Skocz do zawartości

nikon1

Uczestnik
 • Zawartość

  6
 • Dołączył

 • Ostatnio

Reputacja

0
 1. Planuję zakup CD, zakładam budżet do 3000 zł, co byście polecili? Posiadany wzmacniacz to Atoll IN100 SE, gust muzyczny bardzo szeroki - przeważają rock i jazz, choć czasami pogrywa każdy rodzaj muzyki.
 2. Doczytałem niedawno w instrukcji do moich kolumn, że producent odradza odtwarzanie nagrywanych samodzielnie płyt CD i pisze, że prawidłowe nagrywanie takowych wymaga dużego doświadczenia i wiedzy. Czy faktycznie płyty takie mogą mieć negatywny wpływ na kolumny? Wypalam czasami płyty CD audio z plików FLAC.
 3. Jeśli założymy, że budżet na wzmacniacz stereo i kolumny to np. ok. 7000 zł, to teoretycznie jak najlepiej go podzielić: - po połowie na wzmacniacz i połowie na kolumny? - więcej przeznaczyć na wzmacniacz? - czy też więcej na kolumny?
 4. Planuję zakupić wzmacniacz stereo oraz tuner, budżet to 5000 zł. Odsłuchy jeszcze przede mną, na razie na podstawie lektury netu przykładowe typy to: Cambridge Audio Azur 651A wzmacniacz - cena ok. 3000 Cambridge Audio Azur 651T tuner - cena ok. 2000 Music Hall a25.2 wzmacniacz - ok. 3000 Music Hall t25.2 tuner - ok. 1600 I tak się zastanawiam czy nie warto rozważyć zakupu jakiegoś lepszego wzmacniacza w okolicach 4000 i jakiegoś tańszego tunera innego producenta w okolicach 1000. Co o tym myślicie? Mielibyście może jakieś ciekawe propozycje? Zaznaczam, że interesuje mnie tylko sprzęt nowy, dwa razy w życiu kupiłem audio używane i dwa razy było coś nie tak.
 5. Niektórym z Was pytanie wyda się pewnie banalne, ale ja się średnio orientuję w tych technicznych niuansach i stąd prośba o pomoc. Planuję dokupić wzmacniacz stereo do głośników, które aktualnie posiadam czyli B&W DM309 (120W/8Ohm). Wiadomo, odsłuch podstawa, ale na parametry techniczne też należy zwrócić uwagę, żeby to się zgrało. Planuję wydać na wzmacniacz ok. 3000, ale nie pytam tu o konkretny model, raczej właśnie o parametry wyjściowe jakie powinien posiadać. Jeśli to istotne, za jakiś czas planuję wymienić również kolumny na lepsze.
 6. Witajcie! Planuję wymianę sprzętu i w pierwszej kolejności chciałbym zakupić jak w temacie czyli rozważam 2 opcje: 1. amplituner stereo lub 2. osobno wzmacniacz stereo plus do tego tuner Zakładany budżet: 3000-4000 zł. Przez jakiś czas będzie to podłączone do pary głośników B&W DM309, jak nazbieram funduszy, mam zamiar głośniki również wymienić na lepsze. Pokój 20 mkw, zależy mi żeby dobrze na tym brzmiała muzyka klasyczna, jazz, klasyka rocka itp. Co byście polecili?
×
×
 • Utwórz nowe...