Skocz do zawartości

rossi

Uczestnik
  • Zawartość

    12
  • Dołączył

  • Ostatnio

Wszystko napisane przez rossi

  1. Dzięki za Wasze uwagi i opinie.
  2. Czyli miałem dobre przeczucia. Rozumiem że z czasem zapach zanika całkowicie? Długo trzeba wietrzyć? Kilka dni czy miesiące?
  3. Planuje zrobić kilka paneli akustycznych do salonu z wykorzystaniem wełny PT80/TECH Slab MT 4.1 i nasuwa się pytanie co z zapachem takiej wełny? Czy ona nie będzie przypadkiem smierdzieć? Chciałbym uniknąć dziwnych zapachów w salonie i zastanawiam się czy w ogóle warto próbować z wełną, może lepiej od razu inwestować w piankę. Wielu z Was robi samodzielnie takie ustroje, myślę że spotkaliscie się już z tym. Podzielcie się proszę waszym doświadczeniem.
  4. Sęk w tym, że trudno jest mi znaleźć lepsze miejsce. Na przesłanych zdjęciach sami widzicie jak wygląda cały salon. Tutaj najczęściej przebywamy i chcemy słuchać ulubionych stacji radiowych, kawałków ze spotify, youtube itp. W sumie tylko tej wnęce mogę postawić sprzęt grający, nie mam gdzie indziej miejsca (i nie chcę robić studia). Przy stole jest trochę miejsca, ma tam stanąć jakiś regał czy niezbyt głęboka komoda. Zdecydowanie nie jestem przywiązany do swojego wyboru. Może faktycznie wziąć jakieś mniejsze kolumny np. Indiana line albo postawić głośniki podstawkowe na RTV'ce albo powiesić na ścianie? Mój warunek jest bardzo prosty - chcę żeby dźwięk był przyzwoitej jakości (delikatny) słyszany w całym salonie i kuchni, a zarazem brzmiący poprawnie. Wełna to nawet może być lepsze rozwiązanie również bardziej ekonomiczne. Jednak prostych/paneli obitych tapicerką nie chciałbym wieszać na ścianie wyłącznie ze względów estetycznych. Nawet te wykończone drewnem też jakoś mnie jakoś nie zachęcają, może jakbym zobaczył na żywo... Kolejna kwestia to grubość panela - żeby miało sens musiałbym zastosować pewnie o grubości 10cm ale tyle miejsca nie bardzo mam.
  5. Temat już nieco stary ale może komuś się przyda podsumowanie tego zagadnienia. Na samym początku, chciałbym zaznaczyć , że zasilacz UPS jest dobry do zabezpieczenia przed zanikami zasilania w sieci, to jego główna zadanie. W praktyce zasilacze UPS możemy podzielić na dwie grupy: on-line i line-interactive. Pierwsza grupa "on-line" jest używana do zabezpieczenia odbiorów ważnych, gdzie nie jest dopuszczalne wystąpienie wahań napięcia (poza nominalnym zakresem sieci), częstotliwości aż po całkowity zanik zasilania. W zasilaczach UPS tej grupy prąd jest przetwarzany poprzez prostownik i następnie falownik, co zabezpiecza przed przedostawaniem się wszelkich niepożądanych harmonicznych prądu z wejścia UPS na jego wyjście. Na wyjściu jest zawsze sinus ale uwaga, nie jest to idealny sinus tylko "zbudowany cyfrowo". Oznacza to, że na wyjściu zasilacza występują pewne zakłócenia. Dla większości "nieczułych" odbiorników nie mają one żadnego znaczenia, natomiast dla sprzętu wrażliwego typu AUDIO sprawa już nie jest aż tak oczywista (nie jest to reguła, wszystko zależy od budowy urządzeń). Pojawienie się przepięcia w sieci (na wejściu UPS) powoduje uszkodzenie warystorów wejściowych UPS co praktycznie oznacza wymianę kosztownej części lub całego UPS'a. Zasilacze UPS typu line-interactive to najprostszy zasilacz, który przy zasilaniu z sieci pracuje na tzw. bypassie elektronicznym i nie dokonuje żadnej filtracji prądu, zaś w przypadku wahań napięcia lub zaniku zasilania UPS przechodzi na prace z baterii. W zasilaczach tego typu nie ma co spodziewać się dobrej jakości sinusa, najczęściej na wyjściu jest prostokąt co dla komputerów jest OK natomiast dla sprzętu AUDIO, silników zasilanie z baterii takim prostokątem nie jest korzystne. Teraz wracając do kwestii zabezpieczenia sprzętu przed przepięciami - zasadniczo żadna listwa ani UPS typu line-interactive nie jest w stanie zabezpieczyć na 100% przed przepięciem. Przede wszystkim należy sprawdzić całą instalację i czy jest zainstalowany ogranicznik przepięć w budynku. Jeśli jest zainstalowany - to listwa przeciwprzepięciowa (renomowanej firmy) stanowi dodatkowy poziom zabezpieczenia, bez zabezpieczenia na poziomie budynku trudno mówić o jakiejkolwiek skuteczności listy. Zatem po pierwsze instalacja elektryczna powinna być przygotowana na ograniczenie przepięć (w szczególności z wyładowań atmosferycznych), tego nie zrobi żadem UPS. Następnie można stosować UPS wg. potrzeb i zadań, zaś dodatkowo warto pamiętać również o listwie (np. pomiędzy UPS a odbiornikiem jeśli jest w ogóle stosowany UPS) z wbudowanym zabezpieczeniem przeciwprzepięciowym (szybkim!). Mam nadzieję, że komuś ta odpowiedź pomoże. Proszę o kontakt gdyby pojawiła się potrzeba bardziej szczegółowego wyjaśnienia. Literatura: http://www.fachowyelektryk.pl/technologie/aparatura-modulowa/1102-ograniczniki-przepiec.html http://www.deltapowersolutions.com/pl-pl/mcis/faq-ups.php
  6. Witam Chciałbym w końcu sfinalizować mój plan zakupu sprzętu AUDIO stereo (Pioneer VSX832 + głośniki Focal 725 lub RP-280F). Jednak od jakiegoś czasu mocno mnie martwi akustyka domu, bo pomimo już prawie skończonego wyposażenia dźwięk po prostu niesie się po całym domu (nie ma echa ale jest duży dyskomfort, nawet jak się mówi głośno to i tak nie zawsze idzie usłyszeć co ktoś mówi) i muszę go wytłumić. W planach jest przyklejenie pianki na ścianie za sofą (gr 3 lub 5 cm), umieszczenie ozdobnych elementów z pianki (5cm) na klatce schodowej oraz wykonanie na suficie w salonie wyspy z płyty RIGITONE'u (lub czegoś podobnego) jak w i kuchni, która jest otwarta na salon. Dywanu większego w salonie chciałbym uniknąć ze względu na sprzątanie. Ostatnio mocno mnie zaczęła zastanawiać wnęka gdzie jest TV i planowane miejsce na postawienie głośników. Trochę tam ciasno, zatem sporej mocy kolumny byłyby po prostu wepchnięte w "kąt". Dodatkowo od strony zasłony jest kaloryfer ... Ogólnie ciasno, a do przodu ich nie wysunę bo znajdą się w ciągu komunikacyjnym. Od TV do sofy jest ~3m Sprzęt będzie służył amatorsko głównie do słuchania muzyki, radia, przy oglądaniu filmów. Kolumny wybrałem z myślą nie o głośność grania ale z zapasem mocy pozwalającym na ogarnięcie salonu oraz kuchni (żeby było przyjemnie słuchać nie tylko siedząc na wprost). Nie zależy mi na super basie. Mój budżet na sprzęt AUDIO był początkowo na poziomie 4k zł i obecnie widzę że muszę wydać >6k . Wciąż szukam tańszego rozwiązani, bo przecież jeszcze muszę się zmierzyć z akustyką ale boję się że głośniki za ~1000zł/szt. mogą grać słabo (salon ~30m2 kuchnia ~10m2), z amplitunera raczej nie zrezygnuję ze względu na wszechstronność zastosowań. Sprzęt chciałbym kupić nowy. Mam do Was pytania i prośbę o rady: 1) co myślicie nt. miejsca na kolumny, może lepiej zastosować jakiś inny rodzaj kolumn? Mam przygotowana instalację również do podłączenia głośników za sofą. 2) Macie może jakieś sugestie związane z wyciszeniem? Czy macie jakiekolwiek doświadczenie z płyta GK typu RIGITONE lub inna pod kątem wyciszenia? Warto w ogóle ją stosować? 3) propozycja innego sprzętu grającego (ampli + głośniki) wchodzą w grę bo jeszcze tego nie kupiłem. Chętnie obejrzałbym i odsłuchał sprzęt w W-wie. Wrzucam zdjęcia całego dołu i bardzo liczę na podpowiedzi/uwagi/porady bo chciałbym w końcu spełnić swoje marzenie dot. sprzętu grającego (niespełnione od prawie 20 lat).
  7. Możecie polecić dobry sklep audio w W-wie? Chciałbym odsłuhać tam Onkyo i dobrać jakieś kolumienki.
  8. Wydaje mi się, że już jesteśmy coraz bliżej dezycji Istnieje szansa zmieścić się w budżecie: amlituner 2000zl + glosniki 500zl = 2500zl Zestaw byłby akurat na teraz i z możliwością na rozbudowę. Co prawda widzę że są i droższe głośniki - czy to znaczy że lepsze? Podrzućcie proszę propozycje odpowiednie do tego amplitunera i wielkości pomieszczenia. BTW Nie mogę znaleźć na sieci głośników Tannoy Mercury M2. Czy brak HDMI w amplitunerze to poważny problem/ograniczenie?
  9. OK, jeśli mają być podstawkowe to które polecilibyście żeby wypośrodkować jakość i możliwości techniczne/aktualnej instalacji, cena zostawmy na 2gim miejscu.
  10. Dzięki za sugestie i uwagi ale problem ciągle nie rozwiązany ... Poprzyglądałem się i wygląda na to, że z meblami nic nie mogę zrobić. Słuchajcie, jak wypadają głośniki podstawkowe, czy stykną 2 szt.? Może to byłoby jakieś rozwiązanie na jakiś czas (wysunąłbym je maksymalnie do przodu), a w przyszłości przy zmianie mebli etc. pomyślałoby się o czymś większym. Jeśli podstawkowe to czy muszą mieć jakąś izolację pomiędzy nóżkami a szafką? Co dokładnie polecalibyście gdybym poszedł w kierunku ONKYO TX8050?
  11. no właśnie, jak się okazuje nie jest prosta sprawa z ustawieniem kolumn ... bo innego miejsca poprostu nie mam. Jest tylko trochę miejsca pomiędzy TV a szafkami obok i to tyle miejsca na zainstalowanie głośników. Niestety dźwięk z TV jest dla mnie mocno niezawalający, zatem chciałbym to jakoś porpawić. Gdzie zatem można jakieś rozsądne głośniki ustawić, bez kompromisów tutaj się nie obejdzie. @jacek75 Pomijając budżet, co proponowałbyś z tym zrobić? Ile miejsca przydałoby się mieć pomiędzy szafkami a RTV'ką? Czy wystarczyłoby gdyby głośniki weszły na "wcisk"? Co byś zrobił na moim miejscu - oprócz zmiany mieszkania
  12. Od ponad 10 lat jestem chory na sprzęt grający, a muszę powiedzieć że nie znam się na tym, chociaż wiem czego potrzebuję. Nigdy nie miałem żadnego zaawansowanego sprzętu audio oprócz zwykłych małych odtwarzaczy kaset po magnetofony, ale zawsze marzyłem o czymś co zagra super. Zatem potrzebuję Waszej pomocy. Co mamy: Pokój ~20m2 (4x5m) na dłuższej ścianie telewizor SMART pod nim szafka RTV, obok szafki, kanapa na przeciw telewizora. Czego potrzebuję: Dobrze grających głośników, amplitunera z obsługa multimediów (DLNA, spotify). Niestety obok telewizora nie mam miejsca żeby postawić kolumn podłogowych, pod telewizorem jest szafka rtv (zdjęcie), zatem musiałyby raczej stać na rtv'ce lub powieszone na scianie obok telewizora (pytanie co bedzie jak po kilku latach nei zmienie TV na większy ...), mozna pociagnac tez jakies glosniki na przeciwna sciane i ustawic po rogach kanapy ... sprzet ma sluzyc do wszystkiego. Chciałbym, żeby grał czysto, bez dudnienia nawet przy cichym słuchaniu muzyki z plików mp3, sieci, czy płyt. Budżet: max 2500zl Niby to takie proste i prawie wszystkie posty na tym forum przeczytane ale absolutnie nie mam pojęcia co sobie zafundować. Zaproponujcie proszę odpowiednią konfigurację na take potrzeby. Pomożecie?
×
×
  • Utwórz nowe...