. Zwrócił na to uwagę jacek75 - realizacja płyty. Po zakupie może się niestety okazać, ze niektóre są słabo zrealizowane Selektywność podwójnej stopy będzie zależała także od tej realizacji, bo będzie różnica między np. żywym nagraniem z lat 80-tych, klasycznym brzmieniem Morrisound Recording czy plastikowymi triggerami współcześnie - i wcale nie jest powiedziane na czyją korzyść - to zależy W tej cenie może być jednak krucho, ewentualnie dołóż 500 zł i spróbuj np. Missiony albo, jak sugerują inni, szukaj używanych.
 2. Właśnie, dopiero słuchając stwierdziłem, że sam duży bas to nie wszystko, że musi być kontrola. Ale tylko czytając internet nie wiedziałbym co to znaczy. Co do konkretnych kolumn - te same mogą się podobać lub nie, zależy od zestawienia i preferencji. A tego nie da się ustalić tylko czytając.
 3. Cz. 3 Ostatnie odsłuchy: Denon 720 + Monitor Audio BX5: sądziłem, że są większe czysty dźwięk ale w tym zestawieniu brak basu, którego ja szukałem i mocy w miejscach, gdzie się jej spodziewałem. Wysokie i średnie tony dla mnie drażniące. Zdecydowanie nie. Denon 720 + Paradigm MONITOR (chyba) 7 - tu dla kontrastu - bas był tak głęboki, że aż nienaturalny. Do tego zniekształcał się przy naprawdę niskich rejestrach. Reszta rejestrów ok ale brak mocy w miejscach, gdzie się jej spodziewałem. Jednak mówię "Nie". Denon 720 + Melodika BL40 - niski ale kontrolowa bas, wyższe rejestry nienarzucające się - dla mnie podobne do Pylon Topaz 20 ale lepsze w górnych rejestrach. I uderzenie tam, gdzie powinno być. Tu mówię "Tak". To by było na tyle - pozostaje wybrać coś z tego co mi się spodobało. I jeszcze taka refleksja, zgodzę się użytkownikiem udarr - i jeśli czytasz to, nowy użytkowniku forum, lub trafiłeś tu przez wyszukiwarkę - słuchanie to podstawa. Informacje z internetu może pozwolą ograniczyć zakres lub w jakiś sposób ukierunkować poszukiwania, ale nie należy kupować niczego bez posłuchania. Żadna opinia na temat sprzętu nie zastąpi umówienie się w salonie lub u sprzedawcy używanego sprzętu i własnousznego przekonania się, czy to co gra - gra dla nas. Jakiekolwiek opisy góry, średnic czy dołów nie zastąpią ich usłyszenia, ponieważ może się okazać, że albo zupełnie co innego rozumiemy pod tymi pojęciami albo na co innego jesteśmy wrażliwi. To, czy się spodoba, jest bardzo subiektywnym odczuciem i może się okazać, ze zachwalane przez jednych urządzenie absolutnie nie sprawdzi się w naszych warunkach lub dla naszego ucha - nie ważne ile kosztuje ani kto jest producentem. Oczywiście dobrych rad nigdy za wiele, kwestie akustyki pomieszczeń, konstrukcji urządzeń itp - to bardzo ważne sprawy a często można je przeoczyć będąc laikiem. Powtórzę jednak - słuchanie sprzętu przed zakupem to absolutna konieczność. Chyba, ze komuś ma coś wyglądać albo kosztować - ale nie grać.
 4. Tak, ale zawsze można dodać 200 zł i gonić w nieskończoność - zawsze za drobną kwotę coś będzie lepsze.
 5. Z tych wymienionych przez Ciebie największy problem jest z dostępnością w ogóle lub na przecięciu elektronika/kolumny. Spróbuję jeszcze gdzieś posłuchać. Dodatkowe pytanie: Mission VX-4 to nowa seria, mało o niej informacji, czy ktoś mógłby je porównać do MX-4?
 6. Cz. 2 Kolejna odsłona Widziałem gdzieś propozycję Denon 520 + Pylon Audio Pearl - postanowiłem spróbować ale w innej konfiguracji. Ponieważ dostepne były też Dali 5 oraz słuchany już NAD C326BEE postanowiłem porównać. I tak: Denon 720 + Pylon Audio Topaz 20: jest bas, słysze jego linię za gitarami, słyszę go w Angel Massive Attack, wejście w ok. 2:30 uderza z mocą. Trochę góra szeleści ale jest dobrze. Słychać szczegóły ale jest i miękko. Zacieram ręcę. NAD C326BEE + Pylon Audio Topaz 20: od pierwszego kawałka słyszę, że drażnią mnie średnie tony. Zmieniam kolejne płyty i szybko kończę odsłuch tego zestawu - dzwięk w czasie odłuchu męczy i irytuje. Denon 720 + Dali Zensor 5: tak chwalone głośniki w tym zestawie - okazują się kompletnie nijakie. Grają i ok, nic się nie wyróżnia na korzyść, wszystko słabe i wyrównanie. Bas nie istnieje, przy Massive się zachłysnął. Zdecydowanie nie. NAD C326BEE + Dali Zensor 5: jeszcze gorzej niż Denonem, wszystko świszczy, dziękuję. I na dokładkę: Denon 720 + Jamo Concert C97: Selektywnie i z mocnym basem, bez denerwujących średnich tonów. Dla mojego ucha jednak góra trochę zbyt nachalna. Bas niszczy fundamenty odmawiam ze względu na sąsiadow. Podsumowanie Cz. 2 Najlepiej zagrał Denon z Pylon Audio Topaz 20. Ale nie na 100%, coś z tą górą... ZW metalu czegoś mi zabrakło, Protector wydawał mi się przy wcześniejszych słuchaniu nieco bardziej masywniejszy, tłustrzy, to samo przy Massive Attack, przy wokalu, popie ok. Zastanawiam się jak zmieni się brzmienie po dłuższym używaniu. Jamo za potężne i nie podoba mi się góra. Dali 5 to porażka. Z całości wynika problem. Widzę potencjał Rotela i Denona ale brakuje mi pomysłu z jakimi łączyć je kolumnami. Trochę ogranicza mnie budżet - 4 tys. na całość z małym wahaniem wzwyż na rzecz jakości kolumn. W tej chwili z całości zaczynam przychylać się do pierwszego najlepszego wrażenia, czyli Rotel+Mission.
 7. Okazuje się, że największym problemem okazała się dostępność kolumn lub możliwość sparowania na odsłuchu ze wzmacniaczami konkretnych firm, przy czym Saturny i inne AGD Markty odpuściłem sobie jako miejsca odsłuchowe. Cz.1 Kilka wrażeń z odsłuchu Mission VX-4 (MX już nie ma w okolicy) spisanych przez amatora : Yamaha A-S500: czysto, analitycznie, jasno. Dla mnie za jasno. Angel Massive Attack kontrolowany pod względem basu ale w bardziej piosenkowym repertuarze raził mnie jego brak na korzyść średnicy i wysokich, co mnie bolało przy słuchaniu, np głosu wokalisty Riverside czy gitar w metalu. Przy cichym słuchaniu bas gdzieś znikał. Ta para raczej nie dla mnie. Rotel RA-10: tu kontrastowo bas bardzo przyjemny, całość bardzo muzykalna. Tu w zasadzie wszystko mi się podobało. NAD C326BEE: czytałem wiele pochlebnych opinii, że do metalu idealne itp. Tu metal to tylko część repertuaru, a wiadomo, że wzmacniacz to nie wszystko. Ja powiedziałbym, że muzykalnie podobnie do Rotela i odrobinę w kierunku średnicy w Yamaha, przy czym nie drażniło mnie to tak bardzo. W odsłuchu odniosłem wrażenie dużej mocy w takim zestawie, większej niż Rotel. Ściszenie nie obcinało basu. Podsumowanie Cz. 1 Gdybym miał wybierać w tej chwili z tymi kolumnami to poważnie zastanowiłbym się nad Rotelem i NADem. Dziękuję za uwagę, kolejna odsłona po kolejnych odsłuchach
 8. Tak też zrobię - podaruję aplitunerom i skupię się na wzmacniaczach. Kwestię wejścia optycznego jeszcze rozważam, bo albo odtwarzacz sieciowy może je mieć albo tak jak piszesz - wystarczy zwykły DAC np. Fiio. Do tego wbudowany DAC mocno ogranicza wybór. Na placu boju zostały więc: Denon PMA-720AERotel-RA10Pionieer A50 lub A30Yamaha A-S500 Cały czas staram się jednak wyjść od strony kolumn głośnikowych i próbuję to jakoś uporządkować. Które kolumny z którymi wymienionymi wzmacniaczami będą najlepiej współgrać brzmieniowo? Nie wiem czy mogę tak uprościć ale każda z firm ma jakieś swoje standardy - Yamaha ma mocną górę, Denon bardziej dół, Pioneer i Rotel nie wiem dokładnie. Przed odsłuchem chcę mieć pewną jasność co z czym w pierwszej koleności łączyć, dół w kolumnach może dobrze wpłynać na górę we wzmacniaczu, a jak to się ma do dołu w kolumnach i dołu we wzmacniaczu? Jak widać nie spieszę się i chcę przygotować się "teoretycznie" zanim pójdę do salonu
 9. Witam ponownie. Przemyslałem potrzeby, poczytałem forum i wracam z własnym wątkiem. Najpierw podstawowe infromacje: Do wydania mam 5 tys., preferuję nowy sprzęt. Powierzchnia pokoju to ok 19m (pomyliłem sie wcześniej), dokładnie 4x4,7, kolumny głośnikowe mają być usytuowane w rogach dłuższej ściany, (raczej blisko niej) na przeciwko kanapy centralnie umieszczonej pod przeciwległą ścianą (i wycelowane w tą kanapę . Muzyka: Metal (od niesłuchalnych dla wiekszości Death Metalowych wyziewów bo radiowe przeboje), Rock (w tym nowe wynalazki jak i klasyka, np Pink Floyd, Doors, Cream, Riverside itp), Elektronika (Goa, Drum'n'Bass, Ambient, Dub Step), Jazz, Folk, U2, Depeche Mode, Bjork, Melua i inne wokalistki... mogę tak wymieniać. Czyli dość uniwersalnie, jednak jak widać z pewnym ukierunkowaniem. Podstawą jest dla mnie zakup zestawu wzmacniacz + radio lub bardziej odtwarzacz sieciowy (Świat idzie do przodu, względnie aplituner stereo i oczywiście kolumny głośnikowe. Resztę mogę dokupić z czasem, chociaż zależy mi na słuchaniu płyt (bardziej), plików (mniej), a nie tylko radia. Jeżeli w grę wejdzie odtwarzacz sieciowy to przemyślę kwestię zwiększenia budżetu, ponieważ będę potrzebował też jakiś odtwarzacz. Dobrze byłoby, żebym do wzmacniacz mógło podłączyć telewizor przez złącze cyfrowe, jednak w ostateczności mogę to rozwiązanie zastąpić zewnętrzym DAC-iem. Ponieważ kolumny wydają się być kwestią najważniejszą, dopasowaną do muzyki i pomieszczenia, a dopiero do nich wzmacniacz, proszę o pomoc w pierwszej kolejności wybrania kolumn, w dalszej wzmacniacza. Chodzi mi generalnie o zawężenie poszukiwań, tak aby idąc na odsłuch nie podłączać na łapu capu albo wszystkiego z wszystkim. Z propozycji z innego wątku mam: Dali Zensor 5Monitor Audio BX5 Mission -MX4Elac 67.2Q-acoustics QA 2050i Wzmacniacze Denon PMA-720AERotel-RA10Cambridge Audio Azur 351APionieer A50Yamaha A-S500Yamaha A-S501 (tu jest DAC ale nie wiem jak z jakością całości)Yamaha R-S500Yamaha R-N500 - ale czytałem złe opinie o basie Odtwaracz sieciowy tu mi dużo nie wpadło Pioneer N50 (ma wejście i wyjście cyfrowe), Denon DNP-730AE, może Dune HD BASE 3D Radio - tu nie mam pojęcia ale to chyba najmniejszy problem. I jeszcze - jaki dzwięk lubię? Lubię baaaas, szczególnie w elektronice - niektóre nagrania schodzą bardzo nisko ( i nie chodzi mi o łup łup łup w rytmie tylko raczej brzmienie). Zastanawiam się jednak czy głęboki bas nie będzie miał wpływu na selektywne brzmienie np tyrad na dwie stopy granych bardzo szybko w metalu. Zapewne coś za coś. Ponieważ kolumny będą stały blisko ściany zapewne istotne jest umieszczenie basreflexu w kolumnach z przodu. Aha, no i mam kota, dobrze byłoby więc, aby były maskownice - ok, umówmy się, że to najmniej istotna kwestia
 10. Dzięki Jacek75 - Dziękuję za cenne uwagi w kwestii Denona, będę musiał posłuchać więcej niż sądziłem, także jeszcze raz tych Dali 5. Miękki bas to dobra rzecz, jednak może się nie z każdą muzyką sprawdzić. Chyba za mało napisałem o oczekiwaniach i warunkach zakupu, więc żeby bardziej nie mieszać i nie zaciemniać sytuacji założę wątek wg przyjętych na forum zasad.
 11. Witam wszystkich, na starcie postaram się wyjść z szuflady Nie chcę póki co zakładać nowego wątku, ponieważ scr55 trafił mniej więcej w to czego sam szukam (i słucham). Czekałem tylko na finał. Grzebiąc w zasobach internetu koniec końców zrezygnowałem z nachalnie promowanych tu i ówdzie Pionieerów, HK czy Onkyo, a po lekturze tego forum - zrezygnowałem z rozwiązania łączącego wzmacniacz i radio, oraz trochę z bólem - łączącego wzmacniacz z DACiem. Do brzegu. Moimi faworytami, podobnie jak autora wątku, są Denon PMA-720AE z Dali Zensor 5 - taki zestaw słyszałem kiedyś w salonie i zrobił na mnie ogromne wrażenie, mimo, że muzyka nie była moja. Drugi faworyt to wygrzebany przy okazji Rotel RA-10 lub 11 (bo jednak ten DAC...) z kolumnami... i tu wszedł scr55 i podpowiedział. Mam dwa pytania: 1. scr55 - jeśli się nie mylę jesteś z Gdańska - gdzie słuchałeś tego Rotela? 2. Pytanie do wszystkich - czy wymienione przeze mnie rozwiązania sprawdzą się w pomieszczeniu ok 21m2 - scr55 szukał do minimalnie mniejszego.
×
×
 • Utwórz nowe...